BiH proizvodi (domaće je najbolje)
Moderator: anex
- saiks
- Posts: 1196
- Joined: 12/11/2013 13:06
#4301 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Jel itko probao one Meggle pite??
-
Bosnjak333
- Posts: 1264
- Joined: 06/06/2012 18:53
#4302 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Meni je Vispakova obicna mlijecna (ne mlijecno punjenje) odlicna cokolada. Prije je bila katastrofa, pa dok jedes cokoladu osjetis kristale secera koji se valjda nisu istopili u procesu pravljenja, ali evo posljednjih par mjeseci toga vise i nema i okus je tri puta bolji. Inace nisam ljubitelj drugih cokolada izuzev mlijecnih tako da ostale nisam ni kupovao ni probavao. Od cokoladica kupujem onu sa kokosom u zelenom pakovanju i ona je dosta dobra dok mi se chocko club bas i ne svidjaju.quarterback wrote:ja jos nisam probao vispakovu cokoladu a da lici na nestoiz zadnje klupe wrote:Takođe stvarno ne volim kada nas potrošače smatraju za budale, kao ovaj pokušaj Megamixa, stavili loše Vispakove čokoladice u novo pakovanje i pokušali nam podvaliti to pod novi proizvod
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#4303 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
potrazicu i probati, hvalaBosnjak333 wrote:Meni je Vispakova obicna mlijecna (ne mlijecno punjenje) odlicna cokolada. Prije je bila katastrofa, pa dok jedes cokoladu osjetis kristale secera koji se valjda nisu istopili u procesu pravljenja, ali evo posljednjih par mjeseci toga vise i nema i okus je tri puta bolji. Inace nisam ljubitelj drugih cokolada izuzev mlijecnih tako da ostale nisam ni kupovao ni probavao. Od cokoladica kupujem onu sa kokosom u zelenom pakovanju i ona je dosta dobra dok mi se chocko club bas i ne svidjaju.quarterback wrote:ja jos nisam probao vispakovu cokoladu a da lici na nestoiz zadnje klupe wrote:Takođe stvarno ne volim kada nas potrošače smatraju za budale, kao ovaj pokušaj Megamixa, stavili loše Vispakove čokoladice u novo pakovanje i pokušali nam podvaliti to pod novi proizvod
-
AdnanSA
- Posts: 1404
- Joined: 31/01/2007 20:45
- Location: City
#4304 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Tops koji sam ja kupio nije bio ok. Ni po ukusu a ni izgledu. Polako i ti ces naletiti. Napisao prigovor kad danas zovu i salju mailove, gdje se izvinjavaju. Hajde drago mi bi da su reagovali iz Agrokomerca i Gadzo Komerca. Problem je navodno u skladistenju i vremenu proizvodnje. Ljetne serije reaguju na hladnije vrijeme tako nekako je objasnila teta koja je zvala. Kupujem i ja domace proizvode veoma cesto i bas mi nekako bude krivo kad domaci proizvod bude los.zubi wrote:Apsolutno se ne slazem, Tops redovno kupujem i uvijek, apsolutno uvijek je svjez i dobar. Tops rules, zdraaavo Jaffa (nije da nije dobra al kraj Topsa nemam potrebe da pare dajem za uvozni proizvod.AdnanSA wrote:TOPS Gadžo komerc. Opšte sranje. Kupio jučer u Penny Plusu u Velešićima. Rok ok, ambalaža ok ali proizvod nekakav sljepljen i mali. Neukusan i raspada se kada pokušaš odovijit jedan komad. Nekada zna biti i ok ali kvalitet nestalan totalno. Ja ga više nikada neću kupiti a nemojte ni vi. Bacih džaba 0,95 KM. Lijepa Jaffa biskvit, i nju sam kupovao ranije i nikada mi se nije desilo ovako loše da dobijem.
Da ne kritikujem samo. U Brojleru ima kupiti dobre pastrmke iz Žepe po cijeni od 9 KM. Izvrsna i lijepo ociscena.
- zubi
- Posts: 6230
- Joined: 16/07/2009 00:27
#4305 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Nista moraces mu pruziti i drugu sansu, preporucujem hose, samoposluga AS na pofalicima, tamo je uvijek frisakAdnanSA wrote:Tops koji sam ja kupio nije bio ok. Ni po ukusu a ni izgledu. Polako i ti ces naletiti. Napisao prigovor kad danas zovu i salju mailove, gdje se izvinjavaju. Hajde drago mi bi da su reagovali iz Agrokomerca i Gadzo Komerca. Problem je navodno u skladistenju i vremenu proizvodnje. Ljetne serije reaguju na hladnije vrijeme tako nekako je objasnila teta koja je zvala. Kupujem i ja domace proizvode veoma cesto i bas mi nekako bude krivo kad domaci proizvod bude los.
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#4306 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Ja jesam! Ona mala od 0,50KM od kokosa je perfektnaquarterback wrote:ja jos nisam probao vispakovu cokoladu a da lici na nestoiz zadnje klupe wrote:Takođe stvarno ne volim kada nas potrošače smatraju za budale, kao ovaj pokušaj Megamixa, stavili loše Vispakove čokoladice u novo pakovanje i pokušali nam podvaliti to pod novi proizvod
-
Bosnjak333
- Posts: 1264
- Joined: 06/06/2012 18:53
#4307 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
I da Corn Flipsov cips je extra! Sigurno moze parirati sve i jednom uvoznom cipsu. Ispocetka je i kod njih bilo problema pa kupis cips od paprike, a paprike nigdje. Sad je napokon i to rijeseno. 
- golfiista
- Posts: 4685
- Joined: 04/05/2012 14:48
#4308 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Volio bih kada bi neko objasnio pitanje 387 koda. Naime, argeta se proizvodi u BiH, baš kao i Poli salama, ali ne nosi domaći kod. Ali, isto tako, Hepok sokovi se proizvode, pune i pakuju u Srbiji i kao gotov proizvod se plasiraju na naše tržište, a nose kod 387 !? Gdje je veza, ko koga ovdje handri?
FAkat jel neko zna o čemu se radi?
FAkat jel neko zna o čemu se radi?
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#4309 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Mislim da je objasnjenje napisano na ovoj,ili jednoj od tema,koje imaju veze sa domacim proizvodima.Ako uspijem naci postavicu.golfiista wrote:Volio bih kada bi neko objasnio pitanje 387 koda. Naime, argeta se proizvodi u BiH, baš kao i Poli salama, ali ne nosi domaći kod. Ali, isto tako, Hepok sokovi se proizvode, pune i pakuju u Srbiji i kao gotov proizvod se plasiraju na naše tržište, a nose kod 387 !? Gdje je veza, ko koga ovdje handri?
FAkat jel neko zna o čemu se radi?
-
Bosnjak333
- Posts: 1264
- Joined: 06/06/2012 18:53
#4310 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Mislim da kod zavisi od drzave gdje je firma registrovana.MOSALJOZE wrote:Mislim da je objasnjenje napisano na ovoj,ili jednoj od tema,koje imaju veze sa domacim proizvodima.Ako uspijem naci postavicu.golfiista wrote:Volio bih kada bi neko objasnio pitanje 387 koda. Naime, argeta se proizvodi u BiH, baš kao i Poli salama, ali ne nosi domaći kod. Ali, isto tako, Hepok sokovi se proizvode, pune i pakuju u Srbiji i kao gotov proizvod se plasiraju na naše tržište, a nose kod 387 !? Gdje je veza, ko koga ovdje handri?
FAkat jel neko zna o čemu se radi?
- ElRe
- Posts: 16937
- Joined: 12/12/2011 11:28
#4311 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Niko ne moze sa Jaffom to je cinjenica.AdnanSA wrote:TOPS Gadžo komerc. Opšte sranje. Kupio jučer u Penny Plusu u Velešićima. Rok ok, ambalaža ok ali proizvod nekakav sljepljen i mali. Neukusan i raspada se kada pokušaš odovijit jedan komad. Nekada zna biti i ok ali kvalitet nestalan totalno. Ja ga više nikada neću kupiti a nemojte ni vi. Bacih džaba 0,95 KM. Lijepa Jaffa biskvit, i nju sam kupovao ranije i nikada mi se nije desilo ovako loše da dobijem.
-
DON_eARL
- Posts: 3847
- Joined: 31/10/2010 22:26
#4312 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
DaffyDuck wrote:mislim da je MBMDON_eARL wrote:Obavezno probaj njihov hljeb, veliki crni.Nepass wrote:Neka pekara iz vareša dostavlja kifle i šta još u konzum. Vidio sam im kombi i pred lokalnim granapom. Kifle su stvarno dobre pa isprobajte
Možda i duže vremena dostavljaju ali ja nisam ranije primjetio.
Mislim da se zove mbm pekara ili sl.![]()
Ja uzimam ražev hljeb i odlican je!

- eluna
- Posts: 12242
- Joined: 06/05/2009 21:29
#4313 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
mislim da je fora u količini domaćih sastojaka i količini domaćeg rada u samom proizvoduMOSALJOZE wrote:Mislim da je objasnjenje napisano na ovoj,ili jednoj od tema,koje imaju veze sa domacim proizvodima.Ako uspijem naci postavicu.golfiista wrote:Volio bih kada bi neko objasnio pitanje 387 koda. Naime, argeta se proizvodi u BiH, baš kao i Poli salama, ali ne nosi domaći kod. Ali, isto tako, Hepok sokovi se proizvode, pune i pakuju u Srbiji i kao gotov proizvod se plasiraju na naše tržište, a nose kod 387 !? Gdje je veza, ko koga ovdje handri?
FAkat jel neko zna o čemu se radi?
ako sam dobro upratila nedavno, ako proizvod u ukupnoj količini (tipa 1 kom. neke salame, ili 1 kg iste - ne znam kako se tačno mjeri) sadrži više od 51% proizvodnje određenje zemlje, onda je to proizvod te zemlje ...... npr, mobitel ....... finalni proizvod koji je upotrebljiv, znači sve njegove komponente - okvir, tijelo mobitela, štampane ploče, konektori unutar tijela mobitela, sve žičice, sva plastika, kao i pripadajući dijelovi tipa slušalice, baterija, dakle oni koji spadaju u eksterne komponente, ali su pripadajući dijelovi "mobitela", znači sve skupa kad se sabere, zemlja koja ima najviše udjela, ona je vlasnik proizvoda i njen kod se dodjeljuje proizvodu ............ naravno, kodmobitela je to u pravilu kina
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#4314 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
nije bas, imate par stranica prije objasnjenje, ne treba se zakopavati duboko u temu da se nadje, mislimd a je holowey to postao
- zubi
- Posts: 6230
- Joined: 16/07/2009 00:27
#4315 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
nisi ti to dobro upratilaeluna wrote:mislim da je fora u količini domaćih sastojaka i količini domaćeg rada u samom proizvoduMOSALJOZE wrote:Mislim da je objasnjenje napisano na ovoj,ili jednoj od tema,koje imaju veze sa domacim proizvodima.Ako uspijem naci postavicu.golfiista wrote:Volio bih kada bi neko objasnio pitanje 387 koda. Naime, argeta se proizvodi u BiH, baš kao i Poli salama, ali ne nosi domaći kod. Ali, isto tako, Hepok sokovi se proizvode, pune i pakuju u Srbiji i kao gotov proizvod se plasiraju na naše tržište, a nose kod 387 !? Gdje je veza, ko koga ovdje handri?
FAkat jel neko zna o čemu se radi?
ako sam dobro upratila nedavno, ako proizvod u ukupnoj količini (tipa 1 kom. neke salame, ili 1 kg iste - ne znam kako se tačno mjeri) sadrži više od 51% proizvodnje određenje zemlje, onda je to proizvod te zemlje ...... npr, mobitel ....... finalni proizvod koji je upotrebljiv, znači sve njegove komponente - okvir, tijelo mobitela, štampane ploče, konektori unutar tijela mobitela, sve žičice, sva plastika, kao i pripadajući dijelovi tipa slušalice, baterija, dakle oni koji spadaju u eksterne komponente, ali su pripadajući dijelovi "mobitela", znači sve skupa kad se sabere, zemlja koja ima najviše udjela, ona je vlasnik proizvoda i njen kod se dodjeljuje proizvodu ............ naravno, kodmobitela je to u pravilu kina
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#4316 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
e pa lijepo...
Proizvodnja Argete s bosanskohercegovačkim bar codom 387
pocinje u proizvodnim pogonima Argete, 6. novembra, 2015. godine
S prefiksom 387 do kraja godine kupcima će biti dostupni i Kokošija 95g, te promotivno pakovanje Kokošija 3x95g. Za izradu paštete koristi se više od 90 posto domaćih sirovina renomiranih proizvođača kokošijeg mesa, ulja, vode, soli.
Proizvodnja Argete s bosanskohercegovačkim bar codom 387
pocinje u proizvodnim pogonima Argete, 6. novembra, 2015. godine
S prefiksom 387 do kraja godine kupcima će biti dostupni i Kokošija 95g, te promotivno pakovanje Kokošija 3x95g. Za izradu paštete koristi se više od 90 posto domaćih sirovina renomiranih proizvođača kokošijeg mesa, ulja, vode, soli.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#4317 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Atlantic promijenio politiku u Hadžićima
lijepo
lijepo
- karanana
- Posts: 50771
- Joined: 26/02/2004 00:00
#4318 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
ne kontam. zar se i do sad nije proizvodila u hadzicima?
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#4319 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
jeste ali je bio barkod iz slovenije
- strong69
- Posts: 6972
- Joined: 11/03/2005 20:02
- Location: Beneath the Remains
#4320 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Jucer sam kupovao razne proizvode. Od mlijeka, preko vode, mineralne vode, brasno, zacina, slag krema, krastavaca, sok od paradajza, vocne sokove i kupio sam sve domace proizvode. Dizajn i ambalaza su dobri, proizvodi cjenovno atraktivni i kvalitetni.
Postavicu slike kako to izgleda kad postavim na stol. Uzimam Milkos jogurte i kefir i naravno ayran, Milkos feta sir, Ella prirodnu vodu, Oaza gaziranu mineralnu vodu, Klas i Ustikolina brasno (jeste da veci dio psenice uvoze ali ne proizvodimo je), slag kreme Vispak, zacini slicni Vegeti Vispak, sok od paradajza iz Bijeljine, vocni sokovi Bona...
Postavicu slike kako to izgleda kad postavim na stol. Uzimam Milkos jogurte i kefir i naravno ayran, Milkos feta sir, Ella prirodnu vodu, Oaza gaziranu mineralnu vodu, Klas i Ustikolina brasno (jeste da veci dio psenice uvoze ali ne proizvodimo je), slag kreme Vispak, zacini slicni Vegeti Vispak, sok od paradajza iz Bijeljine, vocni sokovi Bona...
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#4321 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
I ja apelujem da kupujemo domace po mogucnosti i od nasih vlasnika jer strani vlasnici poput argete svu dobit iznose u svoju zemlju! Zato bih preporucio pileti pastetu od Bajre koja je extra kopija argete
Naravno ayran je odlican i trenutno je na akciji u amku 1,65 a od cokoladnih namaza visocki milkent je najbolji i on je trenutno na akciji u peniju 4,85 kantica od 1kg. Izvinjavam se ako ovo neko smatra reklamom ali cilj mi je pomoci nasoj BiH a i nasem narodu da ustedi. Ja svaki dan pogledam sve kataloge na XXL sniženja i odaberem sta mi treba ali naravno da bude domace
Naravno ayran je odlican i trenutno je na akciji u amku 1,65 a od cokoladnih namaza visocki milkent je najbolji i on je trenutno na akciji u peniju 4,85 kantica od 1kg. Izvinjavam se ako ovo neko smatra reklamom ali cilj mi je pomoci nasoj BiH a i nasem narodu da ustedi. Ja svaki dan pogledam sve kataloge na XXL sniženja i odaberem sta mi treba ali naravno da bude domace
- AmADin_gospo
- Posts: 2202
- Joined: 14/05/2010 11:29
#4322 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Kad bajra bude redovno isplacivao plate, ponašao se prema radnicima ko radnicima a ne robovima, kad bude pravio proizvode od makar 1/4 sirovina BH porijekla, onda ću da se počnem razmišljati, dal da kupujem bajrine proizvode....
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#4323 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Joj nemoj te price molim te!AmADin_gospo wrote:Kad bajra bude redovno isplacivao plate, ponašao se prema radnicima ko radnicima a ne robovima, kad bude pravio proizvode od makar 1/4 sirovina BH porijekla, onda ću da se počnem razmišljati, dal da kupujem bajrine proizvode....
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#4324 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
Milione poreza duzni... I da ih jos ja guram. Nikad...
- zubi
- Posts: 6230
- Joined: 16/07/2009 00:27
#4325 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje
ma jok sta ti je, ti guraj ekonomiju druge drzave, nek se ona razvija, jbo nas.Ned071 wrote:Milione poreza duzni... I da ih jos ja guram. Nikad...
