Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
jazmin
Posts: 152
Joined: 11/08/2009 10:39

#4301 Re: Šta trenutno čitate?

Post by jazmin »

Aurora Borealis wrote:Trenutno ovo:

Image

Kakva je i ja sam je mislila pročitati i uzeti za svoju bibloteku , pa jabvi utiske :-D
User avatar
Salome_
Posts: 37
Joined: 25/07/2009 13:02

#4302 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Salome_ »

wewa wrote:
Salome_ wrote:
wewa wrote:bariko, city - uzivam od prvog retka :thumbup:
Čitam "Zamkove gnjeva", a pročitala sam "Ocean more", "Novecento" i "Svilu". Samo mi se "Svila" nije svidjela, površna je, štura i uopće mi nije jasno zašto je popularan baš po tom djelu. Ostale knjige su mu prekrasne. "Ocean more" je jedna od boljih knjiga koju sam pročitala posljednjih godina. Kupila sam "Emmaus", ali još nisam počela čitati. "Zamkovi gnjeva" ili u hrvatskom prevodu "Kule od bijesa" su skoro genijalne. Znači, i "City" mu je odličan?
da, tako je dobra da je silom ostavljam da ne procitam u jednom dahu. izvrstan pisac, u posljednje vrijeme su me on i palahniuk tako opcinili od knjizevnika. knjizevnice su opet prica za sebe :)
Pročitala sam Zamkove i nisam mogla doći sebi nekoliko dana...Nevjerovatan je! Znala sam da se obrat uvijek desi u posljednjem poglavlju, ali moram priznati da je ovo bilo baš šokantno i za mene - a pročitala sam mnogo toga. :D
Od Palahniuka nisam ništa čitala. Šta preporučuješ? :)
User avatar
Julistana
Posts: 110
Joined: 22/05/2010 14:15

#4303 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Julistana »

jazmin wrote:
Aurora Borealis wrote:Trenutno ovo:
Kakva je i ja sam je mislila pročitati i uzeti za svoju bibloteku , pa jabvi utiske :-D
Pamukov Istanbul je prepun historiografskih cinjenica obavijenom njegovom posebnom poetikom i izrazajem, na prvi momenat se cini dosadnom ali vjeruj mi knjiga je super. :thumbup:
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#4304 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Aurora Borealis »

@jazmin, radim puno ovih dana pa joj se ne stizem posvetiti kako treba :( cim procitam javim utiske! :)
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#4305 Re: Šta trenutno čitate?

Post by febo_acm »

Nakon dočekah da se završe ispiti i odmah sam uzeo da čitam Kadera, rekoše mi da je super knjiga :thumbup:

Image

Uploaded with ImageShack.us
silm
Posts: 232
Joined: 07/03/2007 07:45

#4306 Re: Šta trenutno čitate?

Post by silm »

Knjiga: "Stolacka carsija" Rusmir Mahmutcehajic iz oblasti perenijalne filozofije.
Knjiga za koju je zgodno dr.Esad Cimic kazao: "dokument, monument....a moja nistavnost bi dodala ....koju je napisao insan bosanski a dokucuje daleke predjele i u vremenu i prostoru.
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#4307 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 2407 »

AMD wrote:Nakon dočekah da se završe ispiti i odmah sam uzeo da čitam Kadera, rekoše mi da je super knjiga :thumbup:
Meni se svidjela pravo, procitao sam je za par dana :thumbup:
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#4308 Re: Šta trenutno čitate?

Post by febo_acm »

2407 wrote:
AMD wrote:Nakon dočekah da se završe ispiti i odmah sam uzeo da čitam Kadera, rekoše mi da je super knjiga :thumbup:
Meni se svidjela pravo, procitao sam je za par dana :thumbup:
Drago mi je to čuti :) Ma i ja ću je pročitati brzo.
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#4309 Re: Šta trenutno čitate?

Post by medvjed23 »

Ja posudio Gatsbyja.

140 stranica

podijeli sa

15 dana

taman za moj tempo čitanja :D
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#4310 Re: Šta trenutno čitate?

Post by febo_acm »

medvjed23 wrote:Ja posudio Gatsbyja.

140 stranica

podijeli sa

15 dana

taman za moj tempo čitanja :D
Ja sam nedavno pročitao Getsbija :) Meni dobra knjiga, klasik :)
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#4311 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Aurora Borealis »

medvjed23 wrote:Ja posudio Gatsbyja.

140 stranica

podijeli sa

15 dana

taman za moj tempo čitanja :D
Meni je Gatsby ostao u dragom sjecanju :) Bas bas klasik.
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4312 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

2407 wrote:
AMD wrote:Nakon dočekah da se završe ispiti i odmah sam uzeo da čitam Kadera, rekoše mi da je super knjiga :thumbup:
Meni se svidjela pravo, procitao sam je za par dana :thumbup:
Ne znam, meni licno se Kuca imama samo djelomicno svidjela.
Prva polovina mi je nekako nedorecena, poglavlja se naglo i nelogicno zavrsavaju tako da i nisam previse uzivao. Tek u drugoj polovini je dobila na dinamici, posebno interesantan i dojmljiv mi je period za vrijeme i poslije iranske revolucije, pa je to mozda i razlog sto je ljudi nakon citanja smatraju super knjigom!?
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4313 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

nakon pola knjige
tijana je glupača
a šaba je neradnička budala
baš su se našli :D
User avatar
sadmire
Posts: 2401
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#4314 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sadmire »

al oni se vole, to je najvaznije!!!
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4315 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

ali sam se razočarao u neke ljude... dosta poslovica koje sam slušao od tih ljudi :D su izvučene iz ove knjige :lol: :lol: :lol:
a ja jadan nisam pročitao mešu :lol: :lol: :x :x :x
mogli su reći odakle je :x
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4317 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

kakav je taj pamuk
ne bih ja njega mogao ni za karton vinjaka... posto je prepopularan ne volim ja to :cry:
User avatar
inspektorica javert
Posts: 1575
Joined: 03/08/2010 16:27

#4318 Re: Šta trenutno čitate?

Post by inspektorica javert »

komi wrote:kakav je taj pamuk
ne bih ja njega mogao ni za karton vinjaka... posto je prepopularan ne volim ja to :cry:
iskreno,malo je ''prespor'' za moj ukus, ali fakat nije loš.. ''crnu knjigu'' sam nedavno dobila na poklon pa sam počela čitati, vidjećemo kakva će biti..
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4319 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

isto ko murakami... prvo niko nije znao za njega
a sada ga domaćice čitaju dok razvijaju pitu :x :D
User avatar
inspektorica javert
Posts: 1575
Joined: 03/08/2010 16:27

#4320 Re: Šta trenutno čitate?

Post by inspektorica javert »

uhh,ne bih baš pamuka i murakamija svrstala u isti koš :-) doduše, možda promijenim mišljenje nakon 'crne knjige' ,tek sam počela :)
margina
Posts: 91
Joined: 16/02/2008 16:41
Location: SA

#4321 Re: Šta trenutno čitate?

Post by margina »

:thumbup: Nekada davno, moglo bi se ponovo pročitati.

Trenutno Robin Sharm - Redovnik koji je prodao svoj Ferrari, Rhonda Byrne - The secret i Eckhart Tolle - Moć sarašnjeg trenutka[/quote]


:thumbup:

James Redfield :
Celestinsko prorocanstvo I dio
Deseti uvid II dio
Tajna Shambale III dio


Jean M. Auel:
Pleme spiljskog (pecinskog) medvjeda I dio
Dolina konja II dio
Lovci na mamute III dio
Ravnica povratka IV dio
Kamena sklonista V dio
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4322 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

margina wrote:
Jean M. Auel:
Pleme spiljskog (pecinskog) medvjeda I dio
Dolina konja II dio
Lovci na mamute III dio
Ravnica povratka IV dio
Kamena sklonista V dio
kakvo je ovo čudo
sem što je skupo ne znam ništa... možda osim što govori o prvim homosapijenskima??? :?
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#4323 Re: Šta trenutno čitate?

Post by wewa »

van gogh, pisma bratu

bariku cista 10-ka :thumbup:
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4324 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

komi wrote:kakav je taj pamuk
ne bih ja njega mogao ni za karton vinjaka... posto je prepopularan ne volim ja to :cry:
:lol:
Ista sam ti :|
saga
Posts: 1180
Joined: 14/05/2007 22:23

#4325 Re: Šta trenutno čitate?

Post by saga »

komi wrote:
margina wrote:
Jean M. Auel:
Pleme spiljskog (pecinskog) medvjeda I dio
Dolina konja II dio
Lovci na mamute III dio
Ravnica povratka IV dio
Kamena sklonista V dio
kakvo je ovo čudo
sem što je skupo ne znam ništa... možda osim što govori o prvim homosapijenskima??? :?
Joj imam i ja ove knjige... svaku sam pazarila po 10KM na sajmovima :)
Šesti dio bi trebao izaći ove godine
Govori o neandertalcima i ljudovima, prije 10-15 hiljada godina, 'nako plaha fantastika, al meni zanimljiva
Iznervirah se kad gledah na ftvu zadnjih par sedmica, ono 'šetnja sa pračovjekom', pa ništa ko u knjizi :mrgreen:
Post Reply