Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Čitam "Zamkove gnjeva", a pročitala sam "Ocean more", "Novecento" i "Svilu". Samo mi se "Svila" nije svidjela, površna je, štura i uopće mi nije jasno zašto je popularan baš po tom djelu. Ostale knjige su mu prekrasne. "Ocean more" je jedna od boljih knjiga koju sam pročitala posljednjih godina. Kupila sam "Emmaus", ali još nisam počela čitati. "Zamkovi gnjeva" ili u hrvatskom prevodu "Kule od bijesa" su skoro genijalne. Znači, i "City" mu je odličan?
da, tako je dobra da je silom ostavljam da ne procitam u jednom dahu. izvrstan pisac, u posljednje vrijeme su me on i palahniuk tako opcinili od knjizevnika. knjizevnice su opet prica za sebe
Pročitala sam Zamkove i nisam mogla doći sebi nekoliko dana...Nevjerovatan je! Znala sam da se obrat uvijek desi u posljednjem poglavlju, ali moram priznati da je ovo bilo baš šokantno i za mene - a pročitala sam mnogo toga.
Od Palahniuka nisam ništa čitala. Šta preporučuješ?
Kakva je i ja sam je mislila pročitati i uzeti za svoju bibloteku , pa jabvi utiske
Pamukov Istanbul je prepun historiografskih cinjenica obavijenom njegovom posebnom poetikom i izrazajem, na prvi momenat se cini dosadnom ali vjeruj mi knjiga je super.
Knjiga: "Stolacka carsija" Rusmir Mahmutcehajic iz oblasti perenijalne filozofije.
Knjiga za koju je zgodno dr.Esad Cimic kazao: "dokument, monument....a moja nistavnost bi dodala ....koju je napisao insan bosanski a dokucuje daleke predjele i u vremenu i prostoru.
AMD wrote:Nakon dočekah da se završe ispiti i odmah sam uzeo da čitam Kadera, rekoše mi da je super knjiga
Meni se svidjela pravo, procitao sam je za par dana
Ne znam, meni licno se Kuca imama samo djelomicno svidjela.
Prva polovina mi je nekako nedorecena, poglavlja se naglo i nelogicno zavrsavaju tako da i nisam previse uzivao. Tek u drugoj polovini je dobila na dinamici, posebno interesantan i dojmljiv mi je period za vrijeme i poslije iranske revolucije, pa je to mozda i razlog sto je ljudi nakon citanja smatraju super knjigom!?
ali sam se razočarao u neke ljude... dosta poslovica koje sam slušao od tih ljudi su izvučene iz ove knjige
a ja jadan nisam pročitao mešu
mogli su reći odakle je
komi wrote:kakav je taj pamuk
ne bih ja njega mogao ni za karton vinjaka... posto je prepopularan ne volim ja to
iskreno,malo je ''prespor'' za moj ukus, ali fakat nije loš.. ''crnu knjigu'' sam nedavno dobila na poklon pa sam počela čitati, vidjećemo kakva će biti..
margina wrote:
Jean M. Auel:
Pleme spiljskog (pecinskog) medvjeda I dio
Dolina konja II dio
Lovci na mamute III dio
Ravnica povratka IV dio
Kamena sklonista V dio
kakvo je ovo čudo
sem što je skupo ne znam ništa... možda osim što govori o prvim homosapijenskima???
margina wrote:
Jean M. Auel:
Pleme spiljskog (pecinskog) medvjeda I dio
Dolina konja II dio
Lovci na mamute III dio
Ravnica povratka IV dio
Kamena sklonista V dio
kakvo je ovo čudo
sem što je skupo ne znam ništa... možda osim što govori o prvim homosapijenskima???
Joj imam i ja ove knjige... svaku sam pazarila po 10KM na sajmovima
Šesti dio bi trebao izaći ove godine
Govori o neandertalcima i ljudovima, prije 10-15 hiljada godina, 'nako plaha fantastika, al meni zanimljiva
Iznervirah se kad gledah na ftvu zadnjih par sedmica, ono 'šetnja sa pračovjekom', pa ništa ko u knjizi