Prevaranti na PIK-u
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#4301 Re: Prevaranti na PIK-u
Pa ko je rekao da naručiš od anonimusa? Fino sam rekao od provjerenih ljudi i provjerenih radnji. Zar je prodavač sa velikim brojem različitih dojmova, a još više radnja anonimus? Pa ja uporno govorim i dajem primjer radnje gdje dobiješ i fiskalni račun, a oni navode da je to nesigurno?
Zbog toga i nemamo kartični sistem plaćanja online, te zbog toga i kasnimo 10 godina za evropom.
Zbog toga i nemamo kartični sistem plaćanja online, te zbog toga i kasnimo 10 godina za evropom.
- strong69
- Posts: 6972
- Joined: 11/03/2005 20:02
- Location: Beneath the Remains
#4302 Re: Prevaranti na PIK-u
@seoBiH,
Sto bolan toliko upires da neistomisljenicima nametnes svoj stav i misljenje? Ja licno kupujem TRENUTNO samo preko Ebay-a placajuci putem PayPal-a i jos uvijek nijednoj online radnji u BiH ne bih avansno platio robu.
Nemam povjerenja iz loseg licnog iskustva i dok se to ne promijeni necu kupovati. Na Ebay-u sam registrovan od 2009. godine i kupio sam mnogo stvari i nijednom nisam imao problem jer Ebay NE DOZVOLJAVA da kupac ima problem ako je kupac u pravu i ponudi validne argumente.
Ja postujem tvoje misljenje i nemam namjeru uticati na njega. Postuj i ti da ima drugacije misljenje od tvog i komuniciraj normalno s ljudima koji imaju drugaciji stav jer je jako ruzno reci nekome da "laze kao pas"...
Sto bolan toliko upires da neistomisljenicima nametnes svoj stav i misljenje? Ja licno kupujem TRENUTNO samo preko Ebay-a placajuci putem PayPal-a i jos uvijek nijednoj online radnji u BiH ne bih avansno platio robu.
Nemam povjerenja iz loseg licnog iskustva i dok se to ne promijeni necu kupovati. Na Ebay-u sam registrovan od 2009. godine i kupio sam mnogo stvari i nijednom nisam imao problem jer Ebay NE DOZVOLJAVA da kupac ima problem ako je kupac u pravu i ponudi validne argumente.
Ja postujem tvoje misljenje i nemam namjeru uticati na njega. Postuj i ti da ima drugacije misljenje od tvog i komuniciraj normalno s ljudima koji imaju drugaciji stav jer je jako ruzno reci nekome da "laze kao pas"...
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4303 Re: Prevaranti na PIK-u
ma u bih ne vjerujem nikome pa makar imao milion dojmovaseoBIH wrote:Pa ko je rekao da naručiš od anonimusa? Fino sam rekao od provjerenih ljudi i provjerenih radnji. Zar je prodavač sa velikim brojem različitih dojmova, a još više radnja anonimus? Pa ja uporno govorim i dajem primjer radnje gdje dobiješ i fiskalni račun, a oni navode da je to nesigurno?
Zbog toga i nemamo kartični sistem plaćanja online, te zbog toga i kasnimo 10 godina za evropom.
- Bilki
- Posts: 505
- Joined: 04/05/2011 22:02
#4304 Re: Prevaranti na PIK-u
ja tebi nisam rekao da lazes, nemoj biti neotesan, koliko god se upirao moras priznati da je u bosni prevaranata i previse, da bas tako u austriji mozes vratiti robu ako ti se ne svidja a kamoli da je felericna, niti najmanji problem se ne desi kad vratis neke tene koje si nosao sedmicu, jest malo silje prezentacijom drugih tena ali ako neces kes nazad dobijes, da da ti potzvrdim da narucujem robu preko engelbert strauss i da ne placam odmah nego racun dobijem nekade uz robu nekad kasnije, to su trgovci a ne da trazi da mu unaprijed uplatim, sta mislis kako bi poslovali kad bi trazili lovu unaprijed, i taj svoj rijecnik ostavi kod kuce jer mu je tu najljepseseoBIH wrote:Lažeš ko pas. Dalje, je li ti odeš u radnju, kažeš odneso ja kući pa ću ti platiti? Ne, uzmeš ZAPAKOVANO, platiš i nosiš kući. Dođeš kući i ne sviđa ti se? Hoćeš povrat novca? Možeš kitu dobiti samo. Ne radi stvar? Naravno da ćeš dobiti povrat novca ili novi uređaj.bas tako, narucujem robu neku preko interneta, cak ne placam ni po preuzimanju nego naknadno dobijem uplatnice
Stvarno ne shvatam ove slučajeve, kao da nema poštenog trgovca osim Appla, Samsunga i ostalih kurčeva. Kao da neko pošteno ne može raditi na piku? Kao da neko ne može pošteno raditi na pijaci? U čemu je fora popljuvati nešto što nisi ni probao? Sebe uzdižeš?
Nevjerovatno.
-
fantasy7
- Posts: 24
- Joined: 19/11/2013 16:37
#4305 Re: Prevaranti na PIK-u
taman da narucim i pitam druge koji su kupili kod njega kazu da su pogresne informacije o telefonu
- Bilki
- Posts: 505
- Joined: 04/05/2011 22:02
#4306 Re: Prevaranti na PIK-u
iphone sa operativnim sistemom android
kao kada bi prodavao mustanga sa motorom od fiata 
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#4307 Re: Prevaranti na PIK-u
Neki dan mi prijatelj kaže da je neko njegov iz familije naručio polovnu TV karticu za PC preko PIKa i dobio daljinski od nekog starog televizora i stari PCI modem u kutiji.

- fortaleza
- Posts: 6180
- Joined: 05/03/2012 23:16
- Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA
#4308 Re: Prevaranti na PIK-u
Pa nek taj prijatelj napiše sve podatke i prepiske da se prodavač blokira i ostali upozore da ne bi i oni krenuli dobivati stare pci modeme, naravno ako je registriran na forumu.
Tako sam i ja prije par godina neočekivano dobio komplet dijelova računala starih sigurno oko 10 godina (naravno ne ono što bih trebao), a trebao sam liku poslati laptop u zamjenu, sreća pa nisam tako naivan pa nisam slao unatoč masi pozitivnih dojmova, još sam mu i vratio paket o svom trošku, a lik me pita šta ćemo za poštarinu kad je on slao paket, kao želi da mu se nadoknadi tih par maraka.
Koji bezobrazluk balavaca sa pika. Evidentiran je na 113. stranici.
Tako sam i ja prije par godina neočekivano dobio komplet dijelova računala starih sigurno oko 10 godina (naravno ne ono što bih trebao), a trebao sam liku poslati laptop u zamjenu, sreća pa nisam tako naivan pa nisam slao unatoč masi pozitivnih dojmova, još sam mu i vratio paket o svom trošku, a lik me pita šta ćemo za poštarinu kad je on slao paket, kao želi da mu se nadoknadi tih par maraka.
- madesa
- Posts: 5557
- Joined: 26/07/2013 02:37
#4309 Re: Prevaranti na PIK-u
ako moze link te budalefortaleza wrote:Pa nek taj prijatelj napiše sve podatke i prepiske da se prodavač blokira i ostali upozore da ne bi i oni krenuli dobivati stare pci modeme, naravno ako je registriran na forumu.
Tako sam i ja prije par godina neočekivano dobio komplet dijelova računala starih sigurno oko 10 godina (naravno ne ono što bih trebao), a trebao sam liku poslati laptop u zamjenu, sreća pa nisam tako naivan pa nisam slao unatoč masi pozitivnih dojmova, još sam mu i vratio paket o svom trošku, a lik me pita šta ćemo za poštarinu kad je on slao paket, kao želi da mu se nadoknadi tih par maraka.![]()
Koji bezobrazluk balavaca sa pika. Evidentiran je na 113. stranici.
- fortaleza
- Posts: 6180
- Joined: 05/03/2012 23:16
- Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA
#4310 Re: Prevaranti na PIK-u
http://v2.pik.ba/profil/denisgazde
Korisnik denisgazde objavljena mu je i slika sa vibera ili nešto slično na temi na 113. ili 114. stranici, radi o krelcu nekom, vidim da ima dosta pozitivnih dojmova i mene je pitao da tek tako razmjenimo dojmove (što naravno nisam učinio) mada nismo obavili kupoprodaju na kraju.
Korisnik denisgazde objavljena mu je i slika sa vibera ili nešto slično na temi na 113. ili 114. stranici, radi o krelcu nekom, vidim da ima dosta pozitivnih dojmova i mene je pitao da tek tako razmjenimo dojmove (što naravno nisam učinio) mada nismo obavili kupoprodaju na kraju.
- Ringhio
- Posts: 1005
- Joined: 04/04/2011 23:47
- Location: Ni ovdje ni tamo
#4311 Re: Prevaranti na PIK-u
seoBIH wrote:Pa ko je rekao da naručiš od anonimusa? Fino sam rekao od provjerenih ljudi i provjerenih radnji. Zar je prodavač sa velikim brojem različitih dojmova, a još više radnja anonimus? Pa ja uporno govorim i dajem primjer radnje gdje dobiješ i fiskalni račun, a oni navode da je to nesigurno?
Zbog toga i nemamo kartični sistem plaćanja online, te zbog toga i kasnimo 10 godina za evropom.
I da imamo karticni sistem placanja nikad nebih platio karticom nesto na piku. Karticu koristim samo na amazonu, na ostalim sajtovima placam samo paypalom, ako naletim na neki sajt koji daje mogucnost za placanje karticom direktno samo lagano zaobidjem i cao drugari.
Druga stvar,sta si toliko navalio da se placa unaprijed ? Eto od mene je krenulo to oko placanja, mom misljenju se pridruzilo par ljudi, i ti sad sve napadas i govoris kako trebaju da trose svoj novac ? Da " vjeruju "da ce biti ok ? Poredis pik sa regularnim radnjama, i imao si par blago receno nebuloznih poredjenja. Prvo ti je ovo za kupovinu neceg u radnji pa kao kad dodjes kuci otvoris nije to to, shta ba nije to to, kupio si litar mlijeka odneses kuci a ono unutra litar kole ? U radnji kupujes ono sto vidis svojim ocima, provjeris rok trajanja, ako je tehnika dobijes garantni list, racun, i jos kojekakvih zavrzlama u dokumentima. Sta dobijem od pika ? Sliku artikla, navodne transakcije, i " garant " trgovca da ce mi poslati robu ? Pa onda posaljem pare i " vjerujem " da cu dobiti robu ? I kad ne dobijem ono sto sam narucio sta onda ? X slucajeva je da su ljudi prevareni, samo na ovoj temi ih se javilo mnogo, koliko ih je sto to nigdje nisu napisali, x ljudi prave lazne transakcije, ostavljaju lazne dojmove i ja sad na osnovu toga treba da saljem totalno nepoznatoj osobi svoj novac i da vjerujem da ce mi on poslati ono sto sam narucio u stanju u kojem ne navedeno ?
Hah, bas smijesno, i zalosno u istu ruku.
Druga tvoja tvrdnja dole negdje u postovima samo govori u kakve ( ocigleno ne provjerene ) krajnosti ti ides. Rece ti negdje da niko nece dati da se proba televizor prije kupovine. Nema potrebe da ovo komentarisem, mene zacudilo iskreno, ili nisi kupio televizor nigdje u zadnjih 20-30 godina, ili uskljucivo sve nabavljas preko pika pa te ove obicne radnje ne interesuju.
- Decerto
- Posts: 2443
- Joined: 14/09/2010 07:58
- Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
- Contact:
#4312 Re: Prevaranti na PIK-u
Covjek na piku prodaje slusalice,ja mu posaljem poruku sa adresom na koju da posalje...ne odgovara vec danima...ovo ima samo kod nas.
-
bierkof
- Posts: 564
- Joined: 27/08/2005 14:51
#4313 Re: Prevaranti na PIK-u
Ne razumijem zasto se prepirete. Ima granica za koju bi platio unaprijed. Kupio sam bas prije par dana neke stvari od nekoga koji ima 2 dojma na pik-u. Platio unaprijed, nije bila neka cifra, jos mi gospodin trazio da vrati kusur, jer sam preracunao postarinu. Ne govorim da nema prevaranata na pik-u, ali po vasim pricama ispada da su sve sami lopovi i hostapleri.
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#4314 Re: Prevaranti na PIK-u
Pričam ono što znam i što sam iskusio. Kupovao sam TV nedavno i kada sam upitao da upalimo da probam (jer su mi dali TV iz skladišta, a ne onaj iz izloga), rečeno je da nema potrebe, jer TV ima garanciju.Druga tvoja tvrdnja dole negdje u postovima samo govori u kakve ( ocigleno ne provjerene ) krajnosti ti ides. Rece ti negdje da niko nece dati da se proba televizor prije kupovine. Nema potrebe da ovo komentarisem, mene zacudilo iskreno, ili nisi kupio televizor nigdje u zadnjih 20-30 godina, ili uskljucivo sve nabavljas preko pika pa te ove obicne radnje ne interesuju
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4315 Re: Prevaranti na PIK-u
odgovorio si sam sebi na sve ono sto uporno pises
ovdje dobijes garanciju pisanu u ruke
ako kuci ne radi garanciju im stavis pod nos
dok preko pika sta da ovome stavim pod nos ako ga uopste nadjem
monitor mozda?
ovdje dobijes garanciju pisanu u ruke
ako kuci ne radi garanciju im stavis pod nos
dok preko pika sta da ovome stavim pod nos ako ga uopste nadjem
monitor mozda?
- Mračajski proto
- Posts: 7292
- Joined: 03/04/2012 12:06
#4316 Re: Prevaranti na PIK-u
A jeste se navili. Budala je bilo uvijek, ali ih valja skužiti.
Meni se dosad javilo 5-6 likova koji nisu potvrdili ni korisnički račun i koji nisu imali nijednu transakciju; često postavljaju glupa pitanja, ciganče i najradije bi besplatno dobili proizvod ili nešto slično, a i nepismeni su
, takve uredno odbijem ili ignoriram. Ali daleko od toga da nema poštenih i finih ljudi s kojima sam fino poslovao. 
Meni se dosad javilo 5-6 likova koji nisu potvrdili ni korisnički račun i koji nisu imali nijednu transakciju; često postavljaju glupa pitanja, ciganče i najradije bi besplatno dobili proizvod ili nešto slično, a i nepismeni su
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#4317 Re: Prevaranti na PIK-u
Pa ja sam davao primjer takvih radnji na internetu koje daju garanciju i opet vecina ne odobrava placanje unaprijed. Evo, recimo tehnomarket ima radnju na piku, ti naručiš TV i platiš unaprijed. U čemu je problem?
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4318 Re: Prevaranti na PIK-u
na online pijacama nikad ne znas na koga mozes naletiti
evo proto odbija sve kojima nije verifikovan telefon i adresa
evo recimo meni licno nije nijedno verifikovano imam mozda 2-3 transakcije i to je to a nijednom nisam zezno kad sam kupovao sta a ni kad sam prodavao
nego moja "taktika" je da ja nadjem broj telefona "u artiklu" i nazovem direktno
mozemo li se naci? mozemo ok nalazimo se kupujem ako odgovara i to je to ako ne dovidjenja prijatno bez ikakvog pominjanja koji sam ja na piku
ako neces da se nadjemo idemo dalje
evo proto odbija sve kojima nije verifikovan telefon i adresa
evo recimo meni licno nije nijedno verifikovano imam mozda 2-3 transakcije i to je to a nijednom nisam zezno kad sam kupovao sta a ni kad sam prodavao
nego moja "taktika" je da ja nadjem broj telefona "u artiklu" i nazovem direktno
mozemo li se naci? mozemo ok nalazimo se kupujem ako odgovara i to je to ako ne dovidjenja prijatno bez ikakvog pominjanja koji sam ja na piku
ako neces da se nadjemo idemo dalje
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#4319 Re: Prevaranti na PIK-u
fora je sto na piku akaunt ili kako se vec kod njih zove pod radnjom mogu otvoriti i ja ako platim neku cifru koja se placaseoBIH wrote:Pa ja sam davao primjer takvih radnji na internetu koje daju garanciju i opet vecina ne odobrava placanje unaprijed. Evo, recimo tehnomarket ima radnju na piku, ti naručiš TV i platiš unaprijed. U čemu je problem?
znaci nisam ni tehnomarket ni mobilmedija ni tehnoshop ili ko vec
nego sam elektronikashop jer je to bilo slobodno
e u tome je problem
ako vec vidim u tehnomarket radnji na piku nesto otici cu u radnju i uzeti licno da ne placam unaprijed
vidis da problema nema jer se to jednostavnije rijesi
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
- red evil
- Posts: 2386
- Joined: 30/07/2012 14:08
#4321 Re: Prevaranti na PIK-u
Ne znam na ovom PIK-u radit baš najbolje, nisam nikad trgovao preko njega. Zanima me da li mogu ja da postavim koji artikal tražim?
Npr. kupujem nešto i sad se neko javi da to prodaje.
Npr. kupujem nešto i sad se neko javi da to prodaje.
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#4322 Re: Prevaranti na PIK-u
Mozes, ides na objavi, pa na potraznja,
-
zippoo87
- Posts: 19653
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#4323 Re: Prevaranti na PIK-u
jucer mi se javio lik da kupi nesto od mene,pitao mogu li poslati,rekao mu da mogu,ostavio mi adresu i ja sinoc pripremio paket,popunio podatke i jutros otisao na postu i poslao mu odma
poslao mu i slike i sve,da ne misli da nisam poslao i nadam se da ce do kraja sedmice dobiti paket a placanje je pouzecem
i nadam se da krkani u posti nece ostetiti paket,jer je krhak a stavio sam u onaj najlon sto pucketa
poslao mu i slike i sve,da ne misli da nisam poslao i nadam se da ce do kraja sedmice dobiti paket a placanje je pouzecem
i nadam se da krkani u posti nece ostetiti paket,jer je krhak a stavio sam u onaj najlon sto pucketa
- Skeptic604
- Posts: 1385
- Joined: 04/04/2013 06:19
- Location: Tu sam...
#4324 Re: Prevaranti na PIK-u
Mračajski proto wrote:A jeste se navili. Budala je bilo uvijek, ali ih valja skužiti.![]()
Meni se dosad javilo 5-6 likova koji nisu potvrdili ni korisnički račun i koji nisu imali nijednu transakciju; često postavljaju glupa pitanja, ciganče i najradije bi besplatno dobili proizvod ili nešto slično, a i nepismeni su![]()
![]()
![]()
, takve uredno odbijem ili ignoriram. Ali daleko od toga da nema poštenih i finih ljudi s kojima sam fino poslovao.
Zakolko ces mi dati ili kad pocnu postavljati zahtjeve prije pozdrava,tipa "druze dajjos koju sliku,pa da trgujemo" "mozel sta za mene jeftinije"
Ja mu kazem saljem nakon uplate,kaze on " a jel ja placam kad uzmem knjigu "
-
Cafe Camargue
- Posts: 1048
- Joined: 25/09/2008 22:55
