I meni je najjače kad si ti tako pametan, pa uspiješ pročitati nešto što ne piše_BataZiv_0809 wrote:Najjace mi je kad se ucesce placenika, pasa rata iz Rusije, na strani VRS percipira kao podrska Ruske Federacije
RUSIJA
- agnostic_front
- Posts: 6336
- Joined: 14/04/2010 21:45
- Location: Grbavica
#4301 Re: RUSIJA
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83497
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4302 Re: RUSIJA
Procitao sam tamo gdje piseagnostic_front wrote:I meni je najjače kad si ti tako pametan, pa uspiješ pročitati nešto što ne piše_BataZiv_0809 wrote:Najjace mi je kad se ucesce placenika, pasa rata iz Rusije, na strani VRS percipira kao podrska Ruske Federacije
Nisi ti jedini sa kojim sam diskutovao na ovu temu, gluho bilo
- agnostic_front
- Posts: 6336
- Joined: 14/04/2010 21:45
- Location: Grbavica
#4303 Re: RUSIJA
xe xe, ok 
- LBVIEW
- Posts: 9241
- Joined: 01/04/2010 22:35
#4304 Re: RUSIJA
Ko nije bio u pelenama i ko danas ne boluje od amnezije zna kako se ne radi o par placenika vec o diplomatskoj podrsci Rasije rezimu onoga pod lipom.Koliko je samo rezolucija UN-a ravodnjeno uplitanjem bacuski?_BataZiv_0809 wrote:Najjace mi je kad se ucesce placenika, pasa rata iz Rusije, na strani VRS percipira kao podrska Ruske Federacije
Dalje,Putin se danas ponasa isto k'o i onaj pod lipom kad je "stitio nejac" po komsiluku,sto naravno ne moze ostati neprimjeceno od strane onih sto to osjetise na "svojoj kozi".To se od strane onih sto bistre globalnu politiku presucuje,dok se istovremeno propagiraju teorije zavjere o uspostavljanju novog svjetskog poretka imperijalista kojem se k'o biva protivi slobodarska Rusija (okupiranjem teritorija drugih drzava).Gruzija,Ukrajina,sutra balticke drzave, a prekosutra Finska i Svedska, sve go imperijalista i diktator.Na drugoj strani,naravno,svjetionik slobode,socijalne pravde i blagostanja,ljudskih prava i borac za prava slabih,ugnjetavanih...
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83497
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4305 Re: RUSIJA
LBVIEW wrote:
Ko nije bio u pelenama i ko danas ne boluje od amnezije zna kako se ne radi o par placenika vec o diplomatskoj podrsci Rasije rezimu onoga pod lipom.Koliko je samo rezolucija UN-a ravodnjeno uplitanjem bacuski?
Dalje,Putin se danas ponasa isto k'o i onaj pod lipom kad je "stitio nejac" po komsiluku,sto naravno ne moze ostati neprimjeceno od strane onih sto to osjetise na "svojoj kozi".To se od strane onih sto bistre globalnu politiku presucuje,dok se istovremeno propagiraju teorije zavjere o uspostavljanju novog svjetskog poretka imperijalista kojem se k'o biva protivi slobodarska Rusija (okupiranjem teritorija drugih drzava).Gruzija,Ukrajina,sutra balticke drzave, a prekosutra Finska i Svedska, sve go imperijalista i diktator.Na drugoj strani,naravno,svjetionik slobode,socijalne pravde i blagostanja,ljudskih prava i borac za prava slabih,ugnjetavanih...
-
UnscarD
- Posts: 3235
- Joined: 27/12/2002 00:00
- Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.
#4306 Re: RUSIJA
Moze li malo detaljnije oko tih "razvodnjenih" rezolucija UN-a od strane Rusije po pitanju BiH ? Na ovoj istoj temi smo prije jedno 20-30 stranica imali detaljnu raspravu na tu temu pa me nije mrzilo da povadim glasanja i niti jednom se Rusija nije protivila nicemu, zakljucak je bio da je tadasnja Ruska politika bila poptuno u skladu sa politikom zapada prema BiH ...e onda kada se to zakljucilo onda je spocitano to da je tada Rusija bila slaba i nemocna ali da bi danas bilo drugacije ali niko nije osporio Rusko glasanje i podrsku zapadu po pitanju BiH.LBVIEW wrote:Ko nije bio u pelenama i ko danas ne boluje od amnezije zna kako se ne radi o par placenika vec o diplomatskoj podrsci Rasije rezimu onoga pod lipom.Koliko je samo rezolucija UN-a ravodnjeno uplitanjem bacuski?_BataZiv_0809 wrote:Najjace mi je kad se ucesce placenika, pasa rata iz Rusije, na strani VRS percipira kao podrska Ruske Federacije
Dalje,Putin se danas ponasa isto k'o i onaj pod lipom kad je "stitio nejac" po komsiluku,sto naravno ne moze ostati neprimjeceno od strane onih sto to osjetise na "svojoj kozi".To se od strane onih sto bistre globalnu politiku presucuje,dok se istovremeno propagiraju teorije zavjere o uspostavljanju novog svjetskog poretka imperijalista kojem se k'o biva protivi slobodarska Rusija (okupiranjem teritorija drugih drzava).Gruzija,Ukrajina,sutra balticke drzave, a prekosutra Finska i Svedska, sve go imperijalista i diktator.Na drugoj strani,naravno,svjetionik slobode,socijalne pravde i blagostanja,ljudskih prava i borac za prava slabih,ugnjetavanih...
Hajde ako moze malo detaljnije oko tih rezolucija koje su "razvodnjene" i ta bi ovo tacno trebalo da znaci?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83497
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4307 Re: RUSIJA
Sjecam se i ja te rasprave i zato sam smatrao da nije zasluzio nista vise od Pavla VujisicaUnscarD wrote:[
Moze li malo detaljnije oko tih "razvodnjenih" rezolucija UN-a od strane Rusije po pitanju BiH ? Na ovoj istoj temi smo prije jedno 20-30 stranica imali detaljnu raspravu na tu temu pa me nije mrzilo da povadim glasanja i niti jednom se Rusija nije protivila nicemu, zakljucak je bio da je tadasnja Ruska politika bila poptuno u skladu sa politikom zapada prema BiH ...e onda kada se to zakljucilo onda je spocitano to da je tada Rusija bila slaba i nemocna ali da bi danas bilo drugacije ali niko nije osporio Rusko glasanje i podrsku zapadu po pitanju BiH.
Hajde ako moze malo detaljnije oko tih rezolucija koje su "razvodnjene" i ta bi ovo tacno trebalo da znaci?
- pici
- Posts: 46392
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#4308 Re: RUSIJA
zato liliputanCa pudrišHu pred svaki nastup pred TeVe...lopatom stavljaju puder i kreme na lice mu...JEZIVA BOLEST POLAKO UBIJA RUSE: Putin o tome ćuti, a sve je više onih koji ŠIRE STRAVIČAN VIRUS!
Stravična posašt pustoši Rusiju, a svi o tome ćute
Rusija godinama ćuti o silnim problemima koje ima zbog HIV-a i side, a sada je to ćutanje prekinuo epidemiolog koji više od 20 godina radi u ovoj oblasti i opisuje situaciju kao “nacionalnu katastrofu”.
Vadim Pokrovski, direktor Saveznog centra za sidu u Moskvi, kaže da je danas oko milion ljudi u Rusiji zaraženo HIV-om i da se taj broj povećava iz godine u godinu. Svi su svesni da zaraženih ima mnogo više, jer zvanični podaci često ne odgovaraju realnom stanju.
Samo prošle godine se oko 90.000 Rusa inficiralo HIV-om. Kada bismo taj broj uporedili sa brojem zaraženih u Nemačkoj, koja spada u zemlje s najnižom stopom zaraženih u Evropi, uvideli bismo veliku razliku, jer se u Nemačkoj za godinu dana zarazilo 3.000 ljudi.
Iako Nemačka ima upola manje stanovnika nego Rusija, to je ipak 30 puta manje nego u Rusiji!
– Moramo da izdvajamo deset puta više novca za prevenciju – rekao je Pokrovski za BBC. “Potrebni su nam obimnija sredstva i određene političke odluke.”
U intervjuu koji je ovog meseca dao agenciji “Frans pres” Pokrovski je istakao da kremaljska politika promovisanja tradicionalnih porodičnih vrednosti nije doprinela zaustavljanju širenja virusa.
- Poslednjih pet godina konzervativnog pristupa dovelo je do toga da se udvostruči broj zaraženih HIV-om – rekao je on.
Kada se zalagao za uvođenje seksualnog obrazovanja u školama – čemu se odlučno suprotstavio predsednički komesar za dečja prava Pavel Stakov – predsednica Odbora za zdravlje u Gradskom veću Moskve Ljudmila Stebenkova opisala ga je kao “tipičan primer agenta koji radi protiv nacionalnih interesa Rusije”.
Ona je izjavila za ruski “Komersant” da bi njegov pristup samo povećao interesovanje dece za seks i izazvao širenje HIV-a i drugih bolesti.
– Umesto da delimo kondome, trebalo bi da promovišemo vernost i zdravu porodicu – to je mnogo efikasnije – rekla je ona.
Podaci, međutim, govore suprotno.
Pokrovski je upozorio žene da su izložene visokom riziku da se udaju za HIV-pozitivnog muškarca.
- Danas se virusom side inficira 80-100 žena dnevno. Ovo nije šala, dnevno! Uglavnom je reč o mladim ženama od 25 do 35 godina i one su najrizičnija grupa – objašnjava Pokrovski.
Gotovo 60 odsto zaraženih su zavisnici koji ubrizgavaju drogu u vene, ili seksualni partneri zavisnika od droge. Virus se širi kao vatrena stihija putem kontaminiranih igala i špriceva.
To je i razlog zašto većina zemalja u svetu zavisnicima stavljaju na raspolaganje čiste igle i metadon, koji se uzima oralno, umesto droga koje se ubrizgavaju u venu. U Rusiji je metadon zabranjen.
Dok Svetska zdravstvena organizacija ovaj sintetički opijat smatra značajnim oružjem u borbi protiv zavisnosti od heroina, u Rusiji se njegovo korišćenje ili izdavanje kažnjava zatvorom do 20 godina.
Ruski zdravstveni zvaničnici se oslanjaju na narkologiju, tradicionalni oblik lečenja, koji potiče iz vremena Petra Velikog, koji je početkom 18. veka pokušao da reši problem alkoholizma. Suština ovog pristupa je da se zavisnik izoluje radi detoksikacije (oko mesec dana), nakon čega sledi oporavak – predavanja, grupe za samopomoć, fizioterapija, specijalni režim ishrane itd.
Najpoznatiji ruski narkolog dr Jevgenij Brun protivnik je sintetičkih zamena za drogu. “Mi u struci obično u šali kažemo da je korišćenje metadona isto što i lečenje alkoholičara konjakom”, kaže on.
Dr Elena Sokolčik iz moskovskog Narkološkog centra za istraživanje i lečenje često je službeno putovala u inostranstvo, ali je zabrinuta zbog onog što je tamo videla.
– Kada zavisnik – zajedno sa svojom decom – dođe u centar gde može da dobije metadon, imam osećaj da nešto nije u redu. Ne želim da deca gledaju kako se droge koje izazivaju zavisnost dele besplatno, kao da su lekovi – kaže ona.
Ona tvrdi da oko 48 odsto pacijenata koji se podvrgnu rehabilitaciji u njenom centru, godinu dana ne koristi drogu, 35 odsto dve godine, a osam odsto čak osam godina.
Ovi podaci, međutim, ukazuju na to da oko polovina onih koji odu na rehabilitaciju počne da koristi droge posle manje od godinu dana, a da ne govorimo o onih 80-90 odsto, koji ne odu na rehabilitaciju.
– Niko mi ne veruje kada kažem da ruska vlada ne uvodi mere za prevenciju kako bi se zaustavila epidemija HIV-a – kaže Anja Sarang, direktor fondacije “Andrej Rilkov”, koja promoviše bolje zdravlje za korisnike droge.
“Ne ulaže se ni najmanji napor da se spreči epidemija među ljudima koji ubrizgavaju drogu, pa nije ni čudo što je Rusija jedna od malobrojnih zemalja u svetu u kojima je epidemija HIV-a i dalje u porastu.”
(Telegraf.rs / Izvor: BBC / Blic)

- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#4309 Re: RUSIJA
vivaldi wrote: ... na osnovu cega su donijeli tu odluku, i koji im je uopste bio cilj? cim je zapucalo raspali su se po svim savovima, vojska je dezertirala, a vecina tehnika im je tako odrzavana da je haman neupotrebljiva. gdje su se uputuili? u nato? pa i njemacka i francuska su im rekli da nema govora o tome. zar su vjerovali da ce ih neko branit i da ce III svjetski pocet zbog njih?sta su mislili u ekonomskoj buducnosti kada im je ubjeljivo najveci ekonomski partner bla rusija? da li su stvarno vjerovali da ce njih 40 miliona past na grbacu brisela? da li su se ikada zapitali sta u slucaju gruzijskom scenarija koji je "juce" bio?
Mozda nisam bio dovoljno precizan. Ne, Ukrajinci nisu imali nikakav plan. Ne nisu se dobro organizovali. I ne, tajming je bio katastrofalan.
S druge strane, sta su trebali cekati? Da im Rusija izabere jos jednog premijera, da im kazu dokle im je granica u odnosima sa Zapadom?
Taj mir nije vrijedan jugoslovenskog dinara.
sto se tice jermenije ne znam zasto njih uze za primjer? jermenima vise treba rusija nego oni rusima. jermenija je drzava u poluratnom stanju vec decenijama. prije par mjeseci im je ubijeno 20 vojnika, ali ih nisu roknuli rusi vec azeri. par mjeseci prije toga azeri su im oborili helikopter. kada dodas i "prijateljsku" tursku u komsiluku, okretanje ledja rusiji u kojoj pritom radi par stotina hiljada jermena bi bio jos veci idiotizam od ukrajinskog jer bi oni izlaskog iz ruskog zagrljala njihova jedina promjena sto bi im uskoro alijev postao predsjednik.
Jermeni su poslije raspada komunizma mrzili zemlju kojom je ruska stopa hodala.
Ali je onda neko jednoga dana odlucio da srbuje i da uzme Nagorno-Karabah.
Od tada je krenula jermenska idila: stanje konstantnog rata, apsolutna zavisnost o Rusiji, ekonomija koja probija dno, itd.
Jermenija je primjer zemlje koja se mogla iscupati iz smrtnog zagrljaja, ali ... odlucila je da srbuje.
- Fantassin
- Posts: 1912
- Joined: 04/01/2014 13:09
- Location: France
#4310 Re: RUSIJA
Pretpostavljam da je azerbeijdzan tu bio apsolutno ispravan jer su muslimani...Gojeni H wrote:vivaldi wrote: ... na osnovu cega su donijeli tu odluku, i koji im je uopste bio cilj? cim je zapucalo raspali su se po svim savovima, vojska je dezertirala, a vecina tehnika im je tako odrzavana da je haman neupotrebljiva. gdje su se uputuili? u nato? pa i njemacka i francuska su im rekli da nema govora o tome. zar su vjerovali da ce ih neko branit i da ce III svjetski pocet zbog njih?sta su mislili u ekonomskoj buducnosti kada im je ubjeljivo najveci ekonomski partner bla rusija? da li su stvarno vjerovali da ce njih 40 miliona past na grbacu brisela? da li su se ikada zapitali sta u slucaju gruzijskom scenarija koji je "juce" bio?
Mozda nisam bio dovoljno precizan. Ne, Ukrajinci nisu imali nikakav plan. Ne nisu se dobro organizovali. I ne, tajming je bio katastrofalan.
S druge strane, sta su trebali cekati? Da im Rusija izabere jos jednog premijera, da im kazu dokle im je granica u odnosima sa Zapadom?
Taj mir nije vrijedan jugoslovenskog dinara.
sto se tice jermenije ne znam zasto njih uze za primjer? jermenima vise treba rusija nego oni rusima. jermenija je drzava u poluratnom stanju vec decenijama. prije par mjeseci im je ubijeno 20 vojnika, ali ih nisu roknuli rusi vec azeri. par mjeseci prije toga azeri su im oborili helikopter. kada dodas i "prijateljsku" tursku u komsiluku, okretanje ledja rusiji u kojoj pritom radi par stotina hiljada jermena bi bio jos veci idiotizam od ukrajinskog jer bi oni izlaskog iz ruskog zagrljala njihova jedina promjena sto bi im uskoro alijev postao predsjednik.
Jermeni su poslije raspada komunizma mrzili zemlju kojom je ruska stopa hodala.
Ali je onda neko jednoga dana odlucio da srbuje i da uzme Nagorno-Karabah.
Od tada je krenula jermenska idila: stanje konstantnog rata, apsolutna zavisnost o Rusiji, ekonomija koja probija dno, itd.
Jermenija je primjer zemlje koja se mogla iscupati iz smrtnog zagrljaja, ali ... odlucila je da srbuje.
- LBVIEW
- Posts: 9241
- Joined: 01/04/2010 22:35
#4311 Re: RUSIJA
Bio si tada mali da bi se mogao sjecati kako nam je Rusija "pomagala"(ima tu jos kandidata ,clanica EU samo nije tema emisije) a danas ti je ta subara na avataru pala preko ociju i suzava vidike,dakle beznadezan slucaj._BataZiv_0809 wrote:Sjecam se i ja te rasprave i zato sam smatrao da nije zasluzio nista vise od Pavla VujisicaUnscarD wrote:[
Moze li malo detaljnije oko tih "razvodnjenih" rezolucija UN-a od strane Rusije po pitanju BiH ? Na ovoj istoj temi smo prije jedno 20-30 stranica imali detaljnu raspravu na tu temu pa me nije mrzilo da povadim glasanja i niti jednom se Rusija nije protivila nicemu, zakljucak je bio da je tadasnja Ruska politika bila poptuno u skladu sa politikom zapada prema BiH ...e onda kada se to zakljucilo onda je spocitano to da je tada Rusija bila slaba i nemocna ali da bi danas bilo drugacije ali niko nije osporio Rusko glasanje i podrsku zapadu po pitanju BiH.
Hajde ako moze malo detaljnije oko tih rezolucija koje su "razvodnjene" i ta bi ovo tacno trebalo da znaci?
Sto se tice isjecaka iz filmova jugoslovenske kinematografije,slika-doskocica samo naprijed,na pravom si putu da stignes tvoje salonjerske idole, i njima je plafon "Ko to tamo peva" , "Maratonci" i tako to, a u problematiku se razumiju k' o Mara u ...
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83497
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4312 Re: RUSIJA
A sto mi se nagovori. BravoLBVIEW wrote:
Bio si tada mali da bi se mogao sjecati kako nam je Rusija "pomagala"(ima tu jos kandidata ,clanica EU samo nije tema emisije) a danas ti je ta subara na avataru pala preko ociju i suzava vidike,dakle beznadezan slucaj.
Sto se tice isjecaka iz filmova jugoslovenske kinematografije,slika-doskocica samo naprijed,na pravom si putu da stignes tvoje salonjerske idole, i njima je plafon "Ko to tamo peva" , "Maratonci" i tako to, a u problematiku se razumiju k' o Mara u ...
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#4313 Re: RUSIJA
Naravno, i to samo zato sto su muslimani. Pardon, oni su sije tek izasle iz komunistickog zagrljaja tako da se ne racunaju pod "nase".Fantassin wrote: Pretpostavljam da je azerbeijdzan tu bio apsolutno ispravan jer su muslimani...
Duvanjac, vec sam ti rekao ... uz skute gospodaru.
Azerbejdzan je i danas diktatura, ali u slucaju Nagorno-Karabaha nisu nikoga dirali. Valjda je poznato kako je taj rat poceo.
- Fantassin
- Posts: 1912
- Joined: 04/01/2014 13:09
- Location: France
#4314 Re: RUSIJA
Da poznato je jer nosi par slicnosti sa Bosanskim ratom - Populacija glasala da se prikljuci Jermeniji (Azerbeijanci bojkotovali) Azerbeijan krenuo silom - Jermenija ih iako 3x slabije naoruzana nasamarala da nisu sebi dosli do danas..Gojeni H wrote:Naravno, i to samo zato sto su muslimani. Pardon, oni su sije tek izasle iz komunistickog zagrljaja tako da se ne racunaju pod "nase".Fantassin wrote: Pretpostavljam da je azerbeijdzan tu bio apsolutno ispravan jer su muslimani...![]()
Duvanjac, vec sam ti rekao ... uz skute gospodaru.
Azerbejdzan je i danas diktatura, ali u slucaju Nagorno-Karabaha nisu nikoga dirali. Valjda je poznato kako je taj rat poceo.
Da ne zaboravimo bratsku im podrsku Turske koja je stavila Jermeniju u totalni embargo tako da je ista bila odsjecena od svih drugih zemalja koje su im mogle slati pomoc.
BTW - sta su ti to skuti naudili pa ih mrzis toliko
- pici
- Posts: 46392
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#4315 Re: RUSIJA
sex, drogs and putinroll- Danas se virusom side inficira 80-100 žena dnevno. Ovo nije šala, dnevno! Uglavnom je reč o mladim ženama od 25 do 35 godina i one su najrizičnija grupa – objašnjava Pokrovski.
- LBVIEW
- Posts: 9241
- Joined: 01/04/2010 22:35
#4316 Re: RUSIJA
Pa kad se neko napenali na volej,zicer je tesko masiti._BataZiv_0809 wrote:A sto mi se nagovori. BravoLBVIEW wrote:
Bio si tada mali da bi se mogao sjecati kako nam je Rusija "pomagala"(ima tu jos kandidata ,clanica EU samo nije tema emisije) a danas ti je ta subara na avataru pala preko ociju i suzava vidike,dakle beznadezan slucaj.
Sto se tice isjecaka iz filmova jugoslovenske kinematografije,slika-doskocica samo naprijed,na pravom si putu da stignes tvoje salonjerske idole, i njima je plafon "Ko to tamo peva" , "Maratonci" i tako to, a u problematiku se razumiju k' o Mara u ...
A drugacije i ne moze sa onima koji bi 20-tak godina kasnije raspravljali o opcepoznatim stvarima kao sto je ruska podrska Srbima.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83497
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4317 Re: RUSIJA
Penal i volejLBVIEW wrote:
Pa kad se neko napenali na volej,zicer je tesko masiti.
A drugacije i ne moze sa onima koji bi 20-tak godina kasnije raspravljali o opcepoznatim stvarima kao sto je ruska podrska Srbima.
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#4318 Re: RUSIJA
Forumski Murga jaše opet
ima li četnika na forumu Murgice jesi li otkrio još kojeg danas?


-
UnscarD
- Posts: 3235
- Joined: 27/12/2002 00:00
- Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.
#4319 Re: RUSIJA
Ja mislim da se to moze jedino nazvati "opcepoznatim mitovima", cini mi se, podjenako rasprostranjenim na svim stanama. Ja nisam uspio da pronadjem niti jednu jedinu Rusku opstrukciju zapadne politike u BiH u periodu 1992-1996. Rusija je glasala za sve i jednu rezolucijiu u perfektnoj liniji sa zapadom sto je napokon i na kraju i rezultovalo intervencijom. Moze se diskutovati o tome da li je ovo bilo uslovljeno slaboscu tadasnje Rusije da se usprotivi zapadu (tako to neki tumace, ne i ja) ali to ne mjenja cinjenicu da se Rusija ni u cemu nije protivila zapadu po pitanju BiH.LBVIEW wrote:Pa kad se neko napenali na volej,zicer je tesko masiti._BataZiv_0809 wrote:A sto mi se nagovori. BravoLBVIEW wrote:
Bio si tada mali da bi se mogao sjecati kako nam je Rusija "pomagala"(ima tu jos kandidata ,clanica EU samo nije tema emisije) a danas ti je ta subara na avataru pala preko ociju i suzava vidike,dakle beznadezan slucaj.
Sto se tice isjecaka iz filmova jugoslovenske kinematografije,slika-doskocica samo naprijed,na pravom si putu da stignes tvoje salonjerske idole, i njima je plafon "Ko to tamo peva" , "Maratonci" i tako to, a u problematiku se razumiju k' o Mara u ...
A drugacije i ne moze sa onima koji bi 20-tak godina kasnije raspravljali o opcepoznatim stvarima kao sto je ruska podrska Srbima.
Rusko protivljenje se prvi put manifestuje 1999 prilikom NATO bombardovanja Srbije a meni se cini da je to protivljenje vise bilo zbog toga sto su jasno prepoznali NATO prijetnju (danas vidimo sasvim ispravno) usljed izlaska iz dotadasnjeg mandata NATO-a, nego sto im je bilo stalo do Srba ali to su sada vec mitovi sa one strane Drine, koji vjerovatno jos uvijek cekaju nikada docekani S300.
Naravno da je unutar dijela Ruskog naroda postojala podrska, pa cak se mogla i u Ruskoj Dumi cuti podrska od onog klovna Zirinovskog ali neko sa osvojenih par % glasova ne moze da utice i predstavlja zvanicnu politiku. Dobrovoljaca je bilo naravno, evo im kostiju u komsiluku ali mi ovdje bi trebali da razgranicimo da li procamo o zvanicnoj politici i konkretnim akcijama ili o nardonom sentimentu.
Ja ako grijesim, budi slobodan pa postavi neko Rusko glasanje o BiH koje nije bilo u liniji sa zapadom?
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#4320 Re: RUSIJA
Russia Vetoes U.N. Attempt To Stop Fuel For Bosnian Serbs
AP
UNITED NATIONS - Russia vetoed a Security Council resolution yesterday aimed at stopping Yugoslavia from sending fuel supplies that reportedly are powering a Serb offensive in northern Bosnia.
It was the first council veto in a year and a half, and the first on the Bosnian war.
The resolution was sponsored by Islamic and nonaligned states to show sympathy for the Muslim-led Bosnian government.
Russia, a traditional Serb ally, said it vetoed the resolution because it would tighten sanctions against Serbia.
"We had no other choice than to vote against this draft," said Russian Ambassador Sergey Lavrov.
Lavrov said Serb-dominated Yugoslavia had stopped supplying the rebel Serbs in Bosnia and was cooperating with peace negotiators.
Another Russian diplomat, speaking on condition of anonymity, stressed that the veto didn't mean there was a split within the five-nation contact group pushing for a peace agreement in Bosnia.
Hours before the veto, diplomats from Russia, the United States, France, Britain and Germany demonstrated their unity by endorsing a confederation of Bosnia's Serbs with Serbia.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#4321 Re: RUSIJA
UnscarD wrote: Pa kad se neko napenali na volej,zicer je tesko masiti.
A drugacije i ne moze sa onima koji bi 20-tak godina kasnije raspravljali o opcepoznatim stvarima kao sto je ruska podrska Srbima.
Mozda ce OVO malo da pojasni: u To doba je Rusija bila mala maca i o sebi se zabavili a Amerika hranila:Ja mislim da se to moze jedino nazvati "opcepoznatim mitovima", cini mi se, podjenako rasprostranjenim na svim stanama. Ja nisam uspio da pronadjem niti jednu jedinu Rusku opstrukciju zapadne politike u BiH u periodu 1992-1996. Rusija je glasala za sve i jednu rezolucijiu u perfektnoj liniji sa zapadom sto je napokon i na kraju i rezultovalo intervencijom. Moze se diskutovati o tome da li je ovo bilo uslovljeno slaboscu tadasnje Rusije da se usprotivi zapadu (tako to neki tumace, ne i ja) ali to ne mjenja cinjenicu da se Rusija ni u cemu nije protivila zapadu po pitanju BiH.
Rusko protivljenje se prvi put manifestuje 1999 prilikom NATO bombardovanja Srbije a meni se cini da je to protivljenje vise bilo zbog toga sto su jasno prepoznali NATO prijetnju (danas vidimo sasvim ispravno) usljed izlaska iz dotadasnjeg mandata NATO-a, nego sto im je bilo stalo do Srba ali to su sada vec mitovi sa one strane Drine, koji vjerovatno jos uvijek cekaju nikada docekani S300.
Naravno da je unutar dijela Ruskog naroda postojala podrska, pa cak se mogla i u Ruskoj Dumi cuti podrska od onog klovna Zirinovskog ali neko sa osvojenih par % glasova ne moze da utice i predstavlja zvanicnu politiku. Dobrovoljaca je bilo naravno, evo im kostiju u komsiluku ali mi ovdje bi trebali da razgranicimo da li procamo o zvanicnoj politici i konkretnim akcijama ili o nardonom sentimentu.
Ja ako grijesim, budi slobodan pa postavi neko Rusko glasanje o BiH koje nije bilo u liniji sa zapadom?
Evo nezavisno:
Šta se dogodilo tokom kampanje NATO bombardovanja Srbije? Zašto Rusija nije pomogla? Mnogi evrofili ovaj slabi angažman Rusije povodom bombardovanja Srbije tumače kao nedostatak želje i nezainteresovanost Rusije da nam pomogne. No, da li je to zaista to tako?
Nakon raspada SSSR, Rusija ulazi u duboku političku, ali pre svega ekonomsku krizu. “Perestrojka”, prelazak socijalističke privrede na kapitalistički model privređivanja, načinio je ogromne probleme ruskoj ekonomiji. Može se reći da se ruska ekonomija nalazila u kolapsu i na granici potpunog kraha. Ogromna nezaposlenost, zatvaranje velikog broja preduzeća, pljačka naroda, ogromna stopa kriminala, milioni nezaposlenih, mase ljudi ogrezle u alkoholizam i narkomaniju bile su normalna slika Rusije tokom devedesetih. U Rusiji je vladala glad u najbukvalnijem smislu te reči. Poznati ekonomisti sveta ovu su zemlju nazivali “Nigerija u snegu”.
Da bi koliko toliko popravila svoju privrednu situaciju i sprečila propast i raspad zemlje, koji je već bio na pomolu, Rusija je bila prinuđena da traži pomoć i finansijsku podršku. Iz tog razloga, predsednik Rusije, Boris Jeljcin, okreće se Evropi i, pre svega, Americi, tražeći finasijsku pomoć kako bi sprečio totalni sunovrat zemlje. 1993. godine grupa generala pokušava da izvede vojni puč i svrgne ga sa vlasti, ali vojska guši taj puč. Kao uslov pomoći u sferi finansija, Amerika i zapadnoevropske zemlje traže mnoge ustupke od ruskog predsednika: umanjenje vojnog potencijala Rusije, brže reforme privrede, uvođenje parlamentarne demokratije i drugih demokratskih procesa. U najavi je bila i podela zemlje i njeno rasparčavanje.
Nalazeći se u takvoj nepovoljnoj situaciji i na strani pobeđenog tokom Hladnog rata, Rusija je postala svedok strašne agresije na njenog saveznika – Srbiju. Agonija je bila još veća budući da je ruski narod bio na strani Srbije i zahtevao da država pomogne, ali zbog potpune pustoši koja je vladala zemljom, gotovo potpunog kraha ekonomije, gladi i haosa koji je sve više proždirao rusko društvo, i zbog zavisnosti od pomoći zapadnih zemalja, Rusija je bila potpuno nemoćna da pomogne, osim u moralnom smislu.
Situacija je bila otežana činjenicom da je srbski predsednik, Slobodan Milošević, 1993. godine, prilikom puča izvršenog od strane grupe ruskih generala koji su pokušali da svrgnu Jeljcina, javno podržao zaverenike. Sada, 1999. godine, taj isti koji je podržavao svrgavanje ruskog predsednika, trebao je da traži pomoć od istog, što je dodatno zakomplikovalo celu situaciju…
mojenovosti.com
http://www.koreni.rs/kada-je-sve-rusija-pomogla-srbiji/
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83497
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4322 Re: RUSIJA
A to sto nam je Zapad uveo embargo, to nista? 
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#4323 Re: RUSIJA
Pa i srbija je uvela embargo PC_BataZiv_0809 wrote:A to sto nam je Zapad uveo embargo, to nista?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83497
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4324 Re: RUSIJA
Joj dobro siGeneral War wrote:Pa i srbija je uvela embargo PC_BataZiv_0809 wrote:A to sto nam je Zapad uveo embargo, to nista?
Nego mislim da je problem sto zapravo mnogi ne kontaju da je sve go interes velikih sila. Od raspada Jugoslavije, embarga, pa do te NATO intervencije. Nisu sigurno intervenisali sto nas vole, niti su Rusi zaustavljali Vijece Sigurnosti zato sto vole Siriju.
Nadam se da cemo nekad biti u stanju da o ovim stvarima razgovaramo bez emotivne i ideoloske matrice.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#4325 Re: RUSIJA
Cekaj, cekaj
Rekli ste da nije nikad
Evo ispade da ipak jeste
Rekli ste da nije nikad
Evo ispade da ipak jeste

