UEFA Champions League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
vaučer
Posts: 11537
Joined: 04/08/2009 15:22

#42926 Re: UEFA Champions League

Post by vaučer »

Kad ste vi prozveli jednog Palmera ili Oscar Bobba? Nikad, eto kad. Daleko ste vi od sistemske institucije.
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#42927 Re: UEFA Champions League

Post by LSD »

Bosnjo koji zivi u nekakvoj bosanskoj vukojebini, izabrao da navija za najtrofejniji klub , fura se da zivi u Madridu i jos nesto podjebava druge bosance :lol:
Tesko da postoji jadnija skupina navijaca na ovom forumu.
User avatar
Altsa
Posts: 9228
Joined: 19/03/2004 18:31

#42928 Re: UEFA Champions League

Post by Altsa »

LSD wrote: 02/06/2024 14:07 Bosnjo koji zivi u nekakvoj bosanskoj vukojebini, izabrao da navija za najtrofejniji klub , fura se da zivi u Madridu i jos nesto podjebava druge bosance :lol:
Tesko da postoji jadnija skupina navijaca na ovom forumu.
Nisi ti dobre glave nikako ili si na LSD a to je isto.
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#42929 Re: UEFA Champions League

Post by xoklix »

Bogami ni nakon prespavanog jutra(jer noću nisu zaspali od muke) situacija i dalje ista. Zabrinut sam... Malo na planinu, svježeg zraka i bit' će sve u redu do sutra.
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#42930 Re: UEFA Champions League

Post by xoklix »

LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#42931 Re: UEFA Champions League

Post by LSD »

Altsa wrote: 02/06/2024 14:15
LSD wrote: 02/06/2024 14:07 Bosnjo koji zivi u nekakvoj bosanskoj vukojebini, izabrao da navija za najtrofejniji klub , fura se da zivi u Madridu i jos nesto podjebava druge bosance :lol:
Tesko da postoji jadnija skupina navijaca na ovom forumu.
Nisi ti dobre glave nikako ili si na LSD a to je isto.
Iako te niko nije ni pomenuo niti citirao, drago mi je da se sam prepoznajes i reagujes :thumbup: :kiss:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#42932 Re: UEFA Champions League

Post by ultima_palabra »

LSD wrote: 02/06/2024 14:07 Bosnjo koji zivi u nekakvoj bosanskoj vukojebini, izabrao da navija za najtrofejniji klub , fura se da zivi u Madridu i jos nesto podjebava druge bosance :lol:
Tesko da postoji jadnija skupina navijaca na ovom forumu.
Ubaci Barcelona umjesto Madrid i sebe si opisao.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42933 Re: UEFA Champions League

Post by Tito_i_Partija »

Šteta za žute stvarno, al' da li se sad svi slažemo da je Don Carlo najbolji trener svih vremena? :D

@_BataZiv_0809 :per:
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#42934 Re: UEFA Champions League

Post by LSD »

ultima_palabra wrote: 02/06/2024 14:56
LSD wrote: 02/06/2024 14:07 Bosnjo koji zivi u nekakvoj bosanskoj vukojebini, izabrao da navija za najtrofejniji klub , fura se da zivi u Madridu i jos nesto podjebava druge bosance :lol:
Tesko da postoji jadnija skupina navijaca na ovom forumu.
Ubaci Barcelona umjesto Madrid i sebe si opisao.
E kako se sami pronalaze :izet: moje je samo da zabacujem :pliska: :per:


Jasta sam :lol: mjesas kruske i jabuke... simpatizeri Barce se ljudi sigurni u sebe, obrazovani, uglađeni, dostojanstveni, gospodskih manira, finog izrazavanja, zrace harizmom, sa dignitetom i samopostovanjem :babinsin: susta suprotnost bosanskim kompleksasima koji tripuju da si iz Madrida :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#42935 Re: UEFA Champions League

Post by _BataZiv_0809 »

Tito_i_Partija wrote: 02/06/2024 15:22 Šteta za žute stvarno, al' da li se sad svi slažemo da je Don Carlo najbolji trener svih vremena? :D

@_BataZiv_0809 :per:
Naravno :thumbup:

P.S. Javim se kad budem u TO :kiss:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42936 Re: UEFA Champions League

Post by Tito_i_Partija »

_BataZiv_0809 wrote: 02/06/2024 15:28
Tito_i_Partija wrote: 02/06/2024 15:22 Šteta za žute stvarno, al' da li se sad svi slažemo da je Don Carlo najbolji trener svih vremena? :D

@_BataZiv_0809 :per:
Naravno :thumbup:

P.S. Javim se kad budem u TO :kiss:
Nije valjda da dolaziš ovde? Haj javi mi detalje na pp. :-D
El_comadante
Posts: 9044
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#42937 Re: UEFA Champions League

Post by El_comadante »

Ovom pobjedom Reala Borac nosilac u prvom pretkolu.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11659
Joined: 15/01/2010 18:31

#42938 Re: UEFA Champions League

Post by Jack Be Nimble »

Upravo zavrsio sa gledanjem. Karlo, trener koji se vremenom mijenjao i nikada nije zaostao. Morinjo bi mogao nauciti koju od njega.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4104
Joined: 28/01/2012 11:38

#42939 Re: UEFA Champions League

Post by kamberovica polje »

Ancelotti je nesumnjivo najveći ikad, al nemojmo se pravit da mu protivnici u knockout fazi LP nisu stvorili bruku nerealiziranih zicera pred golom. Vinicius koji ima 21 gol i 9 asistencija je glavni kandidat za Ballon d'Or, dok su monstrumi Ronaldo i Messi debelo prelazili 30 golova u svojim prosječnim sezonama. :-)
Sve ovo pokazuje da je klupski fudbal u žestokom padu i da se sve svelo na monopol Reala s manjim uplivima Man Citya i donekle Liverpoola
Chelsea, Man United, Barcelona, Juventus, Bayern, Milan...sve veliki klubovi koji su u većoj ili manjoj mjeri u krizi.
Atl. Madrid je pregazilo vrijeme, Inter se još i koprca, ali nema nijednu superzvijezdu, PSG je u teškom mentalnom kolapsu nakon svih poraza,, Dortmund može na fanatizam izvući nešto.
Ukratko, sve je ovo karina i dosadno je za gledat.
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#42940 Re: UEFA Champions League

Post by LSD »

kamberovica polje wrote: 03/06/2024 17:44 Ancelotti je nesumnjivo najveći ikad, al nemojmo se pravit da mu protivnici u knockout fazi LP nisu stvorili bruku nerealiziranih zicera pred golom. Vinicius koji ima 21 gol i 9 asistencija je glavni kandidat za Ballon d'Or, dok su monstrumi Ronaldo i Messi debelo prelazili 30 golova u svojim prosječnim sezonama. :-)
Sve ovo pokazuje da je klupski fudbal u žestokom padu i da se sve svelo na monopol Reala s manjim uplivima Man Citya i donekle Liverpoola
Chelsea, Man United, Barcelona, Juventus, Bayern, Milan...sve veliki klubovi koji su u većoj ili manjoj mjeri u krizi.
Atl. Madrid je pregazilo vrijeme, Inter se još i koprca, ali nema nijednu superzvijezdu, PSG je u teškom mentalnom kolapsu nakon svih poraza,, Dortmund može na fanatizam izvući nešto.
Ukratko, sve je ovo karina i dosadno je za gledat.
Ancelotti u 30 godina trenerske karijere ima 20 trofeja, 5 domaćih liga i 5 liga prvaka.

Guardiola u 15 godina trenerske karijere ima 36 trofeja, 12 domaćih liga i 3 lige prvaka.

Za duplo manje vremena, duplo vise trofeja :nargila: samo cinjenice i nista vise.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4104
Joined: 28/01/2012 11:38

#42941 Re: UEFA Champions League

Post by kamberovica polje »

LSD wrote: 03/06/2024 17:58
kamberovica polje wrote: 03/06/2024 17:44 Ancelotti je nesumnjivo najveći ikad, al nemojmo se pravit da mu protivnici u knockout fazi LP nisu stvorili bruku nerealiziranih zicera pred golom. Vinicius koji ima 21 gol i 9 asistencija je glavni kandidat za Ballon d'Or, dok su monstrumi Ronaldo i Messi debelo prelazili 30 golova u svojim prosječnim sezonama. :-)
Sve ovo pokazuje da je klupski fudbal u žestokom padu i da se sve svelo na monopol Reala s manjim uplivima Man Citya i donekle Liverpoola
Chelsea, Man United, Barcelona, Juventus, Bayern, Milan...sve veliki klubovi koji su u većoj ili manjoj mjeri u krizi.
Atl. Madrid je pregazilo vrijeme, Inter se još i koprca, ali nema nijednu superzvijezdu, PSG je u teškom mentalnom kolapsu nakon svih poraza,, Dortmund može na fanatizam izvući nešto.
Ukratko, sve je ovo karina i dosadno je za gledat.
Ancelotti u 30 godina trenerske karijere ima 20 trofeja, 5 domaćih liga i 5 liga prvaka.

Guardiola u 15 godina trenerske karijere ima 36 trofeja, 12 domaćih liga i 3 lige prvaka.

Za duplo manje vremena, duplo vise trofeja :nargila: samo cinjenice i nista vise.
Sve ok, slažem se, samo govorim o trenutnom stanju. Možda Guardiolu sutra pukne žuta minuta pa nikad ništa ne osvoji. Ko zna !? Da je i on u konkurenciji za najvećeg ikad, sigurno da jeste.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#42942 Re: UEFA Champions League

Post by ultima_palabra »

kamberovica polje wrote: 03/06/2024 17:44 Ancelotti je nesumnjivo najveći ikad, al nemojmo se pravit da mu protivnici u knockout fazi LP nisu stvorili bruku nerealiziranih zicera pred golom. Vinicius koji ima 21 gol i 9 asistencija je glavni kandidat za Ballon d'Or, dok su monstrumi Ronaldo i Messi debelo prelazili 30 golova u svojim prosječnim sezonama. :-)
Sve ovo pokazuje da je klupski fudbal u žestokom padu i da se sve svelo na monopol Reala s manjim uplivima Man Citya i donekle Liverpoola
Chelsea, Man United, Barcelona, Juventus, Bayern, Milan...sve veliki klubovi koji su u većoj ili manjoj mjeri u krizi.
Atl. Madrid je pregazilo vrijeme, Inter se još i koprca, ali nema nijednu superzvijezdu, PSG je u teškom mentalnom kolapsu nakon svih poraza,, Dortmund može na fanatizam izvući nešto.
Ukratko, sve je ovo karina i dosadno je za gledat.
Pa ako su protivnici pravili toliko zicera onda nije RM toliko nedodirljiv? Rekao bih da itekako ima dosta timova koji se mogu nositi sa njima, ali su mentalno puno ispred svih. Ako ih hoces dobiti, onda ih moras rasturiti tipa Man City prosle sezone, a za to moras biti ekstra kvalitetan.

Sjecam se Bullsa kad je igrao MJ, i oni su uglavnom bili bare-bare sa jacim protivnicima, i onda u zavrsnici ih lomili. Trebalo ti je jedno 10ak poena razlike da si miran u finisu.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4104
Joined: 28/01/2012 11:38

#42943 Re: UEFA Champions League

Post by kamberovica polje »

ultima_palabra wrote: 03/06/2024 19:13
kamberovica polje wrote: 03/06/2024 17:44 Ancelotti je nesumnjivo najveći ikad, al nemojmo se pravit da mu protivnici u knockout fazi LP nisu stvorili bruku nerealiziranih zicera pred golom. Vinicius koji ima 21 gol i 9 asistencija je glavni kandidat za Ballon d'Or, dok su monstrumi Ronaldo i Messi debelo prelazili 30 golova u svojim prosječnim sezonama. :-)
Sve ovo pokazuje da je klupski fudbal u žestokom padu i da se sve svelo na monopol Reala s manjim uplivima Man Citya i donekle Liverpoola
Chelsea, Man United, Barcelona, Juventus, Bayern, Milan...sve veliki klubovi koji su u većoj ili manjoj mjeri u krizi.
Atl. Madrid je pregazilo vrijeme, Inter se još i koprca, ali nema nijednu superzvijezdu, PSG je u teškom mentalnom kolapsu nakon svih poraza,, Dortmund može na fanatizam izvući nešto.
Ukratko, sve je ovo karina i dosadno je za gledat.
Pa ako su protivnici pravili toliko zicera onda nije RM toliko nedodirljiv? Rekao bih da itekako ima dosta timova koji se mogu nositi sa njima, ali su mentalno puno ispred svih. Ako ih hoces dobiti, onda ih moras rasturiti tipa Man City prosle sezone, a za to moras biti ekstra kvalitetan.

Sjecam se Bullsa kad je igrao MJ, i oni su uglavnom bili bare-bare sa jacim protivnicima, i onda u zavrsnici ih lomili. Trebalo ti je jedno 10ak poena razlike da si miran u finisu.
Naravno da nije nedodriljiv, čak štaviše, igraju za kurac, i to je poanta. Žestoko je pala kvaliteta klupskog fudbala.
Ne može se pričat o taktičkim magovima i mentalitetima kad se u svakoj utakmici naguziš protivniku da te rešeta sa svih strana. Tu sva priča o nekoj taktici pada u vodu.
Jedina utakmica Reala u kojoj je viđena iole neka strategija je druga utakmica protiv Citya (autobus na sprat i šta Bog da). Ovo ostalo je haos bez glave i repa i čekanje kontre.
Ali u suštini se slažem s tobom, ostali klubovi su u cijeloj toj priči gori od samog Reala. Pa onaj raspali jad od Barcelone je, s igračem manje, stvorio 5 100% šansi pred PSGovim golom, a ovi su ih mogli nokautirat jedno 5 puta do tih napada. Fali konkurencije i jakih klubova, gotovo da ih nema više.
Sve goli, negledljivi kurac i jad i bijeda.
User avatar
vaučer
Posts: 11537
Joined: 04/08/2009 15:22

#42944 Re: UEFA Champions League

Post by vaučer »

Dvije stvari.

Mislim da je trenutno rijetko loš period što se tiče kvalitete igrača. Prosjek je viši nego ikad, top, top razina nikad lošija. Vrlo malo stvarno maestralnih igrača.

Druga stvar je tendencija većine klubova da napucaju trenera kod prve slabije sezone. Malo koji klub uspije doći u poziciju gdje je trener ostvario svoju viziju.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4104
Joined: 28/01/2012 11:38

#42945 Re: UEFA Champions League

Post by kamberovica polje »

vaučer wrote: 03/06/2024 20:24 Dvije stvari.

Mislim da je trenutno rijetko loš period što se tiče kvalitete igrača. Prosjek je viši nego ikad, top, top razina nikad lošija. Vrlo malo stvarno maestralnih igrača.

Druga stvar je tendencija većine klubova da napucaju trenera kod prve slabije sezone. Malo koji klub uspije doći u poziciju gdje je trener ostvario svoju viziju.
Nije to trenutno, to je od sad pa nadalje.
Fudbal se promijenio, a tehniku je izgurala sprema i atletičnost. Nikad više nije bilo trkaćih kokoši i igrača koji puno zuje, a malo meda daju, a bit će ih još više.
User avatar
vaučer
Posts: 11537
Joined: 04/08/2009 15:22

#42946 Re: UEFA Champions League

Post by vaučer »

Moguće, ali ide to u ciklusima. Vrlo je moguće da će neki treneri namjerno stvarati prostor za manje mobilne kreatore kako bi tako ostvarili prednost nad drugima.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4104
Joined: 28/01/2012 11:38

#42947 Re: UEFA Champions League

Post by kamberovica polje »

vaučer wrote: 03/06/2024 23:00 Moguće, ali ide to u ciklusima. Vrlo je moguće da će neki treneri namjerno stvarati prostor za manje mobilne kreatore kako bi tako ostvarili prednost nad drugima.
Moguće, ali dosadašnji trend je bio brže, brže i brže.
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#42948 Re: UEFA Champions League

Post by Qwerty1234 »

Da je manje majstora to jeste. Svi patimo za vremenima debelog, ronaldinja, rivalda, zizua…
Da bi ovogodisnji Chelsea kao 6 ekipa PL dobio sve ekipe iz 2002-3 vjrv bi jer je fudbal brzi, bolji. Igraciji spremniji, brzi, jaci…medicina bolja, taktika razvijenija…

Da se nadovezem na Vinija i usporedbu sa CR-om i Messijem.
Prvo, Vini je klasicno krilo, najklasicnije moguce. Ronaldo i Messi to nisu bili.
Vinijeva najbolja sezona do 24 godine zivota ima bolji G+A ucinak od najboljih sezona ikad Riberija, Robena, Hazarda…mislim i Salaha.Strasno krilo, najbolje danas i ako nastavi jedno od najboljih ikad, ali…krilo. Messi i CR su najbolji fudbaleri ikad.
Od takvih igraca poput Vinija ne mozes ocekivati 50+ golova i 15-20 asidtencija.
Nije taj tip fudbalera, a da se ne lazemo nije ni klasa tih pomenutih.

Sto se stila igre Reala tice.
Kvalitet njihov je upravo cinjenica da mogu igrati full bunker i dobit na kontru svakoga.
Da te mogu stisnuti u 16 i lomit te posjedom, mogu.
Da mogu trcat presing i ganjat se sa svima mogu.
I to sve u 45 minuta poluvremena.
Znaju kad krenut, kad stat, kad se zatvorit a kad otvorit.
Doduse znali su Krosem i Lukom. Vidjet cemo ubuduce.

Realova taktika se primarno zasniva na individualnom kvalitetu. Zadnji koji je imao neke ozbiljne taktikr je Murinjo.Igrali su strasan fudbal, bolji nego sad i tad daleko najbolji u Europi ali ne dade se klempa.

Od tada, pa narednih 11-12 godina Real je uzeo 6 klempi na individualni kvalitet. Sam Anceloti je rekao (a Zizu je bio isti) da sa igracima radi 1 na 1 najvise, realizaciju i sut. Da popravi igrace individualno.A timski vjrzba samo odbranu i tranziciju.
U zadnjoj trecini je potpuna sloboda, talenat igraca.

Ovakav sistem je odlican za kup takmicenja, ali te ubija protiv manjih ekipa koje imaju glavu i rep.Levate ces uvijek natrpat, ali ekipe iz srednjeg dijela tabele koje znaju igrat, imaju trenera dobrog, uigrane sisteme u igri, i dobro se brand uz kontre ce uvijek vise napatit Real od npr Barcelone.
Zato Real i ima jako mali broj prvenstava poredeci sa LS.

Nema taktike protiv Reala. Moras ih nadigrati, biti dosta bolji, iskoristiti sanse i VALJDA ces pobjediti, nije sigurno.

Nema govora da tu nema srece udio, ali 6 titula u 10-11 sezona…i hiljaru i jedan povratak, plus ligaske remontade…
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#42949 Re: UEFA Champions League

Post by darius_maximus »

Realova najveća prednost je što mogu igrati rasterećeno.
Ako ne uzmu ligu ili LP, nema problema i neće trener letiti nakon šest mjeseci.
Vazda je osigurano mjesto u LP sljedeće godine, Barca i Atletiko toliko slabi da je i titula relativno blizu svake godine, tako da je trenutno banja.

Kada se stvari promjene i kada se drugi dozovu (pogotovo Barca) bit će tu više nervoze, pogotovo ako prođe 2-3 godine bez trofeja (a Barca recimo uzme ligu i/ili LP).
Dugoročno mislim da su se zeznuli s Mbappeom, jer je igrač oko kojeg će se morati graditi igra i mislim da će im timski pristup početi patiti.
Vidjet ćemo kako će to izgledati dogodine...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#42950 Re: UEFA Champions League

Post by ultima_palabra »

Na pocetku sezone meni je djelovalo da je ovo tranzicijska sezona za RM… otisao Benzema, nije dosao Mbappe, jedini spic Joselu, pa onda povrede prvog golmana i stoperskog para, aktuelna je bila prica da Ancelotti odlazi na kraju sezone da bude selektor Brazila, a dolazi Xabi Alonso.

Ancelotti je vec pomalo bio potrosio kredite, jer je proslu sezonu osvojio samo kup, sasvim sigurno ne bi prezivio jos jednu takvu.

Po meni najveci problem nece biti Mbappe, nego kako zamijeniti Kroosa… ne postoji igrac slican njemu, tako da ce se vezni red morati redefinisati, pitanje je koliko brzo i uspjesno.
Post Reply