Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4276 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

BAK-eV wrote:
Hafis wrote:
Hamolj wrote:Ovdje se ne daje demokratsko pravo Hrvatima da sami izaberu člana predsjedništva iz reda hrvatskog naroda nego HDZ-u. Zbog toga sam protiv bilo kakve promjene izbornog zakona.
Ovisi.ako SDP, DF, NS, BPS, SBB i dr. istaknu kakvog solidnog Hrvata kao kandidata, možda i babe budemo iznosili iz kuća da ih zaokružuju.
Bitno je samo, parafraziram - da Kalesija ne odlučuje o članu predsjedništva iz ''reda'' hrvatskog naroda.
Ako ćeš zabraniti Kalesiji da ga bira, onda moraš i njemu zabraniti, da ima išta sa Kalesijom.
Ne ide to tako.
Ja nisam vjernik, pa mi se opet odbija za vjerske institucije, ako ništa za vjeronauk u školi.
Sad bih ja valjda trebao tražiti izuzeće.
BAK-eV
Posts: 2647
Joined: 17/10/2012 18:53

#4277 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BAK-eV »

Hafis wrote:
BAK-eV wrote:
Šta je tu sporno. Nije prisustvo tj teritorijalna raspodijeljenost Hrvata jedini kriterij u ovoj državi.
US misli drugačije. Barem kad je u pitanju Dom naroda.
Kažem opet: neka probosanski blok razradi taj prijedlog, solidno ga elaborira i da kao svoj konačni prijedlog. Svi se biraju svugdje.
Čim se US slaže sa rješenjima u RS znači može ovo.
Ili je US možda sam sa sobom u koliziji.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4278 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

BAK-eV wrote:
Hafis wrote:
BAK-eV wrote:
Šta je tu sporno. Nije prisustvo tj teritorijalna raspodijeljenost Hrvata jedini kriterij u ovoj državi.
US misli drugačije. Barem kad je u pitanju Dom naroda.
Kažem opet: neka probosanski blok razradi taj prijedlog, solidno ga elaborira i da kao svoj konačni prijedlog. Svi se biraju svugdje.
Čim se US slaže sa rješenjima u RS znači može ovo.
Ili je US možda sam sa sobom u koliziji.
Koliko znam nitko nije još uputio neku apelaciju pred US vezanu za izborni zakon u RS-u i način popunjavanja Skupštine i vijeća naroda. Možda netko i uputi, pa seUS i tu očita.
US ne predlaže rješenja izbornog zakona, već samo tumači da li su u suglasju s Ustavom.
Izborni zakon u FBiH u nekim svojim točkama nije u suglasju s Ustavom i da nije bilo apelacije ostao bi tako tko zna još koliko.
Last edited by Hafis on 27/02/2017 17:47, edited 1 time in total.
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#4279 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hamolj »

Hafis wrote:
Hamolj wrote:Ovdje se ne daje demokratsko pravo Hrvatima da sami izaberu člana predsjedništva iz reda hrvatskog naroda nego HDZ-u. Zbog toga sam protiv bilo kakve promjene izbornog zakona.
Ovisi.ako SDP, DF, NS, BPS, SBB i dr. istaknu kakvog solidnog Hrvata kao kandidata, možda i babe budemo iznosili iz kuća da ih zaokružuju.
Bitno je samo, parafraziram - da Kalesija ne odlučuje o članu predsjedništva iz ''reda'' hrvatskog naroda.
Žao mi je 'afise, ali nisi 'rvat ako ne glasaš za 'DZ.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4280 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Hamolj wrote:
Hafis wrote:
Hamolj wrote:Ovdje se ne daje demokratsko pravo Hrvatima da sami izaberu člana predsjedništva iz reda hrvatskog naroda nego HDZ-u. Zbog toga sam protiv bilo kakve promjene izbornog zakona.
Ovisi.ako SDP, DF, NS, BPS, SBB i dr. istaknu kakvog solidnog Hrvata kao kandidata, možda i babe budemo iznosili iz kuća da ih zaokružuju.
Bitno je samo, parafraziram - da Kalesija ne odlučuje o članu predsjedništva iz ''reda'' hrvatskog naroda.
Žao mi je 'afise, ali nisi 'rvat ako ne glasaš za 'DZ.
Hafis i ne glasa. Još mi i to samo treba.
BAK-eV
Posts: 2647
Joined: 17/10/2012 18:53

#4281 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BAK-eV »

Hafis wrote: Koliko znam nitko nije još uputio neku apelaciju pred US vezanu za izborni zakon u RS-u i način popunjavanja Skupštine i vijeća naroda. Možda netko i uputi, pa seUS i tu očita.
US ne predlaže rješenja izbornog zakona, već samo tumači da li su u suglasju s Ustavom.
Izborni zakon u FBiH u nekim svojim točkama nije u suglasju s Ustavom i da nije bilo apelacije ostao bi tako tko zna još koliko.
To stoji.
Ali onda je do daljnjeg taj način biranja u RS ustavan i može se preuzeti.
User avatar
House
Posts: 51327
Joined: 17/03/2010 15:36

#4282 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by House »

kako ide s trećim entitetom? doklen su došli radovi?
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#4283 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Lincoln-Burrows »

BAK-eV wrote:
Hafis wrote: Koliko znam nitko nije još uputio neku apelaciju pred US vezanu za izborni zakon u RS-u i način popunjavanja Skupštine i vijeća naroda. Možda netko i uputi, pa seUS i tu očita.
US ne predlaže rješenja izbornog zakona, već samo tumači da li su u suglasju s Ustavom.
Izborni zakon u FBiH u nekim svojim točkama nije u suglasju s Ustavom i da nije bilo apelacije ostao bi tako tko zna još koliko.
To stoji.
Ali onda je do daljnjeg taj način biranja u RS ustavan i može se preuzeti.
RS nije federacija u Ustavu, i entitet je jednog naroda.
User avatar
dogtag
Posts: 214
Joined: 26/10/2015 07:52

#4284 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by dogtag »

Lincoln-Burrows wrote:
BAK-eV wrote:
Hafis wrote: Koliko znam nitko nije još uputio neku apelaciju pred US vezanu za izborni zakon u RS-u i način popunjavanja Skupštine i vijeća naroda. Možda netko i uputi, pa seUS i tu očita.
US ne predlaže rješenja izbornog zakona, već samo tumači da li su u suglasju s Ustavom.
Izborni zakon u FBiH u nekim svojim točkama nije u suglasju s Ustavom i da nije bilo apelacije ostao bi tako tko zna još koliko.
To stoji.
Ali onda je do daljnjeg taj način biranja u RS ustavan i može se preuzeti.
RS nije federacija u Ustavu, i entitet je jednog naroda.
Opet pokazuješ elementarno neznanje a želiš nešto komentarisati!
User avatar
House
Posts: 51327
Joined: 17/03/2010 15:36

#4285 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by House »

RS po ustavu entitet jednog naroda?! :shock: :lol:
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#4286 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Lincoln-Burrows »

dogtag wrote:
Lincoln-Burrows wrote: RS nije federacija u Ustavu, i entitet je jednog naroda.
Opet pokazuješ elementarno neznanje a želiš nešto komentarisati!
Tebe ništa nisam pitao, a kad se već javljaš nešto predloži ili bar nešto kaži da ima smisla.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4287 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Evo da ne guglam ali zar RS ne daje srpskog člana predsjedništva,i zar on ne mora biti Srbin . I čije je entitet ako nije srpski ... Nažalost naravno ali nakon rata su stvari takve i zacementirane
BAK-eV
Posts: 2647
Joined: 17/10/2012 18:53

#4288 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BAK-eV »

Kolinda wrote:Evo da ne guglam ali zar RS ne daje srpskog člana predsjedništva,i zar on ne mora biti Srbin . I čije je entitet ako nije srpski ... Nažalost naravno ali nakon rata su stvari takve i zacementirane
To je isto upitno.
Pogotovo za izbor člana iz reda ostalih.
RS isto to mora uskladiti, dok je Dom naroda za sada OK.
Za sada!
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#4289 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Lincoln-Burrows »

Kolinda wrote:Evo da ne guglam ali zar RS ne daje srpskog člana predsjedništva,i zar on ne mora biti Srbin . I čije je entitet ako nije srpski ... Nažalost naravno ali nakon rata su stvari takve i zacementirane
U ustavu Republike Srpske stoji da je to entitet Hrvata, Srba i Bošnjaka i ostalih, tako piše i nek piše jer smo u istoj državi
ali je on de facto srpski i svi srpski članovi u Domu naroda se biraju iz tog entiteta sve je organizirano u RS kao u nacionalnoj državi jednog naroda.
I neki bi ovdje "preuzeli" izborni zakon kao to je sve po ustavu. Kako se toga nisu prije dosjetili baš se pitam.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4290 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

BAK-eV wrote:
Hafis wrote: Koliko znam nitko nije još uputio neku apelaciju pred US vezanu za izborni zakon u RS-u i način popunjavanja Skupštine i vijeća naroda. Možda netko i uputi, pa seUS i tu očita.
US ne predlaže rješenja izbornog zakona, već samo tumači da li su u suglasju s Ustavom.
Izborni zakon u FBiH u nekim svojim točkama nije u suglasju s Ustavom i da nije bilo apelacije ostao bi tako tko zna još koliko.
To stoji.
Ali onda je do daljnjeg taj način biranja u RS ustavan i može se preuzeti.
Odlično. To je već drugi prijedlog poslije onog o izborima na čitavom teritoriju.
Mislim da bi i ovaj prijedlog probosanski blok trerbao uvrstiti u svoju ponudu. Normalno, prije toga detaljno ga razraditi i napraviti neku suvislu skicu koja bi mogla ići dalje u proceduru. Mada bi bilo dobro kod sastavljanja tog prijedloga uzeti u obzir relativnu fragmentiranost ustroja FBiH i način sastavljanja federalne vlade...ma uostalom tu se radi o vrsnim pravnicima i nije moje da dajem upute.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#4291 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Lincoln-Burrows wrote:
Kolinda wrote:Evo da ne guglam ali zar RS ne daje srpskog člana predsjedništva,i zar on ne mora biti Srbin . I čije je entitet ako nije srpski ... Nažalost naravno ali nakon rata su stvari takve i zacementirane
U ustavu Republike Srpske stoji da je to entitet Hrvata, Srba i Bošnjaka i ostalih, tako piše i nek piše jer smo u istoj državi
ali je on de facto srpski i svi srpski članovi u Domu naroda se biraju iz tog entiteta sve je organizirano u RS kao u nacionalnoj državi jednog naroda.
I neki bi ovdje "preuzeli" izborni zakon kao to je sve po ustavu. Kako se toga nisu prije dosjetili baš se pitam.
Ma nisam 100% upućen u izborni zakon RS-a ali znam da su stvari takve da RS daje isključivo Srbe ...I onda kaže netko čiji je RS ,moj ali u kur...
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#4292 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Lincoln-Burrows »

Kolinda wrote:
Lincoln-Burrows wrote:
Kolinda wrote:Evo da ne guglam ali zar RS ne daje srpskog člana predsjedništva,i zar on ne mora biti Srbin . I čije je entitet ako nije srpski ... Nažalost naravno ali nakon rata su stvari takve i zacementirane
U ustavu Republike Srpske stoji da je to entitet Hrvata, Srba i Bošnjaka i ostalih, tako piše i nek piše jer smo u istoj državi
ali je on de facto srpski i svi srpski članovi u Domu naroda se biraju iz tog entiteta sve je organizirano u RS kao u nacionalnoj državi jednog naroda.
I neki bi ovdje "preuzeli" izborni zakon kao to je sve po ustavu. Kako se toga nisu prije dosjetili baš se pitam.
Ma nisam 100% upućen u izborni zakon RS-a ali znam da su stvari takve da RS daje isključivo Srbe ...I onda kaže netko čiji je RS ,moj ali u kur...
Daje isključivo Srbe u stvarnosti ali izborni zakon dopušta da bude bilo tko izabran u Dom naroda.
Da bi istu stvar imali u Federaciji morali bi imati dvije izborne jedinice.
Odluka Ustavnog suda nalaže da konstitutivni narodi imaju svoje legitimne predstavnike,
znači ne traži se pripadnik naroda nego predstavnik.

Nadam se da su Bakir i ekipa ipak mudriji od nekih na forumu jer se po forumskim stručnjacima ovo neće razriješiti nikada.
User avatar
dogtag
Posts: 214
Joined: 26/10/2015 07:52

#4293 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by dogtag »

Lincoln-Burrows wrote:
dogtag wrote:
Lincoln-Burrows wrote: RS nije federacija u Ustavu, i entitet je jednog naroda.
Opet pokazuješ elementarno neznanje a želiš nešto komentarisati!
Tebe ništa nisam pitao, a kad se već javljaš nešto predloži ili bar nešto kaži da ima smisla.
Pa eto da se uredi kao u RS-u kad već nemate nikakvih primjedbi za njihov izborni zakon i da vam ne smeta kad vam tamo biraju hrvate kako oni hoće! To je najbolji prjedlog jer ne vidim da bi iko ima išta protiv?
statixx
Posts: 9796
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#4294 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by statixx »

Kolinda wrote: Ma nisam 100% upućen u izborni zakon RS-a ali znam da su stvari takve da RS daje isključivo Srbe ...I onda kaže netko čiji je RS ,moj ali u kur...
Ali Zeljko Cvijanovic je legitimniji od Mladena za kojeg su glasali Bosnjaci... :D
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#4295 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Lincoln-Burrows »

dogtag wrote:
Lincoln-Burrows wrote:
dogtag wrote: Opet pokazuješ elementarno neznanje a želiš nešto komentarisati!
Tebe ništa nisam pitao, a kad se već javljaš nešto predloži ili bar nešto kaži da ima smisla.
Pa eto da se uredi kao u RS-u kad već nemate nikakvih primjedbi za njihov izborni zakon i da vam ne smeta kad vam tamo biraju hrvate kako oni hoće! To je najbolji prjedlog jer ne vidim da bi iko ima išta protiv?
Napisao sam tu u mom prethodnom postu što bi trebalo napraviti da bi se
prepisao izborni zakon iz RS a također i ispoštovala odluka US.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#4296 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Lincoln-Burrows wrote:
RS nije federacija u Ustavu, i entitet je jednog naroda.
:lol:

Image
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#4298 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Mirza007 »

BAK-eV wrote:
Mirza007 wrote:Dzaba ti trud. Odbija se to od njega ko od spomenik.
Nije ovo samo njemu namjenjeno.
Ista stvar i sa drugim HZHB-ovcima.
Hamolj
Posts: 961
Joined: 03/11/2016 15:03

#4299 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hamolj »

'ZHB ne postoji ljudi moji. Potpisivanjem Dejtonskog mirovnog sporazuma i haškim presudama je prestala postojati. Živi samo još u glavama velikofašista na samrtnoj postelji.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#4300 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Mirza007 »

Lincoln-Burrows wrote:
Daje isključivo Srbe u stvarnosti ali izborni zakon dopušta da bude bilo tko izabran u Dom naroda.
Da bi istu stvar imali u Federaciji morali bi imati dvije izborne jedinice.
Odluka Ustavnog suda nalaže da konstitutivni narodi imaju svoje legitimne predstavnike,
znači ne traži se pripadnik naroda nego predstavnik.

Nadam se da su Bakir i ekipa ipak mudriji od nekih na forumu jer se po forumskim stručnjacima ovo neće razriješiti nikada.
Ima li PC dvije izborne jedinice?
Postoji li klub Hrvata u Skupstini PC?
Odluka ustavnog suda ukida obavezu biranja odredjenog broja delegata iz reda pojedinih naroda. Delegati moraju biti iz reda pojedinih naroda a odluka ne propisuje kako ce ih se birati. Sve delegate na izborima biraju gradjani a ne narodi. Odluka ovaj princip ne dovodi u pitanje.
Znaci, jednostavno: prekopirati izborni zakon iz PC u FBiH - najednostavnije, najelegantnije i najbolje rjesenje.
Post Reply