La Liga Santander

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4251 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by mali_milojica »

Itsoktobealone wrote:
Better Man wrote:
Itsoktobealone wrote:Iako će Real uzeti i ligu i LP, mislim da je realno traziti dvojicu novih umjesto Benzeme i Bale-a. Benzema je vec odavno prestao biti relevantan a Bale je malo bolja verzija Sterlinga; više ranjen nego zdrav.
Benzema je već odavno zaslužio da bude bivši. Realu treba jedan rasni napadač koji će biti spreman zabiti svaki zicer, a ne da fula kao Benzema.
Moze Mbappe, moze Aubemeyang :D
Dzeko 8-)
30Mil
Ima radova na Jugu,a podzid zajeban.
User avatar
Ludzak
Posts: 6985
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#4252 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Ludzak »

Barca osvaja prvenstvo jer imaju lakši raspored od Reala.
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#4253 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by north »

Tomahawk11 wrote:
north wrote:
Tomahawk11 wrote:Ma sta jedno, 13 kopalja iznad :-)
Sad krecu bajke.
Haj zdravo :run:
Nećeš vjerovati, ali vise simpatišem Real.....ne mogu reći da navijam, jer smiješno je odavde navijati za klub koji nikad nisi gledao, mada neki tako misle, ali simpatisati je drugo...Ali pričajmo činjenicama, Messi je večeras ponovo imao šou, dva gola, drugi je baš odlika igrača koji je prevaga, na njemu crveni, opravdan..igrač utakmice bio ubjedljivo...
Sve stoji.
Hocemo li reci da Ronaldo nije igrac koji cesto donosi prevagu?
Ne zelim zapoceti novu raspravu CRvsMessi, stvarno. Valjda smo to prevazisli i prerasli.
E jebi ga sad :-) ...Pa je li ja napisah igdje da Ronaldo nema pojma :-) ...pa naravno da se i ona nadavao golova ko u priči, i u derbijima, i u LP, impozantna statistika, ali kad ih staviš na vagu, ovaj mali vise presudi u ovako bitnim utakmicama i vise je zajeban što bi rekli pojednostavljeno :oops: ....A za zadnje, slažem se, suluda je rasprava oko toga, ali samo da se razumijemo :D
User avatar
Ludzak
Posts: 6985
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#4254 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Ludzak »

Ronaldo se ne može porediti sa malim. Ko god misli da je Ronaldo bolji od Mesija, on je lud.
smijesni_ste
Posts: 6325
Joined: 09/10/2009 16:46

#4255 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by smijesni_ste »

Nije bolji Ronaldo, ali će biti uspješniji na kraju karijere po svemu sudeći...sad zavisi šta je kome 'draže'
User avatar
p206
Posts: 8426
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#4256 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by p206 »

Real je u Barceloni izjednačio u zadnjem napadu, a večeras izgubio :)
User avatar
Distortion
Posts: 3209
Joined: 08/09/2007 19:56

#4257 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Distortion »

Tomahawk11 wrote:Samo bih da skrenem paznju na ovu laz o namjernom udaranju Messija od strane Marcela...nije fino lagati 8-)
Nismo naivni ;-) stara skola hinjaka, nije prvi ni zadnji put...

Eto samo si ti vidio da je lakat slucajno zavrsio na Messijevoj usni :roll:
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#4258 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by NajdraziVodjaa »

Ja samo ne kontam zasto se uopste i vodi diskusija o tome ko je bolji igrac Messi ili Ronaldo? Barcelona mi je jedan od odvratnijih klubova a Real onako ni tamo ni vamo te stoga mogu biti objektivan i reci da je Messi bez dileme bolji fudbaler od Ronalda, uvijek je bio. Pusti ti sad to sto je Messi zabio dva gola a Ronaldo nula, Messi je igrac koji pravi razliku, utice na igru, taktiku zanemari dva gola zamisli da nije zabio nijedan opet je daleko najbolji igrac na utakmici. Dovoljan je jedan primjer kako je odma na pocetku driblingom izofirao Casemira natjerao ga na zuti karton do kraja poluvremena jos jednom i ovaj ga faulira i od tog momenta zna citav svijet da slijedeci put kad bude Messi protiv njega Casemiro dobija drugi zuti pa trener mora izvesti najvaznijeg igraca u defanzivi veznog reda. To je taj utjecaj na igru to je razlika koju pravi Messi a koju ne pravi Ronaldo. Ronaldo ovisi o golovima on pravi razliku samo kad zabije gol, nema uticaj na igru, Messi pokrece i nosi ekipu, Ronalo ne, on je samo egzekutor, vrhunski golgeter, vjerovatno najbolji koji se sjajno krece, otvara, zabija i nogom i glavom. Svako ko gleda objektivno na to poredjenje Messi je klasa iznad u odnosu na Ronalda, opet kazem ovo nije zbog vecerasnje tekme, jedna tekma gore dole.
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#4259 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by LSD »

Jednom se radja igrac poput Messija, jednom u miliona godina.

Zato, budimo sretni i privilegovani što živimo u eri tog ludaka, što ga možemo sad pratiti...jednom dana ce nam nedostajati - nebitno koji tim simpatisali.


Cak je i Mourinho (njegov arch enemy :mrgreen: ) izjavio:
In a press conference Mourinho said: "Within five years, Messi will be 34. And we will all cry because he will be 34."
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#4260 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by uglavnomja »

NajdraziVodjaa wrote:Ja samo ne kontam zasto se uopste i vodi diskusija o tome ko je bolji igrac Messi ili Ronaldo? Barcelona mi je jedan od odvratnijih klubova a Real onako ni tamo ni vamo te stoga mogu biti objektivan i reci da je Messi bez dileme bolji fudbaler od Ronalda, uvijek je bio. Pusti ti sad to sto je Messi zabio dva gola a Ronaldo nula, Messi je igrac koji pravi razliku, utice na igru, taktiku zanemari dva gola zamisli da nije zabio nijedan opet je daleko najbolji igrac na utakmici. Dovoljan je jedan primjer kako je odma na pocetku driblingom izofirao Casemira natjerao ga na zuti karton do kraja poluvremena jos jednom i ovaj ga faulira i od tog momenta zna citav svijet da slijedeci put kad bude Messi protiv njega Casemiro dobija drugi zuti pa trener mora izvesti najvaznijeg igraca u defanzivi veznog reda. To je taj utjecaj na igru to je razlika koju pravi Messi a koju ne pravi Ronaldo. Ronaldo ovisi o golovima on pravi razliku samo kad zabije gol, nema uticaj na igru, Messi pokrece i nosi ekipu, Ronalo ne, on je samo egzekutor, vrhunski golgeter, vjerovatno najbolji koji se sjajno krece, otvara, zabija i nogom i glavom. Svako ko gleda objektivno na to poredjenje Messi je klasa iznad u odnosu na Ronalda, opet kazem ovo nije zbog vecerasnje tekme, jedna tekma gore dole.
:thumbup:

samo si zaboravio glumatanje, prenemaganje, iznudjivanje faulova i penala .... :roll:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4261 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

Distortion wrote:
Tomahawk11 wrote:Samo bih da skrenem paznju na ovu laz o namjernom udaranju Messija od strane Marcela...nije fino lagati 8-)
Nismo naivni ;-) stara skola hinjaka, nije prvi ni zadnji put...

Eto samo si ti vidio da je lakat slucajno zavrsio na Messijevoj usni :roll:
Ma jok, pokusaj ubistva....
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#4262 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Nadzorna_ploca »

Stvarno je kvarnjak ovaj Ramos.
Ronaldo vazda nevozan kad ga ne ide, promasio je onu jednu cistu loptu. Asensio ce biti pravi igrac ako ga ne uniste. Messi je vec dominirao na Santiagu pa nije cudo.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4263 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

Nadzorna_ploca wrote:Stvarno je kvarnjak ovaj Ramos.
Ronaldo vazda nevozan kad ga ne ide, promasio je onu jednu cistu loptu. Asensio ce biti pravi igrac ako ga ne uniste. Messi je vec dominirao na Santiagu pa nije cudo.
Nije mi se svidjelo sto nije sutao u onoj prilici.
Ono je bas bilo bekovski.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#4264 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Nadzorna_ploca »

Tomahawk11 wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Stvarno je kvarnjak ovaj Ramos.
Ronaldo vazda nevozan kad ga ne ide, promasio je onu jednu cistu loptu. Asensio ce biti pravi igrac ako ga ne uniste. Messi je vec dominirao na Santiagu pa nije cudo.
Nije mi se svidjelo sto nije sutao u onoj prilici.
Ono je bas bilo bekovski.
Nisam gledao tekmu samo ove hajlajte, nema se vremena u Becu. :mrgreen:
Ronaldo bi mahao da je puca i promasio, razumijem ja zasto je on dodao.
Uglavnom zrtvovati ovog malog radi Balea koji je bolnicar je los potez.
Last edited by Nadzorna_ploca on 24/04/2017 07:44, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4265 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

Ma Balea i Benza treba prodati.
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#4266 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by r_faruk »

ovaj bale samo po doktorima hoda.... ubise ga povrede.... dobra utakmica, dobri golmani... mogao bi i ter stegen koji put na gol stati umjesto noera. ne bi svabe puno izgubili na golu ovom malom rotacijom :)

i ako ne volim ni jedne ni druge, drago mi je sto je barcelona pobijedila. takodjer je bilo puno gresaka sudija, i na jednoj i na drugoj strani (cini mi se vise u korist reala), sreca pa ni iz jedne greske nije pao gol. sve u svemu, dobra utakmica....
Tromblon
Posts: 2790
Joined: 18/01/2015 19:37

#4269 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tromblon »

Odlicna tekma. Sanse se redale jedna za drugom. Jedino na pocetku sudija osteti Real za penal i Marcelu je morao crveni pokazati. Zato se Messi raspucao pa pokazao sta i kako.
User avatar
Logovan
Posts: 102844
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4270 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Logovan »

Tromblon wrote:Odlicna tekma. Sanse se redale jedna za drugom. Jedino na pocetku sudija osteti Real za penal i Marcelu je morao crveni pokazati. Zato se Messi raspucao pa pokazao sta i kako.
Ako mislimo na istu situaciju, ono je meni izgledalo kao simuliranje Ronalda.
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#4271 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by LSD »



Marcelo je oduvijek bio gov.no od covjeka i vodeca hinjara među igracima.



I sinoc je opet to potvrdio sa onim mučkim laktom, ali 1:24 je momenat kada je Messi odlucio da ih zapiša u njihovoj avliji.
Tako i bi.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4272 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Tomahawk11 »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#4273 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by MyTao »

I ja mislim da je onaj lakat bio sa namjerom... nema potrebe da ga dize sebi iznad glave osim ako ne zeli da ga iskoristi u ono sto je uradio.

Greska jer izgleda da je to naljutilo Messija a ostalo je historija :)
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#4274 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by Fajcion »

Marcelo gospodin za većinu iz katalonskog diva! 8-)
Dobili tekmu ko da su boga za mu*a uhvatili a jadna im majka kad ode Messi ili da mu se nedaj bože u skorije vrijeme šta desi.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#4275 Re: Spanska liga ( Primera División )

Post by skafiskafsnjak »

Fajcion wrote:Marcelo gospodin za većinu iz katalonskog diva! 8-)
Dobili tekmu ko da su boga za mu*a uhvatili a jadna im majka kad ode Messi ili da mu se nedaj bože u skorije vrijeme šta desi.
Cuj gospodin :lol:
Prgavac obicni.

Kao sto pricas za Messija, isto vrijedi i za Ronalda ...
Post Reply