SDP

Post Reply
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4251 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

stochar wrote:

- glasacu za SDP ako za najmanje 6 narednih mjeseci rijese, ili ponude konkretno rjesenje plana od najduze jos godinu za rjesavanje problema zdravstvene zastite nakon cega vise necemo morati skupljati sadaku za lijecenje oboljele djece vec ce se to raditi kao u svim normalnim drzavama;

- glasacu za SDP ako budu gradili 40 kilometara auto-puta godisnje (Albanija za godinu zavrsila 38km, a Hrvatska na vrhuncu gradnje imala tempo od 120 kilometara godisnje)

- glasacu za SDP ako naprave Sarajevsku zaobilaznicu

- glasacu za SDP ako drasticno smanje nezaposlenost i stvore adekvatne poticaje za poljoprivredu 8za sve poljoprivrednike, ne samo za Lijanovice)

- glasacu za SDP ako im Dnevni avaz prestane biti glasilo stranke

- glasacu za SDP ako za godinu dana umjesto podobnih i nesposobnih kadrova (ukljucujuci i svoje) postave ljude koji znaju raditi svoj posao

- glasacu za SDP ako mi najprije pocnu pokazivati konkretne poteze na izgradnji 'Drzave za covjeka' koju su mi obecali umjesto suplje price i dodikovskih populistickih poteza

- glasacu za SDP ako priznaju da su nas slagali sa najmanje 20 posto Platforme koliko je do sada moralo biti ispunjeno ili na cijem se ispunjenju trebalo poceti raditi

- glasacu za SDP ako mi umjesto opravdanja pocnu nuditi rjesenja

- necu glasati za SDP ako naprave manje od 98 posto gore navedenog
I ja hocu da budem pilot :D
Ako ne uspiju da ispune kompletnu listu tvojih zelja, za koga ces onda glasati?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4252 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Optimus Prime wrote:I ja hocu da budem pilot :D
Ako ne uspiju da ispune kompletnu listu tvojih zelja, za koga ces onda glasati?
NIti je nemoguće postati pilot niti je nemoguće uraditi nešto, samo nešto. Ali ko će stići o tome misliti, jer valja "pogledati bratu u oči", valja poklopiti pravosuđe i policiju radi potpune kontrole, valjda poskupiti struju da tvom pulenu bude bolje i lakše. Valja kao i uvijek samo prosipati ublehe. Umjesto što "posmatraš" na forumu ili pratiš neistomišljenike kako već kažeš, nađi jedan konkretan čin (bez vadiona koalicioni partner, nije osvojio 110% itd), a da je ovaj narod od toga vidio hajra. Bez anketa za koga će ko glasati, jer je to u ovoj priči sasvim supsidijarno.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#4253 Re: SDP

Post by poznanik »

KatarinaKosaca wrote:.... Ako naprave azil za cuke u Sarajevu, glasaću ih, bilo lokalno bilo globalno
Ako uvedu javne natječaje u javna preduzeća, glasaću ih
Ako smanje poreze i doprinose na plaće, glasaću ih
Ako smanje administraciju za 20%, glasaću ih...
Platformom je najavljeno umanjenje stope pdv na osnovne prehrambene namirnice, na knjige, štampu, školski pribor i lijekove, kao i revizija poreskih stopa pdv još do protekle sredine 2011. godine

A zaboravili smo svi na famozni Zakon o oduzimanju nelegalno stečene imovine, zbog čijeg zagovaranja su i dobili najviše glasova i povjerenja :oops:
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4254 Re: SDP

Post by stochar »

Optimus Prime wrote:
stochar wrote:

- glasacu za SDP ako za najmanje 6 narednih mjeseci rijese, ili ponude konkretno rjesenje plana od najduze jos godinu za rjesavanje problema zdravstvene zastite nakon cega vise necemo morati skupljati sadaku za lijecenje oboljele djece vec ce se to raditi kao u svim normalnim drzavama;

- glasacu za SDP ako budu gradili 40 kilometara auto-puta godisnje (Albanija za godinu zavrsila 38km, a Hrvatska na vrhuncu gradnje imala tempo od 120 kilometara godisnje)

- glasacu za SDP ako naprave Sarajevsku zaobilaznicu

- glasacu za SDP ako drasticno smanje nezaposlenost i stvore adekvatne poticaje za poljoprivredu 8za sve poljoprivrednike, ne samo za Lijanovice)

- glasacu za SDP ako im Dnevni avaz prestane biti glasilo stranke

- glasacu za SDP ako za godinu dana umjesto podobnih i nesposobnih kadrova (ukljucujuci i svoje) postave ljude koji znaju raditi svoj posao

- glasacu za SDP ako mi najprije pocnu pokazivati konkretne poteze na izgradnji 'Drzave za covjeka' koju su mi obecali umjesto suplje price i dodikovskih populistickih poteza

- glasacu za SDP ako priznaju da su nas slagali sa najmanje 20 posto Platforme koliko je do sada moralo biti ispunjeno ili na cijem se ispunjenju trebalo poceti raditi

- glasacu za SDP ako mi umjesto opravdanja pocnu nuditi rjesenja

- necu glasati za SDP ako naprave manje od 98 posto gore navedenog
I ja hocu da budem pilot :D
Ako ne uspiju da ispune kompletnu listu tvojih zelja, za koga ces onda glasati?
ako se do tada ne pojavi normalna opcija, u sta sumnjam, onda necu ni izaci na izbore. svakako sam glasajuci za SDP zahvaljujuci njima glasao i za one koji su nam priskrbili 20 najtezih godina, ovako ce mi bar biti lakse, pa sta god ovaj blesavi narod izabere. najvjerovatnije cu gledati da uzmem azil za Burundi ili neku perspektivniju zemlju...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4255 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

poznanik wrote:A zaboravili smo svi na famozni Zakon o oduzimanju nelegalno stečene imovine, zbog čijeg zagovaranja su i dobili najviše glasova i povjerenja :oops:
Nisam zaboravila, neki sam dan to na forumu spomenula. LIčno nisam u to vjerovala, jer od profesorske plaće se ne zaradi vila i nekoliko stanova (a 1994 si sjedio u tuđem), tako da nisam vjerovala da će itko raditi protiv sebe, bila je to ubleha iz hladovine oporbe, ali eto, za one koji su godinama to navodili kao simbol poštenja.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4256 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

stochar wrote:
Optimus Prime wrote:
stochar wrote:

- glasacu za SDP ako za najmanje 6 narednih mjeseci rijese, ili ponude konkretno rjesenje plana od najduze jos godinu za rjesavanje problema zdravstvene zastite nakon cega vise necemo morati skupljati sadaku za lijecenje oboljele djece vec ce se to raditi kao u svim normalnim drzavama;

- glasacu za SDP ako budu gradili 40 kilometara auto-puta godisnje (Albanija za godinu zavrsila 38km, a Hrvatska na vrhuncu gradnje imala tempo od 120 kilometara godisnje)

- glasacu za SDP ako naprave Sarajevsku zaobilaznicu

- glasacu za SDP ako drasticno smanje nezaposlenost i stvore adekvatne poticaje za poljoprivredu 8za sve poljoprivrednike, ne samo za Lijanovice)

- glasacu za SDP ako im Dnevni avaz prestane biti glasilo stranke

- glasacu za SDP ako za godinu dana umjesto podobnih i nesposobnih kadrova (ukljucujuci i svoje) postave ljude koji znaju raditi svoj posao

- glasacu za SDP ako mi najprije pocnu pokazivati konkretne poteze na izgradnji 'Drzave za covjeka' koju su mi obecali umjesto suplje price i dodikovskih populistickih poteza

- glasacu za SDP ako priznaju da su nas slagali sa najmanje 20 posto Platforme koliko je do sada moralo biti ispunjeno ili na cijem se ispunjenju trebalo poceti raditi

- glasacu za SDP ako mi umjesto opravdanja pocnu nuditi rjesenja

- necu glasati za SDP ako naprave manje od 98 posto gore navedenog
I ja hocu da budem pilot :D
Ako ne uspiju da ispune kompletnu listu tvojih zelja, za koga ces onda glasati?
ako se do tada ne pojavi normalna opcija, u sta sumnjam, onda necu ni izaci na izbore. svakako sam glasajuci za SDP zahvaljujuci njima glasao i za one koji su nam priskrbili 20 najtezih godina, ovako ce mi bar biti lakse, pa sta god ovaj blesavi narod izabere. najvjerovatnije cu gledati da uzmem azil za Burundi ili neku perspektivniju zemlju...
Nadam se da ti je jasno sta ce se desiti ako biraci SDP posalju u opoziciju na sljedecim izborima.
Onda ce neimar Fahrudin, zajedno sa Tihicem i Covicem vjerovatno praviti 50 km autoputa godisnje i to sa 8 traka.
Nece biti razloga za odlazak u Afriku :-)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4257 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Optimus Prime wrote:Nadam se da ti je jasno sta ce se desiti ako biraci SDP posalju u opoziciju na sljedecim izborima.
Onda ce neimar Fahrudin, zajedno sa Tihicem i Covicem vjerovatno praviti 50 km autoputa godisnje i to sa 8 traka.
Nece biti razloga za odlazak u Afriku :-)
I onda će doći babaroga i sve nas pojesti buuuuuuuu
U današnjem slučaju ga Čović i Dodik sami prave i nitko ih u tome nije spriječio. :-?
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4258 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

KatarinaKosaca wrote:
Optimus Prime wrote:Nadam se da ti je jasno sta ce se desiti ako biraci SDP posalju u opoziciju na sljedecim izborima.
Onda ce neimar Fahrudin, zajedno sa Tihicem i Covicem vjerovatno praviti 50 km autoputa godisnje i to sa 8 traka.
Nece biti razloga za odlazak u Afriku :-)
I onda će doći babaroga i sve nas pojesti buuuuuuuu
U današnjem slučaju ga Čović i Dodik sami prave i nitko ih u tome nije spriječio. :-?
Ne, onda ce narod izabrati neku novu fiktivnu partiju koja ce u roku od godinu dana citav sistem okrenuti naopacke, napraviti guscu mrezu autocesta nego u Njemackoj. Japanci ce nas tuziti WTO-u za agresivnu prodaju televizora Rudi Cajevec. A predsjednik ce nam biti Goran Bregovic :-)
Last edited by Optimus Prime on 21/11/2011 20:42, edited 1 time in total.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4259 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Optimus Prime wrote:Ne, onda ce narod izabrati neku novu fiktivnu partiju koja ce u roku od godinu dana citav sistem okrenuti naopacke, napraviti guscu mrezu autocesta nego u Njemackoj. Japanci ce nas tuziti WTO-u za agresivnu prodaju televizora Rudi Cajevec. :-)
U nedostatku konkretne stvari koju nije učinio tebi omiljeni SDP, prvo si počeo sa etiketiranjem forumaša, da su NS, pa da imaju "#svoje", a ti ih pratiš i slijediš itd :D
Onda sad, kao nemamo bolje. Ja te pitam u kom smislu? Jel to oslabila PC? Pa, nije...
Nego se desilo još gore, koalirali su Čović i Dodik i Zlaya ih gleda kako se grle i uživaju u zajedništvu i traženju trećeg. Stoga tvoja priča sa baba rogom ne pije vode, jer BIH državnost ne održava SDP, čak šta više slabija je nego ikad.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4260 Re: SDP

Post by stochar »

Optimus Prime wrote: Nadam se da ti je jasno sta ce se desiti ako biraci SDP posalju u opoziciju na sljedecim izborima.
Onda ce neimar Fahrudin, zajedno sa Tihicem i Covicem vjerovatno praviti 50 km autoputa godisnje i to sa 8 traka.
Nece biti razloga za odlazak u Afriku :-)

Neimar Fahrudin i sada ima pakt o nenapadanju sa Zlayom a njegov Havaz je postao bilten SDP-a, pa me ne bi me zacudilo ni da sijevne koalicija, Tihic ako i s kim koalira nece s neimarom Fahrudinom, a Čović je svakako tu, bice najvjerovatnije predsjedavajuci Vijeća ministara, u dva kantona gdje su mu se SDP-ovci nesto k'o inatili vise od godine na kraju su kleknuli i glabare, tako da me ne bi cudila ni rekonstrukcija Federalne vlade... sve u svemu: ako im je jedini adut plasenje 'onim drugim' umjesto da su zasukali rukave i radili gdje su mogli 8npr zdravstvo), onda nam se crno pise...
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4261 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

KatarinaKosaca wrote:
Optimus Prime wrote:Ne, onda ce narod izabrati neku novu fiktivnu partiju koja ce u roku od godinu dana citav sistem okrenuti naopacke, napraviti guscu mrezu autocesta nego u Njemackoj. Japanci ce nas tuziti WTO-u za agresivnu prodaju televizora Rudi Cajevec. :-)
U nedostatku konkretne stvari koju nije učinio tebi omiljeni SDP, prvo si počeo sa etiketiranjem forumaša, da su NS, pa da imaju "#svoje", a ti ih pratiš i slijediš itd :D
Onda sad, kao nemamo bolje. Ja te pitam u kom smislu? Jel to oslabila PC? Pa, nije...
Nego se desilo još gore, koalirali su Čović i Dodik i Zlaya ih gleda kako se grle i uživaju u zajedništvu i traženju trećeg. Stoga tvoja priča sa baba rogom ne pije vode, jer BIH državnost ne održava SDP, čak šta više slabija je nego ikad.
Posto se ja ne informisem iskljucivo na TV1 i Slobodnoj Bosni imam nekako drugaciji pogled na razvoj situacije. :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4262 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Optimus Prime wrote:Posto se ja ne informisem iskljucivo na TV1 i Slobodnoj Bosni imam nekako drugaciji pogled na razvoj situacije. :D
Evo ja gledala FTV, čula telefonski razgovor Zijada Turkovića, sad gledam Al Jeziru, pa me prosvijetli gdje da se informiram da vidim te selamete?
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4263 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

stochar wrote:
Optimus Prime wrote: Nadam se da ti je jasno sta ce se desiti ako biraci SDP posalju u opoziciju na sljedecim izborima.
Onda ce neimar Fahrudin, zajedno sa Tihicem i Covicem vjerovatno praviti 50 km autoputa godisnje i to sa 8 traka.
Nece biti razloga za odlazak u Afriku :-)

Neimar Fahrudin i sada ima pakt o nenapadanju sa Zlayom a njegov Havaz je postao bilten SDP-a, pa me ne bi me zacudilo ni da sijevne koalicija, Tihic ako i s kim koalira nece s neimarom Fahrudinom, a Čović je svakako tu, bice najvjerovatnije predsjedavajuci Vijeća ministara, u dva kantona gdje su mu se SDP-ovci nesto k'o inatili vise od godine na kraju su kleknuli i glabare, tako da me ne bi cudila ni rekonstrukcija Federalne vlade... sve u svemu: ako im je jedini adut plasenje 'onim drugim' umjesto da su zasukali rukave i radili gdje su mogli 8npr zdravstvo), onda nam se crno pise...
Ma kad se Zlaja povuce i tim akterima u potpunosti prepusti kormilo, onda nema sumnje da nas ocekuju bolji dani.
Vec se vidim kako picim sa svojim BMW-om kroz tunel Prenj pravac Jadransko more.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4264 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

stochar wrote: @Alfonse - dobro ti znas da se ni u jednoj drzavi vlast ne amnestira za lose stanje u zdravstvu, skolstvu, ekonomiji i zaposljavanju. Kad spominjes to zaposljAvanje, cinjenica je da FBiH i dalje ima vise nezaposlenih nego cijela Hrvatska! osim sitnica kakvima je i Dodik proteklih godina zamajavao svoju javnost, konkretnih pomaka nema.

jesu! krivi su za sve lose, a za sve dobro su krivi jer nije bolje! to je nesto s cim se svaka odgovorna vlast nosi, sto sebi ponavlja kao mantri i nastoji biti bolja i bolja! SDP bi da ima odgovornost opozicije, a prava apsolutnih vladara!

e, pa sto rece Optimus 2009., jes' kad bi ovo bila dzuma u Gluhoj BukovicI...
naravno da ne amnestira, ali treba biti realan i koristitit argumente...

fino kliknes link koji sam ostavio, proguglaj sva imena i vidi ko su i ko ih je imenovao na te pozicije... sdp je za njih odgovoran koliko npr. nas dvojica... sta predlazes? da ih mijenjamo? nije frka...

ali gle cuda, sdp se vec mjesecima kritikuje upravo zbog takvih smjena... a kada ih ne smijeni, odgovoran je... ja ih npr. ne bi sve sutnuo, jer medju njima ima pravo strucnih ljudi, mozda preplacenih ali strucnih... medjutim ima i levata koji su tu po politickoj liniji i uzimaju sramotno velike plate u odnosu na svoje kolege (nerijetko dosta sposobnije)... sta bi ti uradio? da li bi imenovao nove, pa da se po forumu prica kako sdp samo uhljebljuje svoje kadrove... ili ne bi uradio nista... pa opet govorio kako sdp nije uradio nista?

sto se tice nezaposlenosti, ja stvarno ne znam sta ocekujes? pogledaj sta se desava u spaniji, americi i koliko su spori pomaci na bolje... i pored toga sto se radi o sredjenim drustvima koje je sa nama smijesno porediti po pitanju ekonomske konkurentnosti, pa i sposobnosti radne snage... ako mislis da neko moze puknuti prstima i zaposliti samo desetinu od 360,000 nezaposlenih u manje od tri kvartala, onda ti moram reci da si se grdno zajebo... u americi se cijelu godinu bore da nezaposlenost skinu na 7-8%... a sad je oko 9%... i pogodi sta, prije ce otici na 10% nego na 7%...

na koji nacin bi ti u samo tri kvartala zaposlio recimo tih 36,000 ljudi? jesi li ti svjestan da npr. mostar, zenica i tuzla, tri najveca grada u fbih poslije sarajeva, nemaju po 36,000 zaposlenih? znas koliko bi ekonomija morala rasti svakog kvartala da generise toliko potrebe za radnom snagom?! pa da ih mizerno platis, po sest i kusur stoja, to je milja bruto, 36 miliona mjesecno, 430 miliona godisnje... znaci fali ti toliko investicija, sto domacih, sto stranih, sto privatnog, sto javnog sektora... uporedi taj iznos, za samo desetinu te armije nezaposlenih, sa ukupnim obimom stranih i domacih investicija u fbih, sa nasim gdp-om... a to je samo trosak plata... gdje su ulaganja koja ce uopste omoguciti tim ljudima da se zaposle, gdje je dobit za investitore, gdje su svi ostali troskovi?

ako za cetiri gorine budemo imali samo 18,000 nezaposlenih manje, ja cu glasati za SDP do kraja zivota... a vjeruj mi da necemo imati ni tih 18,000
Last edited by Alfons Kauders on 21/11/2011 21:01, edited 1 time in total.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4265 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Alfons Kauders wrote:naravno da ne amnestira, ali treba biti realan i koristitit argumente...

fino kliknes link koji sam ostavio, proguglaj sva imena i vidi ko su i ko ih je imenovao na te pozicije... sdp je za njih odgovoran koliko npr. nas dvojica... sta predlazes? da ih mijenjamo? nije frka...

ali gle cuda, sdp se vec mjesecima kritikuje upravo zbog takvih smjena... a kada ih ne smijeni, odgovoran je... ja ih npr. ne bi sve sutnuo, jer medju njima ima pravo strucnih ljudi, mozda preplacenih ali strucnih... medjutim ima i levata koji su tu po politickoj liniji i uzimaju sramotno velike plate u odnosu na svoje kolege (nerijetko dosta sposobnije)... sta bi ti uradio? da li bi imenovao nove, pa da se po forumu prica kako sdp samo uhljebljuje svoje kadrove... ili ne bi uradio nista... pa opet govorio kako sdp nije uradio nista?

sto se tice nezaposlenosti, ja stvarno ne znam sta ocekujes? pogledaj sta se desava u spaniji, americi i koliko su spori pomaci na bolje... i pored toga sto se radi o sredjenim drustvima koje je sa nama smijesno porediti po pitanju ekonomske konkurentnosti, pa i sposobnosti radne snage... ako mislis da neko moze puknuti prstima i zaposliti samo desetinu od 360,000 nezaposlenih u manje od tri kvartala, onda ti moram reci da si se grdno zajebo... u americi se cijelu godinu bore da nezaposlenost skinu na 7-8%... a sad je oko 9%... i pogodi sta, prije ce otici na 10% nego na 7%...

na koji nacin bi ti u samo tri kvartala zaposlio recimo tih 36,000 ljudi? jesi li ti svjestan da npr. mostar, zenica i tuzla, tri najveca grada u fbih poslije sarajeva, nemaju po 36,000 zaposlenih? znas koliko bi ekonomija morala rasti svakog kvartala da generise toliko potrebe za radnom snagom?! pa da ih mizerno platis, po sest i kusur stoja, to je milja bruto, 36 miliona mjesecno, 430 miliona godisnje... znaci fali ti toliko investicija, sto domacih, sto stranih, sto privatnog, sto javnog sektora... uporedi taj iznos, za samo desetinu te armije nezaposlenih, sa ukupnim obimom stranih i domacih investicija u fbih, sa nasim gdp-om...

ako za cetiri gorine budemo imali samo 18,000 nezaposlenih manje, ja cu glasati za SDP do kraja zivota... a vjeruj mi da necemo imati ni tih 18,000
Sve istina. Ali sve važilo i za protekli saziv vlade, pa se nije baš takvo "racionalno" :D polemiziralo. Jer, recesija je počela prije 4 godine, ne prije godinu. Dupli standardi su čudo..
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4266 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

KatarinaKosaca wrote: Sve istina. Ali sve važilo i za protekli saziv vlade, pa se nije baš takvo "racionalno" :D polemiziralo. Jer, recesija je počela prije 4 godine, ne prije godinu. Dupli standardi su čudo..
koji dupli standardi? ako je vazilo za jedne, vazi i za druge... brojevi ne lazu...

to sto narod ima nerealna ocekivanja je druga stvar
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4267 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Alfons Kauders wrote:
KatarinaKosaca wrote: Sve istina. Ali sve važilo i za protekli saziv vlade, pa se nije baš takvo "racionalno" :D polemiziralo. Jer, recesija je počela prije 4 godine, ne prije godinu. Dupli standardi su čudo..
koji dupli standardi? ako je vazilo za jedne, vazi i za druge... brojevi ne lazu...

to sto narod ima nerealna ocekivanja je druga stvar
NIti jednog momenta SDP onako Čerčilovski nije obećao "znoj, krv i suze", nego je rekao da će lako.. Od spomenutog zakona o nelegalno stečenoj imovini, pa do 10000000000000000000 novih radnih mjesta na čijoj je kreaciji radio tim od 1000000000 esperata, pa je Rasima Borić mrtva ozbiljna rekla... dok mi spavamo , ti ljudi rade, oni stalno rade. Nikad ni imena experata ni ičega :D Prema tome, nema narod neralna očekivanja nego je netko nerealno obećao, da ne kažem slagao.. da "zna, hoće i može" (slogan koalicionog partnera, ali to je to).
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4268 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

KatarinaKosaca wrote:
Alfons Kauders wrote:
KatarinaKosaca wrote: Sve istina. Ali sve važilo i za protekli saziv vlade, pa se nije baš takvo "racionalno" :D polemiziralo. Jer, recesija je počela prije 4 godine, ne prije godinu. Dupli standardi su čudo..
koji dupli standardi? ako je vazilo za jedne, vazi i za druge... brojevi ne lazu...

to sto narod ima nerealna ocekivanja je druga stvar
NIti jednog momenta SDP onako Čerčilovski nije obećao "znoj, krv i suze", nego je rekao da će lako.. Od spomenutog zakona o nelegalno stečenoj imovini, pa do 10000000000000000000 novih radnih mjesta na čijoj je kreaciji radio tim od 1000000000 esperata, pa je Rasima Borić mrtva ozbiljna rekla... dok mi spavamo , ti ljudi rade, oni stalno rade. Nikad ni imena experata ni ičega :D Prema tome, nema narod neralna očekivanja nego je netko nerealno obećao, da ne kažem slagao.. da "zna, hoće i može" (slogan koalicionog partnera, ali to je to).
vjerovati u reklame politickih stranaka je isto kao vjerovati u reklame za deterdzente... :D to mogu samo totalni idioti :D
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#4269 Re: SDP

Post by stochar »

Alfons Kauders wrote: sto se tice nezaposlenosti, ja stvarno ne znam sta ocekujes? pogledaj sta se desava u spaniji, americi i koliko su spori pomaci na bolje... i pored toga sto se radi o sredjenim drustvima koje je sa nama smijesno porediti po pitanju ekonomske konkurentnosti, pa i sposobnosti radne snage... ako mislis da neko moze puknuti prstima i zaposliti samo desetinu od 360,000 nezaposlenih u manje od tri kvartala, onda ti moram reci da si se grdno zajebo... u americi se cijelu godinu bore da nezaposlenost skinu na 7-8%... a sad je oko 9%... i pogodi sta, prije ce otici na 10% nego na 7%...

na koji nacin bi ti u samo tri kvartala zaposlio recimo tih 36,000 ljudi? jesi li ti svjestan da npr. mostar, zenica i tuzla, tri najveca grada u fbih poslije sarajeva, nemaju po 36,000 zaposlenih? znas koliko bi ekonomija morala rasti svakog kvartala da generise toliko potrebe za radnom snagom?! pa da ih mizerno platis, po sest i kusur stoja, to je milja bruto, 36 miliona mjesecno, 430 miliona godisnje... znaci fali ti toliko investicija, sto domacih, sto stranih, sto privatnog, sto javnog sektora... uporedi taj iznos, za samo desetinu te armije nezaposlenih, sa ukupnim obimom stranih i domacih investicija u fbih, sa nasim gdp-om... a to je samo trosak plata... gdje su ulaganja koja ce uopste omoguciti tim ljudima da se zaposle, gdje je dobit za investitore, gdje su svi ostali troskovi?

ako za cetiri gorine budemo imali samo 18,000 nezaposlenih manje, ja cu glasati za SDP do kraja zivota... a vjeruj mi da necemo imati ni tih 18,000
blago SDP-u s takvim glasacima. fakat. ako ovo nije zaludjenost, onda ne znam sta je. kad spominjes Spaniju, pogledaj, oni su izglasali novu vloast, i prati koliko ce im trebati do prvih rezultata. ako za 100 dana ne bude pomaka, odose u pizdu materinu.

u Italiji su isto napravili rez, postavili vladu profesionalaca, dos'o premijer s planom, i ne vjerujem da ce neko cekati 4 godine da se pomakne.

trece, tim pitanjima da li ocekujem da pucnu prstima i naprave radna mjesta vec odavno ulazite u kategoriju 'vrijedjanje sagovornika', jer 100000000000000000000000000000000000000 puta sam objasnio da to ne ocekujem, vec da ocekujem konkretne poteze i rjesenja koje mogu napraviti samo sposobni, a ne podobni poltroni.

"gdje su ulaganja koja ce uopste omoguciti tim ljudima da se zaposle, gdje je dobit za investitore, gdje su svi ostali troskovi?" - to i ja pitam one koji su odgovorni da nabrojano obezbijede, i dobijam praznu pricu.

ja radim da bih platio sve svoje troskove, i sumnjam da bi Elektrodistribucija imala milosti da dodje ciko sa klijestima da me iskljuci zbog neplacenih racuna, a ja mu pocnem govoriti kako nemam pare jer vlada nije obezbijedila potrebne investicije, pa kako moram kupiti odjecu i obucu za zimu, pa kako sam im'o troskove za lijecenje koje mi ne pokriva zdravstveno...

to sto ti pricas su price za malu djecu! kao sto je tvoja i moja obaveza da u teskim okolnostima zaradimo za racune (i nikoga ne zanima kako), tako je i obaveza vlade da meni obezbijedi sve ono sta sam im platio kroz poreze i ostale odbitke! nema tu mjesta za nekakva pravdanja. ako to nisu u stanju bar pokusati kako treba - onda neka idu u opoziciju ili NVO sektor gdje mogu kritikovati bez odgovornosti!
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4270 Re: SDP

Post by KatarinaKosaca »

Alfons Kauders wrote:vjerovati u reklame politickih stranaka je isto kao vjerovati u reklame za deterdzente... :D to mogu samo totalni idioti :D
Pardon, radi se o ozbiljnim tvrdnjama. Povisila je ton, pa joj je piskutavi glas otišao u gotovo vrisak i Besima Borić je spominjala experte koji danonoćno rade dok mi spavamo i kreiraju plan izlaska iz situacije sa visokom stopom nezaposlenosti. Ja SDP-u nikad nisam ni vjerovala, pa po tvom i ne spadam u idiote, ali ne mislim da su svi ljudi koji su to povjerovali idioti. Ili se opet vraćamo na onu o glupom narodu. Ne čusmo to više od godinu :D
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2999
Joined: 21/01/2009 22:14

#4271 Re: SDP

Post by Optimus Prime »

stochar wrote:
Alfons Kauders wrote: sto se tice nezaposlenosti, ja stvarno ne znam sta ocekujes? pogledaj sta se desava u spaniji, americi i koliko su spori pomaci na bolje... i pored toga sto se radi o sredjenim drustvima koje je sa nama smijesno porediti po pitanju ekonomske konkurentnosti, pa i sposobnosti radne snage... ako mislis da neko moze puknuti prstima i zaposliti samo desetinu od 360,000 nezaposlenih u manje od tri kvartala, onda ti moram reci da si se grdno zajebo... u americi se cijelu godinu bore da nezaposlenost skinu na 7-8%... a sad je oko 9%... i pogodi sta, prije ce otici na 10% nego na 7%...

na koji nacin bi ti u samo tri kvartala zaposlio recimo tih 36,000 ljudi? jesi li ti svjestan da npr. mostar, zenica i tuzla, tri najveca grada u fbih poslije sarajeva, nemaju po 36,000 zaposlenih? znas koliko bi ekonomija morala rasti svakog kvartala da generise toliko potrebe za radnom snagom?! pa da ih mizerno platis, po sest i kusur stoja, to je milja bruto, 36 miliona mjesecno, 430 miliona godisnje... znaci fali ti toliko investicija, sto domacih, sto stranih, sto privatnog, sto javnog sektora... uporedi taj iznos, za samo desetinu te armije nezaposlenih, sa ukupnim obimom stranih i domacih investicija u fbih, sa nasim gdp-om... a to je samo trosak plata... gdje su ulaganja koja ce uopste omoguciti tim ljudima da se zaposle, gdje je dobit za investitore, gdje su svi ostali troskovi?

ako za cetiri gorine budemo imali samo 18,000 nezaposlenih manje, ja cu glasati za SDP do kraja zivota... a vjeruj mi da necemo imati ni tih 18,000
blago SDP-u s takvim glasacima. fakat. ako ovo nije zaludjenost, onda ne znam sta je. kad spominjes Spaniju, pogledaj, oni su izglasali novu vloast, i prati koliko ce im trebati do prvih rezultata. ako za 100 dana ne bude pomaka, odose u pizdu materinu.

u Italiji su isto napravili rez, postavili vladu profesionalaca, dos'o premijer s planom, i ne vjerujem da ce neko cekati 4 godine da se pomakne.

trece, tim pitanjima da li ocekujem da pucnu prstima i naprave radna mjesta vec odavno ulazite u kategoriju 'vrijedjanje sagovornika', jer 100000000000000000000000000000000000000 puta sam objasnio da to ne ocekujem, vec da ocekujem konkretne poteze i rjesenja koje mogu napraviti samo sposobni, a ne podobni poltroni.

"gdje su ulaganja koja ce uopste omoguciti tim ljudima da se zaposle, gdje je dobit za investitore, gdje su svi ostali troskovi?" - to i ja pitam one koji su odgovorni da nabrojano obezbijede, i dobijam praznu pricu.

ja radim da bih platio sve svoje troskove, i sumnjam da bi Elektrodistribucija imala milosti da dodje ciko sa klijestima da me iskljuci zbog neplacenih racuna, a ja mu pocnem govoriti kako nemam pare jer vlada nije obezbijedila potrebne investicije, pa kako moram kupiti odjecu i obucu za zimu, pa kako sam im'o troskove za lijecenje koje mi ne pokriva zdravstveno...

to sto ti pricas su price za malu djecu! kao sto je tvoja i moja obaveza da u teskim okolnostima zaradimo za racune (i nikoga ne zanima kako), tako je i obaveza vlade da meni obezbijedi sve ono sta sam im platio kroz poreze i ostale odbitke! nema tu mjesta za nekakva pravdanja. ako to nisu u stanju bar pokusati kako treba - onda neka idu u opoziciju ili NVO sektor gdje mogu kritikovati bez odgovornosti!
Ma to je ocigledno.

Nova vlast u Spaniji ce u roku od pola godine budzetski deficit pretvoriti u suficit, u sljedece tri godine smanjiti zaduzenost na ispod 40% GDP-a. Naci kupce za onih milion nekretnina koje stoje prazne, a nezaposlenost prepoloviti. A sve to bez povecanja poreza i smanjenja socijalnih davanja.
:-)

Oni ce biti uspjesni ako sprijece potpuni krah trzista nekretnina, i nekako uspiju da stopu nezaposlenosti odrze ispod 20%, a da im pri tom zivotni standard ne padne za nekih 10%.
Znas li ti uopste sta se tamo desava?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4272 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

KatarinaKosaca wrote:
Alfons Kauders wrote:vjerovati u reklame politickih stranaka je isto kao vjerovati u reklame za deterdzente... :D to mogu samo totalni idioti :D
Pardon, radi se o ozbiljnim tvrdnjama. Povisila je ton, pa joj je piskutavi glas otišao u gotovo vrisak i Besima Borić je spominjala experte koji danonoćno rade dok mi spavamo i kreiraju plan izlaska iz situacije sa visokom stopom nezaposlenosti. Ja SDP-u nikad nisam ni vjerovala, pa po tvom i ne spadam u idiote, ali ne mislim da su svi ljudi koji su to povjerovali idioti. Ili se opet vraćamo na onu o glupom narodu. Ne čusmo to više od godinu :D
da, svi koji su povjerovali u predizborna obecanja, politicke programe i reklame za deterdzent su idioti... :D mislim da se barem tu svi mozemo sloziti... :D
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#4273 Re: SDP

Post by vivaldi »

fantazista wrote:
vivaldi wrote:
fantazista wrote:Vi čekate strane investicije da bi bilo radnih mjesta? :lol: :lol: :lol: :lol: Vic godine. :D
Jok mi imamo unutrasnja sredstva. Niko nema na svijetu ono sto mi imamo. Samo cekamo da otpocne prva industrijska revolucija pa da cumurom kojeg iskopavaju vrijedni forumasi na privremenom radu u banovicima, snabdjevamo parobrode najvecih svjetskih kompanija i obogatimo se :run:
pa mačko nećeš vjerovati ali postoje načini da se otvore nova radna mjesta i bez stranih investicija. :wink:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Last edited by vivaldi on 21/11/2011 22:33, edited 1 time in total.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52718
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4274 Re: SDP

Post by Chmoljo »

vivaldi wrote: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
totalno si moderan :D
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#4275 Re: SDP

Post by vivaldi »

Chmoljo wrote:
vivaldi wrote: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
totalno si moderan :D
Sta sad to znaci? Ti vazda imas neke misteriozne postove, ne znam sta je gore da li kada mi uvaljujes pravne termine ili kada si skorz jednostavan kao sada, a ne znam sto sam moderan :D ? U cemu je fol sto si mi kvotovo smajlice? PS. smajlici -zvuci bas gay :lol:
Post Reply