Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post Reply
User avatar
Akadi
Posts: 439
Joined: 06/09/2012 06:25

#4251 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Akadi »

CSKA wrote:Hmmm...preveliki vjetar u ledja su dobili albanci,da bi se sve to tako lako zavrsilo.Ne znam,ja iskreno osim nekog apokalipticnog rata,ne vidim nacina u skorije vrijeme da se moze vratiti KiM.

Jedino.....jedino....da Srbija postane prijatelj i saveznik SAD,veci nego i sama Britanija npr.Sto i nije nemoguce,jer do prije 60-70 godina ameri su bacali atomske i svakakve bombe na japance i njemce,a sada su najbolji jarani.28 jula 1918 srpska zastava se vijorila sa Bjele Kuce i svih javnih institucija u Vasingtonu.Ona je bila jedna od tri zastave koje su se ikada dobile tu cast.E kada bi se Srbija vratila toj politici,onda bi se moglo mozda govoriti o reintegraciji KiM u Srbiju.To je nesto sto je zastupao Draskovic,te jake veze sa zapadom.Samo Srbija ima jaku prorusku politiku,pa je sada iluzorno pricati o tome.
Mnogo su se četnici zadužili na ovom Balkanu... mnogo je nevine krvi proliveno...

Ja bih bio pažljiv na vašem mjestu.

Ako se ponovo latite oružja i ponovo izgubite... nek vam je sam Bog na pomoći...
User avatar
reunion
Posts: 45
Joined: 24/10/2012 00:31
Location: C'est la vie

#4252 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by reunion »

CSKA wrote:
Hmmm...preveliki vjetar u ledja su dobili albanci,da bi se sve to tako lako zavrsilo.
Sve osim proizraelskog stava je varijabilno i prolazno u SAD.
User avatar
CSKA
Posts: 3628
Joined: 20/02/2008 16:28

#4253 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by CSKA »

@Akadi,kada nas niste istrijebili u IIWW nikada necete.Zato mani se praznih prijetnji.Srbiji,BiH,Makedoniji,Kosovu,CG,moze samo EU pomoci i niko vise.Ne mislim na lovu,nego na nacin razmisljanja.

@reunion,vidjecemo,bar vremena na Balkanu imamo na pretek.Sto kazu,50-500 godina....kao da nije ni proslo.
User avatar
reunion
Posts: 45
Joined: 24/10/2012 00:31
Location: C'est la vie

#4254 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by reunion »

@reunion,vidjecemo,bar vremena na Balkanu imamo na pretek.Sto kazu,50-500 godina....kao da nije ni proslo
Dabome. A do tada, nema priznanja, ni od Srbije niti od BiH.

;-)
User avatar
burgundy
Posts: 2328
Joined: 20/10/2010 19:44

#4255 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by burgundy »

CSKA wrote:
reunion wrote:
CSKA wrote:Ovo jeste tacno,samo sto ja ne vidim da ce ikada zapad pristati,natjerati da Srbija i KiM budu opet jedna drzava.
Nije riječ o "zapadu", nego samo i samo o SAD koje ostali na zapadu slijede. Kod SAD, jedina vanjskopolitička konstanta je proizraelska konstanta, sve ostalo je varijabilno i privremeno. Misliti da je za SAD kosovska "državnost" vječni fetiš je više nego smiješno.
Hmmm...preveliki vjetar u ledja su dobili albanci,da bi se sve to tako lako zavrsilo.Ne znam,ja iskreno osim nekog apokalipticnog rata,ne vidim nacina u skorije vrijeme da se moze vratiti KiM.

Jedino.....jedino....da Srbija postane prijatelj i saveznik SAD,veci nego i sama Britanija npr.Sto i nije nemoguce,jer do prije 60-70 godina ameri su bacali atomske i svakakve bombe na japance i njemce,a sada su najbolji jarani.28 jula 1918 srpska zastava se vijorila sa Bjele Kuce i svih javnih institucija u Vasingtonu.Ona je bila jedna od tri zastave koje su se ikada dobile tu cast.E kada bi se Srbija vratila toj politici,onda bi se moglo mozda govoriti o reintegraciji KiM u Srbiju.To je nesto sto je zastupao Draskovic,te jake veze sa zapadom.Samo Srbija ima jaku prorusku politiku,pa je sada iluzorno pricati o tome.
Srbija je isuvise mala u svakom smislu da bi ista ponudila Amerikancima.Biti glavni saveznik Americi Srbija nikad nece biti,sto zbog ne tako davne proslosti,sto zbog kao sto rece naginjanju ka majci Rusiji.Dakle to sto ti govoris je utopija.Ako govorimo o nekim vojnim bazama to imaju na Kosovu.Drugo, hladni rat je davno zavrsen da bi Amerika imala saveznika a la Salvador kada se rusio komunizam.Najgore je sto srpska politika ne zna na koju bi stranu,okrenut se ne bas sjajnoj Rusiji ili biti dobar sa nekim ko ga je bombardovao.Od Djindjica Srbija nema 'mangupa'na politickoj sceni.Ovo danas u Srbiji su sirovi politicari.Jedini povratak Kosova je oruzjem,ali to niko vise ne zeli,a i realno nema se kapaciteta,a ako bi se slucajno pokusalo to bi eskaliralo u rat u kojem bi ucestvovalo vise zemalja.Dakle Kosovo ide bez Srbije ovako kako ide,ne sjajno ali sigurno bolje nego da je pod Srbijom.Kad bi se na Kosovu gradio autoput da je ostala autonomija.Odgovor je nikad,jer zasto bi se zbilazavala i jacala dva naroda istog jezika.I sami politicari u Srbiji ne vjeruju u povratak Kosova.Ovakav status Kosova ce ostati jos dugo,sve dok ne zapusu neki novi vjetrovi u srpskoj politici,a to je za deceniju dvije.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#4256 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by radostan dan »

realan post.

najcrnje u svemu je što je rješenje tako blizu, a opet, zbog inata, sujete i sl. tako daleko...
CungaLunga
Posts: 2921
Joined: 07/05/2010 02:56

#4257 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by CungaLunga »

LBVIEW wrote:
Koliko se sjecam, prosli put ste junacki potpisali kapitulaciju i pristali na sve ono sto Ameri traze,sad se kasno hebenom kajati. :D A sve i kad bi dobili taj "mig", jasno je kako sad nemate trocifeni broj tenkova iza vas a nen aoruzane civile ispred, a kako znamo, jedino ste tad 'rabri, tako da opet mtrva kapa. :D
Sto se tice BiH, ima vas oko tridesetak procenata, osim ako ne mislite racunati na "bracu" Hrvate, a koliko su vam oni pouzdani partner imali smo se prilike uvjeriti u jesen 95-e kada su im nasi morali govoriti da prestanu s paljbom, jer ste se vec davno "dali petama vjetra". :D Znas, valjda, da su isti oduvijek bili dobri trgovci i isli za naboljom ponudom, a sta bi im to vi mogli dati- mozda areodrom u Trebinju? :D
Nisi ih bas razumio kolega, nece oni da se bore za Kosovo, nego nadaju se i cekaju da braca Rusi stignu sa Urala i nasilno "reintegriraju" Kosovo za njih :D

Cekaju Vladimira Putina kao sto Jevreji cekaju Mesiju :D

Nacekati ce se...
CungaLunga
Posts: 2921
Joined: 07/05/2010 02:56

#4258 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by CungaLunga »

Godina 1912, poslje 500 i kusur godina, Kosovo postaje dio Srbije
Godina 1999 Srbija gubi kontrolu nad Kosovom

Moze pitanje?

Gdje ste bili?
Sta ste radili?
Jeste li ista zaradili?

:D
User avatar
reunion
Posts: 45
Joined: 24/10/2012 00:31
Location: C'est la vie

#4259 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by reunion »

Ovaj CungaLunga me podsjeća na osobe koje iz pakosti izbodu oči na veličanstvenim freskama, ili, ucrtavaju brkove na portret Mona Lize. Šta Srbi imaju? Imaju svoju "Mona Lizu"...

Image

Image

... koja je njihova i kada je oteta.

A sad, još jednom, ispisuj smajlijima brkove.
mostar036
Posts: 345
Joined: 14/02/2012 14:21

#4260 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by mostar036 »

Kosovo je najveća nepravda prema Srbiji koja je učinjena,mada vidim da neke ovdje to raduje,a ne bi ni pod razno cijepali svoju zemlju.
User avatar
Skijaš
Posts: 13883
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#4261 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Skijaš »

mostar036 wrote:Kosovo je najveća nepravda prema Srbiji koja je učinjena,mada vidim da neke ovdje to raduje,a ne bi ni pod razno cijepali svoju zemlju.
Nezavisnost Kosova je posljedica terora nad Albancima koje smo i mi iz Sarajeva išli lupati za interese Beograda. Kada bosanskohercegovački Srbi budu tretirani od strane Bošnjaka kako je Beograd maltretirao Albance, separatizam će biti opravdan. Ali praviti takvu paralelu u kontekstu Srebrenice, opsade Sarajeva i izgladnjivanja Bihaća, jeste znak ludila. Pa jeb'o ga led, imaš li ti čovječe obraza ?
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4262 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by JThomas »

pa kad se sjetiš dokle su planirali da bude srbija, ne tako davno, i kojim su sredstvima to htjeli ostvariti...određena doza zluradosti je više nego razumljiva.

nije slobo rušen što je poveo ratove, nego što ih je izgubio. da je nekim slučajem uspio pripojiti pola bosne i trećinu hrvatske bio bi im veći od karađorđa.
vazna
Posts: 512
Joined: 19/10/2012 22:56

#4263 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by vazna »

Isti kao sto je nepravda sto je Hrvatska izasla iz Jugoslavije :evil:
CungaLunga
Posts: 2921
Joined: 07/05/2010 02:56

#4264 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by CungaLunga »

Nepravda pregolema. Taman kad covjek krene da cisti Kosovo od stanovnika Kosova, neko to nepravedno zaustavi. To se moglo u srednjem vijeku, ali sada pred kamerama CNN-a. Teze je, jasta.

Nego, bolje vam je cekati 500 godina, tisucu, koliko god. Mozete poslati signal u svemir, zaliti se vanzemaljcima i nadati se da ce vam oni vratiti Kosmet.
Od podijele Hrvatske i BiH, podijelila se Srbija, lekcija naucena?

Image
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#4265 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by radostan dan »

roka mandoljina, stigli stručnjaci... :mrgreen:
User avatar
CSKA
Posts: 3628
Joined: 20/02/2008 16:28

#4266 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by CSKA »

Ma ovo je jos buranija,ceka se glavni.
User avatar
reunion
Posts: 45
Joined: 24/10/2012 00:31
Location: C'est la vie

#4267 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by reunion »

Ama... smiješna je i američka gospoda koja na fer način prihvata - "agree to disagree" formulu, a kamo li sitna zluradost forumskih "eksperata" koja bi da bude jača od Amera i da postigne "agree to agree"!
User avatar
Akadi
Posts: 439
Joined: 06/09/2012 06:25

#4268 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Akadi »

Nadam se što skorijem ujedinjenju Kosova i Albanije.
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#4269 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Bodkin »

Skijaš wrote:
mostar036 wrote:Kosovo je najveća nepravda prema Srbiji koja je učinjena,mada vidim da neke ovdje to raduje,a ne bi ni pod razno cijepali svoju zemlju.
Nezavisnost Kosova je posljedica terora nad Albancima koje smo i mi iz Sarajeva išli lupati za interese Beograda. Kada bosanskohercegovački Srbi budu tretirani od strane Bošnjaka kako je Beograd maltretirao Albance, separatizam će biti opravdan. Ali praviti takvu paralelu u kontekstu Srebrenice, opsade Sarajeva i izgladnjivanja Bihaća, jeste znak ludila. Pa jeb'o ga led, imaš li ti čovječe obraza ?
bolje ostati izvan ovakvih tema @skijas :) zasto je slovenacki ili hrvatski separatizam u jugi bio opravdan? zasto je u bih bio opravdan? zasto je albanski separatizam u makedoniji opravdan? ili zasto je separatizam cg od srbije opravdan? ili vojvodine?
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#4270 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by radostan dan »

Akadi wrote:Nadam se što skorijem ujedinjenju Kosova i Albanije.
e jesi nam rekao novost...
User avatar
reunion
Posts: 45
Joined: 24/10/2012 00:31
Location: C'est la vie

#4271 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by reunion »

Radostan dan, evo ti (o) "Happy Day"...



...uz fudbalsku igru monaha u Visokim Dečanima, Metohija, Srbija.

Image
ArthurSpooner
Posts: 641
Joined: 10/08/2012 19:59

#4272 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by ArthurSpooner »

CungaLunga wrote:Nepravda pregolema. Taman kad covjek krene da cisti Kosovo od stanovnika Kosova, neko to nepravedno zaustavi. To se moglo u srednjem vijeku, ali sada pred kamerama CNN-a. Teze je, jasta.

Nego, bolje vam je cekati 500 godina, tisucu, koliko god. Mozete poslati signal u svemir, zaliti se vanzemaljcima i nadati se da ce vam oni vratiti Kosmet.
Od podijele Hrvatske i BiH, podijelila se Srbija, lekcija naucena?

Image
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#4273 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by LBVIEW »

Bodkin wrote:
Skijaš wrote:
mostar036 wrote:Kosovo je najveća nepravda prema Srbiji koja je učinjena,mada vidim da neke ovdje to raduje,a ne bi ni pod razno cijepali svoju zemlju.
Nezavisnost Kosova je posljedica terora nad Albancima koje smo i mi iz Sarajeva išli lupati za interese Beograda. Kada bosanskohercegovački Srbi budu tretirani od strane Bošnjaka kako je Beograd maltretirao Albance, separatizam će biti opravdan. Ali praviti takvu paralelu u kontekstu Srebrenice, opsade Sarajeva i izgladnjivanja Bihaća, jeste znak ludila. Pa jeb'o ga led, imaš li ti čovječe obraza ?
bolje ostati izvan ovakvih tema @skijas :) zasto je slovenacki ili hrvatski separatizam u jugi bio opravdan? zasto je u bih bio opravdan? zasto je albanski separatizam u makedoniji opravdan? ili zasto je separatizam cg od srbije opravdan? ili vojvodine?
I zasto mene ne iznenaduje tvoje relativiziranje velikosrpske politike uz vec uobicajenu zamjenu teza, zanemarivanja "sitnica" poput hronologije politickih desavanja na prostoru nam bivse drzave, uzrok-posledica i sl.? :D
Na tom istom Kosovu i 80-tih je namjerno,u reziji KOS-a, a koji je bio pod kontrolom znamo koga, uz nevidenu propagandu medija u cijim se izvjestajima sataniziraju Albanci(sjetimo se samo masovnih "silovanja" Srpkinja, "prisilnog" iseljavanja Srba i Crnogoraca) stvoren politicki problem, u cilju mobiliziranja srpskih masa i opravdavanja buduce represije prema Albancima, i generalno srpske agresivne politike prema svima u bivsoj Jugoslaviji. Nedugo nakon Albanaca na red su dosli i drugi koji su "ugrozavali" srpsko stanovnistvo: proslava godisnjice poraza na Kosovu na kojoj se prijeti ratovima, nosanje mostiju po istocnoj Hercegovini i pozivi na "osvetu","gostovanja" Seselja i Draskovica po Krajini u Hrvatskoj uz prigodnu ikonografiju,krsenje Ustava drzave putem zavlacenja ruku u zajednicku kasu te rusenjem rukovodstava autonomnih pokrajina i republika,preuzimanje kontrole nad JNA,"jogurt" revolucija" prijetnje, ucjene ...
I ti se sad, nakon svega, pitas sto niko normalan nije htio ostati s ovim ludacima sto su mentalno jos u srednjem vijeku?
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#4274 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Sezam »

Skijaš wrote:
mostar036 wrote:Kosovo je najveća nepravda prema Srbiji koja je učinjena,mada vidim da neke ovdje to raduje,a ne bi ni pod razno cijepali svoju zemlju.
Nezavisnost Kosova je posljedica terora nad Albancima koje smo i mi iz Sarajeva išli lupati za interese Beograda. Kada bosanskohercegovački Srbi budu tretirani od strane Bošnjaka kako je Beograd maltretirao Albance, separatizam će biti opravdan. Ali praviti takvu paralelu u kontekstu Srebrenice, opsade Sarajeva i izgladnjivanja Bihaća, jeste znak ludila. Pa jeb'o ga led, imaš li ti čovječe obraza ?
Ti i ja smo se dosta puta kacili oko ovog pitanja.

Ja sam na srecu (ili nesrecu) imao i imam dosta kontakta sa Srbima i sve dok se ne dodje do teme rata, razgovor tece sasvim normalno. Dotaknemo li se rata, nastaje kaos. Meni su DOKTORI NAUKA ponavljali iste teze kao @mostar36. Zato me ne bi cudilo da je i @mostar36 u stvari visoko obrazovan covjek. To kako se velika vecina Srba ponasa kad je tema rata u pitanju je kombinacija ispranog mozga i inata. Na njihovu zalost, to ce ih na kraju kostati, jer jednostavno se ne moze ici naprijed sa takvim razmisljanjem. To sto oni pokusavaju i ostale u regionu da koce u odlasku naprijed je sizifov posao. Jos 20 godina ovakve srpske politike i pocece se ostavrivati Tarabicevo prorocanstvo. Ali nece im drugi nauditi, vec ce Srbi sami sebe pokopati.
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#4275 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Bodkin »

LBVIEW wrote:
Bodkin wrote:
Skijaš wrote: Nezavisnost Kosova je posljedica terora nad Albancima koje smo i mi iz Sarajeva išli lupati za interese Beograda. Kada bosanskohercegovački Srbi budu tretirani od strane Bošnjaka kako je Beograd maltretirao Albance, separatizam će biti opravdan. Ali praviti takvu paralelu u kontekstu Srebrenice, opsade Sarajeva i izgladnjivanja Bihaća, jeste znak ludila. Pa jeb'o ga led, imaš li ti čovječe obraza ?
bolje ostati izvan ovakvih tema @skijas :) zasto je slovenacki ili hrvatski separatizam u jugi bio opravdan? zasto je u bih bio opravdan? zasto je albanski separatizam u makedoniji opravdan? ili zasto je separatizam cg od srbije opravdan? ili vojvodine?
I zasto mene ne iznenaduje tvoje relativiziranje velikosrpske politike uz vec uobicajenu zamjenu teza, zanemarivanja "sitnica" poput hronologije politickih desavanja na prostoru nam bivse drzave, uzrok-posledica i sl.? :D
Na tom istom Kosovu i 80-tih je namjerno,u reziji KOS-a, a koji je bio pod kontrolom znamo koga, uz nevidenu propagandu medija u cijim se izvjestajima sataniziraju Albanci(sjetimo se samo masovnih "silovanja" Srpkinja, "prisilnog" iseljavanja Srba i Crnogoraca) stvoren politicki problem, u cilju mobiliziranja srpskih masa i opravdavanja buduce represije prema Albancima, i generalno srpske agresivne politike prema svima u bivsoj Jugoslaviji. Nedugo nakon Albanaca na red su dosli i drugi koji su "ugrozavali" srpsko stanovnistvo: proslava godisnjice poraza na Kosovu na kojoj se prijeti ratovima, nosanje mostiju po istocnoj Hercegovini i pozivi na "osvetu","gostovanja" Seselja i Draskovica po Krajini u Hrvatskoj uz prigodnu ikonografiju,krsenje Ustava drzave putem zavlacenja ruku u zajednicku kasu te rusenjem rukovodstava autonomnih pokrajina i republika,preuzimanje kontrole nad JNA,"jogurt" revolucija" prijetnje, ucjene ...
I ti se sad, nakon svega, pitas sto niko normalan nije htio ostati s ovim ludacima sto su mentalno jos u srednjem vijeku?
Pises preduge postove. Kosovo je moralo biti oduzeto, ako ratujes sa 3 od 6 naroda iz tvog okruzenja onda je do tebe. Da ti u glavi nisu samo velikosrbi mozda bi shvatio post


Tapatalk
Post Reply