F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28539
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#4251 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by BHF_Manijak »

radostan dan wrote:U koliko je trka?
U 08:00h! :wink:
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4252 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

Ja ovakvu Balinu dominaciju nisam vidio jako dugo vremena... Izdominirao ih je samo tako...
User avatar
Kio
Posts: 494
Joined: 24/08/2010 23:10

#4253 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Kio »

RbR, cestitke na konstruktorskoj tituli 8-)
Zao dedice, Petrov powerd by votka :D
dinosaur
Posts: 248
Joined: 10/06/2008 13:27

#4254 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by dinosaur »

Menscini da Webber ne zna preticat ,bar kad naidje na nekog ko stvarno zna da se brani
(a nisam Hamiltonov fan )...
Žali bože dobrog auta,da ga vozi neko drugi ,bilo bi puno interesantnije
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#4255 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by beco »

Ovo više ne može ovako, dosadilo da stalno Vettel pobjeđuje. Moja mati koja ništa ne zna o F1 jutros prolazi i pita me kako se taj ne napije već jedanput stalno zaljeva;)
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#4256 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by beco »

dinosaur wrote:Menscini da Webber ne zna preticat ,bar kad naidje na nekog ko stvarno zna da se brani
(a nisam Hamiltonov fan )...
Žali bože dobrog auta,da ga vozi neko drugi ,bilo bi puno interesantnije
Zar nisu ona dvojca jutros spominjali statistiku po kojoj je Weber ove sezone napravio najviše preticanja čini mi se 67 :)
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#4257 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Industrialyzer »

Kad bi ukinuli DRS Webber bi imao 2 preticanja po sezoni :lol: Hamilton odlican 8-)
candy_Man
Posts: 146
Joined: 07/10/2011 14:08

#4258 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by candy_Man »

kad bi ukinuli drs onda bi sudije morale svaku utrku da kaznjavaju balu :lol:
dinosaur
Posts: 248
Joined: 10/06/2008 13:27

#4259 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by dinosaur »

Onoj dvojici bas i ne vjerujem previše ... znam samo da je Schumacher dobio na startu otprilike mjesta ove godine koliko je Webber izgubio... a ja u preticanja ne računam kad krene od 17-18 mjesta pa predje one jadnike što ne znaju ni u kom su krugu ... a vozi najjači bolid na gridu i kasni za timskim kolegom ,mislim - 3,4 mjesta u poretku vozača ...
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28539
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#4260 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by BHF_Manijak »

drndalo wrote:Ja ovakvu Balinu dominaciju nisam vidio jako dugo vremena... Izdominirao ih je samo tako...
Bas dominira, ali unistavanjem vlastitog bolida! :mrgreen: :run:

I kad neko kaze "lahko je Vettelu, ima najjace auto", pa vidim po Webberu, lik s istim bolidom meda ne moze, ne kazem ja, ima auto mnogo udjela, ali brate ima i do vozaca...
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#4262 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by shin »

Za one koji ne znaju kako zvuci retarded ignition&EBD



Prvi Red Bull na snimku.
User avatar
van Basten
Posts: 7968
Joined: 21/09/2006 02:59

#4263 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by van Basten »

http://www.sarajevo-x.com/sport/formula ... /111024149
a evo i kako izgleda ta nova staza u Indiji.
Koliko god se režiseri trudili da napucaju snimku, meni iskreno ova staza ne obećava previše... da se hoće i taj Tilke više penzije hvatati :x
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9070
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#4264 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by kokuz_sa »

Naucna fantastika
vala ovi novinari ce svasta napisat :-)

Formula 1 dolazi u BIH
PREMA vijesti koju prenose beogradski B92 i agencija Beta, nova destinacija Svjetskog prvenstva Formule 1 mogla bi postati Banja Luka.
U projektu, u koji je Beta imala uvid, navodi se da bi na sajamskom prostoru bio auto-motodrom u skladu sa standardima Svjetske automobilističke federacije (FIA) za održavanje utrka svih klasa pa tako i utrka Svjetskog prvenstva Formule 1 i Moto GP-a.

Sajamski kompleks bi bio na lokaciji vojarne "Krajiških brigada". Cilj projekta izgradnje Sajamskog kompleksa su jačanje međunarodne suradnje, privlačenje investitora i poslovno unaprjeđenje Banja Luke.

Nositelji projekta su Grad Banja Luka i Gradska razvojna agencija, a projekt će potencijalnim investitorima biti predstavljen na Sajmu investicija Investekspo koji se na sajmu u Novom Sadu održava od utorka, 25. listopada.

Uz izgradnju sajamskih paviljona, uređenja otvorenog prostora i auto-motodroma, planirana je i izgradnja površina za padobranstvo i terena za rekreaciju.

Predviđena je i izgradnja hotela sa najmanje četiri zvjezdice, parkinga, željezničke stanice, kongresnog centra, medicinskog centra, vatrogasne stanice, press-centra i zgrade uprave.

U projektu se navodi i da je, uzimajući u obzir karakteristike postojeće banjalučke staze, mogućnosti koje ona pruža i njenog stanja, neophodno predvidjeti rekonstrukciju i revitalizaciju.

Dodaje se da je prostor neophodno dopuniti adekvatnom stazom za automobile i motocikle jer je postojeća staza uska i nedovoljno zahtjevna za određene nivoe, kao i stazom za karting i obuku vozača, tribinama i drugim objektima.

O izgradnji staze u Banjoj Luci mnogo se već pričalo posljednjih godina, posebno dok je šef logistike u Ferariju bio Miodrag Kotur, koji je iz tih krajeva.
User avatar
GAU8
Posts: 9145
Joined: 05/01/2011 09:18

#4265 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by GAU8 »

kokuz_sa wrote: Predviđena je i izgradnja hotela sa najmanje četiri zvjezdice
Sta vam je, za F1 se traze hoteli koji bi po nasim standardima bili bar 6-7 zvjezdica :D
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#4266 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by shin »

Abu Dhabi track building costs €893 million
Bahrain Construction cost US$ 150 million
Turkey Construction Cost €150 million

F1 struggling after poor attendance at Turkish GP
http://www.chinadaily.com.cn/sports/200 ... 262765.htm

Korea seeks to renegotiate GP contract
http://www.autosport.com/news/report.php/id/95498
According to local media, the cost for the race this year stands at £52 million - which includes a £35 million fee for hosting and television rights. The current deal with Formula One Management, which runs until 2016, includes a 10 per cent escalator for hosting rights over its duration.

I onda ovi nasi hoce f1 stazu za 20mil eura :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Toliko o ozbiljnosti clanka.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#4267 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by simonese »

ma to je staza za autice na daljinski
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#4268 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by beco »

Nema tu staze bez 250mil $.
User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#4269 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Toto »

da oni ne prave hipodrom ??
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#4270 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by shin »

User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#4271 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by simonese »

mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#4272 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by mentalist »

Jos kad bi se Montoja vratio, bila bi extra sezona
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#4273 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by simonese »

mentalist wrote:Jos kad bi se Montoja vratio, bila bi extra sezona
i da dedi naprave konkurentno auto,drama
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#4274 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by beco »

Sad cemo opet gledato kako Kimi mrtav hladan jede sladolede, dok Massa pada u bandak :D Yea
shin
Posts: 7118
Joined: 19/09/2005 10:52

#4275 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by shin »

Nista nije zvanicno potvrdjeno za Kimija jos.
Post Reply