SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#4251 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

L u c i f e r wrote:
Koshpa wrote:Danas sudara ko u prici :run:
da su imali dovoljno konjskih snaga

izvukli bi se

:oops:
Imali su vala ovi na Ciglanama konja ko u priči

Image
Image

Al nije pomoglo....
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#4252 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by HAVANA »

Najgore kad spojis konja s konjskom snagom,a jos ubijedjen da zna...
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#4253 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

slaba su to kola,nemaju ni svi zajedno 40 magaraca :lol:
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#4254 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mario001 »

vješalica wrote:slaba su to kola,nemaju ni svi zajedno 40 magaraca :lol:
Zena i auta,nije ni cudo sto smo sjebani

https://www.youtube.com/watch?v=iIvaBFsE_TM
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#4255 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

vješalica wrote:slaba su to kola,nemaju ni svi zajedno 40 magaraca :lol:
Dovoljna su bila dva. Ma, dovoljan je jedan. Za volanom.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4256 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

HAVANA wrote:Najgore kad spojis konja s konjskom snagom,a jos ubijedjen da zna...
Tovara sa konjskom snagom....konj je pametan kakvi su ovi :skoljka:
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#4257 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tercius »

Za sve one koji misle da su pametniji od onih sto odredjuju ogranicenja brzine.
https://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q
https://www.youtube.com/watch?v=x4kHX44vTig
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#4258 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mario001 »

Tercius wrote:Za sve one koji misle da su pametniji od onih sto odredjuju ogranicenja brzine.

Postoji li neko ko vozi iskljucivo po ogranicenjima???
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#4259 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by japin_mutapi »

ja
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#4260 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tercius »

mario001 wrote: Postoji li neko ko vozi iskljucivo po ogranicenjima???
Nije uopste to poenta, poenta je da je svako 3ce auto puno sofera koji misle da su pametniji od onih koji su potrosili 10 godina svog zivota u citanju strucne literature o saobracaju i potroslili jos 10 primjenjujuci to u praxi.Pa kad zakuca u banderu e onda ide sindrom bosnjakluka, vidi nam vatrogasaca i qurca vidi nam hitne vidi nam policije, helem svi su redom krivi osim papka za volanom.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4261 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Velkoski »

S obzirom na to da su kod nas zaposleni samo podobni čisto sumnjam da su bilo kakvi eksperti, što se da vidjeti po našoj infrastrukturi :mrgreen:

Sarajevo ima previše automobila, gužve su 24/7, tako da ne mo'sh divljati i da hoćeš... I realno, ne valjaju ni jedni ni drugi, al' puno su gori oni što se vuku k'o slina po cesti. Što se tiče prve kiše, udesi se uglavnom dešavaju jer ljudi ne znaju da voze ni po suhom, a kamoli kada ih uhvati panika od mokre ceste. :mrgreen:
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#4262 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mario001 »

Tercius wrote:
mario001 wrote: Postoji li neko ko vozi iskljucivo po ogranicenjima???
Nije uopste to poenta, poenta je da je svako 3ce auto puno sofera koji misle da su pametniji od onih koji su potrosili 10 godina svog zivota u citanju strucne literature o saobracaju i potroslili jos 10 primjenjujuci to u praxi.Pa kad zakuca u banderu e onda ide sindrom bosnjakluka, vidi nam vatrogasaca i qurca vidi nam hitne vidi nam policije, helem svi su redom krivi osim papka za volanom.
Moj prvi post se odnosio na to da je za otvorenu cestu, u nasim uslovima, najbolji motori 2.0. i jaci.
To su moja iskustva i ja stojim iza toga, u gradu se ponasam u skladu sa saobracajnom kulturom, van grada vozim kako uslovi dozvoljavaju, uglavnom na granici ogranicenja ili preko, pazeci na sebe i ostale ucesnike u saobracaju.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#4263 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tercius »

mario001 wrote:
Tercius wrote:
mario001 wrote: Postoji li neko ko vozi iskljucivo po ogranicenjima???
Nije uopste to poenta, poenta je da je svako 3ce auto puno sofera koji misle da su pametniji od onih koji su potrosili 10 godina svog zivota u citanju strucne literature o saobracaju i potroslili jos 10 primjenjujuci to u praxi.Pa kad zakuca u banderu e onda ide sindrom bosnjakluka, vidi nam vatrogasaca i qurca vidi nam hitne vidi nam policije, helem svi su redom krivi osim papka za volanom.
Moj prvi post se odnosio na to da je za otvorenu cestu, u nasim uslovima, najbolji motori 2.0. i jaci.
To su moja iskustva i ja stojim iza toga, u gradu se ponasam u skladu sa saobracajnom kulturom, van grada vozim kako uslovi dozvoljavaju, uglavnom na granici ogranicenja ili preko, pazeci na sebe i ostale ucesnike u saobracaju.
Puko tako jednom pravac par kilometara, napolju 48 stepeni, ogranicenje 20 km/h, prvom nemoguce voziti u drugoj hoce da se ugasi i padam na radar na 22...i dan danas mi nije jasan taj znak al vjerujem da ima neki podebel razlog...
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#4264 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mario001 »

Puko tako jednom pravac par kilometara, napolju 48 stepeni, ogranicenje 20 km/h, prvom nemoguce voziti u drugoj hoce da se ugasi i padam na radar na 22...i dan danas mi nije jasan taj znak al vjerujem da ima neki podebel razlog...
Imam alarm za te radare, ali znao sam tako pasti na 62 ili 75...
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#4265 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by quarterback »

mario001 wrote:Postoji li neko ko vozi iskljucivo po ogranicenjima???
da, u dozvoljenim okvirima, do 10 na sat preko
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4266 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

Po gradu vozim. Na otvorenom, autoputu se zna debelo prekoraciti. Opet, naidjem na naseljeno mjesto, gledam da ne predjem vise od 10 od ogranicenja.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#4267 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mirzet87sa »

Vozim i ja po ogranicenju, ne idem kilometra preko. Jedino na autoputu gazim ali i to bude kratko.. Kome se zuri, krene da pretice, usporim i pustim ga.. Stigao 5minuta ranije ili poslije ne znaci mi nista.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#4268 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tercius »

A u vezi brzine i tih ogranicenja ima jedna izreka starih Sumerijaca koja kaze, ko vozi kao vjetar udara kao grom :thumbup:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#4269 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sodom1 »

Zna milicija nije sala :lol: :lol:
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#4270 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jao_situacije »

Tercius wrote: Puko tako jednom pravac par kilometara, napolju 48 stepeni, ogranicenje 20 km/h, prvom nemoguce voziti u drugoj hoce da se ugasi i padam na radar na 22...i dan danas mi nije jasan taj znak al vjerujem da ima neki podebel razlog...
bosanski brod kod rafinerije dole :?
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#4271 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

Tercius wrote:
mario001 wrote: Postoji li neko ko vozi iskljucivo po ogranicenjima???
Nije uopste to poenta, poenta je da je svako 3ce auto puno sofera koji misle da su pametniji od onih koji su potrosili 10 godina svog zivota u citanju strucne literature o saobracaju i potroslili jos 10 primjenjujuci to u praxi.Pa kad zakuca u banderu e onda ide sindrom bosnjakluka, vidi nam vatrogasaca i qurca vidi nam hitne vidi nam policije, helem svi su redom krivi osim papka za volanom.
Ima li neko ko je studirao saobraćajni fakultet? Ne mogu da nađem teku (bilo je to 1980-ih, skripte tada nisu korištene :)) u kojoj mi je napisana formula za određivanje brzine na cesti.

Ovi Šumaheri svi misle da se brzina na cesti određuje odokativno, kako se kome svidi.

A da se izračuna brzina na cesti koriste se i matematika i fizika i još poneke tehničke i naučne gluposti.

P. S. To jeste, ne brzina na cesti nego ograničenje brzine na cesti. Moja greška.
Last edited by Hakiz on 12/08/2016 02:40, edited 1 time in total.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#4272 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Kataklinger »

Ima onaj pravac negdje u sjevernoj BiH, kod B.Samca prema Brckom. Ima 5 km pravca, pa hajd se ti drzi ogranicenja... :)
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#4273 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mario001 »

Tomahawk11 wrote:Po gradu vozim. Na otvorenom, autoputu se zna debelo prekoraciti. Opet, naidjem na naseljeno mjesto, gledam da ne predjem vise od 10 od ogranicenja.
Naravno, i jos sam tvrdio da vise KS uvijek dobro dodje na cesti, svako ko prelazi puno kilometara godisnje zna sta to znaci
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#4274 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mario001 »

jao_situacije wrote:
Tercius wrote: Puko tako jednom pravac par kilometara, napolju 48 stepeni, ogranicenje 20 km/h, prvom nemoguce voziti u drugoj hoce da se ugasi i padam na radar na 22...i dan danas mi nije jasan taj znak al vjerujem da ima neki podebel razlog...
bosanski brod kod rafinerije dole :?
Dole je 40 cini mi se
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4275 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

mario001 wrote:
Tomahawk11 wrote:Po gradu vozim. Na otvorenom, autoputu se zna debelo prekoraciti. Opet, naidjem na naseljeno mjesto, gledam da ne predjem vise od 10 od ogranicenja.
Naravno, i jos sam tvrdio da vise KS uvijek dobro dodje na cesti, svako ko prelazi puno kilometara godisnje zna sta to znaci
Opet zavisi gdje. Na onim krivinama na Rogoju nista ne znace. Ne mozes brze od 40 nema teorije.
Post Reply