izbor gori od goreg..medjutim glasas da izbacis iz igre onog najgoreg,jer ako ne glasas nikako,onda mozda onaj najodvratniji i najgori pobijedi...jedan mandat bez bakira je dovoljno da se bezkicmenjak za 4 godine povuce sa politicke scene...Arsene Wenger wrote:Za koga da glasamo? Za ljigavog Baketa? Za hodzu zastitnika bosnjaka, onog sto prodaje muda pod bubrege a koji ne moze zivjeti bez fotelje? Za mafijasa Radoncica? Mislim realno, od tih svih silnih kandidata, za koga da covjek glasa i da mu se kasnije ne povraca kad ga vidi na televiziji?zavrzlama wrote:poslije dodika,bakir mi je najodvratniji politicar...
BAKIRE ODLAZI
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#426 Re: BAKIRE ODLAZI
-
Nomo
- Posts: 1801
- Joined: 17/06/2014 12:25
#428 Re: BAKIRE ODLAZI
nije istina da se nema za koga glasati . Kada je predsjednistvo u pitanju imamo Suljagica i Sefera Halilovica . Kada je u pitanju stranka opet glasas za stranke iz kojih ovi ljudi dolaze a to je DF zeljko komsic i seferov bosanski patriotski ....kako li vec zove njegova stranka
-
Arsene Wenger
- Posts: 545
- Joined: 13/10/2012 00:33
#429 Re: BAKIRE ODLAZI
Profession: troll.Privatizacija wrote:Nije kriv Bakir, vec su krivi ONI koji glasaju za Bakira!!!!
Isto tako nije kriva SDA za sve ono sto je uradila i za sve ono sto nije uradila (ne zna se sta je gore od to dvoje) vec su krivi ljudi (najvise Nane i Dede) koji su glasali i glasaju za tu SDA.
Stara Grcka poslovica kaze:
"Jedan narod je u pravu pa kada i krivo radi"!!!!
Prema tome ko smo mi da kritikujemo Bakira i SDA koji su sa druge strane dobili stotine hiljada glasova.
Vlast se moze promjeniti jedino promjenom mentaliteta naroda a znajuci kakav je mentalitet bosnjackih Irgeta i bosnjackog Hamala ta se svijest sigurno je nikada nece promjeniti.
Da nije tako imali bi oni licno svoju drzavu jos od prije 300 godina i ne bi tek danas naprdivali o njoj.
-
Holms
- Posts: 515
- Joined: 27/01/2012 22:51
#430 Re: BAKIRE ODLAZI
Nomo wrote:nije istina da se nema za koga glasati . Kada je predsjednistvo u pitanju imamo Suljagica i Sefera Halilovica . Kada je u pitanju stranka opet glasas za stranke iz kojih ovi ljudi dolaze a to je DF zeljko komsic i seferov bosanski patriotski ....kako li vec zove njegova stranka
-
Redemao
- Posts: 19
- Joined: 29/07/2014 11:02
#431 Re: BAKIRE ODLAZI
Suti Amerika, suti jedna Njemacka, a ti Bakire zinuo kao pes i radis za vlasku stvar kao sto ti je radio i caca kad je sletio namjerno u vlasku ruke na Butmir?Izetbegović: Nisam imao srca da se sretnem s izraelskim ambasadorom
Tweet
Predsjedavajući Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović, u izjavi za novinare tokom obilježavanja Dana šehida na mezarju Kovači, osvrnuo se na situaciju u Gazi. On je kazao kako "nije imao srca" da se sretne sa izraelskim ambasadorom.
-
Hadzi Lojo
- Posts: 1538
- Joined: 19/10/2010 19:51
#432 Re: BAKIRE ODLAZI
Neki dan citam, kaze radice i dalje kako je Alija radio, pa nesto kontam ako tako nastavi kao babo eto nam jos jednog Deytona i bar jos jednog entiteta.
- avantgarde
- Posts: 7938
- Joined: 01/02/2010 22:02
- Location: u masi svakojako sarenih profila..
#433 Re: BAKIRE ODLAZI
ovaj Bakir,da nije imao oca kojeg je imao ne bi dogurao ni do lopate u kanalu..
...al' et'...tako je to kad pametne Sarajlije ne imadose adekvatne alternative "dosli"-r.Aliji I.
mozda je i bolje 'vako...,ko ti ga zna

mozda je i bolje 'vako...,ko ti ga zna
-
chupacabra
- Posts: 931
- Joined: 17/09/2010 22:39
#434 Re: BAKIRE ODLAZI
Glasanje za Bakira ili ne? S obzirom na ustavne nadleznosti Predsjednistva BiH, mozete komotno glasati i za moju polupismenu nanu, isto vam se pise. Sta ako ode Bakir? Neka dodje onaj drugi Bakir, Zlatkov trenutni potrcko. Sta to mijenja u politickoj situaciji u BiH? Veliko nista.
Ako se zeli sta promijeniti, puno je vaznije da se protjerana dijaspora iz RS-a registruje i glasa na izborima. Jer, tu su politicke promjene, kada imas dovoljan broj zastupnika u skupstini RS-a da nesto napravis. Ali, nemoj Bosnju sa tim zajebavati, ko ce popuniti jebeni papir za glasanje na izborima i kopirati licnu kartu zemlje gdje zivis i poslati u CIK. To je nas problem a ne ovaj klaun Bakir. Svijest Bosnjaka je problem drugovi. Vidite sta svijest jednog Zidova uradi, napravi zemlju sebi u pola pustinje medju 300 miliona Arapa i jebe cijeli svijet zbog toga.
Koliko god ja mrzim Cioniste i njihive metode, toliko se divim prosjecnom Zidovu i njegovoj svijesti. Ako ne za vjerom, onda za svojom kulturom i tradicijom i osjecaju pripadnosti i cilja. To je sto Bosnji fali. Kakav Bakir i Ceric i ostali bakraci.
Nasem covjeku sve omogucis: da iz inostranstva glasa na izborima tako sto ce popuniti jednu stranicu i poslati kopiju licne karte (ne CIPS karte nego zemlje gdje zivi). I sta Bosnjo radi? Od milion vani, glasa jebenih 35 hiljada iz RS-a. Mrsko kamiondziji sa 5 punoljetne djece popuniti usrani formular. U tom grmu lezi zec.
Ja i moja porodica od kraja rata glasamo na svim izborima, sto lokalnom sto drzavnim. A djeca mi i nisu rodjena u BiH (na zalost). Ne bitno za koga, ali mi je savjest cista. Da svi rade kao ja, nebi sada Laktaski krmak imao vlast u RS-u. Ali nece Bosnji doci iz guzice u glavu. Bitno je da pljuje Bakira, ne izlazi na izbore (ko ce to), ali uredno ode iz dijaspore na cevljansku koridu. Taman mi imamo drzave koliko smo zasluzili. Nazalost.
Ako se zeli sta promijeniti, puno je vaznije da se protjerana dijaspora iz RS-a registruje i glasa na izborima. Jer, tu su politicke promjene, kada imas dovoljan broj zastupnika u skupstini RS-a da nesto napravis. Ali, nemoj Bosnju sa tim zajebavati, ko ce popuniti jebeni papir za glasanje na izborima i kopirati licnu kartu zemlje gdje zivis i poslati u CIK. To je nas problem a ne ovaj klaun Bakir. Svijest Bosnjaka je problem drugovi. Vidite sta svijest jednog Zidova uradi, napravi zemlju sebi u pola pustinje medju 300 miliona Arapa i jebe cijeli svijet zbog toga.
Koliko god ja mrzim Cioniste i njihive metode, toliko se divim prosjecnom Zidovu i njegovoj svijesti. Ako ne za vjerom, onda za svojom kulturom i tradicijom i osjecaju pripadnosti i cilja. To je sto Bosnji fali. Kakav Bakir i Ceric i ostali bakraci.
Nasem covjeku sve omogucis: da iz inostranstva glasa na izborima tako sto ce popuniti jednu stranicu i poslati kopiju licne karte (ne CIPS karte nego zemlje gdje zivi). I sta Bosnjo radi? Od milion vani, glasa jebenih 35 hiljada iz RS-a. Mrsko kamiondziji sa 5 punoljetne djece popuniti usrani formular. U tom grmu lezi zec.
Ja i moja porodica od kraja rata glasamo na svim izborima, sto lokalnom sto drzavnim. A djeca mi i nisu rodjena u BiH (na zalost). Ne bitno za koga, ali mi je savjest cista. Da svi rade kao ja, nebi sada Laktaski krmak imao vlast u RS-u. Ali nece Bosnji doci iz guzice u glavu. Bitno je da pljuje Bakira, ne izlazi na izbore (ko ce to), ali uredno ode iz dijaspore na cevljansku koridu. Taman mi imamo drzave koliko smo zasluzili. Nazalost.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#435 Re: BAKIRE ODLAZI
chupacabra wrote:Glasanje za Bakira ili ne? S obzirom na ustavne nadleznosti Predsjednistva BiH, mozete komotno glasati i za moju polupismenu nanu, isto vam se pise. Sta ako ode Bakir? Neka dodje onaj drugi Bakir, Zlatkov trenutni potrcko. Sta to mijenja u politickoj situaciji u BiH? Veliko nista.
Ako se zeli sta promijeniti, puno je vaznije da se protjerana dijaspora iz RS-a registruje i glasa na izborima. Jer, tu su politicke promjene, kada imas dovoljan broj zastupnika u skupstini RS-a da nesto napravis. Ali, nemoj Bosnju sa tim zajebavati, ko ce popuniti jebeni papir za glasanje na izborima i kopirati licnu kartu zemlje gdje zivis i poslati u CIK. To je nas problem a ne ovaj klaun Bakir. Svijest Bosnjaka je problem drugovi. Vidite sta svijest jednog Zidova uradi, napravi zemlju sebi u pola pustinje medju 300 miliona Arapa i jebe cijeli svijet zbog toga.
Koliko god ja mrzim Cioniste i njihive metode, toliko se divim prosjecnom Zidovu i njegovoj svijesti. Ako ne za vjerom, onda za svojom kulturom i tradicijom i osjecaju pripadnosti i cilja. To je sto Bosnji fali. Kakav Bakir i Ceric i ostali bakraci.
Nasem covjeku sve omogucis: da iz inostranstva glasa na izborima tako sto ce popuniti jednu stranicu i poslati kopiju licne karte (ne CIPS karte nego zemlje gdje zivi). I sta Bosnjo radi? Od milion vani, glasa jebenih 35 hiljada iz RS-a. Mrsko kamiondziji sa 5 punoljetne djece popuniti usrani formular. U tom grmu lezi zec.
Ja i moja porodica od kraja rata glasamo na svim izborima, sto lokalnom sto drzavnim. A djeca mi i nisu rodjena u BiH (na zalost). Ne bitno za koga, ali mi je savjest cista. Da svi rade kao ja, nebi sada Laktaski krmak imao vlast u RS-u. Ali nece Bosnji doci iz guzice u glavu. Bitno je da pljuje Bakira, ne izlazi na izbore (ko ce to), ali uredno ode iz dijaspore na cevljansku koridu. Taman mi imamo drzave koliko smo zasluzili. Nazalost.
-
UDBAŠ
- Posts: 92
- Joined: 06/05/2013 07:57
#436 Re: BAKIRE ODLAZI
Goraždanski Gadafi Redo Bekto organizirao Mevlud i Iftar , te kazu da je Incko Valentin OHR presAo na islam tu noć, a Gadafi ga je dobro nagradio,ne znamo je su li u pitanju KM ili EUR.Neku kažu da je Valentin nosio poluge zlatne ili platinaste nsimo uspjeli provjeriiti.
Princ Bakir Izetbegović je takođe bio i provjereno jk+e on dobio dobru hediju u KM,kazu da je rekao koristimo domaće.
Inače pošto se princ bojao da ga ne otruju on je poveo svog privatnog konobara Asima Sarajlića da služi njega i Sebi-JA njegovu hanumu .
Nije ovaj šator u Libiju već ga stavio Goraždanski Gadafi( na svom privatg
nom Otoku),vila i kadifa sve,a radnicinjegovi,čitaj robovi,po 12 sati rade za 500-600 KM.
eh đabau mu i Iftar i Mevlud,neću mu ni rejs zaštiti od Božije kazne.






sebi-Ja i hadzi hanuma Enisa Velika
Princ Bakir Izetbegović je takođe bio i provjereno jk+e on dobio dobru hediju u KM,kazu da je rekao koristimo domaće.
Inače pošto se princ bojao da ga ne otruju on je poveo svog privatnog konobara Asima Sarajlića da služi njega i Sebi-JA njegovu hanumu .
Nije ovaj šator u Libiju već ga stavio Goraždanski Gadafi( na svom privatg
nom Otoku),vila i kadifa sve,a radnicinjegovi,čitaj robovi,po 12 sati rade za 500-600 KM.
eh đabau mu i Iftar i Mevlud,neću mu ni rejs zaštiti od Božije kazne.






sebi-Ja i hadzi hanuma Enisa Velika
-
oakville
- Posts: 1901
- Joined: 27/10/2013 08:49
#437 Re: BAKIRE ODLAZI
Član predsjedništva na terenu je taraba da valja, i nema veze sa svakodnevnim životom.
A to što preko krvi Gaze Bakir I skuplja predizborne poene je ogavna politika kao i inače, ali je malo i smiješno. Nek misli ko šta hoće, Izrael je ozbiljna država napravljena ni iz čega, u rangu najrazvijenijih ekonomija + atomsko oružje. U tim okolnostima, da se tamo neki član tročlanog predsjedništva pseudodržave (protektorata) kao što je BiH ne sretne sa ambasadorom izraela je isto kao kad Obrtnička komora Stari Grad pošalje protestnu notu berzi u New Yorku radi "poremećaja na tržištu"

A to što preko krvi Gaze Bakir I skuplja predizborne poene je ogavna politika kao i inače, ali je malo i smiješno. Nek misli ko šta hoće, Izrael je ozbiljna država napravljena ni iz čega, u rangu najrazvijenijih ekonomija + atomsko oružje. U tim okolnostima, da se tamo neki član tročlanog predsjedništva pseudodržave (protektorata) kao što je BiH ne sretne sa ambasadorom izraela je isto kao kad Obrtnička komora Stari Grad pošalje protestnu notu berzi u New Yorku radi "poremećaja na tržištu"
-
UDBAŠ
- Posts: 92
- Joined: 06/05/2013 07:57
#438 Re: BAKIRE ODLAZI
Bakir Izetbegović u Željeznom Polju: Došao sam sa Amirom zukićem i ljudima iz TIKA-e i predstavnicima građevinskih firmi – zajedno ćemo pronaći rješenje.
Amir Zkuić zna kako se provode kvalitetne investicje , on će vjerovatno vodite ove porjekte obnove i transfer novca za obnovu.


Sada je jasno da je princ bakir Izmetbegović,uzeo u svoje krilo prfovjerenog lopova , koji će mu skupljati novac od donacija i kratsi ga. za njih,
Amir Zkuić zna kako se provode kvalitetne investicje , on će vjerovatno vodite ove porjekte obnove i transfer novca za obnovu.


Sada je jasno da je princ bakir Izmetbegović,uzeo u svoje krilo prfovjerenog lopova , koji će mu skupljati novac od donacija i kratsi ga. za njih,
-
doko-miki
- Posts: 54
- Joined: 24/03/2014 21:29
#439 Re: BAKIRE ODLAZI
UDBAŠ wrote:Goraždanski Gadafi Redo Bekto organizirao Mevlud i Iftar , te kazu da je Incko Valentin OHR presAo na islam tu noć, a Gadafi ga je dobro nagradio,ne znamo je su li u pitanju KM ili EUR.Neku kažu da je Valentin nosio poluge zlatne ili platinaste nsimo uspjeli provjeriiti.
Princ Bakir Izetbegović je takođe bio i provjereno jk+e on dobio dobru hediju u KM,kazu da je rekao koristimo domaće.
Inače pošto se princ bojao da ga ne otruju on je poveo svog privatnog konobara Asima Sarajlića da služi njega i Sebi-JA njegovu hanumu .
Nije ovaj šator u Libiju već ga stavio Goraždanski Gadafi( na svom privatg
nom Otoku),vila i kadifa sve,a radnicinjegovi,čitaj robovi,po 12 sati rade za 500-600 KM.
eh đabau mu i Iftar i Mevlud,neću mu ni rejs zaštiti od Božije kazne.
sebi-Ja i hadzi hanuma Enisa Velika
Porodica "uglednog" goraždanskog privrednika, Redže Bekte, organizovala je prije nekoliko noći iftar na kojem je prisustvovao veliki broj zvanica iz vjerskog, političkog i kulturnog života Bosne i Hercegovine. Na iftaru kojeg je porodica Bekto organizovala bilo je oko 300 ljudi, a sličan iftar organizovan je i prethodnih godina.
Najpoznatiji među zvanicama su bili aktuelni reis IZ u BiH, Husein-ef. Kavazović, predsjedavajući Predsjedništva BiH, Bakir Izetbegović, visoki predstavnik u BiH, Valentin Inzko, predsjednik Sabora Islamske zajednice, Safet Softić, premijer Bosansko-podrinjskog kantona, Emir Frašto, načelnik Općine Goražde Muhamed Ramović, muftija goraždanski, Remzija-ef. Pitić, predsjednik Stranke za BiH, Amer Jerlagić, zastupnik u Skupštini KS, Dino Konaković i mnoge druge zvanice iz političkog, vjerskog i kulturnog života BiH.
Reis Kavazović je zahvalio domaćinu Redži Bekti i njegovoj familiji na svemu što je učinio i što čini za dobrobit Goražda i cijele Bosne i Hercegovine. Prema izjavama prisutnih gostiju, atmosfera na iftaru je bila odlična i nisu krili svoje oduševljenje cjelokupnom organizacijom i programom.
Nije potrebno mnogo razmišljanja i pregledavanja fotografija koje su se pojavile na Facebook stranici kompanije čiji je vlasnik porodica Bekto kako bi shvatili da se na iftaru u Ustikolini pronašla gotovo sva vodeća krema Stranke Demokratske Akcije, partije koja se često voli nazvati "najvećom probošnjačkom strankom". U Bosni i Hercegovini je u posljednjih nekoliko godina postalo učestalo i sasvim uobičajeno da se organizuju prigodni vjerski programi pod naslovom određene političke skupine, zajednice ili partije, a da se pri tome vodi strogo računa o tome da se NE ZNA ko je organizovao iftar. Dakle, u svemu tome je najbitnije da niko NE ZABILJEŽI nijednu fotografiju, kako se na fejsu ne bi pojavile fotografije sa istog skupa. Dakle, sve u cilju apsolutne anonimnosti. Zovem se XY i želim da budem anoniman!
Potpuno iste rečenice bih napisao da su se među elitom koja je prije nekoliko noći prisustvovala na spomenutom iftaru našli i svi ostali. Kada kažem ostali mislim na sve ostale stranke/partije koje se kunu u bošnjaštvo, baš kao i SDA, i koje se smatraju probošnjačkim partijama. Nema potrebe da ih nabrajamo, znate vi svi dobro ko su one, jer ste ih svi vi koji ovo čitate upravo i stavili tu gdje jesu, na neiscrpnu jahalicu koja se zove Bosna i Hercegovina i koja nikada neće imati hrabrosti da se usprotivi onome koji je jaše. Dakle, to što na iftaru kod velikog goraždanskog privrednika, koji je kako Goraždaci vole reći podigao Goražde iz pepela, nije bilo članova SDP-a, SBB-a, DF-a i drugih partija koje se vole ponekad nazivati onima koje rade za dobrobit bošnjačkog naroda (poneki samo kada dođu izbori), je čista slučajnost ili odluka porodice koja simpatiše jednu drugu stranu. Uostalom, na tome im niko ne može zamjeriti, valjda je to određeno pravo svih onih koji u političkoj košari imaju neki svoj izbor. Ja bih isto napisao da su se na iftaru pronašli Lagumdžija, njegov novi pulen Hadžiomerović, Radončić, Komšić, Suljagić ili bilo ko drugi. Isto tako, može se primijetiti da se na iftaru nije, primjera radi, pojavio bivši reis Mustafa-ef. Cerić. Moguće je da Cerić nije ni pozvan na iftar. Vrlo je vjerovatno da ga određeni krugovi, koji su nekada drugovali sa njim i koji su ga smatrali za svog vjerskog vođu, ne smatraju "potrebnim" i da su mu okrenuli leđa. Vrlo je vjerovatno da ga oni, koji su ga nekada smatrali svojim duhovno-vjerskim vođom, sada smatraju velikim političkim neprijateljom, uzurpatorom vlasti i protivnikom.
Međutim, najveći problem ovdje predstavlja određena "komercijalizacija" iftara koji su nekako u Bosni i Hercegovini postali ustaljeni dekor tokom svetog mjeseca Ramazana. Ne moram da vam pojašnjavam svu svetost ovog veličanstvenog mjeseca, oni koji se pridržavaju vjerskih propisa i koji poste tokom ovih 30 dana znaju o kakvoj se sreći, blagostanju, ljepoti, svjetlosti radi. Ipak, nije potrebno biti neki spektakularni maher pa da shvatite da su kolektivni iftari u posljednje vrijeme postali folklor, komercijalni skupovi, idealna prilika kako bi se određene glave obojile u zeleno, crveno, plavo ili neku drugu boju. Ne morate biti toliko slijepi pa da ne shvatite da se iz dana u dan organizuju hiljade iftara u organizaciji OVIH ili ONIH, u organizaciji OVIH ili ONIH koji samo žele vaše glasove na smotri podržavanja onih koji do sada nisu/neće napravili(ti) ništa, a koja se ove godine održava u oktobru. Domaćin te smotre je ponovo gore spomenuta jahalica, Bosna i Hercegovina.
Organizator-porodica je, kako sam imao priliku da čujem/vidim/pročitam, dala mnogo toga istočnom dijelu BiH i to je za apsolutnu pohvalu. Ne znam, možda griješim, možda ne dijelite moje mišljenje, ali bi meni mnogo ljepše/korisnije/efdalnije bilo da je maločas spomenuta porodica pozvala 300 najobičnijih ljudi iz svih krajeva Bosne i Hercegovine i da ih je ugostila na svom raskošnom ranču i počastila ih iftarom, i da to po mogućnosti budu ljudi koji su postači. "Oprostite, šta će dama popiti prije iftara?!"
Možda bi magičnije bilo da je onda načinjena jedna ogromna galerija fotografija običnih ljudi koji se iftare na ranču i koji uživaju u Božijom blagodati. Ili još bolje, ništa od toga nije trebalo zabilježiti fotoaparatom, nisu se trebale zvati lokalne TV kuće i agencije kako bi ispratile "dešavanja" na iftaru. Baš onako kako u ovom slučaju (ni)je učinjeno. Kao što smo rekli, ovo je bio samo povod da ukažemo na organizovanje iftara u izborne svrhe, kako bi se do sada neofarbane glave ofarbale u zeleno, crveno, plavo ili neku drugu boju. Neka je svima onima na čast koji u to ime organizuju iftare, a ne u ime Onoga zbog kojeg svi postimo i kojem se svi klanjamo!
Haris Ahbabović
- zambaklija
- Posts: 2734
- Joined: 27/03/2008 14:56
- Location: budžak
#440 Re: BAKIRE ODLAZI
a ša bi sa onim da će njemački javni tužioc podići tužbu protiv isprdka,zlatnog ljiljana podrumaša ,razi ubistava nekih.negdje san čito i niš se viš nečuje....ono snimljeni tel.razgovori i to..
-
UDBAŠ
- Posts: 92
- Joined: 06/05/2013 07:57
#441 Re: BAKIRE ODLAZI
http://dai.ly/xzspzv
doko-miki wrote:UDBAŠ wrote:Goraždanski Gadafi Redo Bekto organizirao Mevlud i Iftar , te kazu da je Incko Valentin OHR presAo na islam tu noć, a Gadafi ga je dobro nagradio,ne znamo je su li u pitanju KM ili EUR.Neku kažu da je Valentin nosio poluge zlatne ili platinaste nsimo uspjeli provjeriiti.
Princ Bakir Izetbegović je takođe bio i provjereno jk+e on dobio dobru hediju u KM,kazu da je rekao koristimo domaće.
Inače pošto se princ bojao da ga ne otruju on je poveo svog privatnog konobara Asima Sarajlića da služi njega i Sebi-JA njegovu hanumu .
Nije ovaj šator u Libiju već ga stavio Goraždanski Gadafi( na svom privatg
nom Otoku),vila i kadifa sve,a radnicinjegovi,čitaj robovi,po 12 sati rade za 500-600 KM.
eh đabau mu i Iftar i Mevlud,neću mu ni rejs zaštiti od Božije kazne.
sebi-Ja i hadzi hanuma Enisa Velika
Porodica "uglednog" goraždanskog privrednika, Redže Bekte, organizovala je prije nekoliko noći iftar na kojem je prisustvovao veliki broj zvanica iz vjerskog, političkog i kulturnog života Bosne i Hercegovine. Na iftaru kojeg je porodica Bekto organizovala bilo je oko 300 ljudi, a sličan iftar organizovan je i prethodnih godina.
Najpoznatiji među zvanicama su bili aktuelni reis IZ u BiH, Husein-ef. Kavazović, predsjedavajući Predsjedništva BiH, Bakir Izetbegović, visoki predstavnik u BiH, Valentin Inzko, predsjednik Sabora Islamske zajednice, Safet Softić, premijer Bosansko-podrinjskog kantona, Emir Frašto, načelnik Općine Goražde Muhamed Ramović, muftija goraždanski, Remzija-ef. Pitić, predsjednik Stranke za BiH, Amer Jerlagić, zastupnik u Skupštini KS, Dino Konaković i mnoge druge zvanice iz političkog, vjerskog i kulturnog života BiH.
Reis Kavazović je zahvalio domaćinu Redži Bekti i njegovoj familiji na svemu što je učinio i što čini za dobrobit Goražda i cijele Bosne i Hercegovine. Prema izjavama prisutnih gostiju, atmosfera na iftaru je bila odlična i nisu krili svoje oduševljenje cjelokupnom organizacijom i programom.
Nije potrebno mnogo razmišljanja i pregledavanja fotografija koje su se pojavile na Facebook stranici kompanije čiji je vlasnik porodica Bekto kako bi shvatili da se na iftaru u Ustikolini pronašla gotovo sva vodeća krema Stranke Demokratske Akcije, partije koja se često voli nazvati "najvećom probošnjačkom strankom". U Bosni i Hercegovini je u posljednjih nekoliko godina postalo učestalo i sasvim uobičajeno da se organizuju prigodni vjerski programi pod naslovom određene političke skupine, zajednice ili partije, a da se pri tome vodi strogo računa o tome da se NE ZNA ko je organizovao iftar. Dakle, u svemu tome je najbitnije da niko NE ZABILJEŽI nijednu fotografiju, kako se na fejsu ne bi pojavile fotografije sa istog skupa. Dakle, sve u cilju apsolutne anonimnosti. Zovem se XY i želim da budem anoniman!
Potpuno iste rečenice bih napisao da su se među elitom koja je prije nekoliko noći prisustvovala na spomenutom iftaru našli i svi ostali. Kada kažem ostali mislim na sve ostale stranke/partije koje se kunu u bošnjaštvo, baš kao i SDA, i koje se smatraju probošnjačkim partijama. Nema potrebe da ih nabrajamo, znate vi svi dobro ko su one, jer ste ih svi vi koji ovo čitate upravo i stavili tu gdje jesu, na neiscrpnu jahalicu koja se zove Bosna i Hercegovina i koja nikada neće imati hrabrosti da se usprotivi onome koji je jaše. Dakle, to što na iftaru kod velikog goraždanskog privrednika, koji je kako Goraždaci vole reći podigao Goražde iz pepela, nije bilo članova SDP-a, SBB-a, DF-a i drugih partija koje se vole ponekad nazivati onima koje rade za dobrobit bošnjačkog naroda (poneki samo kada dođu izbori), je čista slučajnost ili odluka porodice koja simpatiše jednu drugu stranu. Uostalom, na tome im niko ne može zamjeriti, valjda je to određeno pravo svih onih koji u političkoj košari imaju neki svoj izbor. Ja bih isto napisao da su se na iftaru pronašli Lagumdžija, njegov novi pulen Hadžiomerović, Radončić, Komšić, Suljagić ili bilo ko drugi. Isto tako, može se primijetiti da se na iftaru nije, primjera radi, pojavio bivši reis Mustafa-ef. Cerić. Moguće je da Cerić nije ni pozvan na iftar. Vrlo je vjerovatno da ga određeni krugovi, koji su nekada drugovali sa njim i koji su ga smatrali za svog vjerskog vođu, ne smatraju "potrebnim" i da su mu okrenuli leđa. Vrlo je vjerovatno da ga oni, koji su ga nekada smatrali svojim duhovno-vjerskim vođom, sada smatraju velikim političkim neprijateljom, uzurpatorom vlasti i protivnikom.
Međutim, najveći problem ovdje predstavlja određena "komercijalizacija" iftara koji su nekako u Bosni i Hercegovini postali ustaljeni dekor tokom svetog mjeseca Ramazana. Ne moram da vam pojašnjavam svu svetost ovog veličanstvenog mjeseca, oni koji se pridržavaju vjerskih propisa i koji poste tokom ovih 30 dana znaju o kakvoj se sreći, blagostanju, ljepoti, svjetlosti radi. Ipak, nije potrebno biti neki spektakularni maher pa da shvatite da su kolektivni iftari u posljednje vrijeme postali folklor, komercijalni skupovi, idealna prilika kako bi se određene glave obojile u zeleno, crveno, plavo ili neku drugu boju. Ne morate biti toliko slijepi pa da ne shvatite da se iz dana u dan organizuju hiljade iftara u organizaciji OVIH ili ONIH, u organizaciji OVIH ili ONIH koji samo žele vaše glasove na smotri podržavanja onih koji do sada nisu/neće napravili(ti) ništa, a koja se ove godine održava u oktobru. Domaćin te smotre je ponovo gore spomenuta jahalica, Bosna i Hercegovina.
Organizator-porodica je, kako sam imao priliku da čujem/vidim/pročitam, dala mnogo toga istočnom dijelu BiH i to je za apsolutnu pohvalu. Ne znam, možda griješim, možda ne dijelite moje mišljenje, ali bi meni mnogo ljepše/korisnije/efdalnije bilo da je maločas spomenuta porodica pozvala 300 najobičnijih ljudi iz svih krajeva Bosne i Hercegovine i da ih je ugostila na svom raskošnom ranču i počastila ih iftarom, i da to po mogućnosti budu ljudi koji su postači. "Oprostite, šta će dama popiti prije iftara?!"
Možda bi magičnije bilo da je onda načinjena jedna ogromna galerija fotografija običnih ljudi koji se iftare na ranču i koji uživaju u Božijom blagodati. Ili još bolje, ništa od toga nije trebalo zabilježiti fotoaparatom, nisu se trebale zvati lokalne TV kuće i agencije kako bi ispratile "dešavanja" na iftaru. Baš onako kako u ovom slučaju (ni)je učinjeno. Kao što smo rekli, ovo je bio samo povod da ukažemo na organizovanje iftara u izborne svrhe, kako bi se do sada neofarbane glave ofarbale u zeleno, crveno, plavo ili neku drugu boju. Neka je svima onima na čast koji u to ime organizuju iftare, a ne u ime Onoga zbog kojeg svi postimo i kojem se svi klanjamo!
Haris Ahbabović
-
burger_pasa
- Posts: 408
- Joined: 20/10/2013 15:36
#442 Re: BAKIRE ODLAZI
Bakire buduci predsjednice, Bosnjaci su uz tebe. Ove prerusene Dodikovce, Fahrine mafijase i Komsiceve titice razbit ces ko saksiju na izborima.
Jedini politicar koji se bori i za narod i za drzavu si ti
Jedini politicar koji se bori i za narod i za drzavu si ti
- McMoy
- Posts: 3871
- Joined: 20/09/2009 22:11
- Location: tu i tamo
#443 Re: BAKIRE ODLAZI
Ne znam čemu se čudi Haris Ahbabović, autor ovog gore članka?
Od rata pa naovamo krenulo se u izgradnju feudalnog sistema, begovata i odabir stotinjak porodica koje će vladati rajom.
Stranački iftari po ekskluzivnim restoranima (gdje još samo fali kavijar i šampanjac) organizuju se već dvadesetak godina.
Hipokrizija uz saučesništvo onih koji se i dalje ponašaju po onoj frazi za običnu raju: "Ponašaj se u skladu sa onim što pričam, a ne u skladu sa onim što radim!"
Od rata pa naovamo krenulo se u izgradnju feudalnog sistema, begovata i odabir stotinjak porodica koje će vladati rajom.
Stranački iftari po ekskluzivnim restoranima (gdje još samo fali kavijar i šampanjac) organizuju se već dvadesetak godina.
Hipokrizija uz saučesništvo onih koji se i dalje ponašaju po onoj frazi za običnu raju: "Ponašaj se u skladu sa onim što pričam, a ne u skladu sa onim što radim!"
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#444 Re: BAKIRE ODLAZI
Bakireeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

MyIpadress is: 77.78.250.99 (Telemach) da me lakše nađete

MyIpadress is: 77.78.250.99 (Telemach) da me lakše nađete
Last edited by victom on 01/03/2021 05:01, edited 2 times in total.
- XXS
- Posts: 1702
- Joined: 29/11/2009 19:32
#445 Re: BAKIRE ODLAZI
Ti mora da si prisustvovao ovom, gorazdanskom, iftaru?burger_pasa wrote:Bakire buduci predsjednice, Bosnjaci su uz tebe. Ove prerusene Dodikovce, Fahrine mafijase i Komsiceve titice razbit ces ko saksiju na izborima.
Jedini politicar koji se bori i za narod i za drzavu si ti
Jesul' hurme bile posuhe il' su bile dostojne da ih SDA usta Jedu?
-
oakville
- Posts: 1901
- Joined: 27/10/2013 08:49
#446 Re: BAKIRE ODLAZI
Kako idu predizborna aktivnosti stranke i predstavnika bošnjačkog fataha?
Stiže li turska pomoć sa sviju strana u "cjelovitu i nezavisnu BiH" ili im braća turci djele pare po Srbiji uz podršku i blagoslov američkih "saveznika" koji su "spriječili genocid u BiH"
Ima li koza i malina kao motora ekonomskog svekolikog napretka?
- Rampage
- Posts: 3196
- Joined: 07/08/2013 10:56
#447 Re: BAKIRE ODLAZI
XXS wrote:Ti mora da si prisustvovao ovom, gorazdanskom, iftaru?burger_pasa wrote:Bakire buduci predsjednice, Bosnjaci su uz tebe. Ove prerusene Dodikovce, Fahrine mafijase i Komsiceve titice razbit ces ko saksiju na izborima.
Jedini politicar koji se bori i za narod i za drzavu si ti
Jesul' hurme bile posuhe il' su bile dostojne da ih SDA usta Jedu?
- Matijevic_Vlado
- Posts: 3491
- Joined: 03/10/2012 14:27
- Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..
-
doko-miki
- Posts: 54
- Joined: 24/03/2014 21:29
#449 Re: BAKIRE ODLAZI
UKRALI PARE OD TURSKOG KREDITA
Izvještaj federalnih revizora ukazao je na brojne nepravilnosti prilikom dodjele sredstava iz turske kreditne linije za održivi povratak u Bosni I Hercegovini. Ispostavilo se da ovaj kredit za sada nije pokazao prioritetni efekt koji se odnosi na zapošljavanje.
Kredit Republike Turske od stotinu miliona eura najavljivan je kao spas za ekonomiju Bosne i Hercegovine, a posebno održivi povratak u Republiku Srpsku.
Predsjedavajući Predsjedništva BiH Bakir Izetbetgović ranije je u izjavama za medije tvrdio da je u momentu kada BiH u svakom mjesecu gubi hiljadu radnih mjesta (za 40 mjeseci ove vlasti je izgubila 40 hiljada radnih mjesta) turski kredit u godinu i po, dvije, otvorio novih 5.000 - što radnih mjesta, što osposobio seoskih domaćinstava i na taj način zbrinuo hiljade povratnika.
No izvještaji Ureda za reviziju institucija u Federaciji pokazali su da turski kredit ipak nije podstakao masovno zapošljavanje. Za realizaciju programa bilo je predviđeno ukupno 14 miliona maraka sredstava Vlade Federacije, dok je Ziraatbank iz turske kreditne linije dala više od 30 miliona. Konkretno, Ministarstvo poduzetništva i obrta dalo je milion, a ostalih 13 miliona ministarstva za izbjegle i raseljene, te poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo.



I Goraždanski Gadafi ,sa velikom šatorima Ređžo bekto je malo mahno ovih para

koliko je platio PDV princu bakiru I., još se utvrđuje za tu uslugu,osim ovoga iftara
Izvještaj federalnih revizora ukazao je na brojne nepravilnosti prilikom dodjele sredstava iz turske kreditne linije za održivi povratak u Bosni I Hercegovini. Ispostavilo se da ovaj kredit za sada nije pokazao prioritetni efekt koji se odnosi na zapošljavanje.
Kredit Republike Turske od stotinu miliona eura najavljivan je kao spas za ekonomiju Bosne i Hercegovine, a posebno održivi povratak u Republiku Srpsku.
Predsjedavajući Predsjedništva BiH Bakir Izetbetgović ranije je u izjavama za medije tvrdio da je u momentu kada BiH u svakom mjesecu gubi hiljadu radnih mjesta (za 40 mjeseci ove vlasti je izgubila 40 hiljada radnih mjesta) turski kredit u godinu i po, dvije, otvorio novih 5.000 - što radnih mjesta, što osposobio seoskih domaćinstava i na taj način zbrinuo hiljade povratnika.
No izvještaji Ureda za reviziju institucija u Federaciji pokazali su da turski kredit ipak nije podstakao masovno zapošljavanje. Za realizaciju programa bilo je predviđeno ukupno 14 miliona maraka sredstava Vlade Federacije, dok je Ziraatbank iz turske kreditne linije dala više od 30 miliona. Konkretno, Ministarstvo poduzetništva i obrta dalo je milion, a ostalih 13 miliona ministarstva za izbjegle i raseljene, te poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo.



I Goraždanski Gadafi ,sa velikom šatorima Ređžo bekto je malo mahno ovih para

koliko je platio PDV princu bakiru I., još se utvrđuje za tu uslugu,osim ovoga iftara
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#450 Re: BAKIRE ODLAZI
Ali meni je najjadnije ovo ulizivanje Enise Bekto SDA šupcima, a u februaru prva bila na fronti sa ljudima iz SBB, sa ukine vlast u BPK, koju čini i ta ista SDA...

