Gledate seriju - preporučite je
Moderator: _BataZiv_0809
- Dasi
- Posts: 2365
- Joined: 27/05/2006 01:06
#4226 Re: Gledate seriju - preporucite je
.
Last edited by Dasi on 16/12/2013 00:38, edited 1 time in total.
-
1Dante1
- Posts: 4226
- Joined: 21/07/2012 20:09
- Location: GB
- Contact:
#4227 Re: Gledate seriju - preporucite je
-ShamelessBodkin wrote:jesam. ma gledam bruku serija tako da ove udarne jesammleetavi wrote:Šta si gled'o do sada?Bodkin wrote:moze preporuka za neku komediju. trenutno gledam men at work jer nema nista drugo
Two and a Half Men ako nisi gled'o je odlična.
-The Office US
-Modern Family
-Entourage
Eto nekoliko koje bi ti se mogle svidjet
- horion_bosona
- Posts: 2819
- Joined: 08/06/2005 10:20
#4228 Re: Gledate seriju - preporucite je
Poznati su meni razmjeri antisemitizma u Poljskoj, slucajevi prokazivanja nacistima i pljacka jevrejskih sela i imovine od strane domicionog stanovnistva, kao i masovni zlocnini odmah po zavrsetku rata. Medjutim govorim o tome da je Armija Krajova tj. Zemaljska vojska, prikazana kao grupa bandita i okorjelih antisemita u rangu sa sadistickim SS oficirom.Dasi wrote:Jesi li siguran, pa '68 su protjerali 70ak hiljada jevreja sve uz parole "Studenti na ucenje, pisci za pera, sionisti u Sion".horion_bosona wrote:Niko ne moze sporiti da je antisemizam bio rasiren u Poljskoj, medjutim ovo u seriji je dosta iskarikirano
Hvala ti na preporuci moram pregledati seriju.
Serija naprosto daje takvu iskarikiranu sliku - njemacki vojnik ubija jer mu naredjeno odozgo, Poljak je antisemit do srzi; njemacki vojnik ce pokusati spasiti jevrejsku djevojcicu, Poljak "Žide davi k'o macke"; njemacki vojnik ima prijatelja Jevreja, Poljaci ih ne zele ni za saborce protiv okupatora. A ipak cinjenica je da je bilo dosta Jevreja pripadnika AK-a, cak i vise rangirani, te da je AK u odredjenoj mjeri pomogla ustanike tokom pobune u varsavskom getu.
Nista pogledaj sam, to je tek jedan manji dio. Serija je imala odjeka u njemackoj javnosti (ali i u poljskoj), pohvalno je da Nijemci prave ovakve stvari, medjutim ako si gledao Idi i smotri ovo dodje kao kamilica.
-
Ras Al Ghul
- Posts: 2296
- Joined: 25/09/2012 22:14
- Location: Sarajevo
#4229 Re: Gledate seriju - preporucite je
1. Entourage
2. Californication
3. Modern Family
4 Suits
5. Weeds
Dosta
2. Californication
3. Modern Family
4 Suits
5. Weeds
Dosta
- Altsa
- Posts: 9226
- Joined: 19/03/2004 18:31
#4230 Re: Gledate seriju - preporucite je
- Orphan Black ****
- Shameless *****
- Vegas ***
- Broadchurch ****
- Continuum ****
- Person of Interest *****
- Arrow ****
- Shameless *****
- Vegas ***
- Broadchurch ****
- Continuum ****
- Person of Interest *****
- Arrow ****
- jasko_ba
- Posts: 8472
- Joined: 13/11/2006 17:47
#4231 Re: Gledate seriju - preporucite je
Battlestar Galactica
Odlicna serija, samo su usrali kraj pravo, razocarao sam se. Plus je*o im Gaius Baltar mater, najiritantniji lik u nekoj seriji ikad.
Odlicna serija, samo su usrali kraj pravo, razocarao sam se. Plus je*o im Gaius Baltar mater, najiritantniji lik u nekoj seriji ikad.
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#4232 Re: Gledate seriju - preporucite je
Ljudi trebaju mi sitcomi da pustim mozak na pasu
hvala na preporukama i gledao sam vecinu osim weed i shameless. Dakle nesto kao himym, two and a half i slicno. Hvala unaprijed 
- Joker88
- Posts: 4398
- Joined: 05/08/2012 17:07
#4233 Re: Gledate seriju - preporucite je
Mislim da je pravo tesko naci dobru seriju na taj fazon.Bodkin wrote:Ljudi trebaju mi sitcomi da pustim mozak na pasuhvala na preporukama i gledao sam vecinu osim weed i shameless. Dakle nesto kao himym, two and a half i slicno. Hvala unaprijed
Krenula sam sa: Arrested Development pa mi se nesto nije svidjelo, It's Always Sunny in Philadelphia mi je isto dosadna, Community dosadila nakon prve sezone ... sad cekam svake sedmice na Two and a half men
- Pitarrr82
- Posts: 11865
- Joined: 01/03/2011 14:17
- Location: Lovely jubbly land...
#4234 Re: Gledate seriju - preporucite je
Bodkin wrote:Ljudi trebaju mi sitcomi da pustim mozak na pasuhvala na preporukama i gledao sam vecinu osim weed i shameless. Dakle nesto kao himym, two and a half i slicno. Hvala unaprijed
Scrubs, ako nisi gledao...
- Joker88
- Posts: 4398
- Joined: 05/08/2012 17:07
#4235 Re: Gledate seriju - preporucite je
Pitarrr82 wrote:
Scrubs, ako nisi gledao...
Konacno nesto da se slazemo
- gnjev
- Posts: 3358
- Joined: 02/04/2013 11:56
- Location: Sarajevo
- Contact:
#4236 Re: Gledate seriju - preporucite je
Odustali nakon prve sezonechakany wrote:Koliko ova serija ima sezona?gnjev wrote:http://www.imdb.com/title/tt1379690/?ref_=sr_1
Bila na Foxu ne znam kojem. Meni je dobra
Sjecam se da je igrala na FOX-u, nekad prošle godine
-
gidra
- Posts: 4106
- Joined: 17/11/2011 16:11
- Location: Sarajevo
#4237 Re: Gledate seriju - preporucite je
Sta je sa Vikinzima? Ima li kakvih najava za nastavak, taman sam se ufurao u seriju kad ono samo 9 epizoda snimljeno?
http://www.imdb.com/title/tt2306299/
http://www.imdb.com/title/tt2306299/
- vee-jay
- Posts: 9839
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#4238 Re: Gledate seriju - preporucite je
Joker88 wrote:Mislim da je pravo tesko naci dobru seriju na taj fazon.Bodkin wrote:Ljudi trebaju mi sitcomi da pustim mozak na pasuhvala na preporukama i gledao sam vecinu osim weed i shameless. Dakle nesto kao himym, two and a half i slicno. Hvala unaprijed
Krenula sam sa: Arrested Development pa mi se nesto nije svidjelo, It's Always Sunny in Philadelphia mi je isto dosadna, Community dosadila nakon prve sezone ... sad cekam svake sedmice na Two and a half men
fakat mi nerazumljivo da se nekome moze NE svidjeti Arrested Development i t's Always Sunny in Philadelphia
- Kazoo
- Posts: 33
- Joined: 26/05/2010 11:21
- Location: www.workout.ba
- Contact:
#4239 Re: Gledate seriju - preporucite je
Nastavak 2014-te...gidra wrote:Sta je sa Vikinzima? Ima li kakvih najava za nastavak, taman sam se ufurao u seriju kad ono samo 9 epizoda snimljeno?
http://www.imdb.com/title/tt2306299/
- chakany
- Posts: 3445
- Joined: 05/09/2010 14:05
#4240 Re: Gledate seriju - preporucite je
Broadchurch serija, je li gledao neko?
Ako jeste, neka mi javi kakva je, jer vidim da uskoro počinje sa prikazivanjem na RTL HR-u.
Ako jeste, neka mi javi kakva je, jer vidim da uskoro počinje sa prikazivanjem na RTL HR-u.
- vicious2
- Posts: 384
- Joined: 17/08/2010 13:03
#4241 Re: Gledate seriju - preporucite je
vee-jay wrote:Joker88 wrote:Mislim da je pravo tesko naci dobru seriju na taj fazon.Bodkin wrote:Ljudi trebaju mi sitcomi da pustim mozak na pasuhvala na preporukama i gledao sam vecinu osim weed i shameless. Dakle nesto kao himym, two and a half i slicno. Hvala unaprijed
Krenula sam sa: Arrested Development pa mi se nesto nije svidjelo, It's Always Sunny in Philadelphia mi je isto dosadna, Community dosadila nakon prve sezone ... sad cekam svake sedmice na Two and a half men
fakat mi nerazumljivo da se nekome moze NE svidjeti Arrested Development i t's Always Sunny in Philadelphia![]()
![]()
![]()
ni meni ... a da ne govorim jos i o My name is Earl
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#4242 Re: Gledate seriju - preporucite je
Cuj viknzi 2014, pa kako to 
-
Laza9292
- Posts: 37
- Joined: 12/04/2013 13:34
#4243 Re: Gledate seriju - preporucite je

Navukao sam se na ovu seriju.
Prva serija koja se u jednovremeno emituje u 180 država!
Premijera "Nečujnog" bila je uvod novog modela lansiranja televizijskih serija. Pre nego što je emitovana u SAD-u, koprodukcija Foks Internešenl Čenelz i Šeftsburi Filmz (Shaftesbury Films) obradovao je gledaoce u Srbiji i još 179 drugih zemalja.
Televizijska drama prati život Tobija Logana, 25-godišnjeg radnika hitne pomoći, koji ima neverovatnu sposobnost da čita misli drugih ljudi. Plašeći se toga što je drugačiji, Tobi dugo čuva svoj dar kao tajnu. Jedini čovek koji je upoznat sa situacijom je dr. Rej Merser, koji je Tobijev prijatelj i mentor. Upravo on nagovara Tobija da ne krije svoj talenat, već da ga koristi kako bi pomagao ljudima u nevolji.
Intenzivan i uzbudljiv, "Nečujno" nam prikazuje koliko je teško potražiti pomoć kad ti je najpotrebnija.
Čudesna serija kombinuje tri najuspešnije teme na televiziji - kriminalističku, medicinsku i paranormalnu. Mladi glumci i prisustvo smisla za humor prave ga dinamičnim i zabavnim za publiku.
- alibaba_i_30_godina
- Posts: 16995
- Joined: 16/01/2010 19:15
#4244 Re: Gledate seriju - preporucite je
Laza9292 wrote:Foks Internešenl Čenelz i Šeftsburi Filmz
Trebalo mi je namjanje 2 minute da skontam o čemu je tačno riječ.
gud đab!
Inače, pratim trenutno samo Grey's Anatomy i Revenge, za ostale nemam vremena. Game of Thrones sam sve nove poskidao, i to one 720p, ali jednostavno nisam se još natjerao da pogledam - vjerovatno sam jedini, I know. Vidim i Borgias su ponovo krenuli.
- Joker88
- Posts: 4398
- Joined: 05/08/2012 17:07
#4245 Re: Gledate seriju - preporucite je
My name is Earl je dobra serija, sto se tice Arrested Development nisam nastimala prijevod da ide kako treba pa me nervirala nesto, a It's Always Sunny in Philadelphia mi se ne svidja nikako i ne kontam kako se nekome moze svidjativicious2 wrote:vee-jay wrote: fakat mi nerazumljivo da se nekome moze NE svidjeti Arrested Development i t's Always Sunny in Philadelphia![]()
![]()
![]()
ni meni ... a da ne govorim jos i o My name is Earl
- vee-jay
- Posts: 9839
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#4246 Re: Gledate seriju - preporucite je
dobro, tek sam sad skont'o da si zenskoJoker88 wrote:My name is Earl je dobra serija, sto se tice Arrested Development nisam nastimala prijevod da ide kako treba pa me nervirala nesto, a It's Always Sunny in Philadelphia mi se ne svidja nikako i ne kontam kako se nekome moze svidjativicious2 wrote:vee-jay wrote: fakat mi nerazumljivo da se nekome moze NE svidjeti Arrested Development i t's Always Sunny in Philadelphia![]()
![]()
![]()
ni meni ... a da ne govorim jos i o My name is Earl
- vicious2
- Posts: 384
- Joined: 17/08/2010 13:03
#4247 Re: Gledate seriju - preporucite je
Ja sam zensko, tako da to nije neki argument...vee-jay wrote:dobro, tek sam sad skont'o da si zenskoJoker88 wrote:My name is Earl je dobra serija, sto se tice Arrested Development nisam nastimala prijevod da ide kako treba pa me nervirala nesto, a It's Always Sunny in Philadelphia mi se ne svidja nikako i ne kontam kako se nekome moze svidjativicious2 wrote:
ni meni ... a da ne govorim jos i o My name is Earl![]()
ima takvih serija koje su valjda vise za muskarce... ali je serija stvarno dobra iako je arrested development jos bolja. a my name is earl je bila isto odlicna
- vee-jay
- Posts: 9839
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#4248 Re: Gledate seriju - preporucite je
i ja sam gledao desperate houswives, cak bez obzira sto se u zadnjim sezonama pretvorila u tesku sapunjaruvicious2 wrote: Ja sam zensko, tako da to nije neki argument...
a pratim i new girl koja mi je izvrsna
ali sex & the city nisam mogao gledati, ne zato sto je bila losa nego zato sto me kao muskarca nikada nije dovoljno interesovala
btw. uskoro stize nova sezona arrested d.
Last edited by vee-jay on 07/05/2013 22:39, edited 1 time in total.
-
1Dante1
- Posts: 4226
- Joined: 21/07/2012 20:09
- Location: GB
- Contact:
#4249 Re: Gledate seriju - preporucite je
Bodkin wrote:Ljudi trebaju mi sitcomi da pustim mozak na pasuhvala na preporukama i gledao sam vecinu osim weed i shameless. Dakle nesto kao himym, two and a half i slicno. Hvala unaprijed
Pa gledaj Shameless, bolja je od HIMYM i two and a half men zajedno
- vicious2
- Posts: 384
- Joined: 17/08/2010 13:03
#4250 Re: Gledate seriju - preporucite je
Sex&city je i meni dosadna, i ne znam koja me je vise nervirala. DH prva sezona je i imala smisla, ali to je bilo prije 9-10 godinavee-jay wrote:i ja sam gledao desperate houswives, cak bez obzira sto se u zadnjim sezonama pretvorila u tesku sapunjaruvicious2 wrote: Ja sam zensko, tako da to nije neki argument...![]()
a pratim i new girl koja mi je izvrsna![]()
ali sex & the city nisam mogao gledati, ne zato sto je bila losa nego zato sto me kao muskarca nikada nije dovoljno interesovala
btw. uskoro stize nova sezona arrested d.![]()
