Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4226 Re: Migranti u BiH

Post by insomnia78 »

Ne postoji vise “Dzungla” u Fr.
Delozirani su ima haman i godina
Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83552
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4227 Re: Migranti u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Cuj standard im imati sedmero djece a neimastina. Ima takvih i kod nas doduse :-)
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#4228 Re: Migranti u BiH

Post by sadie_forever »

_BataZiv_0809 wrote:Cuj standard im imati sedmero djece a neimastina. Ima takvih i kod nas doduse :-)

pa do jucer je i kod nas bilo tako,neimastina a ona koja je imala ispod 4 je bila rijetkost.Moja rahmetli nena ih je izrodila 7,druga 5.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83552
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4229 Re: Migranti u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

sadie_forever wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Cuj standard im imati sedmero djece a neimastina. Ima takvih i kod nas doduse :-)

pa do jucer je i kod nas bilo tako,neimastina a ona koja je imala ispod 4 je bila rijetkost.Moja rahmetli nena ih je izrodila 7,druga 5.
Kako svekrva
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#4230 Re: Migranti u BiH

Post by sadie_forever »

_BataZiv_0809 wrote:
sadie_forever wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Cuj standard im imati sedmero djece a neimastina. Ima takvih i kod nas doduse :-)

pa do jucer je i kod nas bilo tako,neimastina a ona koja je imala ispod 4 je bila rijetkost.Moja rahmetli nena ih je izrodila 7,druga 5.
Kako svekrva

dobro je,a i ona meni kaze imam ih 5-ero da sam mlada jos bi radjala :skoljka:
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4231 Re: Migranti u BiH

Post by Truba »

čudo njoj nisu prodali ove moderne folove bez djece ili s jednim djetetom brakove kao ostalim europljankama
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4232 Re: Migranti u BiH

Post by insomnia78 »

Black swan wrote:čudo njoj nisu prodali ove moderne folove bez djece ili s jednim djetetom brakove kao ostalim europljankama
Bgm ja gledam oko mene svi minimum dvoje
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4233 Re: Migranti u BiH

Post by Truba »

vernici jedno
ateisti 3

to sam i ja primijetio


https://www.nedjelja.ba/hr/kultura/neko ... nstva/6173
Last edited by Truba on 14/09/2018 15:56, edited 1 time in total.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#4234 Re: Migranti u BiH

Post by sadie_forever »

Black swan wrote:čudo njoj nisu prodali ove moderne folove bez djece ili s jednim djetetom brakove kao ostalim europljankama
Mi mladi smo krenuli kao zapadnjaci,zato cemo biti u domovima svi,i nakon mjesec dana ce se cuti da smo otisli na onaj svijet..tako je na zapadu vec

a mojoj neni se moglo od 7 djece,neka je pomalo drzi svako,i ko kraljica se osjecala..jos je bila jako dominantna,sta da ti kazem djeca sa 35 god su je cijenila i njena je uvijek zadnja bila(sto je snahama smetalo straasno :D )..danas toga nema,danas si teret djeci i drustvu :zzzz: no offtopic necu vise
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4235 Re: Migranti u BiH

Post by insomnia78 »

sadie_forever wrote:
Black swan wrote:čudo njoj nisu prodali ove moderne folove bez djece ili s jednim djetetom brakove kao ostalim europljankama
Mi mladi smo krenuli kao zapadnjaci,zato cemo biti u domovima svi,i nakon mjesec dana ce se cuti da smo otisli na onaj svijet..tako je na zapadu vec

a mojoj neni se moglo od 7 djece,neka je pomalo drzi svako,i ko kraljica se osjecala..jos je bila jako dominantna,sta da ti kazem djeca sa 35 god su je cijenila i njena je uvijek zadnja bila(sto je snahama smetalo straasno :D )..danas toga nema,danas si teret djeci i drustvu :zzzz: no offtopic necu vise
Simpaticno da ti istices to. Kako se ono zvala ona tema u kojoj je dragi zelio nekad ugoditi mami pa je povesti sa vama?
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#4236 Re: Migranti u BiH

Post by sadie_forever »

insomnia78 wrote:
sadie_forever wrote:
Black swan wrote:čudo njoj nisu prodali ove moderne folove bez djece ili s jednim djetetom brakove kao ostalim europljankama
Mi mladi smo krenuli kao zapadnjaci,zato cemo biti u domovima svi,i nakon mjesec dana ce se cuti da smo otisli na onaj svijet..tako je na zapadu vec

a mojoj neni se moglo od 7 djece,neka je pomalo drzi svako,i ko kraljica se osjecala..jos je bila jako dominantna,sta da ti kazem djeca sa 35 god su je cijenila i njena je uvijek zadnja bila(sto je snahama smetalo straasno :D )..danas toga nema,danas si teret djeci i drustvu :zzzz: no offtopic necu vise
Simpaticno da ti istices to. Kako se ono zvala ona tema u kojoj je dragi zelio nekad ugoditi mami pa je povesti sa vama?
pa sta je tu cudno? svakoj zeni smeta mamin sin ,a svaka mama bi voljela imati jednog maminog sina,edipovca teskog :zzzz: :D
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#4237 Re: Migranti u BiH

Post by biscanka2 »

sadie_forever wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Cuj standard im imati sedmero djece a neimastina. Ima takvih i kod nas doduse :-)
pa do jucer je i kod nas bilo tako,neimastina a ona koja je imala ispod 4 je bila rijetkost.Moja rahmetli nena ih je izrodila 7,druga 5.
Bilo je poslije 2. svjetskog rata - pretezno seoska populacija.
Mogucnst obrazovanja,zastita trudnoce,dostup informisanja - sve je u nedostatku bilo.
Pored svega siromastvo nije u toj mjeri (kao u africkim) zemljama bilo.
Danas je to rijedja pojava.
Jedna rodjakinja (zivi na selu) poslije 2. svjetskog rata udala se i sedmoro djece izrodila.
Danas ima praunucad ( vecina i dalje na selu zivi).
Djeca joj cetvoro po dvoje djece imaju - troje po troje.
Unucad po 1-2 djece.
I sto jes,jes, ovo nije vremenski period od jucer. :cry: :mrgreen:
Last edited by biscanka2 on 14/09/2018 21:12, edited 1 time in total.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#4238 Re: Migranti u BiH

Post by sadie_forever »

biscanka2 wrote:
sadie_forever wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Cuj standard im imati sedmero djece a neimastina. Ima takvih i kod nas doduse :-)
pa do jucer je i kod nas bilo tako,neimastina a ona koja je imala ispod 4 je bila rijetkost.Moja rahmetli nena ih je izrodila 7,druga 5.
Bilo je poslije 2. svjetskog rata - pretezno seoska populacija.
Mogucnst obrazovanja,zastita trudnoce,dostup informisanja - sve je u nedostatku bilo.
Pored svega siromastvo nije u toj mjeri (kao u africkim) zemljama bilo.
Danas je to rijedja pojava.
Jedna rodjakinja (zivi na selu) poslije rata udala se i sedmoro djece izrodila.
Danas ima praunucad ( vecina i dalje na selu zivi).
Djeca joj cetvoro po dvoje djece imaju - troje po troje.
Unucad po 1-2 djece.
I sto jes,jes, ovo nije vremenski period od jucer. :cry: :mrgreen:

evo prije rata na selu,svi moji iz generacije mojih roditelja imaju najmanje 3
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#4239 Re: Migranti u BiH

Post by biscanka2 »

_BataZiv_0809 wrote:
sadie_forever wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Cuj standard im imati sedmero djece a neimastina. Ima takvih i kod nas doduse :-)

pa do jucer je i kod nas bilo tako,neimastina a ona koja je imala ispod 4 je bila rijetkost.Moja rahmetli nena ih je izrodila 7,druga 5.
Kako svekrva
Uff bas ste nepristojni. :sad:
Ona iz svekrvine kuce bi da svekrve se kutarise a neki ovdje hoce da joj
izbjeglice uvale. :cry:
Gdje ce vam dusa. :mrgreen:
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#4240 Re: Migranti u BiH

Post by biscanka2 »

sadie_forever wrote:[quote="biscanka2"Cuj standard im imati sedmero djece a neimastina. Ima takvih i kod nas doduse :-)
pa do jucer je i kod nas bilo tako,neimastina a ona koja je imala ispod 4 je bila rijetkost.Moja rahmetli nena ih je izrodila 7,druga 5.[/quote]

Bilo je poslije 2. svjetskog rata - pretezno seoska populacija.
Mogucnst obrazovanja,zastita trudnoce,dostup informisanja - sve je u nedostatku bilo.
Pored svega siromastvo nije u toj mjeri (kao u africkim) zemljama bilo.
Danas je to rijedja pojava.
Jedna rodjakinja (zivi na selu) poslije rata udala se i sedmoro djece izrodila.
Danas ima praunucad ( vecina i dalje na selu zivi).
Djeca joj cetvoro po dvoje djece imaju - troje po troje.
Unucad po 1-2 djece.
I sto jes,jes, ovo nije vremenski period od jucer. :cry: :mrgreen:[/quote]


evo prije rata na selu,svi moji iz generacije mojih roditelja imaju najmanje 3[/quote]

U mom postu primjer rodjakinje odnosio se na period od poslije 2.svjetskog rata.
Moja greska - evo ispravila sam. :mrgreen:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#4241 Re: Migranti u BiH

Post by sadie_forever »

Ima u Bosni svega i dan danas,nije Bosna samo okolina Sarajeva

ja znam da se u mom kraju do prije rata radjalo ovako
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4242 Re: Migranti u BiH

Post by vjesticanametli »

Sadeta kolko si ti rodila :mrgreen:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#4243 Re: Migranti u BiH

Post by seln »

Black swan wrote:vernici jedno

Povratak korenima.
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4244 Re: Migranti u BiH

Post by Truba »

jutros pored parka na skenderiji 12-ak migranata, smrzli se noću sad se valjda griju na suncu

parkira se golf policijski
da kažnjava pijune što prelaze mimo semafora
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4245 Re: Migranti u BiH

Post by Truba »

http://www.croexpress.eu/vijest.php?vijest=16733

počeli su i svoje dilere napadati :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#4246 Re: Migranti u BiH

Post by seln »

Black swan wrote:http://www.croexpress.eu/vijest.php?vijest=16733

počeli su i svoje dilere napadati :D
Prenosi Labudan iz medija (hrvatskog, what else?), koji objavljuje ovakve naslove:
Austrijanac naglo stao, Slovenac se zabio u Slovenca kojeg je Bosanac izbjegao, Hrvat autobusom u njega, dvije Hrvatice ozlijeđene
User avatar
TAFKAP
Posts: 11987
Joined: 30/09/2011 07:49

#4247 Re: Migranti u BiH

Post by TAFKAP »

seln wrote:
Black swan wrote:http://www.croexpress.eu/vijest.php?vijest=16733

počeli su i svoje dilere napadati :D
Prenosi Labudan iz medija (hrvatskog, what else?), koji objavljuje ovakve naslove:
Austrijanac naglo stao, Slovenac se zabio u Slovenca kojeg je Bosanac izbjegao, Hrvat autobusom u njega, dvije Hrvatice ozlijeđene

:lol: :lol: :lol:

Pa da su ih opisivali po boji kose sve bi mi se zamanalo u glavi, ovako skonto iz prve koja se kome nasukala :mrgreen:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#4248 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

seln wrote:
Black swan wrote:http://www.croexpress.eu/vijest.php?vijest=16733

počeli su i svoje dilere napadati :D
Prenosi Labudan iz medija (hrvatskog, what else?), koji objavljuje ovakve naslove:
Austrijanac naglo stao, Slovenac se zabio u Slovenca kojeg je Bosanac izbjegao, Hrvat autobusom u njega, dvije Hrvatice ozlijeđene
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4249 Re: Migranti u BiH

Post by Truba »

dajte ba šarajte malo
uvezite koga iz venecuele i tamo je ratna zona
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#4250 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

Black swan wrote:dajte ba šarajte malo
uvezite koga iz venecuele i tamo je ratna zona
CROEXPRESS - News for Croatians living abroad

tj. za migrante :lol:
Locked