SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#4226 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Evo gledam upravo
Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#4227 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
One su, normala na slobodi
Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#4228 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
bičarke na travi 
-
nema me tamo
- Posts: 13597
- Joined: 30/10/2013 18:58
#4229 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ja bi ovo 'ebo.
-
L u c i f e r
- Posts: 12480
- Joined: 30/11/2013 14:50
#4230 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ta će onimali_milojica wrote:Kakve su ceste po FRA,ITA,AUT,kakva se tamo auta vozaju,pa su ogranicenja sl nasim.
kod naske treba ukinut ograničenja skroz
a to što godišnje imamo 17,7 pogibija u saobraćaju na 100 000 stanovnika, najviše u evropi gdje je prosjek 9,3, to je slučajnost
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... death_rate
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#4231 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
sunceKOtepsija wrote:sta hoces da kazes, ako je ogranicenje 50 oni ga smanje na 40? ili obrnutoinsomnia78 wrote:U evropi je trend smanjivanja ogranicenja
Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
u norveskoj imas ljetne i zimske brzine, recimo 15. oktobra smanje za 10 do 30 sva ogranicenja, bez obzira da li je pao snijeg.
a ako padne slucajno u nevrijeme onda stave displeje sa ogranicenjima.
inace najveca dozvoljena brzina od prije dvije godine je 110 na jednom dijelu autoputa prema svedskoj, bilo 100. vecinom je 90.
oko skola 30
alkohol 0,02
- karanana
- Posts: 50771
- Joined: 26/02/2004 00:00
#4232 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
I ja bih ovo boje
- DaysleepeR
- Posts: 21065
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#4233 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
siguran sam da u evropi na magistralnim cestama policija nije iza svake čuke, a i vozio sam lokalnim cestama u Austriji i Njemačkoj, slabo se poštuju ograničenja, piči se, a i ceste su veoma kvalitetne
fol je što su kod nas glavne komunikacije u državi magistralne ceste, pa mora biti svega
recimo za sigurnost najbolja stvar bi bila da ministar Jusko skupi jaja i uprkos kamionskom lobiju uvede zabranu saobraćaja teretnim vozilima vikendom
mislim da smo jedina zemlja kod koje takva zabrana ne postoji
fol je što su kod nas glavne komunikacije u državi magistralne ceste, pa mora biti svega
recimo za sigurnost najbolja stvar bi bila da ministar Jusko skupi jaja i uprkos kamionskom lobiju uvede zabranu saobraćaja teretnim vozilima vikendom
mislim da smo jedina zemlja kod koje takva zabrana ne postoji
-
mali_balon
- Posts: 14564
- Joined: 12/09/2012 09:57
#4234 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Neki dan sam opicio do italije i nazad i samo kod nas od broda do sarajeva 4 patrole
I rijetko ko vozi bas po ps
Doduse...kakvih sve krseva i vozaca ima ja bi udvostrucio te patrole, ali da pune budzet a ne da sebi otplacuju kredit
I rijetko ko vozi bas po ps
Doduse...kakvih sve krseva i vozaca ima ja bi udvostrucio te patrole, ali da pune budzet a ne da sebi otplacuju kredit
Last edited by mali_balon on 11/08/2016 07:53, edited 1 time in total.
- strong69
- Posts: 6972
- Joined: 11/03/2005 20:02
- Location: Beneath the Remains
#4235 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ovo je bilo nekada na papiru ako se dobro sjecam?DaysleepeR wrote:
recimo za sigurnost najbolja stvar bi bila da ministar Jusko skupi jaja i uprkos kamionskom lobiju uvede zabranu saobraćaja teretnim vozilima vikendom
- DaysleepeR
- Posts: 21065
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#4236 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
da ima na papiru policija bi ih masakrirala, međutim, hladno nedjeljom kad se raja vraća sa vikenda, imaš po 3 cisterne u nizu, šlepere, itd.strong69 wrote:Ovo je bilo nekada na papiru ako se dobro sjecam?DaysleepeR wrote:
recimo za sigurnost najbolja stvar bi bila da ministar Jusko skupi jaja i uprkos kamionskom lobiju uvede zabranu saobraćaja teretnim vozilima vikendom
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
-
mario001
- Posts: 2200
- Joined: 26/09/2015 22:38
#4238 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
U Singapuru je prije par godina bilo ogranicenje 40 (grad) autoput 90. Mozda se sada nesto promjeniloinsomnia78 wrote:Eksperimentisu. Pokusavaju smanjiti guzve, zagadjenja, smrtnost
Evo npr zadnje, oko Pariza
Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
Najbogatija zemlja, auta kao u prici ali nema jurcanja
-
mario001
- Posts: 2200
- Joined: 26/09/2015 22:38
#4239 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Sve "jaka" auta ponovo ucestvovala u nesreci.vješalica wrote:gdje je onaj što se saobraćaj zaustavi kad padne kiša?
http://www.avaz.ba/clanak/249734/stravi ... ovrijedeno
STRAVIČNA NESREĆA KOD ŽIVINICA Poginula 29-godišnja žena, šest osoba povrijeđeno
I ja sam govorio za Sarajevo, gradsku voznju, nisam Zivinice spominjao
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#4240 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nadrobiste svega kao da poparu pravite....
- Amazonka27
- Posts: 6209
- Joined: 21/08/2007 10:25
- Location: Sa
#4241 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
pa sta je ovim vozačima i kišom? Pa jel treba da se ubiješ ili nekoga da ubiješ da shvatiš da sunce/kiša/sunce/kiša pravi loj po cesti...gdje žure u pizdu materinu?
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#4242 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
imamo jaka kolaAmazonka27 wrote:pa sta je ovim vozačima i kišom? Pa jel treba da se ubiješ ili nekoga da ubiješ da shvatiš da sunce/kiša/sunce/kiša pravi loj po cesti...gdje žure u pizdu materinu?
ne može nam niko ništa,jači smo od fizike
- Koshpa
- Posts: 4931
- Joined: 20/05/2007 19:59
- Location: Sarajevo
#4243 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Danas sudara ko u prici 
-
julisiz es grant
- Posts: 7469
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...
#4244 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ipak nije riba pojela onog Slovenca 
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#4245 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
mahala na aparatimajulisiz es grant wrote:Ipak nije riba pojela onog Slovenca
Andrej, pocivaj u miru.
- karanana
- Posts: 50771
- Joined: 26/02/2004 00:00
#4246 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
mozda ga je samo povukao, drzao odredjeno vrijeme i onda pustio kad je vec kasno bilo.
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4247 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
naj jać smo paša imamo 13 klipova i 250 konjićavješalica wrote:imamo jaka kolaAmazonka27 wrote:pa sta je ovim vozačima i kišom? Pa jel treba da se ubiješ ili nekoga da ubiješ da shvatiš da sunce/kiša/sunce/kiša pravi loj po cesti...gdje žure u pizdu materinu?
ne može nam niko ništa,jači smo od fizike
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#4248 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ma najgori je onaj prvi sloj kišice, malo zakočiš odmah skije dobijes u mjesecu augustuAmazonka27 wrote:pa sta je ovim vozačima i kišom? Pa jel treba da se ubiješ ili nekoga da ubiješ da shvatiš da sunce/kiša/sunce/kiša pravi loj po cesti...gdje žure u pizdu materinu?
-
L u c i f e r
- Posts: 12480
- Joined: 30/11/2013 14:50
#4249 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
da su imali dovoljno konjskih snagaKoshpa wrote:Danas sudara ko u prici
izvukli bi se
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#4250 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
pa šta je problem ako se uspori saobraćaj - sve se uspori kada je kiša i snijeg, i život je sporijimario001 wrote:Govorim o tome da saobracaj skoro stane zbog kise, ne uspori se, ne prilagi se nego staneHAVANA wrote:Pa jebem li ga, prilagodis voznju uslovima na cesti...ili mislis da su uslovi isti kao kad je suho?
malo laganije, svi stignu gdje su krenuli, bez sudara i štete, svima fino i svi zadovoljni
posle vožnje kafica i čaj, opuštanje, tv, novine, internet ...
p-s. što je veća brzina, manja je kontrola i veća šteta u slučaju sudara
što bi rekli stari latini - ko brzo vozi, brzo najebe

