SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4226 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insomnia78 »

Evo gledam upravo



Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4227 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insomnia78 »

One su, normala na slobodi


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#4228 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Daryl Dixon »

bičarke na travi :mrgreen:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4229 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by nema me tamo »

Ja bi ovo 'ebo.
L u c i f e r
Posts: 12480
Joined: 30/11/2013 14:50

#4230 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by L u c i f e r »

mali_milojica wrote:Kakve su ceste po FRA,ITA,AUT,kakva se tamo auta vozaju,pa su ogranicenja sl nasim.
ta će oni

kod naske treba ukinut ograničenja skroz

a to što godišnje imamo 17,7 pogibija u saobraćaju na 100 000 stanovnika, najviše u evropi gdje je prosjek 9,3, to je slučajnost
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... death_rate
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#4231 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by uglavnomja »

sunceKOtepsija wrote:
insomnia78 wrote:U evropi je trend smanjivanja ogranicenja


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
sta hoces da kazes, ako je ogranicenje 50 oni ga smanje na 40? ili obrnuto

u norveskoj imas ljetne i zimske brzine, recimo 15. oktobra smanje za 10 do 30 sva ogranicenja, bez obzira da li je pao snijeg.

a ako padne slucajno u nevrijeme onda stave displeje sa ogranicenjima.

inace najveca dozvoljena brzina od prije dvije godine je 110 na jednom dijelu autoputa prema svedskoj, bilo 100. vecinom je 90.

oko skola 30

alkohol 0,02 :mrgreen:
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#4232 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by karanana »

I ja bih ovo boje
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21065
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4233 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by DaysleepeR »

siguran sam da u evropi na magistralnim cestama policija nije iza svake čuke, a i vozio sam lokalnim cestama u Austriji i Njemačkoj, slabo se poštuju ograničenja, piči se, a i ceste su veoma kvalitetne

fol je što su kod nas glavne komunikacije u državi magistralne ceste, pa mora biti svega

recimo za sigurnost najbolja stvar bi bila da ministar Jusko skupi jaja i uprkos kamionskom lobiju uvede zabranu saobraćaja teretnim vozilima vikendom

mislim da smo jedina zemlja kod koje takva zabrana ne postoji
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#4234 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

Neki dan sam opicio do italije i nazad i samo kod nas od broda do sarajeva 4 patrole
I rijetko ko vozi bas po ps

Doduse...kakvih sve krseva i vozaca ima ja bi udvostrucio te patrole, ali da pune budzet a ne da sebi otplacuju kredit
Last edited by mali_balon on 11/08/2016 07:53, edited 1 time in total.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#4235 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by strong69 »

DaysleepeR wrote:
recimo za sigurnost najbolja stvar bi bila da ministar Jusko skupi jaja i uprkos kamionskom lobiju uvede zabranu saobraćaja teretnim vozilima vikendom
Ovo je bilo nekada na papiru ako se dobro sjecam?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21065
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4236 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by DaysleepeR »

strong69 wrote:
DaysleepeR wrote:
recimo za sigurnost najbolja stvar bi bila da ministar Jusko skupi jaja i uprkos kamionskom lobiju uvede zabranu saobraćaja teretnim vozilima vikendom
Ovo je bilo nekada na papiru ako se dobro sjecam?
da ima na papiru policija bi ih masakrirala, međutim, hladno nedjeljom kad se raja vraća sa vikenda, imaš po 3 cisterne u nizu, šlepere, itd.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#4237 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MOSALJOZE »

mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#4238 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mario001 »

insomnia78 wrote:Eksperimentisu. Pokusavaju smanjiti guzve, zagadjenja, smrtnost
Evo npr zadnje, oko Pariza
Image



Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
U Singapuru je prije par godina bilo ogranicenje 40 (grad) autoput 90. Mozda se sada nesto promjenilo
Najbogatija zemlja, auta kao u prici ali nema jurcanja
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#4239 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mario001 »

vješalica wrote:gdje je onaj što se saobraćaj zaustavi kad padne kiša?
http://www.avaz.ba/clanak/249734/stravi ... ovrijedeno

STRAVIČNA NESREĆA KOD ŽIVINICA Poginula 29-godišnja žena, šest osoba povrijeđeno
Sve "jaka" auta ponovo ucestvovala u nesreci.
I ja sam govorio za Sarajevo, gradsku voznju, nisam Zivinice spominjao
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#4240 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Nadrobiste svega kao da poparu pravite....
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#4241 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Amazonka27 »

pa sta je ovim vozačima i kišom? Pa jel treba da se ubiješ ili nekoga da ubiješ da shvatiš da sunce/kiša/sunce/kiša pravi loj po cesti...gdje žure u pizdu materinu?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#4242 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

Amazonka27 wrote:pa sta je ovim vozačima i kišom? Pa jel treba da se ubiješ ili nekoga da ubiješ da shvatiš da sunce/kiša/sunce/kiša pravi loj po cesti...gdje žure u pizdu materinu?
imamo jaka kola
ne može nam niko ništa,jači smo od fizike
User avatar
Koshpa
Posts: 4931
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#4243 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Koshpa »

Danas sudara ko u prici :run:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#4244 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

Ipak nije riba pojela onog Slovenca :-?
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#4245 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ranger »

julisiz es grant wrote:Ipak nije riba pojela onog Slovenca :-?
mahala na aparatima :roll:
Andrej, pocivaj u miru.
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#4246 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by karanana »

mozda ga je samo povukao, drzao odredjeno vrijeme i onda pustio kad je vec kasno bilo.
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4247 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

vješalica wrote:
Amazonka27 wrote:pa sta je ovim vozačima i kišom? Pa jel treba da se ubiješ ili nekoga da ubiješ da shvatiš da sunce/kiša/sunce/kiša pravi loj po cesti...gdje žure u pizdu materinu?
imamo jaka kola
ne može nam niko ništa,jači smo od fizike
naj jać smo paša imamo 13 klipova i 250 konjića
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#4248 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Daryl Dixon »

Amazonka27 wrote:pa sta je ovim vozačima i kišom? Pa jel treba da se ubiješ ili nekoga da ubiješ da shvatiš da sunce/kiša/sunce/kiša pravi loj po cesti...gdje žure u pizdu materinu?
ma najgori je onaj prvi sloj kišice, malo zakočiš odmah skije dobijes u mjesecu augustu :izet:
L u c i f e r
Posts: 12480
Joined: 30/11/2013 14:50

#4249 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by L u c i f e r »

Koshpa wrote:Danas sudara ko u prici :run:
da su imali dovoljno konjskih snaga

izvukli bi se

:oops:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#4250 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by japin_mutapi »

mario001 wrote:
HAVANA wrote:Pa jebem li ga, prilagodis voznju uslovima na cesti...ili mislis da su uslovi isti kao kad je suho?
Govorim o tome da saobracaj skoro stane zbog kise, ne uspori se, ne prilagi se nego stane
pa šta je problem ako se uspori saobraćaj - sve se uspori kada je kiša i snijeg, i život je sporiji
malo laganije, svi stignu gdje su krenuli, bez sudara i štete, svima fino i svi zadovoljni
posle vožnje kafica i čaj, opuštanje, tv, novine, internet ...

p-s. što je veća brzina, manja je kontrola i veća šteta u slučaju sudara
što bi rekli stari latini - ko brzo vozi, brzo najebe
Post Reply