UEFA Champions League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
JohnnyS
Posts: 17603
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#42101 Re: UEFA Champions League

Post by JohnnyS »

Ja ne znam što vi čitate, ali ja sam pročitao samo superlative o sinoćnjem nastupu Borussije.
User avatar
vaučer
Posts: 11543
Joined: 04/08/2009 15:22

#42102 Re: UEFA Champions League

Post by vaučer »

Problem PSGa je da u drugoj brzini osvajaju domaću ligu svake godine i ne znaju igrati ozbiljne utakmice dok ne doguraju ovako do 1/4, 1/2 finala u Ligi Prvaka. Onda je odjednom jebiga teško i ne znaju kako.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59313
Joined: 15/12/2008 16:53

#42103 Re: UEFA Champions League

Post by ultima_palabra »

darius_maximus wrote: 08/05/2024 12:14
MarlboroGold wrote: 08/05/2024 10:07 Čitam neke članke i objave o antifudbalu Borusije itd...

Da je ovo sinoć bio Real umjesto njih i da je PSG igrao isto i stvarao iste prilike svi bi vikali Ančelotijev masterclass.

Izbaci Real Citya tako što su se branili svo vrijeme i viču cojones, Ančeloti babuka, mag, strateg.

Za Dortmund protiv Citya bi rekli parkirali autobus. Terzića niko ne bi ni spomenuo u superlativu, već fluke kao Roberto di Matteo one sezone sa Čelzijem i slično.
Apsolutno se slažem.

Postoji još jedan ogromni faktor.
Real vrijedi milijardu i teoretski se može "pobiti" sa Cityem.

Međutim, kao što ti kažeš, Real je top, Ancelotti mastermind, a ovamo je Borussia kao imala sreće i broje se prečke i stative.
Totalno preseravanje, ali tako to valjda ide.
Pa pobili se jesu, prvu utakmicu i prvo poluvrijeme druge… kasnije se zatvorili i na kraju se isplatilo. PSG ima Mbappea, ostalo su prosjecni igraci kakve ima i Borussia.

I Real se pobio sa Cityjem u Madridu.
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#42104 Re: UEFA Champions League

Post by darius_maximus »

ultima_palabra wrote: 08/05/2024 14:00
darius_maximus wrote: 08/05/2024 12:14
MarlboroGold wrote: 08/05/2024 10:07 Čitam neke članke i objave o antifudbalu Borusije itd...

Da je ovo sinoć bio Real umjesto njih i da je PSG igrao isto i stvarao iste prilike svi bi vikali Ančelotijev masterclass.

Izbaci Real Citya tako što su se branili svo vrijeme i viču cojones, Ančeloti babuka, mag, strateg.

Za Dortmund protiv Citya bi rekli parkirali autobus. Terzića niko ne bi ni spomenuo u superlativu, već fluke kao Roberto di Matteo one sezone sa Čelzijem i slično.
Apsolutno se slažem.

Postoji još jedan ogromni faktor.
Real vrijedi milijardu i teoretski se može "pobiti" sa Cityem.

Međutim, kao što ti kažeš, Real je top, Ancelotti mastermind, a ovamo je Borussia kao imala sreće i broje se prečke i stative.
Totalno preseravanje, ali tako to valjda ide.
Pa pobili se jesu, prvu utakmicu i prvo poluvrijeme druge… kasnije se zatvorili i na kraju se isplatilo. PSG ima Mbappea, ostalo su prosjecni igraci kakve ima i Borussia.

I Real se pobio sa Cityjem u Madridu.
Ja pričam o uzvratima.
Real na Etihadu, Borussia na Parku Prinčeva.

Bez da provjeriš, znaš li koja je koja utakmica?

Image
Image

Što se ekipa tiče, Real, PSG i City su sve ekipe od milijardu EUR.
Borussia je ekipa koja vrijedi 460 miliona, ni upola.

Meni je Realov pristup gori, ali eto Ancelotti je veća faca što je nekako pregurao Etihad s ekipom od milijardu, dok je Terzić "parkirao bus".
User avatar
JohnnyS
Posts: 17603
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#42105 Re: UEFA Champions League

Post by JohnnyS »

Može li link na članak koji ismijava Terzića ili taktiku Borussije?

I da, bilo je tekstova gdje je pisalo da je Ancelotti parkirao autobus
User avatar
JMGuti
Posts: 901
Joined: 26/04/2010 23:25

#42106 Re: UEFA Champions League

Post by JMGuti »

darius_maximus wrote: 08/05/2024 14:24
Što se ekipa tiče, Real, PSG i City su sve ekipe od milijardu EUR.
Borussia je ekipa koja vrijedi 460 miliona, ni upola.

Meni je Realov pristup gori, ali eto Ancelotti je veća faca što je nekako pregurao Etihad s ekipom od milijardu, dok je Terzić "parkirao bus".
Ja imam subjektivni osjećaj da se na ovoj temi više pisalo negativno o Ancelottijevom pristupu, nego pozitivno. A tako i kroz medije. Više je bilo kritika na račun Realove igre, nego hvale na račun Ancelottijeve "genijalnosti".

Što se tiče Terzića i Borussijinog pristupa, još uvijek nigdje u medijima nisam pročitao niti jedan članak kojim je kritikovan Terzić ili sama njegova ekipa.

I, ja sam lično mišljenja da su i jedni i drugi prošli u naredne faze takmičenja na jedini način na koji su to i mogli uraditi.
Osmi Socrates
Posts: 12743
Joined: 19/10/2020 15:33

#42107 Re: UEFA Champions League

Post by Osmi Socrates »

Ne možete porediti Real i Dortmund. Borussia u prelaznom roku dovela Fullkruga kao pojačanje za 15 miliona eura.

Ne bih pretjerano kritizirao Ancelottijevu taktiku sve dok daje rezultate, ali... Jbg, nije isto kad se Real brani u petercu (protiv bilo koga) i ono što smo juče vidjeli od Borussije protiv jednog od najbogatijih klubova na svijetu.
Last edited by Osmi Socrates on 08/05/2024 15:17, edited 1 time in total.
kory_galaktikos
Posts: 4802
Joined: 17/05/2010 00:54

#42108 Re: UEFA Champions League

Post by kory_galaktikos »

Nadam se da drugi njemacki tim nece bit toliko ubojit i pametan.
Neka srljaju, grijese i ispadnu :D
Mnogo dobru utakmicu ocekujem.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17603
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#42109 Re: UEFA Champions League

Post by JohnnyS »

Osmi Socrates wrote: 08/05/2024 15:16 Ne možete porediti Real i Dortmund. Borussia u prelaznom roku dovela Fullkruga kao pojačanje za 15 miliona eura.

Ne bih pretjerano kritizirao Ancelottijevu taktiku sve dok daje rezultate, ali... Jbg, nije isto kad se Real brani u petercu (protiv bilo koga) i ono što smo juče vidjeli od Borussije protiv jednog od najbogatijih klubova na svijetu.
Pa nitko ni ne uspoređuje Real i BD, ali, ja konkretno, sam se osvrnuo na tezu kako se po medijima hvali Ancelottija kao taktičkog maga, a Terzića se sad valjda kritizira zbog iste taktike.

Ja samo pitam, gdje su ti tekstovi, tko kritizira Terzića, tko je rekao da Ancelotti nije na Etihadu bunker igrao?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59313
Joined: 15/12/2008 16:53

#42110 Re: UEFA Champions League

Post by ultima_palabra »

darius_maximus wrote: 08/05/2024 14:24
ultima_palabra wrote: 08/05/2024 14:00
darius_maximus wrote: 08/05/2024 12:14

Apsolutno se slažem.

Postoji još jedan ogromni faktor.
Real vrijedi milijardu i teoretski se može "pobiti" sa Cityem.

Međutim, kao što ti kažeš, Real je top, Ancelotti mastermind, a ovamo je Borussia kao imala sreće i broje se prečke i stative.
Totalno preseravanje, ali tako to valjda ide.
Pa pobili se jesu, prvu utakmicu i prvo poluvrijeme druge… kasnije se zatvorili i na kraju se isplatilo. PSG ima Mbappea, ostalo su prosjecni igraci kakve ima i Borussia.

I Real se pobio sa Cityjem u Madridu.
Ja pričam o uzvratima.
Real na Etihadu, Borussia na Parku Prinčeva.

Bez da provjeriš, znaš li koja je koja utakmica?

Što se ekipa tiče, Real, PSG i City su sve ekipe od milijardu EUR.
Borussia je ekipa koja vrijedi 460 miliona, ni upola.

Meni je Realov pristup gori, ali eto Ancelotti je veća faca što je nekako pregurao Etihad s ekipom od milijardu, dok je Terzić "parkirao bus".
Ne mogu se porediti City i PSG. City je najbolja ekipa na svijetu kojoj se svi prilagodjavaju, a PSG je nesto kao Chelsea, hrpa talenata nabacana bez ikakvog reda.

Po meni se Borussia nepotrebno povukla, PSG je bio psihicki pao nakon gola i oni su ih vratili u zivot. Plus uvedes Reusa koji je u takvoj postavci beskoristan. Terzic je imao vise srece nego pameti.
LSD
Posts: 29911
Joined: 24/07/2007 08:26

#42111 Re: UEFA Champions League

Post by LSD »

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83557
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#42112 Re: UEFA Champions League

Post by _BataZiv_0809 »

@Tito_i_Partija sta cemo za veceras
Necu da se nadam i ne nadam se
Dobro malo se nadam
:mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42113 Re: UEFA Champions League

Post by Tito_i_Partija »

_BataZiv_0809 wrote: 08/05/2024 15:55 @Tito_i_Partija sta cemo za veceras
Necu da se nadam i ne nadam se
Dobro malo se nadam
:mrgreen:
Evo baš kontam. :D

Gotivim Carla strašno, k'o i ti, al' lijepo bi bilo vidit' švabsko finale. :-D
User avatar
vee-jay
Posts: 9898
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#42114 Re: UEFA Champions League

Post by vee-jay »

ultima_palabra wrote: 08/05/2024 15:39
darius_maximus wrote: 08/05/2024 14:24
ultima_palabra wrote: 08/05/2024 14:00

Pa pobili se jesu, prvu utakmicu i prvo poluvrijeme druge… kasnije se zatvorili i na kraju se isplatilo. PSG ima Mbappea, ostalo su prosjecni igraci kakve ima i Borussia.

I Real se pobio sa Cityjem u Madridu.
Ja pričam o uzvratima.
Real na Etihadu, Borussia na Parku Prinčeva.

Bez da provjeriš, znaš li koja je koja utakmica?

Što se ekipa tiče, Real, PSG i City su sve ekipe od milijardu EUR.
Borussia je ekipa koja vrijedi 460 miliona, ni upola.

Meni je Realov pristup gori, ali eto Ancelotti je veća faca što je nekako pregurao Etihad s ekipom od milijardu, dok je Terzić "parkirao bus".
Ne mogu se porediti City i PSG. City je najbolja ekipa na svijetu kojoj se svi prilagodjavaju, a PSG je nesto kao Chelsea, hrpa talenata nabacana bez ikakvog reda.

Po meni se Borussia nepotrebno povukla, PSG je bio psihicki pao nakon gola i oni su ih vratili u zivot. Plus uvedes Reusa koji je u takvoj postavci beskoristan. Terzic je imao vise srece nego pameti.
zar ove grafike koje je postavio Russell nisu dokaz da je ovo sinoc Terziceva pobjeda
a Adeyemi je defenzivno bio los sinoc, Reus nije


Image
Image
RJ57
Posts: 5122
Joined: 10/04/2017 15:12

#42115 Re: UEFA Champions League

Post by RJ57 »

JohnnyS wrote: 08/05/2024 13:35 Ja ne znam što vi čitate, ali ja sam pročitao samo superlative o sinoćnjem nastupu Borussije.
ne znam za druge, ja ne čitam novinarska sranja, ja gledam utakmicu

PSG nije utakmice nije zabio go ... nije im niko drugi kriv
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83557
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#42116 Re: UEFA Champions League

Post by _BataZiv_0809 »

Tito_i_Partija wrote: 08/05/2024 16:12
_BataZiv_0809 wrote: 08/05/2024 15:55 @Tito_i_Partija sta cemo za veceras
Necu da se nadam i ne nadam se
Dobro malo se nadam
:mrgreen:
Evo baš kontam. :D

Gotivim Carla strašno, k'o i ti, al' lijepo bi bilo vidit' švabsko finale. :-D
Da, Carlo je vjerovatno jedini covjek zbog koga mogu navijati i za Real. :kiss:

Ali haj red bi bio da ih Bayern ukine.
Dosta je bilo vise. :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79566
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#42117 Re: UEFA Champions League

Post by Velkoski »

Mrzim Bauern, ali hajde Bavarci molim vas :prayGe:
User avatar
JohnnyS
Posts: 17603
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#42118 Re: UEFA Champions League

Post by JohnnyS »

Kaže naš dobri LSD kako je navijanje za Real konformizam, ali to je zapravo čisto kontraštvo, nema omraženijeg kluba valjda na svijetu :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#42119 Re: UEFA Champions League

Post by plain vanilla »

Jel veceras navijate za okupatore ili kraljeve? :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83557
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#42120 Re: UEFA Champions League

Post by _BataZiv_0809 »

plain vanilla wrote: 08/05/2024 18:18 Jel veceras navijate za okupatore ili kraljeve? :mrgreen:
Gdje si ti malena :kiss:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#42121 Re: UEFA Champions League

Post by plain vanilla »

_BataZiv_0809 wrote: 08/05/2024 18:21
plain vanilla wrote: 08/05/2024 18:18 Jel veceras navijate za okupatore ili kraljeve? :mrgreen:
Gdje si ti malena :kiss:
U Federalnoj ligi :lol:
Da nema ovog Reala ne bih se imala cemu radovati
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83557
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#42122 Re: UEFA Champions League

Post by _BataZiv_0809 »

plain vanilla wrote: 08/05/2024 18:24
_BataZiv_0809 wrote: 08/05/2024 18:21
plain vanilla wrote: 08/05/2024 18:18 Jel veceras navijate za okupatore ili kraljeve? :mrgreen:
Gdje si ti malena :kiss:
U Federalnoj ligi :lol:
Da nema ovog Reala ne bih se imala cemu radovati
Na suprotnim smo stranama :run:
User avatar
Fossil
Posts: 750
Joined: 11/10/2010 18:32

#42123 Re: UEFA Champions League

Post by Fossil »

Samo da ne gledam Vinicijusa kako daje golove i slavi.
Smradina antipaticna.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#42124 Re: UEFA Champions League

Post by plain vanilla »

_BataZiv_0809 wrote: 08/05/2024 18:44
Na suprotnim smo stranama :run:
Haha neka, bit ce zanimljivo, nadam se

Jedino mi zao sto mali Arda sigurno nece dobiti priliku
User avatar
JohnnyS
Posts: 17603
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#42125 Re: UEFA Champions League

Post by JohnnyS »



Stiže kraljevska kočija u pratnji konjice
Post Reply