Sarajevo shopping

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4201 Re: Sarajevo shoping

Post by Nisrin »

anonimnaosoba wrote:Deichmann je extra radnja, imaju sve i svašta, a nisu ni skupi :thumbup: ja kupih tene-cipele za 40 KM, pravo dobre :D

A kvalitetniji su od pijace, pocevsi od baletanki do cipela. tena, cizama itd :D Raspon cijena isti---mislim da ce sad na pijaci morati sniziti cijene obuce i torbi...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4202 Re: Sarajevo shoping

Post by vjesticanametli »

uzimama godinama u njemackoj u deichmanu obucu i nemam primjedbi :-D
idem preko vidkenda da vidim sta ima sada kod nas :)

masala maca je cool :lol: :) e cuj kupice joj stol :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4203 Re: Sarajevo shoping

Post by Nisrin »

vjesticanametli wrote:uzimama godinama u njemackoj u deichmanu obucu i nemam primjedbi :-D
idem preko vidkenda da vidim sta ima sada kod nas :)

masala maca je cool :lol: :) e cuj kupice joj stol :D

Gledala sam austrisjku i njemacku stranicu, nema bas svih modela kod nas, ali vecina je tu :D

Maca je glavna, samo mi nije jasno za sta sluze ove mace, osim "za napredak"??? :D
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#4204 Re: Sarajevo shoping

Post by opa22 »

Sreca, lova, blagostanje itd :lol: btw samo 4€
no_sikiriki
Posts: 24476
Joined: 11/12/2012 13:21

#4205 Re: Sarajevo shoping

Post by no_sikiriki »

Ja iskreno ne kontam sva ova 'hvaljenja' Deichmann-a. Ja sam cula od prijateljica kako je super itd., ali prvi put sam bila prije par mjeseci u Pragu, vidjela cipele i totalno se razocarala. Cijene jesu pristupacne, ali meni licno na prvi pogled kvalitet izgleda vrlo upitno. Imam osjecaj da bi se raspale neke od onih cipela nakon par nosnji :-?
blugirl
Posts: 284
Joined: 07/08/2012 02:36

#4206 Re: Sarajevo shoping

Post by blugirl »

Upravo tako nosikiriki. Em sto su meni (vecina, ne sve) poruzne, radjene uglavnom od nekih materijala da smrde kad ih uzmes u ruku...ne zelim znati kakve su nakon par sati nosenja.... Moja prijateljica nedavno uzela u Zagrebu neke cizme s punom petom, i to niskom, nakon tri nosenja joj se peta odvalila.
Ja se sjecam nekad '90 tih da je Deichman u Njemackoj bio onako osrednje kvalitete ali ovo sto sada vidim...no-no
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4207 Re: Sarajevo shoping

Post by vjesticanametli »

ne pjesacim toliko ali provedem preko 8 sata u obuci
zadnje cizmice kupljene u deich. su extra i zaista nemam problema
ako mislite da je bolja pijaca izvolite .......... i naravno i u deich. ima sranja kao i svugdje
navela sam jednom planiku gdje sam uzela cizme preko 300 KM ali je ta koza toliko smrdila da sam ih 3x obula i bacila
tako da konklužn je
neka ga pa ko voli nek izvoli
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#4208 Re: Sarajevo shoping

Post by Cholina_Lokica »

vjesticanametli wrote:ne pjesacim toliko ali provedem preko 8 sata u obuci
zadnje cizmice kupljene u deich. su extra i zaista nemam problema
ako mislite da je bolja pijaca izvolite .......... i naravno i u deich. ima sranja kao i svugdje
navela sam jednom planiku gdje sam uzela cizme preko 300 KM ali je ta koza toliko smrdila da sam ih 3x obula i bacila
tako da konklužn je
neka ga pa ko voli nek izvoli
Ma ja mislim da je to samo pitanje znas li izabrati ili ne, nista vise
no_sikiriki
Posts: 24476
Joined: 11/12/2012 13:21

#4209 Re: Sarajevo shoping

Post by no_sikiriki »

OK, oni koji imaju njihove cipele, s kojom vrstom ste zadovoljni? Mene interesuju baletanke, stikle i zatvorene cipele na pertlu.
Evo npr. meni se svidja design ovih cipela ali se ne bih usudila kupiti ih jer mi izgledaju (uzivo) kao da sam ih ja lijepila i da ne bi dugo izdrzale prije nego sto se 'razjape'.

http://www.deichmann.com/DE/de/shop/dam ... men-schuhe
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4210 Re: Sarajevo shoping

Post by vjesticanametli »

hahahhah ovo sve svabice nose
de ba kupi stiklice
slikacu ti ja svoje iz ajhmana dajhmana a usput cu slikati i nove stikleeeeeeeee koje sam taman planirala poceti nositi a skijanje mi dohakalo nozi :D pa cekam da ozdravim i da se natakarim da prostite :lol:
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#4211 Re: Sarajevo shoping

Post by Ductus Holedocus »

nije tema,ali cu pitati :D
sta mislite o lijevoj torbi,je li puno dati 65km za nju 8-)
[img][IMG]http://img825.imageshack.us/img825/5059/47998560590461943766721.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/img]
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4212 Re: Sarajevo shoping

Post by StupskaBitanga »

u Deichamnnu je super što je obuća orginal :thumbup:
no_sikiriki
Posts: 24476
Joined: 11/12/2012 13:21

#4213 Re: Sarajevo shoping

Post by no_sikiriki »

haha @vjestcanametli, jedva cekam slike :-D
kaze mi prijateljica da samo odredjene marke u Deichmann-u valjaju, kao 5th Avenue i Catwalk, a Graceland da ne valja (sto taman potvrdjuje da ove cipele za koje sam dala link ne bi valjale)

@Ductus Holedocus, ja ne bih dala te pare za ovu torbu, previse je...
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4214 Re: Sarajevo shoping

Post by Nisrin »

Ductus Holedocus wrote:nije tema,ali cu pitati :D
sta mislite o lijevoj torbi,je li puno dati 65km za nju 8-)
[img][IMG]http://img825.imageshack.us/img825/5059/47998560590461943766721.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/img]

jest,imas boljih u plastik fantastic radnji na carsiji...sama biras izgled i sliku na torbi, kao i boju...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4215 Re: Sarajevo shoping

Post by vjesticanametli »

no_sikiriki wrote:haha @vjestcanametli, jedva cekam slike :-D
kaze mi prijateljica da samo odredjene marke u Deichmann-u valjaju, kao 5th Avenue i Catwalk, a Graceland da ne valja (sto taman potvrdjuje da ove cipele za koje sam dala link ne bi valjale)

@Ductus Holedocus, ja ne bih dala te pare za ovu torbu, previse je...
upravo su ove koje sam mislila slikati graceland i zaista sam presretna s njima........mekane i udobne.....kupljene u novembru u njemackoj i jos ih ne skidam........cim stignem stavim sliku a vjeruj mi moze se naci super stvari
ove gore sa linka ja zovem kartonske cipele ali ako se tebi sviĐŽaju zasto da ne :)
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#4216 Re: Sarajevo shoping

Post by P308 »

Bio jucer u Deichmanu, hiljadu ljudi, ne mozes nista fino pogledati, ono sto sam vidio sve je po 39.90, ima finih i muskih i zenskih :)
User avatar
Angel_of...
Posts: 311
Joined: 24/07/2009 18:43

#4217 Re: Sarajevo shoping

Post by Angel_of... »

Gdje kupiti crne helanke, ali da je u sastavu vecina viskoza? :)
tisine
Posts: 43
Joined: 02/04/2013 22:02

#4218 Re: Sarajevo shoping

Post by tisine »

Je li iko kupovao obuću u radnji pored Borova (ne znam kako se zove), na Marijinom dvoru? Zanima me kakav je kvalitet!?
User avatar
azurna_obala
Posts: 5880
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#4219 Re: Sarajevo shoping

Post by azurna_obala »

Angel_of... wrote:Gdje kupiti crne helanke, ali da je u sastavu vecina viskoza? :)
Ima helanki u Harisu, nisam sigurna za sastav..
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#4220 Re: Sarajevo shoping

Post by zamzija »

Angel_of... wrote:Gdje kupiti crne helanke, ali da je u sastavu vecina viskoza? :)
Uvijek je bilo takvih helanki u Tally Wejil-u, Orsay-u, čak u Mangu - ali onom lijevo dijelu kad se popneš na stepenik.
bumboo
Posts: 271
Joined: 15/01/2010 23:47

#4221 Re: Sarajevo shoping

Post by bumboo »

U Deichmanu u Lukavici nema gužve, bar sinoć nije bilo. Na Ilidži sam bila u subotu, nije se moglo ući unutra. Moje iskustvo s njihovim cipelama je odlično, uzela sam par komada u Hrvatskoj ali uvijek uz cipele obavezno uzmem i kožne uloške njihove. Mogu satima biti u tim cipelama, sjediti, hodati, da me noge ne zabole. U HR su ti ulošci 30-ak kuna, a ovdje sam vidjela da koštaju 7,90 KM. Imaju dobre obuće za djecu, tene Fila, Adidas, Puma... max.do 50 KM, ipak je to jeftinije nego u drugim radnjama.
tisine
Posts: 43
Joined: 02/04/2013 22:02

#4222 Re: Sarajevo shoping

Post by tisine »

Kastanienallee wrote:
tisine wrote:Je li iko kupovao obuću u radnji pored Borova (ne znam kako se zove), na Marijinom dvoru? Zanima me kakav je kvalitet!?
Misliš na trgovinu obuće Pret a Porter? Bila sam u dosta navrata s prijateljicama kad su kupovale cipele, gležnjače i čizme. Koliko sam mogla vidjeti obuća je kvalitetna i lijepo izrađena. Za neke cipele je prodavačica govorila da su velikim dijelom ručna izrada.
Da, na nju sam mislila. Već sam danas kupila čizme, pa ćemo vidjeti. Bile su mi prejeftine za njih, pa me strah da ne puknu za mjesec. :-)
User avatar
KiSSgirl
Posts: 518
Joined: 23/04/2011 04:05
Location: nema me

#4223 Re: Sarajevo shoping

Post by KiSSgirl »

Gdje kuptiti crne uske hlače? Naravno što jeftinije :)
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#4224 Re: Sarajevo shoping

Post by _Reds_ »

KiSSgirl wrote:Gdje kuptiti crne uske hlače? Naravno što jeftinije :)
Gdje kupiti zvake ?
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#4225 Re: Sarajevo shoping

Post by Irm@ »

KiSSgirl wrote:Gdje kuptiti crne uske hlače? Naravno što jeftinije :)
ja sam kupila u Bershki u Mostaru 40 KM s elastinom super su :)
Post Reply