Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Saian
Posts: 16070
Joined: 08/04/2004 21:50

#4201 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Saian »

chakany wrote: Riječ je o seriji Djevojke (klix), i ne, nije u pitanju tinejdžerska glupava tematika, serija je veoma duhovita i zabavna, ali i dramatična :)
Topla preporuka

http://www.imdb.com/title/tt1723816/

Image
potpuno se slazhem, tematika nije tinejdzerska definitivno :D, cvrsto stojim iza tog dijela
User avatar
Joker88
Posts: 4398
Joined: 05/08/2012 17:07

#4202 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Joker88 »

i ja sam gledala klix, neko je davno preporucio. Druga sezona mi je slabija od prve, al je dobra serija.
1Dante1
Posts: 4226
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#4203 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 1Dante1 »

MissGump wrote:Već dugo me nije nešto tako oduševilo kao serija Shameless

http://www.imdb.com/title/tt1586680/?ref_=sr_1

ima i britanska verzija, ali nije me previše oduševila premda nije loša, ali američka je :zvijezda:

Najbolja serija svih vremena, a i šire. :mrgreen:
User avatar
chakany
Posts: 3445
Joined: 05/09/2010 14:05

#4204 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chakany »

Saian wrote:
chakany wrote: Riječ je o seriji Djevojke (klix), i ne, nije u pitanju tinejdžerska glupava tematika, serija je veoma duhovita i zabavna, ali i dramatična :)
Topla preporuka

http://www.imdb.com/title/tt1723816/

Image
potpuno se slazhem, tematika nije tinejdzerska definitivno :D, cvrsto stojim iza tog dijela
Ma kad nešto dolazi iz HBO produkcije to mora biti dobro :thumbup:
Šteta je samo što seriju nekako ne mogu da nađem na nekim stranicama sa on line gledanjem, jer mi je mrsko skidati, pa tražiti titl :)
Ali nema veze, večeras ide 4. epizoda na HBO Comedy, pa ću da gledam, jedva čekam :-D
User avatar
vee-jay
Posts: 9832
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#4205 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vee-jay »

ajd' postavite sliku jos jednom :fazlija: :fazlija: :fazlija:
omar little
Posts: 17377
Joined: 14/03/2008 21:14

#4206 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

joj, te klix su nevidjen i iritirajuci white people problems shit show :roll:
tuitamo
Posts: 1415
Joined: 14/04/2013 00:35

#4207 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by tuitamo »

da sam znao da je ovako dobroo :D
Image

http://www.imdb.com/title/tt1958961/?ref_=sr_3
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#4208 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ćiribiribela »

Pocela gledati Person of Interest i bas mi se svidja, preporucujem. :D


Ova klix mi je odvratna, pogledala par epizoda i nisam mogla vise.
User avatar
vee-jay
Posts: 9832
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#4209 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vee-jay »

tuitamo wrote:da sam znao da je ovako dobroo :D
Image

http://www.imdb.com/title/tt1958961/?ref_=sr_3

jel moze malo vise o seriji?
tuitamo
Posts: 1415
Joined: 14/04/2013 00:35

#4210 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by tuitamo »

vee-jay wrote:
tuitamo wrote:da sam znao da je ovako dobroo :D
Image

http://www.imdb.com/title/tt1958961/?ref_=sr_3

jel moze malo vise o seriji?
on je dio mafijaške organizacije koja izgubi vođu, zbog neslaganja cinkari neku glavešinu i traži da mu obezbijede novi identitet i da ga pošalju u Norvešku, Lilehamer, međutim, mirni gradić pomalo stavlja pod svoje... :D
User avatar
vee-jay
Posts: 9832
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#4211 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vee-jay »

tuitamo wrote:
vee-jay wrote: jel moze malo vise o seriji?
on je dio mafijaške organizacije koja izgubi vođu, zbog neslaganja cinkari neku glavešinu i traži da mu obezbijede novi identitet i da ga pošalju u Norvešku, Lilehamer, međutim, mirni gradić pomalo stavlja pod svoje... :D
ah znaci, da se nesto nauciti :D
User avatar
chakany
Posts: 3445
Joined: 05/09/2010 14:05

#4212 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chakany »

Lista najboljih serija od 2000 - 2013.

1.Six Feet Under
2.The Wire
3.Boardwalk Empire
4.Mad Men
5.Scandal
6.Hawaii Five-O
7.klix
8.House MD (Iako je pomalo dosadan bio pred sami kraj) :)
9.Revenge
10.Brothers & Sisters (glup kraj, iako je serija obečavala sa prvom i drugom sezonom).

Sigurno je da ima jos dobrih serija, ali ove su meni najdraze, neke nisam ni gledao (Breaking Bad, How I met your mother i sl.), ali planiram i njih pogledati :))
User avatar
gnjev
Posts: 3358
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#4213 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by gnjev »

http://www.imdb.com/title/tt1379690/?ref_=sr_1

Bila na Foxu ne znam kojem. Meni je dobra :-D
User avatar
chakany
Posts: 3445
Joined: 05/09/2010 14:05

#4214 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chakany »

gnjev wrote:http://www.imdb.com/title/tt1379690/?ref_=sr_1

Bila na Foxu ne znam kojem. Meni je dobra :-D
Koliko ova serija ima sezona?
Sjecam se da je igrala na FOX-u, nekad prošle godine
User avatar
El_Duderino
Posts: 71
Joined: 23/04/2013 16:28

#4215 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by El_Duderino »

U zadnje vrijeme gledam samo Family Guy i cekam nastavke serija koje pratim. (Dexter, BB, Homeland, Suits...)

Kontam pocet sa GOT. Ali cuo sam da zna biti dosadnih momenata.
User avatar
vee-jay
Posts: 9832
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#4216 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vee-jay »

pocni :wink:
User avatar
purgatorio
Posts: 1095
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#4217 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by purgatorio »

http://www.imdb.com/title/tt2071645/?ref_=sr_1

Mogu reći da je The Following jedna od najglupljih serija svih vremena. Ko je god writer ove serije, ne treba mu ni pod razno više dopustiti da piše išta. A prve dvije epizpde toliko obećavale i ovako da uništi radnju do kraja sezone, :evil:
User avatar
madFlava
Posts: 2143
Joined: 11/12/2009 13:41

#4218 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by madFlava »

purgatorio wrote:http://www.imdb.com/title/tt2071645/?ref_=sr_1

Mogu reći da je The Following jedna od najglupljih serija svih vremena. Ko je god writer ove serije, ne treba mu ni pod razno više dopustiti da piše išta. A prve dvije epizpde toliko obećavale i ovako da uništi radnju do kraja sezone, :evil:
Upravo tako.
Laza9292
Posts: 37
Joined: 12/04/2013 13:34

#4219 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Laza9292 »

purgatorio wrote:http://www.imdb.com/title/tt2071645/?ref_=sr_1

Mogu reći da je The Following jedna od najglupljih serija svih vremena. Ko je god writer ove serije, ne treba mu ni pod razno više dopustiti da piše išta. A prve dvije epizpde toliko obećavale i ovako da uništi radnju do kraja sezone, :evil:
Ja sam gledao do 5-te epizode, i odustao sam. Toliko se iznerviram da mi dodje da gazim komp. :D Svima kojima sam rekao da sam odustao (a koji prate seriju) su mi rekli da sam napravio pametan potez. Sve je bilo lepo sve do 5-te epizode, bar po meni, i onda su ukenjali sve. Videcemo kakva ce biti druga sezona, mada je necu gledati, nego cu samo komentare da pratim :D Poceo sam da gledam "How I Met Your Mother" i serija je legen ... cekaj ... darna. Takodje pratim "Game of Thrones"
User avatar
purgatorio
Posts: 1095
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#4220 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by purgatorio »

Jel ovaj netflixov Hemlock Grove valja išta?
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#4221 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by horion_bosona »

Unsere Mütter, unsere Väter (TV mini-series 2013)



Istorijski konteks, sa manje-vise poznatim kljucnim stvarima je odradjen korektno i bez uljepsavanja, te u kombinaciji sa samim nazivom serije predstavlja direktno i neugodno podsjecanje njemackom drustvu. Dio price vezan Poljsku tj.
ondasnju Armiju Krajova sadrzi neozbiljno pretjerivanje. Niko ne moze sporiti da je antisemizam bio rasiren u Poljskoj, medjutim ovo u seriji je dosta iskarikirano (uz jos pokoju glupost, tipa komadant sa dva sata na ruci, sto ce reci mora da je bandit i sl.). (slicno su Poljaci napravili sa Rusima u svom 1920 Bitwa Warszawska)

Dramski dio serije poprilicno tanak i naivan, na momente lici na kakvu sapunicu, uz izuzetak likova brace narocito onog mladjeg, cija transformacija je ugaoni kamen i najbolje u ovoj seriji.
Pretpostavljam da je podilazenje i "sapunizacija" danak TV formata i namjere da se prikaze na nacionalnoj televiziji. Zadnja scena se moze cak protumaciti i kao jedan vid relativizacije.
U svojoj pretencioznosti da kroz pricu o pet mladih ljudi isprica sudbinu citavog jednog drustva u datom vremenu, lici na talijanski La meglio gioventù (btw prilicno sranje, trebalo mi je vise od jednog mjeseca da zavrsim to, ocekujici valjda da ce se desiti nesto, ponajvise zbog pohvala kritike i visoke ocjene).

Nekuvece sam pogledao odlican In jenen Tagen (1947), svojevrsnu vremensku sondu, koja kroz nekoliko prica daje neposrednu sliku Njemacke tog doba, pocevski od kristalne noci pa sve do konacnog sloma. Izvanredno je kako je reditelj uspio napraviti distancu potrebnu da se sagleda i zatvori citava putanja zla, a rat se tek bio zavrsio.

Elem, bez obzira na manjkavosti mislim da seriju vrijedi pogledati, ako nista drugo scene borbe i ratista su odradjene spielbergovski. :)
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#4222 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Bodkin »

moze preporuka za neku komediju. trenutno gledam men at work jer nema nista drugo
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79539
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4223 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

Bodkin wrote:moze preporuka za neku komediju. trenutno gledam men at work jer nema nista drugo
Šta si gled'o do sada?

Two and a Half Men ako nisi gled'o je odlična.
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#4224 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Sanchez22 »

TVD se polako vraca na staro,dobra zadnja epizoda,game of thrones pratim radi Khalesi mada nije zanimljivo kao prva sezona :)
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#4225 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Bodkin »

mleetavi wrote:
Bodkin wrote:moze preporuka za neku komediju. trenutno gledam men at work jer nema nista drugo
Šta si gled'o do sada?

Two and a Half Men ako nisi gled'o je odlična.
jesam. ma gledam bruku serija tako da ove udarne jesam :)
Post Reply