Bas me zanima kako će sve izgledati u 2h filma.
Šta trenutno čitate?
Moderator: Chloe
- de fakto
- Posts: 245
- Joined: 10/11/2010 23:34
- Location: u kotlini
#4201 Re: Šta trenutno čitate?
Seriju nisam gledala ali pronađoh ovo
http://russia-ic.com/news/show/11045
Bas me zanima kako će sve izgledati u 2h filma.
Bas me zanima kako će sve izgledati u 2h filma.
- psydelija
- Posts: 1846
- Joined: 02/09/2010 03:46
- Location: ispod pantografa
#4202 Re: Šta trenutno čitate?
Orijentalizam od Eduarda Saida.
- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4203 Re: Šta trenutno čitate?
ja sam se jos malo kasnije poceo gubiti, kod onog letenja, razbijanja inventara u stanu, bala kod sotone i povratka, al sam na kraju ipak pohvatao konce!komi wrote:govoriš o majstoru i margariti???sadmire wrote:Knjiga je genijalna, dogadjaji od prije 2000 godina prikazani kao da su se stvarno desili, skroz realno, a desavanja u sadasnjosti, u vrijeme pripovijedanja, kao fikcija, nesto nadrealno.
ja sam se osjećao kao da sam pored isusa kada se izriče presuda kako realistično![]()
![]()
![]()
mada moram priznati da sam se kasnije izgubio u onim stanovima i s onim stranim novčanicama
jel ko seriju gledao??
A fascinantno je bilo vidjeti kako je Pilat suptilno dao smaknuti Jesuu, ustvari na prvu ne mozes to ni prepoznati, mogao bi komotno politicar kod nas biti! A do zadnjeg trenutka se covjek nada da ce se Isus alias Ha Nocri, nekako izvuci, da ce istorija ipak drugacije izgledati, iako se zna sta ce se desiti!
Kako li ce samo serija ili film izgledati, tu ima svi da se pogube!
- AC_grom_DC
- Posts: 3266
- Joined: 15/12/2010 09:42
#4204 Re: Šta trenutno čitate?
Čitao si paša moj Zločin i kaznu. bio si fasciniran. priznaj da si bio razočaran gledajući film ( koji i nije bio toliko loš).sadmire wrote:
Kako li ce samo serija ili film izgledati, tu ima svi da se pogube!
Pa Ana Karenjina....književno remek djelo, filmski trash.
Pa Ljubav u doba kolere, fascinantan roman, al je ekranizacija istog očajna.
Nemoguće je izgleda dostojno ekranizovati takve romane a da ekranizacija bude jednako kvalitetna koliko i film.
S druge strane, neki romani koji su manje kvalitetni su imali gotovo savršenu ekranizaciju, npr. Sanjaju li androidi električne ovce , po kojem je snimljen Blade Runner, ili The shinning od onog Stephana Kinga, roman kojeg je Kubrick pretočio u bezprijekoran brrrr film.
Šta da ti kažem....ti romani su se pisali godinama i kako sad da to neko uspješno pretvori u film , za godinu ili najviše dvije koliko bi maksimalno trebalo trajati snimanje bilo kojeg filma. Jer film je ipak industrija a romani tipa MACTEP i Margarita su vrh umjetnosti , uz to i čitljivi i interesantni.
- Truba
- Posts: 93802
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4205 Re: Šta trenutno čitate?
meni su se svidjeli ema bovari ana karenjina i idiot u izvedbi majstora filma
- Elzana
- Posts: 355
- Joined: 02/05/2009 18:49
- Location: Sarajevo
#4206 Re: Šta trenutno čitate?
danas bila raspoložena za lako-čitljivo štivo
Ante Tomić - Ljubav, struja, voda i telefon
Ante Tomić - Ljubav, struja, voda i telefon
- madame
- Posts: 103
- Joined: 07/01/2011 16:19
#4207 Re: Šta trenutno čitate?
Trenutno čitam stručnu literaturu visokoškolske ustanove (znate već...ispiti), no posljednja knjiga koju sam pročitala je Bukowskijeva zbirka pripovjedaka "Erections, Ejaculations, Exhibitions, and General Tales of Ordinary Madness ", ali moram priznati da me više dotiče njegova poezija. A s gornjim postom uvezi Majstora i Margarite bih se složila. No ako ste ljubitelji Bulgakova predlažem i djelo "Pseće srce".
Toliko.
Toliko.
- Kyuss
- Posts: 970
- Joined: 13/07/2007 14:17
#4208 Re: Šta trenutno čitate?

Pročitano u zadnje dvije sedmice. Uglavnom preporuke idu sa lijeva na desno... Tri pisca mlađe generacije.
- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4210 Re: Šta trenutno čitate?
Jucer zapoceo "Igra Andjela" Od Safona i moram reci da mi se dopada vise nego "Senka vetra".
Iako je teza za citanje, puno mi je zrelija!
Iako je teza za citanje, puno mi je zrelija!
- Filter
- Posts: 8667
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#4211 Re: Šta trenutno čitate?
zavrsio "Metro 2033" Dmitrija Gluhovskog, u pripremi " Vremenski brodovi" Stephen Baxter... malo SF-a u ove mrljave dane...
btw, metro je
btw, metro je
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#4212 Re: Šta trenutno čitate?
Da li je čitljiva i za osobe koje baš i ne vole sci-fi literaturu? Kontao sam igru probati...Filter wrote:zavrsio "Metro 2033" Dmitrija Gluhovskog, u pripremi " Vremenski brodovi" Stephen Baxter... malo SF-a u ove mrljave dane...
btw, metro je
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52679
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#4213 Re: Šta trenutno čitate?
Eborg wrote:
Da li je čitljiva i za osobe koje baš i ne vole sci-fi literaturu? Kontao sam igru probati...
nije više "pregledaj film umjesto čitanja lektire" nego "preigraj igru umjesto čitanja lektire"
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#4214 Re: Šta trenutno čitate?
Hahah, haman je do toga došlo!
Ma igru hoću da odigram pa rekoh vrijedi li i knjigu pročitati kasnije, ne volim nešto sci-fi literaturu jer je u 90% slučajeva na nivou onih ljubavnih romana što se prodaju na trafici. 
- mondo bizarro
- Posts: 62826
- Joined: 16/07/2009 00:24
- Location: sa yossarianom na pianosi
#4215 Re: Šta trenutno čitate?

na početku sam...
srednje, može proći...
-
Text Surfer
- Posts: 77
- Joined: 12/10/2010 18:16
#4216 Re: Šta trenutno čitate?
Dubravka Ugresic-Napad na minibar
......fenomenalno,genijalno zena pise..uzivancija citati..gigant je Duda
PS. nije za intelektualne pubertetlije
......fenomenalno,genijalno zena pise..uzivancija citati..gigant je Duda
PS. nije za intelektualne pubertetlije
- mashroom90
- Posts: 143
- Joined: 21/08/2009 21:05
- Location: Pamucni snovi
#4217 Re: Šta trenutno čitate?
Niki Frenc Druga smrt
- AC_grom_DC
- Posts: 3266
- Joined: 15/12/2010 09:42
#4218 Re: Šta trenutno čitate?
jesi li citala Hadzi Murat od Lava Nikolajevicalilla wrote:Konačno na red došla i Tolstojeva Kreutzerova sonata; zadovoljna
- AC_grom_DC
- Posts: 3266
- Joined: 15/12/2010 09:42
#4219 Re: Šta trenutno čitate?
znao samlilla wrote:Jesam kao školsku lektiru.AC_grom_DC wrote:jesi li citala Hadzi Murat od Lava Nikolajevicalilla wrote:Konačno na red došla i Tolstojeva Kreutzerova sonata; zadovoljna
a nešto od egipćanina Nagiba Mahfouza (nobelovac)?
- AC_grom_DC
- Posts: 3266
- Joined: 15/12/2010 09:42
#4220 Re: Šta trenutno čitate?
pardon...nije zlonamjernolilla wrote:Ne znam šta je toliko smiješno
- AC_grom_DC
- Posts: 3266
- Joined: 15/12/2010 09:42
#4221 Re: Šta trenutno čitate?
Al ovu knjižicu moram preporučit zaista...ono....
ima dosta osoba koji ne mogu ni smislit ovu žensku što je napisala knjigu "ja mahaluša" a to je indira kučuk sorguč ali knjiga je predobra i dosta duhovita i ukratko piše o stvarima koje se kako ona kaže "njoj same podmeću pod nos" a to su uglavnom opisi ljubavnih intriga, švalerancije u bosasnkom društvu, o pokušajima nekada glavnih ljepotica da i dalje ostanu mlade i poželjne čak i kada su prevalile 50-tu, o direktorima debelim i ispuhalim koji preko položaja dolaze do mladih ljubavnica, pa o direktorima koji sve po firmi povališe (da izvinete) od čistačice do direktorice, sve to davanjem položaja , poklona i zapošljavanjem rodbine "povaljene" persone.
piše Indira o:
gotovanki
dobroj vili mahalskoj
bosancu i šerijatu
o sponzoruši koja ima srce
o paradnom konju....
za svaku priču ne treba duže od 5 minuta da se pročita , trebalo bi po priči autorke da su i istinite sve te pripovjetke...tako da je zaista knjiga za preporučiti. Ja mahaluša
ima dosta osoba koji ne mogu ni smislit ovu žensku što je napisala knjigu "ja mahaluša" a to je indira kučuk sorguč ali knjiga je predobra i dosta duhovita i ukratko piše o stvarima koje se kako ona kaže "njoj same podmeću pod nos" a to su uglavnom opisi ljubavnih intriga, švalerancije u bosasnkom društvu, o pokušajima nekada glavnih ljepotica da i dalje ostanu mlade i poželjne čak i kada su prevalile 50-tu, o direktorima debelim i ispuhalim koji preko položaja dolaze do mladih ljubavnica, pa o direktorima koji sve po firmi povališe (da izvinete) od čistačice do direktorice, sve to davanjem položaja , poklona i zapošljavanjem rodbine "povaljene" persone.
piše Indira o:
gotovanki
dobroj vili mahalskoj
bosancu i šerijatu
o sponzoruši koja ima srce
o paradnom konju....
za svaku priču ne treba duže od 5 minuta da se pročita , trebalo bi po priči autorke da su i istinite sve te pripovjetke...tako da je zaista knjiga za preporučiti. Ja mahaluša
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#4222 Re: Šta trenutno čitate?
Lovac u žitu
- Filter
- Posts: 8667
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#4223 Re: Šta trenutno čitate?
ako ti se bas plaho SF ne gadi, opleti je... vrijedi. ja sam je zguzvao za 4 dana i sad kontam malo da ohanem i onda repete da se poslaze kako treba...Eborg wrote:Da li je čitljiva i za osobe koje baš i ne vole sci-fi literaturu? Kontao sam igru probati...Filter wrote:zavrsio "Metro 2033" Dmitrija Gluhovskog, u pripremi " Vremenski brodovi" Stephen Baxter... malo SF-a u ove mrljave dane...
btw, metro je
- Latinka
- Posts: 93
- Joined: 22/10/2010 09:19
#4224 Re: Šta trenutno čitate?
Sinoć završena "Marina", Zafon.
Počinjem sa "Molitvom moje majke" Nafisa Hadži
Počinjem sa "Molitvom moje majke" Nafisa Hadži
- sadmire
- Posts: 2401
- Joined: 28/01/2008 15:38
- Location: zemlja galebova
#4225 Re: Šta trenutno čitate?
nesto nam zamrla tema, izgleda da ovih dana niko nista ne cita, odnosno nije zapoceo nesto novo!?
Ja se malo vratio sudskim trilerima, trenutno "Der Deal" od John T. Lescroart-a, na njemackom je, knjigu sam kupio i procitao jos davne 1997 pa rekoh malo da obnovim gradivo, prije svega jezik a dobro mi dodje i za opustanje.
Zna li neko da li je ovaj pisac prevodjen na nase jezike i sta od njega ima u ponudi?
Ja se malo vratio sudskim trilerima, trenutno "Der Deal" od John T. Lescroart-a, na njemackom je, knjigu sam kupio i procitao jos davne 1997 pa rekoh malo da obnovim gradivo, prije svega jezik a dobro mi dodje i za opustanje.
Zna li neko da li je ovaj pisac prevodjen na nase jezike i sta od njega ima u ponudi?

