Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4201 Re: Migranti u BiH

Post by insomnia78 »

sadie_forever wrote:
Black swan wrote:ne znam ko šta nudi
ali vidim da djeve i starije gospođe uglavnom bježe sjesti kod migranata
ili ustaju odjednom im stanica kada oni uđu u tram
pa mi smo na nivou 1950ih tek

:D
Pa nije jedna zena il djevojka u Evropi ubijena od strane imigranata. I to mahom ove sto su sjedile s njima
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#4202 Re: Migranti u BiH

Post by svjezi_ustipak »

sadie_forever wrote:
pa ko je kriv ? sigurno nisu oni vec mi,mi smo trebali da imamo osnovno da mozemo primit ljude..sigurno ni njima nije draze po parkovima spavat pa nisu psi lutalice
Imamo mi i osnovno i preko osnovnog ali migrantima to ne odgovara. Centri u Delijasu i Salakovci su haman prazni. Ne svidja se ljudima lokacija. Vjerovala ili ne ali im jeste draže spavati po parkovima. Blizu su granici i pokusavace da predaju prvom prilikom.

Nijedna država na svijetu nema NIKAKVE obaveze prema ilegalnim imigrantima. Da su u Americi poslali bi ih na sud, dobili bi kaznu, zabranu ulaska i deportaciju. Kod Švabe će ih deportovati nakon razmatranja slučaja.

Treba uvijek razlikovati kategorije ljudi koji ti se pojave na granici. Imaš legalne migrante (dobio papire u npr. Švedskoj i prelazi preko teritorije BiH), tražioce azila (pobjegao od rata u Siriji i traži zaštitu države BiH) i ilegalne migrante. Međunarodne konvencije se odnose na prve dvije kategorije, treća je prostor koji uglavnom tretiraju krivični zakoni.

Njih 90 posto u BiH je iskazalo namjeru za podnošenjem azila. Obzirom da imaju rok od tri sedmice i ako nakon toga ne zatraže azil smatraju se prekrsiocima zakona. Mi bi ih trebali deportovati što činimo rijetko i slabo najviše zahvaljujući našem kilavom sistemu i ministru sigurnosti koji sem predstava za javnost u biti ne čini ništa jer je u pitanju provincijski činovnik uskih shvatanja, skromnog obrazovanja i palanackog poimanja svijeta.

Od države BiH se očekuje da ilegalnim imigrantima napravi prenoćište, kuhinju i odmorište na njihovom putu ka Evropi. De facto se traži valjda da država BiH pomogne migrantima da krše zakone i pravila migracije u EU. A to tako ne ide.
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#4203 Re: Migranti u BiH

Post by biscanka2 »

sadie_forever wrote:Jao kako smo mi fasisticki narod to je nevjerovatno,pa sta bi tek da nam je kao u jednoj Svedskoj ili Danskoj? kod nas ljudi dosli cisto u prolazu,ne zele da ostanu i zele sto prije da idu dalje i opet ih lafo ne mozete

Na zapadu dolaze da ostanu pa opet su ljud politicki korektni,ma nije ovo dzaba Balkan
:jbt: Nemas ti pojma sta se na zapadu desava. :sad:
Vjerujem da ako bolje proguglas,ces naci raznih reportaza o lokacijama i boravku izbjeglica, pocevsi od Italije,Spanije,Francuske,Grcke - to samo gdje su reporteri na razne nacine uspjeli skrivenim kamerama lokacije pronaci.
Pa, mislim upravo u Svedskoj, javljaju kako su sad pred izbore zabrinuti, da radikalne
stranke na izborima ne pobjede.Znaci narod je s tom politikom nezadovoljan a i oni
su ulaz za izbjeglice stopirali (ako nesto na pritisak EU i prime to je sasvim simbolicno).
Tebi i takvim poput tebe trebalo bi njih par grupa u komsiluk strpati.
Za nedelju dana otvorila bi ti nama ovdje novu temu pod nazivom "pomazite narode
ovo se izdrzati nemoze". :mrgreen:
Al haj, nek si ti nama ocitala. :saveta:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4204 Re: Migranti u BiH

Post by insomnia78 »

Ma kakve skrivene kamere
Image
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#4205 Re: Migranti u BiH

Post by biscanka2 »

insomnia78 wrote:Ma kakve skrivene kamere
Image
Ooo,sta je sve u reportazama prikazivato ovo je supeeer a kako vidim ciko koceve zabija,
okolo njih nema more smeca - ovi su ipak vrijedniji a i kulturniji. :mrgreen: :D
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#4206 Re: Migranti u BiH

Post by sadie_forever »

biscanka2 wrote:
sadie_forever wrote:Jao kako smo mi fasisticki narod to je nevjerovatno,pa sta bi tek da nam je kao u jednoj Svedskoj ili Danskoj? kod nas ljudi dosli cisto u prolazu,ne zele da ostanu i zele sto prije da idu dalje i opet ih lafo ne mozete

Na zapadu dolaze da ostanu pa opet su ljud politicki korektni,ma nije ovo dzaba Balkan
:jbt: Nemas ti pojma sta se na zapadu desava. :sad:
Vjerujem da ako bolje proguglas,ces naci raznih reportaza o lokacijama i boravku izbjeglica, pocevsi od Italije,Spanije,Francuske,Grcke - to samo gdje su reporteri na razne nacine uspjeli skrivenim kamerama lokacije pronaci.
Pa, mislim upravo u Svedskoj, javljaju kako su sad pred izbore zabrinuti, da radikalne
stranke na izborima ne pobjede.Znaci narod je s tom politikom nezadovoljan a i oni
su ulaz za izbjeglice stopirali (ako nesto na pritisak EU i prime to je sasvim simbolicno).
Tebi i takvim poput tebe trebalo bi njih par grupa u komsiluk strpati.
Za nedelju dana otvorila bi ti nama ovdje novu temu pod nazivom "pomazite narode
ovo se izdrzati nemoze". :mrgreen:
Al haj, nek si ti nama ocitala. :saveta:
Imam jer zivim na zapadu...i izbjeglice smjeste u cemtar .osiguraju hranu odjecu sve..a sta smo mi? Nista..i onda se zalimo sto ljudi moraju nekako da se snadju.vjeruj i njima je Bosne preko glave i zele dalje
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83523
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4207 Re: Migranti u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Mi fasisticki narod a ovi im zid na granici podigli :lol:
Tara the River
Posts: 282
Joined: 24/06/2018 19:53

#4208 Re: Migranti u BiH

Post by Tara the River »

sadie_forever wrote:
Black swan wrote:ne znam ko šta nudi
ali vidim da djeve i starije gospođe uglavnom bježe sjesti kod migranata
ili ustaju odjednom im stanica kada oni uđu u tram
pa mi smo na nivou 1950ih tek

:D

Ah da pa mi koji zivimo u BiH nismo civilizovani, jadni mi. Mi vjerujemo u suverenitet, teritorijalni integritet i povrh svega u postovanje zakona i propisa. Ali avaj, to je tako necivilizacijski. Draga moja ostani na zapadu i ne vracaj se. A da, ako moze pitanje koliko si ti nezakonitih migranata primila u svoj dom? Reci nam molim te pa da ti se divimo, mi koji nismo na tvom nivou hahahahahahahahahahahaha
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#4209 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

biscanka2 wrote:
insomnia78 wrote:Ma kakve skrivene kamere
Image
Ooo,sta je sve u reportazama prikazivato ovo je supeeer a kako vidim ciko koceve zabija,
okolo njih nema more smeca - ovi su ipak vrijedniji a i kulturniji. :mrgreen: :D
ovakve koceve imas u periferiji vecine gradova, nemaju veze sa ovim ljudima
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#4210 Re: Migranti u BiH

Post by sadie_forever »

Tara the River wrote:
sadie_forever wrote:
Black swan wrote:ne znam ko šta nudi
ali vidim da djeve i starije gospođe uglavnom bježe sjesti kod migranata
ili ustaju odjednom im stanica kada oni uđu u tram
pa mi smo na nivou 1950ih tek

:D

Ah da pa mi koji zivimo u BiH nismo civilizovani, jadni mi. Mi vjerujemo u suverenitet, teritorijalni integritet i povrh svega u postovanje zakona i propisa. Ali avaj, to je tako necivilizacijski. Draga moja ostani na zapadu i ne vracaj se. A da, ako moze pitanje koliko si ti nezakonitih migranata primila u svoj dom? Reci nam molim te pa da ti se divimo, mi koji nismo na tvom nivou hahahahahahahahahahahaha
Ni jednog..kod nas ih nema po ulicama jer drzava im sredila smjestaj..znas ono civilizovano im dali stan i cak novac za hranu
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#4211 Re: Migranti u BiH

Post by svjezi_ustipak »

sadie_forever wrote:
biscanka2 wrote:
sadie_forever wrote:Jao kako smo mi fasisticki narod to je nevjerovatno,pa sta bi tek da nam je kao u jednoj Svedskoj ili Danskoj? kod nas ljudi dosli cisto u prolazu,ne zele da ostanu i zele sto prije da idu dalje i opet ih lafo ne mozete

Na zapadu dolaze da ostanu pa opet su ljud politicki korektni,ma nije ovo dzaba Balkan
:jbt: Nemas ti pojma sta se na zapadu desava. :sad:
Vjerujem da ako bolje proguglas,ces naci raznih reportaza o lokacijama i boravku izbjeglica, pocevsi od Italije,Spanije,Francuske,Grcke - to samo gdje su reporteri na razne nacine uspjeli skrivenim kamerama lokacije pronaci.
Pa, mislim upravo u Svedskoj, javljaju kako su sad pred izbore zabrinuti, da radikalne
stranke na izborima ne pobjede.Znaci narod je s tom politikom nezadovoljan a i oni
su ulaz za izbjeglice stopirali (ako nesto na pritisak EU i prime to je sasvim simbolicno).
Tebi i takvim poput tebe trebalo bi njih par grupa u komsiluk strpati.
Za nedelju dana otvorila bi ti nama ovdje novu temu pod nazivom "pomazite narode
ovo se izdrzati nemoze". :mrgreen:
Al haj, nek si ti nama ocitala. :saveta:
Imam jer zivim na zapadu...i izbjeglice smjeste u cemtar .osiguraju hranu odjecu sve..a sta smo mi? Nista..i onda se zalimo sto ljudi moraju nekako da se snadju.vjeruj i njima je Bosne preko glave i zele dalje
Ovi u BiH ne žele u postojeće centre jer su im predaleko od granice koju uporno ilegalno pokušavaju preci. Centri stoje poluprazni. Brzo će oni iz Krajine do tebe, da se oni pitaju još večeras bi vi bili u istoj državi.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#4212 Re: Migranti u BiH

Post by sadie_forever »

Ma slobodno svakako je ovo tok koji se ne moze zaustavit..bilo je migracija uvijek.svakome zelim da se snadje
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83523
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4213 Re: Migranti u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Kako svekrva
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#4214 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

sadie_forever wrote:Ma slobodno svakako je ovo tok koji se ne moze zaustavit..bilo je migracija uvijek.svakome zelim da se snadje
Kako ne moze ? Pa da nisu ove mjere sto EU je postavila na snazi i da se granica ne ojacava situacija bi bila 10x gora.
Po tvojoj logici onda sad svako moze torbe u ruke i zivite dje mu je volja.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#4215 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

славянин wrote:
sadie_forever wrote:Ma slobodno svakako je ovo tok koji se ne moze zaustavit..bilo je migracija uvijek.svakome zelim da se snadje
Kako ne moze ? Pa da nisu ove mjere sto EU je postavila na snazi i da se granica ne ojacava situacija bi bila 10x gora.
Po tvojoj logici onda sad svako moze torbe u ruke i zivite dje mu je volja.
Situacija je smirila EU financiranjem Turske&Co, nema veze sa Orbanovom ogradom. Hiljade Bosanaca je tako otislo na Zapad. A i Orbanovih Madjara, onako usput.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#4216 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

CPT wrote:
славянин wrote:
sadie_forever wrote:Ma slobodno svakako je ovo tok koji se ne moze zaustavit..bilo je migracija uvijek.svakome zelim da se snadje
Kako ne moze ? Pa da nisu ove mjere sto EU je postavila na snazi i da se granica ne ojacava situacija bi bila 10x gora.
Po tvojoj logici onda sad svako moze torbe u ruke i zivite dje mu je volja.
Situacija je smirila EU financiranjem Turske&Co, nema veze sa Orbanovom ogradom. Hiljade Bosanaca je tako otislo na Zapad. A i Orbanovih Madjara, onako usput.
Mjere Orbana nisu mjere EU , govorim o ubrzanom procesuiranju zahtjeva za azil i rjesavanje povratka imigranata u maticne zemlje.Orban je rijesio problem jer u madjarskoj neces vise zateci imigrante.Opet ti poredis Bosance koji su bjezali od rata i klanja sa Pakistancima,Afganima itd koji skupe po par hiljada dolara pa se hvataju noge u potrazi za lagodnim zivotom na tenane.
Sta sad ja ocu da zivim h Londonu znaci kofernh ruku i pravac kroz tunel ? Zapalim pasos i ??
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#4217 Re: Migranti u BiH

Post by svjezi_ustipak »

sadie_forever wrote:Ma slobodno svakako je ovo tok koji se ne moze zaustavit..bilo je migracija uvijek.svakome zelim da se snadje
I ja isto kažem. Migracije su prirodni proces. Neka ljudi idu gdje im je bolje. Neće niko ostati u BiH niti želi. Sretan im put.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#4218 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

славянин wrote:Mjere Orbana nisu mjere EU , govorim o ubrzanom procesuiranju zahtjeva za azil i rjesavanje povratka imigranata u maticne zemlje.Orban je rijesio problem jer u madjarskoj neces vise zateci imigrante.Opet ti poredis Bosance koji su bjezali od rata i klanja sa Pakistancima,Afganima itd koji skupe po par hiljada dolara pa se hvataju noge u potrazi za lagodnim zivotom na tenane.
Sta sad ja ocu da zivim h Londonu znaci kofernh ruku i pravac kroz tunel ? Zapalim pasos i ??
Cuj, nisu mjere EU. Nisam znao! U Madjarskoj nema tih ljudi jer tamo niko ne zeli biti. Istih nema ni u HR ili SLO. Nece biti ni BiH do kraja godine. Nema nikakve veze mjerama, zakonima ili ogradama. Nigdje ja nisam spomenuo izbjeglice ili rat. Taj trend je u BiH bar od sedemdesetih.
Zapaliti pasos nije tragedija ili nesto bitno u kontekstu svega. To je logicna posljedica sortiranje ljudi kao stoke.

Koliko sam skontao ti zavidis ljudima? Ako mislis da je to nesto tako fantasticno mozes i sam pokusati. Po prici ne gine ti stan, "sociala" i sve najbolje. Sretan put!
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#4219 Re: Migranti u BiH

Post by svjezi_ustipak »

славянин wrote:


Mjere Orbana nisu mjere EU , govorim o ubrzanom procesuiranju zahtjeva za azil i rjesavanje povratka imigranata u maticne zemlje.Orban je rijesio problem jer u madjarskoj neces vise zateci imigrante.Opet ti poredis Bosance koji su bjezali od rata i klanja sa Pakistancima,Afganima itd koji skupe po par hiljada dolara pa se hvataju noge u potrazi za lagodnim zivotom na tenane.
Sta sad ja ocu da zivim h Londonu znaci kofernh ruku i pravac kroz tunel ? Zapalim pasos i ??

Doći ćeš do obale Lamanša i tu u divljem migrantskom naselju na teritoriji Francuske nekoliko godina čekati da ti se slučaj riješi. Za to vrijeme ćeš biti prepušten sebi. Ili ćeš platiti masne pare da te u hhladnjači ilegalno uvezu
u Veliku Britaniju a ti moli Boga da se ne ugušiš usput. Kad si u državi lako možeš postati moderni rob da bereš povrće na nekoj farmi i da te mlate svaki put kad pomisliš da pobjegneš. Ako i zatražio u tim okolnostima zaštitu Home Office će te saslušati i potom ljubazno vratiti u zemlju porijekla da tamo objasniš šta i kako i otamo pokušaš legalno ući u UK. Kod njih u državi pokuša ući dnevno ilegalaca kao kod nas za godinu.
Nije Englez Bošnjo da širom otvori granicu i pušta da udje ko stigne. Ili riječima visokorangiranog službenika za migracije na Heathrow u razgovoru ove godine tokom privatne posjete Sarajevu kad je vidio ove migrante:"Prave izbjeglice se ne kriju. Dolaze avionom i znamo da će stići. Sjeti se logoraša iz Omarske koji je primila Britanija."
Možeš probati ilegalno. Ali ćeš i brzo stići kući legalno uz blagoslov Vlade Njenog Kraljevskog Veličanstva kad te otkriju :D
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#4220 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

CPT wrote:
славянин wrote:Mjere Orbana nisu mjere EU , govorim o ubrzanom procesuiranju zahtjeva za azil i rjesavanje povratka imigranata u maticne zemlje.Orban je rijesio problem jer u madjarskoj neces vise zateci imigrante.Opet ti poredis Bosance koji su bjezali od rata i klanja sa Pakistancima,Afganima itd koji skupe po par hiljada dolara pa se hvataju noge u potrazi za lagodnim zivotom na tenane.
Sta sad ja ocu da zivim h Londonu znaci kofernh ruku i pravac kroz tunel ? Zapalim pasos i ??
Cuj, nisu mjere EU. Nisam znao! U Madjarskoj nema tih ljudi jer tamo niko ne zeli biti. Istih nema ni u HR ili SLO. Nece biti ni BiH do kraja godine. Nema nikakve veze mjerama, zakonima ili ogradama. Nigdje ja nisam spomenuo izbjeglice ili rat. Taj trend je u BiH bar od sedemdesetih.
Zapaliti pasos nije tragedija ili nesto bitno u kontekstu svega. To je logicna posljedica sortiranje ljudi kao stoke.

Koliko sam skontao ti zavidis ljudima? Ako mislis da je to nesto tako fantasticno mozes i sam pokusati. Po prici ne gine ti stan, "sociala" i sve najbolje. Sretan put!
Ima u HR a i u SLO ali sve manje upravo zbog poteza EU pa ih vracaju iz HR nama ekspresno a Hrvatima sto promakne slovenci vrate.

Ajde da vidimo to do kraja godine ... EU osigurava granicu a mi nismo u EU tako da cemo zaglaviti sa ovim.

Nema veze sa mjerama ? Kako da ne...

Nasi ljudi koji odu u inistranstvo u 90% slucajeva to rade normalnim putem i postuju procedure za dobijanje radnih dozvola itd.

Ne trebam ja da spaljujem nista kada mogu sa pasosom da dodjem i putujem gdje ocu uz postovanje zakona zemalja gdje idem.


Sortirati nego sta.. kao sto rekoh postoje zakoni .. a prelaziti granicu i samo upasti u neku zemlju jer ce ti biti bolje tamo .. nebi trebalo da moze jel.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#4221 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

славянин wrote:
CPT wrote:
славянин wrote:Mjere Orbana nisu mjere EU , govorim o ubrzanom procesuiranju zahtjeva za azil i rjesavanje povratka imigranata u maticne zemlje.Orban je rijesio problem jer u madjarskoj neces vise zateci imigrante.Opet ti poredis Bosance koji su bjezali od rata i klanja sa Pakistancima,Afganima itd koji skupe po par hiljada dolara pa se hvataju noge u potrazi za lagodnim zivotom na tenane.
Sta sad ja ocu da zivim h Londonu znaci kofernh ruku i pravac kroz tunel ? Zapalim pasos i ??
Cuj, nisu mjere EU. Nisam znao! U Madjarskoj nema tih ljudi jer tamo niko ne zeli biti. Istih nema ni u HR ili SLO. Nece biti ni BiH do kraja godine. Nema nikakve veze mjerama, zakonima ili ogradama. Nigdje ja nisam spomenuo izbjeglice ili rat. Taj trend je u BiH bar od sedemdesetih.
Zapaliti pasos nije tragedija ili nesto bitno u kontekstu svega. To je logicna posljedica sortiranje ljudi kao stoke.

Koliko sam skontao ti zavidis ljudima? Ako mislis da je to nesto tako fantasticno mozes i sam pokusati. Po prici ne gine ti stan, "sociala" i sve najbolje. Sretan put!
Ima u HR a i u SLO ali sve manje upravo zbog poteza EU pa ih vracaju iz HR nama ekspresno a Hrvatima sto promakne slovenci vrate.

Ajde da vidimo to do kraja godine ... EU osigurava granicu a mi nismo u EU tako da cemo zaglaviti sa ovim.

Nema veze sa mjerama ? Kako da ne...

Nasi ljudi koji odu u inistranstvo u 90% slucajeva to rade normalnim putem i postuju procedure za dobijanje radnih dozvola itd.

Ne trebam ja da spaljujem nista kada mogu sa pasosom da dodjem i putujem gdje ocu uz postovanje zakona zemalja gdje idem.


Sortirati nego sta.. kao sto rekoh postoje zakoni .. a prelaziti granicu i samo upasti u neku zemlju jer ce ti biti bolje tamo .. nebi trebalo da moze jel.
U HR/SLO godisnje ostane (oficielno) oko 100 ljudi, neoficielno desetak. Nestanu za nekoliko dana tj. mjeseci. Tako je vec zadnjih 20tak godina. Imas statistiku na netu. Sve i da hoce ostati u BiH (A NECE) to nije moguce. I Bosnaci bjeze iz Kladuse a tamo neki XYZ iz Tungzije ce prosperirati. Jasta ce... Nasi ljudi su prema Zapadu odlazili na razne nacine. Tvrditi da stogo legalne bas i nije istina. Sta se sve radi za vize i dozvole mozemo u drugoj temi.
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4222 Re: Migranti u BiH

Post by Truba »

http://www.ktabkbih.net/info.asp?id=80054

Sarajevo, 11. rujan 2018.
DJELATNICI CARITASA VRHBOSANSKE NADBISKUPIJE OBILAZILI MIGRANTE U SARAJEVU
CVN i dalje će nastojati, u skladu sa svojim mogućnostima, pomagati najugroženijim
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83523
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4223 Re: Migranti u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Gledam jutros onaj park kod Zeljeznicke ima ih par desetina, sve muskarci do 35 maksimalno i pokoja zena.
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#4224 Re: Migranti u BiH

Post by svjezi_ustipak »

_BataZiv_0809 wrote:Gledam jutros onaj park kod Zeljeznicke ima ih par desetina, sve muskarci do 35 maksimalno i pokoja zena.
Biscani iz Pakistana? :)
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#4225 Re: Migranti u BiH

Post by biscanka2 »

svjezi_ustipak wrote: Mjere Orbana nisu mjere EU , govorim o ubrzanom procesuiranju zahtjeva za azil i rjesavanje povratka imigranata u maticne zemlje.Orban je rijesio problem jer u madjarskoj neces vise zateci imigrante.Opet ti poredis Bosance koji su bjezali od rata i klanja sa Pakistancima,Afganima itd koji skupe po par hiljada dolara pa se hvataju noge u potrazi za lagodnim zivotom na tenane.
Sta sad ja ocu da zivim h Londonu znaci kofernh ruku i pravac kroz tunel ? Zapalim pasos i ??

Doći ćeš do obale Lamanša i tu u divljem migrantskom naselju na teritoriji Francuske nekoliko godina čekati da ti se slučaj riješi. Za to vrijeme ćeš biti prepušten sebi. Ili ćeš platiti masne pare da te u hhladnjači ilegalno uvezu
u Veliku Britaniju a ti moli Boga da se ne ugušiš usput. Kad si u državi lako možeš postati moderni rob da bereš povrće na nekoj farmi i da te mlate svaki put kad pomisliš da pobjegneš. Ako i zatražio u tim okolnostima zaštitu Home Office će te saslušati i potom ljubazno vratiti u zemlju porijekla da tamo objasniš šta i kako i otamo pokušaš legalno ući u UK. Kod njih u državi pokuša ući dnevno ilegalaca kao kod nas za godinu.
Nije Englez Bošnjo da širom otvori granicu i pušta da udje ko stigne. Ili riječima visokorangiranog službenika za migracije na Heathrow u razgovoru ove godine tokom privatne posjete Sarajevu kad je vidio ove migrante:"Prave izbjeglice se ne kriju. Dolaze avionom i znamo da će stići. Sjeti se logoraša iz Omarske koji je primila Britanija."
Možeš probati ilegalno. Ali ćeš i brzo stići kući legalno uz blagoslov Vlade Njenog Kraljevskog Veličanstva kad te otkriju :D[/quote]

:thumbup:
Dobar post
Gledala sam reportazu (mislim upravo) ovog izbjeglickog naselja u Francuskoj.
U Spaniji i Italiji jos gore.
Ljudi zive u od kartona i daski improvizirane kolibe koje najlonima prekriju.
Poslije kise sve u blatu.
U Spaniji (mislim i Italiji) se trpe jer su u poljoprivredi jeftina radna snaga.
Reporteri koji su pretezno skrivenim kamerama snimali, uspjeli su realno stanje izbjeglica
i vladajucih te zemlje realno prikazati.
Izbjeglice po velikim plantazama (pretezno na crno) za par euero na dan rade.
Nezele pred kamere jer se posljedica boje.
Ipak jedan se usudio pa izmedju ostalog kaze kad uspijem 5o€ sakupiti,posaljem kuci
porodici - imam zenu i petero djece.
Reporter je i te velike plantaze posjetio i htjeo sa nadleznim razgovarati ali oni su ga na vrlo
grub nacin otjerali.
Vlasnici manjih plantaza koji na posten nacin rade dali su intervju i iskazali svoju ogorcenost.
Ukazali su na sve nepravilnosti takvog rada i stetu koju im je taj nacin nanijeo.
Taj nacin rada uticao je na trzisne cijene tako da su mnogi manji poljoprivrednici unisteni.
Vlasnici velikih plantaza posluju sa velikim koncernima kao sto su Lidl,Aldi,... .
EU (posto su veliki koncerni sirom Evropeu u pitanju) ne pokazuje interes za ikakve mjere.
Takodje prikazane su i druge grupe iste populacije koje su se na kradju usmjerile tako da je
i turizam Spanije poceo ispastati.
Na kraju reportaze apeluje se na svijest gradjana da pri kupovini obrate paznju na cijene i
i odakle roba potice. :cry:
Na temi izbjeglicki talas, postavila sam izvjestaj o posjeti Angele Merkel Africkim zemljama u
misiji da se u tim zemljama narodu (izmedju ostalog sa otvoranjem radnih mjesta) pomogne.
Najgore je, sto je u njih (iako je tesko siromastvo) standard imati 5-7 djece. :sad:
A ovi sto misle da ce te izbjeglice iz BiH uskoro svi otici :roll: iz njihovih usta u bozje usi al
izgledi nisu, tako da zastita granica i vracanje izbjeglica u podrucja iz kojih su dosli jedino
moze katastrofu sprijeciti.
Locked