Ovaj udes na rogoju sto je biodrndalo wrote:...?Nepass wrote:Nego roditelji su ok u gz u bolnici, ali djeca i dalje u komi
SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
-
Nepass
- Posts: 1903
- Joined: 11/09/2015 16:44
#4201 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
-
Nepass
- Posts: 1903
- Joined: 11/09/2015 16:44
#4202 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ma smijesna su i ogranicenja, stoje od prije rata.L u c i f e r wrote:ko god misli da je pametniji od stručnjaka koji su projektovali puteve
i postavili ograničenja brzine
debelo se zajebo
Prije par godina mi kaznu slozise ogranicenje 60 ja pustio auto u petoj da se kotrlja kaze 78 vozio. Cesta mozes 120 bez problema voziti.
Novija auta bolje idu, treba sva ogranicenja dici za 20
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#4203 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
pa i ceste su od prije rataNepass wrote:Ma smijesna su i ogranicenja, stoje od prije rata.L u c i f e r wrote:ko god misli da je pametniji od stručnjaka koji su projektovali puteve
i postavili ograničenja brzine
debelo se zajebo
Prije par godina mi kaznu slozise ogranicenje 60 ja pustio auto u petoj da se kotrlja kaze 78 vozio. Cesta mozes 120 bez problema voziti.
Novija auta bolje idu, treba sva ogranicenja dici za 20
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#4204 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
U evropi je trend smanjivanja ogranicenja
Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
-
Nepass
- Posts: 1903
- Joined: 11/09/2015 16:44
#4205 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Auta su novija 
Ja vozim 1,2 benzinjaru sa tri klipa pa sam uvijek lagano 20 iznad ogranicenja. Jedino po gradu gledam da se skroz pridrzavam. Ali na magistrali se moram podsjecati da smanjim gas da bih vozio 70. Ode samo
Ja vozim 1,2 benzinjaru sa tri klipa pa sam uvijek lagano 20 iznad ogranicenja. Jedino po gradu gledam da se skroz pridrzavam. Ali na magistrali se moram podsjecati da smanjim gas da bih vozio 70. Ode samo
-
Nepass
- Posts: 1903
- Joined: 11/09/2015 16:44
#4206 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
U evropi su i gej brakovi dopusteni 
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#4207 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
pa kakve veze ima što je auto novije i jače ako cesta nije projektovana za veće brzine
možeš ti formulu voziti ali cesta je i dalje ista
možeš ti formulu voziti ali cesta je i dalje ista
-
Nepass
- Posts: 1903
- Joined: 11/09/2015 16:44
#4208 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ozbiljno?jao_situacije wrote:pa kakve veze ima što je auto novije i jače ako cesta nije projektovana za veće brzine
možeš ti formulu voziti ali cesta je i dalje ista
Abs, esp, stabilnost u krivinama, ubrzanje, put kocenja itd itd
Mislis da ces sa golf kecom i formulom na istoj brzini izletiti iz krivine zbog kvaliteta asfalta?
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4209 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
sta su stari latini rekli
ko sporo ide brzo koci
ko sporo ide brzo koci
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4210 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
sve je to naucna fantastika...Nepass wrote:Ozbiljno?jao_situacije wrote:pa kakve veze ima što je auto novije i jače ako cesta nije projektovana za veće brzine
možeš ti formulu voziti ali cesta je i dalje ista
Abs, esp, stabilnost u krivinama, ubrzanje, put kocenja itd itd
Mislis da ces sa golf kecom i formulom na istoj brzini izletiti iz krivine zbog kvaliteta asfalta?
kada dodje do mrvljenja ljudskog tijela pri sudaru
u 95% slucajeva kriv je ljudski faktor
ostatak pokvarena kocnica puknula gefufna otpao kamen sa brda i tako to
dzaba abs kad krampa vozi 150 gdje je 70
-
Nepass
- Posts: 1903
- Joined: 11/09/2015 16:44
#4211 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
To su vec krajnosti, ja pricam o blagom prekoracenju brzine. Ko vozi 150 npr preko rogoja ili karaule zasluzuje da se zalijepi za kakvu stijenu
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#4212 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nepass wrote:Ozbiljno?jao_situacije wrote:pa kakve veze ima što je auto novije i jače ako cesta nije projektovana za veće brzine
možeš ti formulu voziti ali cesta je i dalje ista
Abs, esp, stabilnost u krivinama, ubrzanje, put kocenja itd itd
Mislis da ces sa golf kecom i formulom na istoj brzini izletiti iz krivine zbog kvaliteta asfalta?
svake godine oni gledaju ceste obiđu ih provjere kakvo je stanje i na osnovu toga korigiraju ograničenje nema veze što ti imaš sve te sisteme kad ima ljudi koji nemaju a i za njih mora biti sigurno
ograničenje se može prekoračiti malo, ostave oni prostora, ali kod nas je "malo" voziti 100 gdje je ograničenje 60
recimo u hrvatskoj kad su ušli u eu počeli su sa rekonstrukcijama magistrala ne bi vjerovao kako je bolje voziti na tim novim cestama čitave "crne dionice" su ponovo radili
da nisam išao prije rekonstrukcije i poslije ne bih vjerovao šta znači prava rekonstrukcija a ne samo asflatiranje
i onda su naravno povećali ograničenja na tim dionicama i fakat osjetiš da auto ne bježi u krivini pri toj brzini, niti gubi podlogu, preglednije je, sigurnije itd.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#4213 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Kakve su ceste po FRA,ITA,AUT,kakva se tamo auta vozaju,pa su ogranicenja sl nasim.
- sunceKOtepsija
- Posts: 6841
- Joined: 14/06/2015 14:44
#4214 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
sta hoces da kazes, ako je ogranicenje 50 oni ga smanje na 40? ili obrnutoinsomnia78 wrote:U evropi je trend smanjivanja ogranicenja
Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#4215 SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ja ba. Smanje gasunceKOtepsija wrote:sta hoces da kazes, ako je ogranicenje 50 oni ga smanje na 40? ili obrnutoinsomnia78 wrote:U evropi je trend smanjivanja ogranicenja
Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
Sa 70 na 50, sa 90 na 80, cesto i 70 i tako
- Capajebo
- Posts: 22033
- Joined: 15/03/2012 02:47
- Location: Berzakh bb
#4216 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Znaci hercika puca do 40te 
- sunceKOtepsija
- Posts: 6841
- Joined: 14/06/2015 14:44
#4217 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
malo je rec da sam sokiran, nisam to ocekivo od evrope, od bilo kog drugog, ali ne i od njih koja im je logika? evropa postaje ne samo tamnica naroda vec i tamnica vozacainsomnia78 wrote:Ja ba. Smanje gasunceKOtepsija wrote:sta hoces da kazes, ako je ogranicenje 50 oni ga smanje na 40? ili obrnutoinsomnia78 wrote:U evropi je trend smanjivanja ogranicenja
Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
Sa 70 na 50, sa 90 na 80, cesto i 70 i tako
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#4218 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Eksperimentisu. Pokusavaju smanjiti guzve, zagadjenja, smrtnost
Evo npr zadnje, oko Pariza

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
Evo npr zadnje, oko Pariza

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
- Capajebo
- Posts: 22033
- Joined: 15/03/2012 02:47
- Location: Berzakh bb
#4219 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Znaci kod nas Drinska ide na 40 
-
mirzet87sa
- Posts: 3274
- Joined: 08/05/2013 04:23
#4220 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Drinskom vozis jedino ako mrzis auto ili sluzbeno
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#4221 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
gdje je onaj što se saobraćaj zaustavi kad padne kiša?
http://www.avaz.ba/clanak/249734/stravi ... ovrijedeno
STRAVIČNA NESREĆA KOD ŽIVINICA Poginula 29-godišnja žena, šest osoba povrijeđeno
http://www.avaz.ba/clanak/249734/stravi ... ovrijedeno
STRAVIČNA NESREĆA KOD ŽIVINICA Poginula 29-godišnja žena, šest osoba povrijeđeno
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#4222 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Netocan navod bar sto se tice Austrije.mali_milojica wrote:Kakve su ceste po FRA,ITA,AUT,kakva se tamo auta vozaju,pa su ogranicenja sl nasim.
Last edited by Sodom1 on 11/08/2016 02:04, edited 1 time in total.
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#4223 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
http://www.avaz.ba/clanak/249659/djevoj ... a-taksistu
Tužilaštvo Kantona Sarajevo uputilo je sudiji za maloljetnike Općinskog suda Sarajevo prijedlog za izricanje određene odgojne mjere za Adnu M. (16) zbog sumnje da je počinila razbojništvo zajedno s Edmom Kosovac (22) iz Visokog 18. jula na Čengić-Vili. One su osumnjičene da su opljačkale i izbole taksistu Milorada Simeunovića (55) iz Istočnog Sarajeva.
Spasio mu život
Istraga je u odnosu na Kosovac pri kraju i uskoro se očekuje podizanje optužnice protiv nje, rečeno nam je iz Tužilaštva KS. Djevojke su neposredno nakon hapšenja puštene na slobodu.
U prijedlogu upućenom Sudu stoji da su djevojke u ulici Ferde Hauptmana u Novom Sarajevu tu noć fizički napale taksistu, udarajući ga oštrim predmetom, pri čemu su mu obje oduzele mobitel i 50 do 60 KM.
Kontaktirali smo Žarka Kravljaču, direktora "Lav taksija", kod kojeg je Simeunović zaposlen. On nam je jučer kratko rekao da je vidio Simeunovića, koji je izašao iz bolnice, te da se polako oporavlja od ubodnih rana.
Kritične noći mladić Muhamed Kunovac spasio je život taksisti, koji je krvav dozivao pomoć. Kunovac, inače medicinski tehničar, izletio je iz svog stan i polio mu vrat vodom te mu je previo rane po nogama. Za nekoliko minuta na mjesto događaja stigle su policija i ekipa Hitne pomoći. S obzirom na to da se radilo o teškim povredama, Simeunović je bio hospitaliziran u Klinici za torakalnu hirurgiju.
Taksista Simeunović i Muhamed Kunovac u bolnici
Snimak s kamere
Djevojke su Simeunovića prvo udarile palicom, a potom ga je djevojka koja je sjedila pozadi izbola devet puta po grudima i nogama.
Direktor Kravljača je snimak s kamere u taksiju koja je zabilježila napad predao policiji. Na snimku se vidi kako djevojke ulaze u auto, snimljena je čitava vožnja i na kraju snimka vidi se kako djevojka koja je sjedila pozadi bode Milorada.
Incident u Bosanskoj Kostajnici
Sarajlija S. H. u Bosanskoj Kostajnici početkom avgusta skrivio je saobraćajnu nesreću. Drogiran je izašao iz vozila i pajserom polupao stakla. Potom je skinuo registarske tablice s vozila i bacio ih. U vozilu su se s njim tada nalazile Edma Kosovac i Adna M.
http://www.nezavisne.com/novosti/hronik ... rom/381732
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#4224 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Blago kuci koju zaobidju 
Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#4225 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
ko im pogleda u profile dobiće enterokolitis i kugu 
