kmirsad wrote:
Prođe ovaj moj link nekako nezapažen i bez komentara.
...
šta nam to Selim poručuje ?...
Govori li u svoje ime ili ima promjene u kontinuitetu politike NS.
Koliko vidim, u novinarskom prilogu se obrađuju dva odvojena politička procesa.
1. Formiranje skupštinske većine za podršku formiranja izršne vlasti koju bi predvodila SDA.
2. Završetak konstituisanja skupštinskog rukovodstva.
Po prvom pitanju NS neće dati svoju podršku - dakle kontinuitet politike NS.
Po drugom pitanju NS bi bila spremna svojim glasom u klubu Bošnjaka otkočiti izbor člana rukovodstva skupštine iz reda Bošnjaka i time omogućiti normalno funkcionisanje ovog zakonodavnog organa.
Ne znam poslovnik o radu skupštine TK, ali na prvu ni po ovom pitanju ne vidim diskontinuitet politike NS.
Inače se svjesno ili nesvjesno zaboravljaju i ignorišu činjenice izbornih rezultata i rasporeda mandata u TK.
Birači u TK su tako glasali da očigledno nije moguće sastaviti 18 ruku za skupštinsku većinu.
Enko je imao netom poslije izbora kratku šansu formiranja jedne - vjerovatno nesigurne - skupštinske većine.
Zašto ta šansa nije iskorištena, ne znam.
Ja imam utisak da se u čitavom procesu u zadnjih 8 mjeseci NS u TK ponaša vrlo odgovorno i konstruktivno.
I prema svojim glasačima i prema partneru iz BH bloka i prema građanima TK.
Ne isključujem mogućnost da ne znam sve detalje i da zbog toga možda i griješim.