Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#41876 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by wewa »

Kristina Ljevak je poznata homoseksualna aktivistica, ona je dugogodišnja aktivistica homoseksualne organizacije Sarajevski otvoreni centar. Za nju bi slobodno mogli reći da je novinarka koja se primarno bavi promocijom homoseksualizma.
da su samo bar jos jednom pomenuli rijec homoseksualno
ovo brate nedovoljno :cry:
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#41877 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by izvrsni direktor »

JThomas wrote:ma kao ona priča, što građanske stranke ne traže glasove u zapadnoj hercegovini, one su samo kukavičje jaje naivnim bošnjacima...
A kada bi dobili znacajniju podrsku u zap. Hercegovini i u rs onda bi bila prica, vidite da imamo dokaz da oni rade protiv bosne, podrzavaju ih oni koji otvoreno mrze bih.
Takoda, pogan ce pljuvati sve dok imavoastitiinteres
mrgreen
Posts: 1287
Joined: 12/05/2008 21:11

#41878 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mrgreen »

S obzirom da je ovo forum mislim da nije nenormalno da neki izrazavaju svoje nepovjerenje prema nekome, uz mogucnost da grijese pri toj procjeni. Sad je to odjednom sramno i nepopularno misljenje? :mrgreen:

Licno ne vjerujem nekom ko se kandiduje na poziciju predsjednika stranke nakon godinu i po u istoj, bez da je imao priliku ista jos da uradi. Da je proveo bar jedan mandat u stranci. I takav dobije skoro pola glasova.
Meni to nije "normalno", mozda grijesim i mogu to da kazem.
Da su protukandidati bili Cudic, Gratz, Handzic, Forto, onda bi se moglo govoriti o demokratiji, ovako nekima ostaje sumnja na sto imamo pravo :wink:
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#41879 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pravi Valter »

mrgreen wrote:S obzirom da je ovo forum mislim da nije nenormalno da neki izrazavaju svoje nepovjerenje prema nekome, uz mogucnost da grijese pri toj procjeni. Sad je to odjednom sramno i nepopularno misljenje? :mrgreen:

Licno ne vjerujem nekom ko se kandiduje na poziciju predsjednika stranke nakon godinu i po u istoj, bez da je imao priliku ista jos da uradi. Da je proveo bar jedan mandat u stranci. I takav dobije skoro pola glasova.
Meni to nije "normalno", mozda grijesim i mogu to da kazem.
Da su protukandidati bili Cudic, Gratz, Handzic, Forto, onda bi se moglo govoriti o demokratiji, ovako nekima ostaje sumnja na sto imamo pravo :wink:
Imati mišljenje o nekoj temi je sasvim u redu. To naravno, a ovo ukoliko si se referirao na moj post, nije sramno. Ne znam da sam taj termin upotrijebio a ako jesam primi moje izvinjenje. Sa druge strane ne vidim šta je sporno u tome što je Marjanović dobio 40% glasova. Zašto to nije, kako ti reće, normalno? Meni je to sasvim u redu. I sad, bez ikakve namjere da budem njegov advokat, takodjer smatram da se ne može reći za nekoga da nije ništa uradio a na prethodnim izborima donio, ako se dobro sjećam, cca 13000 glasova samo na kantonu Sarajevo. Pa valjda to nešto vrijedi
mrgreen
Posts: 1287
Joined: 12/05/2008 21:11

#41880 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mrgreen »

Pravi Valter wrote: Imati mišljenje o nekoj temi je sasvim u redu. To naravno, a ovo ukoliko si se referirao na moj post, nije sramno. Ne znam da sam taj termin upotrijebio a ako jesam primi moje izvinjenje. Sa druge strane ne vidim šta je sporno u tome što je Marjanović dobio 40% glasova. Zašto to nije, kako ti reće, normalno? Meni je to sasvim u redu. I sad, bez ikakve namjere da budem njegov advokat, takodjer smatram da se ne može reći za nekoga da nije ništa uradio a na prethodnim izborima donio, ako se dobro sjećam, cca 13000 glasova samo na kantonu Sarajevo. Pa valjda to nešto vrijedi
Moze se reci da imamo razlike u misljenjima, a ne mozemo jos utvrditi ko je u pravu. Pokusala sam objasniti odakle nepovjerenje, bez da spominjem DF i ekspertnog Zeljkovicevog ministra :D
Osim povlacenja broja glasova nije ni imao priliku uraditi nesto znacajno za tako malo vremena, po meni tih 13k glasova je nedovoljan faktor da bude odmah predsjednik, nekom drugom je dovoljno. Nakon ove 4 godine, mozda, vidjecemo. Toliko na tu temu :-D
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#41881 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JThomas »

otprilike je jasno da su ti glasovi puno više protiv kojovića, nego za nekoga ko je u stranci godinu i po. i to je demokratski, ali demokratski je i komentarisati šta bi moglo biti u pozadini.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#41882 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Jasno je šta je u pozadini, ali dok se nadođe... Samo da se preskupo ne plati.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#41883 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

JThomas wrote:otprilike je jasno da su ti glasovi puno više protiv kojovića, nego za nekoga ko je u stranci godinu i po. i to je demokratski, ali demokratski je i komentarisati šta bi moglo biti u pozadini.
Nisu to ideološki glasovi, niti protiv Kojovića niti za Marjanovića.
To su glasovi uglavnom dogovoreni statusni glasovi, za sebe lično, i svoja raznorazna imenovanja i postavljanja nanon dolaska svog čovjeka, jedan manji broj je glasovima osvetoljubivo rješavao svoje lične sukobe s Kojovićem i nezadovoljstvo tretmanom ili svojim rezultatima na izborima za koje krive stranku smatrajuči da ih stranka nije tretirala u skladu sa svojim ličnim mišljenjem o sebi , opet sve poprilično ličnoh... i tek mali broj ideoloških koji su progutali slatkorječivu šupljiku da će onn donijeti blagostanje u NS avliju. Opet ponavljam, iznosim svoje mišljenje, zasnovano na nekim mojim informacijama i iskustvenoj procjeni nekih konkretnih ljudi.
Uostalom, brzo će i kod najprepredenijih sam spasti maske.
Mnogi neče gubiti vrijeme tavoreči u NS čekajuči sljedeče izbore.
Sem nekih iz te grupe koji su uspjeli se uglaviti na pozicije. A ni oni nisu sigurni da neće promjeniti tabor uz dobru naknadu.
Stranke odavno trguju poslanicima.a poslanici se cjenjkaju s njima.
Bio sam prisutan nekim.
MK81
Posts: 99
Joined: 12/10/2018 12:05

#41884 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MK81 »

kluz franjo wrote:A može li malo konkretnije?
Koji istureni ljudi iz NS nemaju dana radnog iskustva?

Posto ljudi prozivaju evo npr. Srdjan Mandic, je kum od Forte. stavili ga za ministra a recimo on je radio u klasu neke poslove oko marketinga, nista spec... nemam pojma sta mu pise u cv , vjerovatno nesto frizirqno ali je ovo istina jer znam iz prve ruke... dakle bore se protiv ovakvih stvari i dosta su principijelni ali imaju i oni svojih provala... i prije sam pisao za Ibrahima Obhodzasa koji je sad opet izabran mislim u glavni odbor itd itd....
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#41885 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

MK81 wrote:
kluz franjo wrote:A može li malo konkretnije?
Koji istureni ljudi iz NS nemaju dana radnog iskustva?

Posto ljudi prozivaju evo npr. Srdjan Mandic, je kum od Forte. stavili ga za ministra a recimo on je radio u klasu neke poslove oko marketinga, nista spec... nemam pojma sta mu pise u cv , vjerovatno nesto frizirqno ali je ovo istina jer znam iz prve ruke...
Kolega,
CV ministra Mandića je javno dostupan dokument.
Ako je u njemu nešto netačno, frizirano, lažno - slobodno udarite i iz prve i iz druge ruke...
mrgreen
Posts: 1287
Joined: 12/05/2008 21:11

#41886 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mrgreen »

Da, logično se nameće da su to vise glasovi protiv Kojovica. Onda se postavlja pitanje, uz svo uvazavanje različitih kritičkih misljenja u vezi njega na koje svako ima pravo, da li je realno da je 40% protiv covjeka za cije vrijeme je stranka dozivjela najveći uspjeh i bila prva u poslijeratnoj historiji koja je u startu i odlucno rekla ne sda? Mozda jest, mozda nije.

DF je osnovan 2013. godine. Na forumu i uopšte je vladala velika euforija i nada da ce oni donijeti veliku promjenu (izboriti se protiv SDA). Nisam im vjerovala od pocetka, ali bez nekih jakih argumenata i da mi je neko rekao da su SDA podvala odbacila bih to kao bezveze teoriju zavjere. Trebalo je 6 godina da se u potpunosti raskrinkaju. Tako ce i za ovo o čemu danas pricamo trebati vremena.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#41887 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Ma... g. Mandić radi odličan posao...
MK81
Posts: 99
Joined: 12/10/2018 12:05

#41888 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MK81 »

kluz franjo wrote:
MK81 wrote:
kluz franjo wrote:A može li malo konkretnije?
Koji istureni ljudi iz NS nemaju dana radnog iskustva?

Posto ljudi prozivaju evo npr. Srdjan Mandic, je kum od Forte. stavili ga za ministra a recimo on je radio u klasu neke poslove oko marketinga, nista spec... nemam pojma sta mu pise u cv , vjerovatno nesto frizirqno ali je ovo istina jer znam iz prve ruke...
Kolega,
CV ministra Mandića je javno dostupan dokument.
Ako je u njemu nešto netačno, frizirano, lažno - slobodno udarite i iz prve i iz druge ruke...
zato i kazem kolega. U njemu stoji da je radio u klasu, a ja znam da je radio nizerangirane poslove oko marketinga. U sustini sve i svasta je radio kao i u vecini takvih firmi. Bio je i u Oslobodjenju raspalom neki rukovodilac ali mislim nesto kratko. I to je to. Covjek kum edinov, postavljen sa ovim za ministra kominalne privrede. Sad ti meni reci jel to ok? ja mislim da je to lose kadrovanje ali eto...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#41889 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by General War »

MK81 wrote:
kluz franjo wrote:
MK81 wrote:
Posto ljudi prozivaju evo npr. Srdjan Mandic, je kum od Forte. stavili ga za ministra a recimo on je radio u klasu neke poslove oko marketinga, nista spec... nemam pojma sta mu pise u cv , vjerovatno nesto frizirqno ali je ovo istina jer znam iz prve ruke...
Kolega,
CV ministra Mandića je javno dostupan dokument.
Ako je u njemu nešto netačno, frizirano, lažno - slobodno udarite i iz prve i iz druge ruke...
zato i kazem kolega. U njemu stoji da je radio u klasu, a ja znam da je radio nizerangirane poslove oko marketinga. U sustini sve i svasta je radio kao i u vecini takvih firmi. Bio je i u Oslobodjenju raspalom neki rukovodilac ali mislim nesto kratko. I to je to. Covjek kum edinov, postavljen sa ovim za ministra kominalne privrede. Sad ti meni reci jel to ok? ja mislim da je to lose kadrovanje ali eto...
Image
:D
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#41890 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

naša stranka sada polako, ali sigurno treba krenuti putem odstranjivanja stranih tkiva koji su na kongresu, podmuklo i hinjski, pokusali izvesti diverziju i preuzeti kontrolu u stranci.

pedja se pokazao i dokazao kao dobar lider i to sve eliminirao bez bilo kakvih trzavica i prepucavanja.

ocito da je marjanovic greska nase stranke, jer je isti doveden kako bi nasoj stranci pomogao da osvoji jedan mandat vise u skupstini kantona sarajevo.

predizborne procjene o broju mandata nase stranke u kantonu sarajevo su bile izmedju 6 i 7, a ostvarili su ih pet.

detaljnom i preciznom analizom se moze doci do zakljucka da damir marjanovic nije toliko pomogao nasoj stranci i treba se staviti na svoje mjesto. po mojoj skromnoj procjeni, njegovo mjesto u nasoj stranci jeste trci esalon, a uz stelu moze o drugi, samo negdje pri coskovima.

ps za marjanovica su glasovali mahom delegati iz sarajeva, a isti su bili protiv pedje.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#41891 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

MK81 wrote:
MK81 wrote:
kluz franjo wrote:A može li malo konkretnije?
Koji istureni ljudi iz NS nemaju dana radnog iskustva?
Posto ljudi prozivaju evo npr. Srdjan Mandic, je kum od Forte. stavili ga za ministra a recimo on je radio u klasu neke poslove oko marketinga, nista spec... nemam pojma sta mu pise u cv , vjerovatno nesto frizirqno ali je ovo istina jer znam iz prve ruke...
zato i kazem kolega. U njemu stoji da je radio u klasu, a ja znam da je radio nizerangirane poslove oko marketinga. U sustini sve i svasta je radio kao i u vecini takvih firmi. Bio je i u Oslobodjenju raspalom neki rukovodilac ali mislim nesto kratko. I to je to. Covjek kum edinov, postavljen sa ovim za ministra kominalne privrede. Sad ti meni reci jel to ok? ja mislim da je to lose kadrovanje ali eto...
Kolega, nećete se nadam se ljutiti, ali čisto zbog nekog našeg možda budućeg forumanja, da vas upoznam kako ja "ferceram".

Ne vjerujem ni javno dostupnim dokumentima, već ih (ako me interesuju) provjeravam iz barem dva izvora.
Pričama iz prve, druge, treće ruke ne vjerujem ni kada ih sam plasiram :)

Da zaokružimo ovu priču.
Vi ste napisali da vam se ne sviđa što "gro istaknutih NS članova nema radnog iskustva izvan politike i stranke".
Ja vas pitao "Kojih gro istaknutih konkretno?". Zajedno smo identifikovali samo Vibora Handžića, kao magistra političkih nauka.

Ja nemam ništa protiv (čak pozdravljam) da vi argumentovano iznesete svaku svoju kritiku na račun NS. Po bilo kojem pitanju.
Ali jednostavno ne učestvujem u argumentaciji tipa "znam, mislim, čuo iz prve ruke, itd."

Još jednom, ne smatram da je moj pristup jedini dobar, bolji ili bilo šta. Svako ima pravo na svoj pristup i svoj način.
Bitno je da javnost konstantno i kvalitetno kontroliše svoje izabrane i imenovane predstavnike.
Puno pozdrava
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#41892 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

malakh wrote: ps za marjanovica su glasovali mahom delegati iz sarajeva, a isti su bili protiv pedje.
I ne napisah odgovor drugom kolegi, a već... :-D
Koliko ja znam delegati imaju samo jedan glas, pa je logično da ako su glasali za npr. Kojovića, da nisu glasali za Marjanovića.
Ali više me interesuje Vaš izvor informacije o "zaštićenom geografskom porijeklu" delegata koji "mahom glasali ovako, a ne onako"?
Nadam se da nije isti onaj iz SDP-a, što vam je prije tri mjeseca pričao da je pad Vlade KS "samo pitanje dana".
Da ne zaboravim... :mrgreen:
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#41893 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

kluz franjo wrote: I ne napisah odgovor drugom kolegi, a već... :-D
Koliko ja znam delegati imaju samo jedan glas, pa je logično da ako su glasali za npr. Kojovića, da nisu glasali za Marjanovića.
Ali više me interesuje Vaš izvor informacije o "zaštićenom geografskom porijeklu" delegata koji "mahom glasali ovako, a ne onako"?
Nadam se da nije isti onaj iz SDP-a, što vam je prije tri mjeseca pričao da je pad Vlade KS "samo pitanje dana".
Da ne zaboravim... :mrgreen:
postavimo se u situaciju delegata. kojom logikom bi podržali čovjeka koji je u stranku ušao prije godinu i malo jače, a ne čovjeka koji je od samog početka u stranci i koji je vodio stranku ka historijskom uspjehu?

delegati sigurno nisu glasovali za marjanovića zbog hippi izgleda, niti su sa marsa pali direktno na kongres.

ah vlada. zašto ne kažete i ne odate mi priznanje da sam prije tri mjeseca govorio da je vlada na klimavim nogama i da će sbb izdati? sjećate se vi tih postova, to je bilo zajedno napisano sa citiranim. mnogi su pisali da neće, da to konaković kontrolira, da ja izmišljam za pecikozu etc. možda je moja greška što sam napisao da je pitanje dana, trebao sam napisati pitanje sedmice ili mjeseca, ali se ponovo događa. znate, tko se jednom opekne i u jogurt puše, a politiku pratim dugo godina i još uvijek se sve radi po uhodanom šablonu.

kolega, teško je biti neutralni sagovornik, ma koliko se trudili. nekada emocije ponesu i čovjek se oda.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#41894 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

malakh wrote:
kluz franjo wrote: I ne napisah odgovor drugom kolegi, a već... :-D
Koliko ja znam delegati imaju samo jedan glas, pa je logično da ako su glasali za npr. Kojovića, da nisu glasali za Marjanovića.
Ali više me interesuje Vaš izvor informacije o "zaštićenom geografskom porijeklu" delegata koji "mahom glasali ovako, a ne onako"?
Nadam se da nije isti onaj iz SDP-a, što vam je prije tri mjeseca pričao da je pad Vlade KS "samo pitanje dana".
Da ne zaboravim... :mrgreen:
postavimo se u situaciju delegata. kojom logikom bi podržali čovjeka koji je u stranku ušao prije godinu i malo jače, a ne čovjeka koji je od samog početka u stranci i koji je vodio stranku ka historijskom uspjehu?

delegati sigurno nisu glasovali za marjanovića zbog hippi izgleda, niti su sa marsa pali direktno na kongres.

ah vlada. zašto ne kažete i ne odate mi priznanje da sam prije tri mjeseca govorio da je vlada na klimavim nogama i da će sbb izdati? sjećate se vi tih postova, to je bilo zajedno napisano sa citiranim. možda je moja greška što sam napisao da je pitanje dana, trebao sam napisati pitanje sedmice ili mjeseca, ali se ponovo događa.

kolega, teško je biti neutralni sagovornik, ma koliko se trudili. nekada emocije ponesu i čovjek se oda.
Ne znam za emocije.
Znam da ste puno napisali, a odgovorili na pitanje niste.
Ali meni nije teško ponoviti. Kako znate da su "mahom delegati iz Sarajeva glasali za Marjanovića"?
Nema ljutnje, nema emocija.
Vi iznosite tvrdnju, ja pitam iz kojeg izvora.
Evo još jedan... :mrgreen:
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#41895 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

kluz franjo wrote: Ne znam za emocije.
Znam da ste puno napisali, a odgovorili na pitanje niste.
Ali meni nije teško ponoviti. Kako znate da su "mahom delegati iz Sarajeva glasali za Marjanovića"?
Nema ljutnje, nema emocija.
Vi iznosite tvrdnju, ja pitam iz kojeg izvora.
Evo još jedan... :mrgreen:
nije tajna da sam bio član naše stranke, s'toga je i logčno da i danas imam određene kontakte sa ljudima koji su još uvijek unutar naše stranke. ruku na srce, manje nego li ranije, ali dovoljno da saznam neke stvari. ranije sam pisao o istima i sve je forum zapamtio.

glede emocija, u posljednje vrijeme ih ima malo više. polako kolega, forum služi za kvalitetan razgovor, emocijama nije mjesto na istom. postajete tip forumaša koji rijetko diskutira, više se bavite dokazivanjem i što bi naš narod rekao kontriranjem, tako da vaš stav povodom mnogo pitanaj ne znam, a ranije sam ga znao.

elem, ja tvrdim da je bilo spletkarenja od strane damira marjanovića i da ga je peđa pobijedio u svim igricama. dakle tvrdim, moj stav. preciziran. da me slučajno ne pitate za izvor.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#41896 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

malakh wrote:
kluz franjo wrote: Ne znam za emocije.
Znam da ste puno napisali, a odgovorili na pitanje niste.
Ali meni nije teško ponoviti. Kako znate da su "mahom delegati iz Sarajeva glasali za Marjanovića"?
Nema ljutnje, nema emocija.
Vi iznosite tvrdnju, ja pitam iz kojeg izvora.
Evo još jedan... :mrgreen:
nije tajna da sam bio član naše stranke, s'toga je i logčno da i danas imam određene kontakte sa ljudima koji su još uvijek unutar naše stranke. ruku na srce, manje nego li ranije, ali dovoljno da saznam neke stvari. ranije sam pisao o istima i sve je forum zapamtio.

glede emocija, u posljednje vrijeme ih ima malo više. polako kolega, forum služi za kvalitetan razgovor, emocijama nije mjesto na istom. postajete tip forumaša koji rijetko diskutira, više se bavite dokazivanjem i što bi naš narod rekao kontriranjem, tako da vaš stav povodom mnogo pitanaj ne znam, a ranije sam ga znao.

elem, ja tvrdim da je bilo spletkarenja od strane damira marjanovića i da ga je peđa pobijedio u svim igricama. dakle tvrdim, moj stav. preciziran. da me slučajno ne pitate za izvor.
Nije nikakav problem. Ja pitao, vi odgovorili. A kao što kažete, "forum pamti".
Ja zahvalan na odgovoru - te mogu kreirati svoj stav glede Vaše tvrdnje. Sve OK.
Nego evo. Sve što Vas interesuje u vezi i glede mojih stavova... Stojim na raspolaganju... Kao i uvijek uostalom.
Ovaj put bez smajlija.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#41897 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

kluz franjo wrote: Nije nikakav problem. Ja pitao, vi odgovorili. A kao što kažete, "forum pamti".
Ja zahvalan na odgovoru - te mogu kreirati svoj stav glede Vaše tvrdnje. Sve OK.
Nego evo. Sve što Vas interesuje u vezi i glede mojih stavova... Stojim na raspolaganju... Kao i uvijek uostalom.
Ovaj put bez smajlija.
da počnemo...

čime i zbog čega je damir zaslužio 59 glasova (ako se ne varam) na kongresu? što je to peđa loše učinio da mu cca 40% delegata, mislim od broja koji su glasovali, ne podari svoj glas? što je to damir marjanović učinio više od peđa da tih cca 40% delegata ubjedi da glasuju za njega?
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#41898 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

malakh wrote:
kluz franjo wrote: Nije nikakav problem. Ja pitao, vi odgovorili. A kao što kažete, "forum pamti".
Ja zahvalan na odgovoru - te mogu kreirati svoj stav glede Vaše tvrdnje. Sve OK.
Nego evo. Sve što Vas interesuje u vezi i glede mojih stavova... Stojim na raspolaganju... Kao i uvijek uostalom.
Ovaj put bez smajlija.
da počnemo...

čime i zbog čega je damir zaslužio 59 glasova (ako se ne varam) na kongresu? što je to peđa loše učinio da mu cca 40% delegata, mislim od broja koji su glasovali, ne podari svoj glas? što je to damir marjanović učinio više od peđa da tih cca 40% delegata ubjedi da glasuju za njega?
Nije problem.
Ja ću se prvo generalno referisati na jednu moju opservaciju od prije nekih mjesec dana (mislim da je baš bila sa vama, provjerite).
Nisam, niti sam ikada bio član NS ili neke druge stranke.
Moje kontakte koje imam sa nekim članovima NS i informacije koje dobijam od istih koristim isključivo za kreiranje sopstvenog stava, a ne za distribuciju kojekakvih vijesti "iz prve ruke". Moj izbor - ništa posebno.

U vezi vašeg pitanja. Kao što sam i prije mjesec dana rekao. Ne znam, niti me interesuje motivacija delegata. Njihovo stranačko pravo, njihov rezon.
Ja lično (kao simpatizer i glasač) bih glasao za Kojovića (i to sam jasno napisao), to ne znači da mislim da bi Marjanović bio smak svijeta ili nešto slično.
U politiku, nigdje na svijetu, ne idu stidljivi i povučeni. Te i kandidaturu Marjanovića posmatram u svijetlu ambicioznosti.
Rezultat unutarstranačkog izbora posmatram u svjetlu (kako je to jedan od forumaša opisao) istinski demokratskog procesa u kojem su delegati "izvagali" svoje za i protiv i donijeli većinsku, demokratsku odluku - sa kojom se ja slažem.
Nijedne ružne riječi nije bilo (u javnosti) ni prije, a evo ni poslije kongresa. Što mi još jednom potvrđuje ispravnost mojih biračkih odluka.
Za kraj (a isto sam pisao i prije godinu i po dana), upravo je rukovodstvo NS na čelu sa Kojovićem onomad u stranku integriralo igg i Marjanovića.
Ako je on "šupak", "kukavičije jaje", "SDA igrač" i slično što se "iz prvih ruku" ovdje insinuiralo, onda je primarno krivica Kojovića to što je Marjanović uopšte bio kandidat.
Ja smatram da je "u zdravoj konkurenciji, zdrav duh".
A vjerujte mi da sam bio veoma opušten u vezi re-izbora Kojovića.
Pripišite to mojoj mudrosti ili "dobrim informacijama iz prve ruke", kako god...
Ima li još nešto?
zippoo87
Posts: 19655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#41899 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

malakh wrote:
ps za marjanovica su glasovali mahom delegati iz sarajeva, a isti su bili protiv pedje.
cuj ovo ?
ovo mi je iznenadjenje...ima li kakvih "opipljivih" dokaza za ovo ?
jedino na koga ja mogu tipovati da je glasao protiv PK je mozda ostatak ekipe Denisa Gratza

edit:
nisam iscitao sve postove a postavio sam pitanje...dakle to je neko tvoje razmisljanje,nema dokaza...ok
zippoo87
Posts: 19655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#41900 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-saraj ... /190521144

jos jedan plus za ovu novu vladu KS
trebalo je ovo davno poceti
Locked