malakh wrote:kluz franjo wrote:
Nije nikakav problem. Ja pitao, vi odgovorili. A kao što kažete, "forum pamti".
Ja zahvalan na odgovoru - te mogu kreirati svoj stav glede Vaše tvrdnje. Sve OK.
Nego evo. Sve što Vas interesuje u vezi i glede mojih stavova... Stojim na raspolaganju... Kao i uvijek uostalom.
Ovaj put bez smajlija.
da počnemo...
čime i zbog čega je damir zaslužio 59 glasova (ako se ne varam) na kongresu? što je to peđa loše učinio da mu cca 40% delegata, mislim od broja koji su glasovali, ne podari svoj glas? što je to damir marjanović učinio više od peđa da tih cca 40% delegata ubjedi da glasuju za njega?
Nije problem.
Ja ću se prvo generalno referisati na jednu moju opservaciju od prije nekih mjesec dana (mislim da je baš bila sa vama, provjerite).
Nisam, niti sam ikada bio član NS ili neke druge stranke.
Moje kontakte koje imam sa nekim članovima NS i informacije koje dobijam od istih koristim isključivo za kreiranje sopstvenog stava, a ne za distribuciju kojekakvih vijesti "iz prve ruke". Moj izbor - ništa posebno.
U vezi vašeg pitanja. Kao što sam i prije mjesec dana rekao. Ne znam, niti me interesuje motivacija delegata. Njihovo stranačko pravo, njihov rezon.
Ja lično (kao simpatizer i glasač) bih glasao za Kojovića (i to sam jasno napisao), to ne znači da mislim da bi Marjanović bio smak svijeta ili nešto slično.
U politiku, nigdje na svijetu, ne idu stidljivi i povučeni. Te i kandidaturu Marjanovića posmatram u svijetlu ambicioznosti.
Rezultat unutarstranačkog izbora posmatram u svjetlu (kako je to jedan od forumaša opisao) istinski demokratskog procesa u kojem su delegati "izvagali" svoje za i protiv i donijeli većinsku, demokratsku odluku - sa kojom se ja slažem.
Nijedne ružne riječi nije bilo (u javnosti) ni prije, a evo ni poslije kongresa. Što mi još jednom potvrđuje ispravnost mojih biračkih odluka.
Za kraj (a isto sam pisao i prije godinu i po dana), upravo je rukovodstvo NS na čelu sa Kojovićem onomad u stranku integriralo igg i Marjanovića.
Ako je on "šupak", "kukavičije jaje", "SDA igrač" i slično što se "iz prvih ruku" ovdje insinuiralo, onda je primarno krivica Kojovića to što je Marjanović uopšte bio kandidat.
Ja smatram da je "u zdravoj konkurenciji, zdrav duh".
A vjerujte mi da sam bio veoma opušten u vezi re-izbora Kojovića.
Pripišite to mojoj mudrosti ili "dobrim informacijama iz prve ruke", kako god...
Ima li još nešto?