Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41876 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Snake Eyes wrote:Preporuka za Žabu, od mene desetka. Emir rasturio ulogu.
Si vidio kako je pojeo, a još mu i Nikola život spasio.
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#41877 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

al je Mickey propao ko kauc..bas ga gadno gledat.
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#41878 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

Battle of the Sexes (2017) -
www.imdb.com/title/tt4622512/


Image

osvjezenje. odlicna gluma. pogledat.
User avatar
ferratilis
Posts: 8371
Joined: 25/11/2013 16:48

#41879 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by ferratilis »

Bloo wrote:Bitka za Alžir - vrhunski film.
Nevoljko ga odgledah na faksu jer je bio dio silabusa.
Ostala oduševljena.
Izvrstan primjer postkolonijalizma na filmu.
I kod mene je bio na silabusu, kao zadaca i niko ga nije pogledao. Onda smo ga "po kazni" morali gledat na predavanju :lol:
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41880 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Šta bih ja dao da sam zanimljive filmove imao u silabusu.
Nije ni čudo da smo proali k'o žeton kad se ni zanimljivim
stvarima studenti ne žele baviti. Kako će se tek onda
baviti nezanimljivim?
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#41881 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by John Cleese »

johnnykola wrote:Najbolji mi film u Aronofskog (unatrag mjesec-dva traju raspre o njegovom filmu Majka!) (dobro, Crni labud je ublizu). Sportska drama. Priča o profesionalnom hrvaču Randyju Robinsu (M. Rourke), poznatom kao Ram Jam, čiji su dani slave i uspjeha u ringu davno iza njega. A sad mu je i zdravlje ozbiljno načeto... Danas plaća danak dugogodišnjim borbama u ringu i izvan njega. No, riskrirat će sve kako bi dokazao da ima snage za još jedan meč – ponovni susret u Madison Square Gardenu sa “Ajatolahom”. Među brojnim nominacijama i nagradama spomenut ćemo nominacije za Oscara 2009. (najbolja uloga M. Rourke i najbolja spredna uloga M. Tomei); iste godine M. Rourke dobio je nagradu BAFTA te Zlatni globus za najbolju ulogu. Film je prikazan u okviru Open air programa petnaestog SFF-a 2009. godine.

Na odjavnoj špici svira pjesma Brucea Springsteena "Wrestler" za koju je dobio Zlatni globus za najbolju originalnu pjesmu.

HRT2 21.00.

https://i.imgur.com/mw5FzVY.jpg


Film na TV-u
Da me ko upita, ne bih mu rekao da je to dobar film.
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41882 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Definitivno ti jednostavno nije legao jer to jeste najbolji film Darenov. Nego, hoćeš Slavu bugarsku iz 2016. gledati?
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#41883 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by John Cleese »

johnnykola wrote:Definitivno ti jednostavno nije legao jer to jeste najbolji film Darenov. Nego, hoćeš Slavu bugarsku iz 2016. gledati?
Ma zafrkavam se - ne bih rekao da je The Wrestler dobar film zato sto je odlican :D :kiss:

Slavu jos nisam gledao, a zanima me :)
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41884 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

John Cleese wrote:
johnnykola wrote:Definitivno ti jednostavno nije legao jer to jeste najbolji film Darenov. Nego, hoćeš Slavu bugarsku iz 2016. gledati?
Ma zafrkavam se - ne bih rekao da je The Wrestler dobar film zato sto je odlican :D :kiss:

Slavu jos nisam gledao, a zanima me :)
Aham. :-D
Imaš PP.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#41885 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Bloo »

johnnykola wrote:Šta bih ja dao da sam zanimljive filmove imao u silabusu.
Nije ni čudo da smo proali k'o žeton kad se ni zanimljivim
stvarima studenti ne žele baviti. Kako će se tek onda
baviti nezanimljivim?
Nekad ne znas da je nesto zanimljivo dok ne iskusis :mrgreen:
Ne budi Broj jedan

Uz ovaj film bio je i Disgrace sa Malkovichem...i sad imam traume
User avatar
Truba
Posts: 93779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#41886 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

Snake Eyes wrote:koji klinac uopće znači zaboravljen film?
niko ga danas ne gleda
niko ga ne spominje ko ga je nekad davno gledao :D

niko ga ne kopira :D a veoma je dobar :D i aktualan

u SFu je za to meni najbolji primjer ZPG ilitiga zero population growth iz 1972

http://www.imdb.com/title/tt0069530/?ref_=fn_al_tt_1

takodjer često naletim na relativno ok filmove koji nemaju ni 100 glasova na imdb a iz 1971. su npr
to je meni zaboravljen film ne znam što je vama :D
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41887 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

HRT2 17.30.

Image

FOX Movies 22.30.

Image

Film na TV-u
User avatar
Truba
Posts: 93779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#41888 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

te signse sam gledao prvi i posljednji put na kazeti :D VHS i to na onoj na kojoj je snimljeno onom drugom verzijom da može više stati :D ali moj video nije mogao to pokrenuti pa je sve izgledalo ubrzano :D
dao sam mu 1/10 :D
ALI...svaki drugi kasnije njegov film sam ekstra ocijenio tako da ću to pothitno morati ponovno ovjeriti :D
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41889 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Black swan wrote:te signse sam gledao prvi i posljednji put na kazeti :D VHS i to na onoj na kojoj je snimljeno onom drugom verzijom da može više stati :D ali moj video nije mogao to pokrenuti pa je sve izgledalo ubrzano :D
dao sam mu 1/10 :D
ALI...svaki drugi kasnije njegov film sam ekstra ocijenio tako da ću to pothitno morati ponovno ovjeriti :D
Bio si u grešci.
User avatar
harač
Posts: 5273
Joined: 13/02/2006 13:30

#41890 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by harač »

Black swan wrote:
Snake Eyes wrote:koji klinac uopće znači zaboravljen film?
niko ga danas ne gleda
niko ga ne spominje ko ga je nekad davno gledao :D

niko ga ne kopira :D a veoma je dobar :D i aktualan
dosta precizno :lol:

joj Signes... "tell him to see... tell him to see", "swing away... swing away", čovječe na nivou durakovića i crvenog oka :D
User avatar
harač
Posts: 5273
Joined: 13/02/2006 13:30

#41891 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by harač »

Black swan wrote:te signse sam gledao prvi i posljednji put na kazeti :D VHS i to na onoj na kojoj je snimljeno onom drugom verzijom da može više stati :D ali moj video nije mogao to pokrenuti pa je sve izgledalo ubrzano :D
dao sam mu 1/10 :D
ALI...svaki drugi kasnije njegov film sam ekstra ocijenio tako da ću to pothitno morati ponovno ovjeriti :D
lady in the water, avatar, happening etc is "ekstra ocijenio" :run: :skoljka: najveći cirkusant hollywooda, ali o ukusima se ne raspravlja :D
User avatar
Truba
Posts: 93779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#41892 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

ne bi mi mrsko otići na IMDB jer imam samo njegova dva filma u kolekciji pa ne mogu jednim klikom izvući ocjene

2016 Split 8/10 ovaj je najbolji :arrow: 8) divx
2013 After Earth 6/10 ovo je onako niš posebno :-D divx
2010 The Last Airbender Nisam gledao i neću :oops:
2008 The Happening 7/10 ovaj je ok 8-) divx
2006 Lady in the Water nisam gledao JOŠ :?
2004 The Village 7/10 ovaj je super 8) divx
2002 Signs 1/10 WTF :shock: VHS
2000 Unbreakable 1/10 WTF :shock: KINO
1999 The Sixth Sense 4/10 WTF :shock: KINO

definitivno moli za ponovnim gledanjem
User avatar
Truba
Posts: 93779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#41893 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

triconja wrote:Ti si jedini kojeg znam a da je opsjednut filmovima :lol: :thumbup:
to mi je i mejl... opsjednut filmovima @ neki provajder. kom
User avatar
ferratilis
Posts: 8371
Joined: 25/11/2013 16:48

#41895 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by ferratilis »

Vince Vaughn :thumbup:

Image
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#41896 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Snake Eyes »

Black swan wrote:
Snake Eyes wrote:koji klinac uopće znači zaboravljen film?
niko ga danas ne gleda
niko ga ne spominje ko ga je nekad davno gledao :D

niko ga ne kopira :D a veoma je dobar :D i aktualan

u SFu je za to meni najbolji primjer ZPG ilitiga zero population growth iz 1972

http://www.imdb.com/title/tt0069530/?ref_=fn_al_tt_1

takodjer često naletim na relativno ok filmove koji nemaju ni 100 glasova na imdb a iz 1971. su npr
to je meni zaboravljen film ne znam što je vama :D
upravo zato pitam jer je hrvač preporučen ranije na temi, pohvaljen i ostalo,gdje je tu zaborav? Kontam da bih trebao svake godine pogledat, spomenut ili preporučit filmove koje sam gledao kako ne bi pali u zaborav :D
User avatar
Eggsy
Posts: 6744
Joined: 04/03/2015 11:38

#41897 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Eggsy »

bato99 wrote:Image
:thumbup: :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 50761
Joined: 26/02/2004 00:00

#41898 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by karanana »

opa, izgleda izlaze leakovi nekih oskar kandidata.
Screeneri su uvijek lijep poklon za novu godinu
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41900 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Prva 15.55.

Nešto ste ga bili naganjali.

Image

RTS2 17.30.

Velika iluzija - Novogodišnji specijal. U moru kvalitetnih i manje kvalitetnih
filmova i događaja, u specijalnom izdanju Velike iluzije "Godina na filmu",
podsjećamo se najvažnijih filmskih momenata u 2017.
Zbog najjačeg utiska u regionalnoj produkciji u 2017. u "Krupnom planu"
rekapituliramo susret sa kreatorom serije Senke nad Balkanom Draganom
Bjelogrlićem, Marijom Bergam, Andrijom Kuzmanovićem i Viktorom Savićem.
Idemo u Berlin, Kan i Veneciju. Rekapituliramo tri ključna svjetska festivala
i filmove koji su obilježili godinu. Vraćamo se u Holivudski Kodak teatar uz prisjećanje
na 89. dodjelu Oscara koja će ostati upamćena zbog greške epskih razmjera.
Zatvaramo krug jubilarnim 30. nagradama Evropske filmske akademije dodijeljenim
u sjedištu akademije u Berlinu.
Iskoračit ćemo i u budućnost i vidjeti šta su filmska očekivanja u 2018.

Image

HRT2 20.05.

Odličan dokumentarac o klimatskim promjenama.
Vodi nas DiCaprio, a Scorsese je producirao film.
Detaljnije ovdje.

Image

HRT1 20.05.

Image

Pink Movies 23.00.

Jedan od najboljih trilera svih vremena.

Image

Film na TV-u
Post Reply