Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
zippoo87
Posts: 19655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#41851 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

uvijek moze bolje ali treba biti realan i odmjeren
Pedja se stvarno trudi,ali sada mora svu svoju energiju usmjeriti u sirenje stranke po cijeloj BiH a u tome mu moraju pomoci i gradjani gradova sirom BiH,gdje ce nadji 10-15 istomisljenika i osnovati odbore a onda zovnuti Pedju i rukovodstvo da se dogovore oko rada,infrastrukture,lokacije,racuna i ostalih detalja
ovako to funkcionise,jer NS se ne siri na nacin kako to rade druge stranke...daju nekome 5000 KM,kazu iznajmi kancelariju i daj ljudima sta para,da se privuku u odbor...ovakva politika nas i jeste unazadila a i cim nestane pare,ovakvi odbori se ugase,jer su ljudi tu zbog cistog interesa a ne zbog ideje i poboljsanja lokalne uprave.Dakle,sve je sada i do ljudi u RSu i u Hercegovini...da li zaista zele pokusati nesto da mijenjanju ili ne zele.NS je i do sada otvarala odbore u svim mjestima gdje se mogla naci neka ekipica koja je htjela raditi i tu nikada niti jedan predsjednik NSa nije uskratio svoju podrsku...ni Bojan Bajic,ni Denis Gratz a nije ni Pedja .Ovo znam iz prve ruke.
Sada neka NS malo potrosi i para na sirenje stranke,neka pokusaju i sa ovim primjerom,otvori kancelariju i pokusaj na neki nacin privuci ljude,ali se mora raditi na sirenju...u pozadini NSa se radilo deceniju a tek se sada vide neki mjerljivi rezultati i nista se ne desava preko noci.Zato pozivam i ovdje forumase,ako ih ima iz mjesta gdje NS nema svoje odbore,da pokusaju medju svojom rajom okupiti neku ekipu i onda neka se obrate Pedji da dodje i da se pokusa osnovati OO i dogovoriti sve,

nemojte samo ocekivati da ce se stvari same od sebe desiti i da ce se nesto promijeniti "bozijim" davanjem...jer nece,treba raditi a ko radi,tu su rezultati

sto se tice Marjanovica...sve ovo mi nekako djeluje previse isforsirano i predimenzionirano...covjek je pokazao da je dobar i da radi...a evo prosli su i izbori u stranci,ima novo rukovodstvo i sada se treba baciti samo na rad,rad,rad

izbori su za godinu,godina prodje brzo
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#41852 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Ima Peđa sad važnijih stvari.
Od postanka, najjači, najbolji i najutjecajniji NS 60% prema 40% izrežiranog i visoko organiziranog, onog što je jučer ušlo, govori da je stranka u velikoj krizi.
Procenti i priča koja im je prethodila kažu da je Peđa potcijenio protivnika, da je loše "odradio" teren, da je SDA duboko unutar stranke, i da mu tek predstoji posao koji je nekidan završio Nikšić.
A još su Nikšićevi sami izašli van iz ormara, a njegovi su duboko unutra ušuškani. Veliki posao...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#41853 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Banksy wrote:Ima Peđa sad važnijih stvari.
Od postanka, najjači, najbolji i najutjecajniji NS 60% prema 40% izrežiranog i visoko organiziranog, onog što je jučer ušlo, govori da je stranka u velikoj krizi.
Procenti i priča koja im je prethodila kažu da je Peđa potcijenio protivnika, da je loše "odradio" teren, da je SDA duboko unutar stranke, i da mu tek predstoji posao koji je nekidan završio Nikšić.
A još su Nikšićevi sami izašli van iz ormara, a njegovi su duboko unutra ušuškani. Veliki posao...
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#41854 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Sad je bar čisto čiji je Marjanović. 40% ne dobija autsajder koji je jučer došao, pa pobrao simpatije pojedinaca. Ovo je ozbiljno organizirano. S druge strane, ta info o njih 40% unutra je vrlo korisna. I pomalo zastrašujuća. :D :(
ratomir
Posts: 176
Joined: 23/07/2013 14:31

#41855 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ratomir »

Pitam se šta je zapravo krajnji cilje te stranke,ja koliko znam oni patroliraju od baščaršije do marijn dvora.
Prave neku šoljica državu. Mislim nekad sam ih gotivio al sad ne znam šta zapravo hoće.Neki dan su nam (građanima) prezentovali svoju financijsku dobit i korist od postojanja.Da li su oni zapravo firma,jel Danis Tanović u toj stranci?????
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#41856 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by General War »

kmirsad wrote:
Banksy wrote:Ima Peđa sad važnijih stvari.
Od postanka, najjači, najbolji i najutjecajniji NS 60% prema 40% izrežiranog i visoko organiziranog, onog što je jučer ušlo, govori da je stranka u velikoj krizi.
Procenti i priča koja im je prethodila kažu da je Peđa potcijenio protivnika, da je loše "odradio" teren, da je SDA duboko unutar stranke, i da mu tek predstoji posao koji je nekidan završio Nikšić.
A još su Nikšićevi sami izašli van iz ormara, a njegovi su duboko unutra ušuškani. Veliki posao...
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Hmmm, znaci ako ko pod bilo kojim razlogom nije za Pedju, znaci da je automatski SDA spavac?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#41857 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by General War »

ratomir wrote:Pitam se šta je zapravo krajnji cilje te stranke,ja koliko znam oni patroliraju od baščaršije do marijn dvora.
Prave neku šoljica državu. Mislim nekad sam ih gotivio al sad ne znam šta zapravo hoće.Neki dan su nam (građanima) prezentovali svoju financijsku dobit i korist od postojanja.Da li su oni zapravo firma,jel Danis Tanović u toj stranci?????
Isto sto i SDA, i SDP, I DF...svi imaju dobro utaban put, po mahalama federacije...i sta?
Zamisli da su bosanci tako bili pametni ko ti pa da kazu Titu, jbg Tito...sto od ukupno sedam neprijateljskih ofanziva kod nas bi sest? :-) :lol:
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#41858 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Company85 »

Novak20 wrote:
Nivelacija wrote:Ne moze bolje u Zenici, nadam se da ce im se prepoloviti broj glasova i da ce izgubiti i ovih 1-2 vijecnika i u gradu i u kantonu.
Zašto ?
Zato sto je on zeljan SDA vlasti i shvata da je NS potencijalna opasnost za takvu vlast
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#41859 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JThomas »

General War wrote:
ratomir wrote:Pitam se šta je zapravo krajnji cilje te stranke,ja koliko znam oni patroliraju od baščaršije do marijn dvora.
Prave neku šoljica državu. Mislim nekad sam ih gotivio al sad ne znam šta zapravo hoće.Neki dan su nam (građanima) prezentovali svoju financijsku dobit i korist od postojanja.Da li su oni zapravo firma,jel Danis Tanović u toj stranci?????
Isto sto i SDA, i SDP, I DF...svi imaju dobro utaban put, po mahalama federacije...i sta?
Zamisli da su bosanci tako bili pametni ko ti pa da kazu Titu, jbg Tito...sto od ukupno sedam neprijateljskih ofanziva kod nas bi sest? :-) :lol:
hajd' ti prvo zapadnu hercegovinu oslobodi pa se vrati kod nas :roll: :lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#41860 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by General War »

JThomas wrote:
hajd' ti prvo zapadnu hercegovinu oslobodi pa se vrati kod nas :roll: :lol:
:?
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#41861 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JThomas »

ma kao ona priča, što građanske stranke ne traže glasove u zapadnoj hercegovini, one su samo kukavičje jaje naivnim bošnjacima...
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15268
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#41862 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Prpa.ba »

Kad se stranackim organima ukaze na pozitivne finansije i racionalan utrosak sredstava, onda se postavlja pitanje je li stranka firma ili treba da sluzi za siri interes, i kako zbog tog stava ne treba da ih "gotivimo". (NS)

Kad se medijima ukaze na negativne finansije i raspad finansijske konstrukcije s obzirom na sredstva, onda se zakljuci da stranku vode ljudi koji nikad ne bi znali upravljati ozbiljnim sistemom i da zato ne treba da ih "gotivimo". (SDP)

Kada postojis samo da udaras po prstima i po nosu a finansijski izvjestaj ( :lol: ) organima stranke ( :lol: ) je misaona imenica, onda se dozivljava ekstaza "gotivljenja" na cijeloj slobodnoj teritoriji na kojoj djeluje stranka. (DF)

50 nijansi zelene.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#41863 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by General War »

JThomas wrote:ma kao ona priča, što građanske stranke ne traže glasove u zapadnoj hercegovini, one su samo kukavičje jaje naivnim bošnjacima...
Ma ok, nego ne znam je li meni ili njemu repliciras.
Ja'na majko svi naivni...samo u SDA je snaga...i tako 25 godina.
zippoo87
Posts: 19655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#41864 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

ratomir wrote:Pitam se šta je zapravo krajnji cilje te stranke,ja koliko znam oni patroliraju od baščaršije do marijn dvora.
Prave neku šoljica državu. Mislim nekad sam ih gotivio al sad ne znam šta zapravo hoće.Neki dan su nam (građanima) prezentovali svoju financijsku dobit i korist od postojanja.Da li su oni zapravo firma,jel Danis Tanović u toj stranci?????
hoce candy.ja drug moj i zele boMbona
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#41865 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by izvrsni direktor »

ratomir wrote:Mislim nekad sam ih gotivio al sad su uzeli kanton od mog sda
SelOm
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#41866 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

Za novu direktoricu TVSA bit će imenovana Kristina Ljevak


https://www.klix.ba/vijesti/bih/za-novu ... /190521034

imenovanje naše stranke. :thumbup: :thumbup:
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#41867 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by thekupus »

Zbogom tv glasilu SDA.
Neće vam ovo oprostiti, sad će krenuti faktor i stav sa napadima, i botovi.
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#41868 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pravi Valter »

Ja onako usput opet da primjetim. Meni je stvarno degutantno nazivati jedinu stranku koja se 100% izjasnila na neće koalirati sa nacionalnim strankama, pa samim time i SDA, produženom rukom upravo SDA. Sa druge strane mi je smiješno kada se, po osnovu nekih poluinformacija i dezinformacija koje se i ovde plasiraju a prenose sa režimskih medija, Marjanović proziva SDA-ovcem. Mislim da ga se može okarakterisati na razne načine, u želji da ga se ocrni može da radi i "dječja mašta koja može svašta", može mu se prišiti, uspješno ili ne, što-šta, ali nazvati ga SDA krticom je rezultat isključivo kamare neznanja i loših namjera.
I da se razumijemo, Kojović je zasluženo ostao na čelu jedine stranke koja se može pohvaliti unutarstranačkom demokratijom. Da ima mnogo posla pred sobom to je jasno, da je negdje pogrešno radio vjerovatno jeste, da će to popraviti - mora. Ovde treba shvatiti da su ovom situacijom svi pobjednici jer će i Kojović koji je ostao na čelu stranke i Marjanović koji nije u tome nije uspio, morati još bolje raditi ubuduće.
Smatram da nema potrebe spuštati nivo komunikacije na niske grane. Ta nisu se ljudi preko nišana gledali nego su birali svoga favorita za predsjednika stranke u potpuno demokratskom okruženju a što je, ponavljam opet, samo kod njih vidjeno. I takva situacija može samo doprinijeti daljnjem dizanju ljestvice za sve one koji su učesnici tog procesa.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#41869 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by agent_zero »

thekupus wrote:Zbogom tv glasilu SDA.
Neće vam ovo oprostiti, sad će krenuti faktor i stav sa napadima, i botovi.
Eno im ona odvratna SDAovska minderaška televizija Hayat, gdje su uvijek glavni gosti vrhuška SDA i ona rospija s KCUS-a.

P.S.

Čestitam Peđa na ponovnom izboru.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#41870 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

cyprus wrote:40% za Damira je nešto više nego što sam očekivao, ali je opet odličan pokazatelj kako je moguće imati unutarstranačku demokratiju, a opet očuvati njeno jedinstvo... Sigurno je da različitih struja ima i unutar NS-a, ali to je sasvim normalno... Nije ni realno očekivati da ih nema, bilo u NS-u, bilo u nekom drugom kolektivu... Pa kad se pet ljudi sastane na kafi, među njima postoje bar dvije struje, a da ne govorimo o iole složenijim i brojnijim grupacijama...
:thumbup:
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#41871 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Pravi Valter wrote:Ja onako usput opet da primjetim. Meni je stvarno degutantno nazivati jedinu stranku koja se 100% izjasnila na neće koalirati sa nacionalnim strankama, pa samim time i SDA, produženom rukom upravo SDA. Sa druge strane mi je smiješno kada se, po osnovu nekih poluinformacija i dezinformacija koje se i ovde plasiraju a prenose sa režimskih medija, Marjanović proziva SDA-ovcem. Mislim da ga se može okarakterisati na razne načine, u želji da ga se ocrni može da radi i "dječja mašta koja može svašta", može mu se prišiti, uspješno ili ne, što-šta, ali nazvati ga SDA krticom je rezultat isključivo kamare neznanja i loših namjera.
I da se razumijemo, Kojović je zasluženo ostao na čelu jedine stranke koja se može pohvaliti unutarstranačkom demokratijom. Da ima mnogo posla pred sobom to je jasno, da je negdje pogrešno radio vjerovatno jeste, da će to popraviti - mora. Ovde treba shvatiti da su ovom situacijom svi pobjednici jer će i Kojović koji je ostao na čelu stranke i Marjanović koji nije u tome nije uspio, morati još bolje raditi ubuduće.
Smatram da nema potrebe spuštati nivo komunikacije na niske grane. Ta nisu se ljudi preko nišana gledali nego su birali svoga favorita za predsjednika stranke u potpuno demokratskom okruženju a što je, ponavljam opet, samo kod njih vidjeno. I takva situacija može samo doprinijeti daljnjem dizanju ljestvice za sve one koji su učesnici tog procesa.
:thumbup:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#41872 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by General War »

kluz franjo wrote:
cyprus wrote:40% za Damira je nešto više nego što sam očekivao, ali je opet odličan pokazatelj kako je moguće imati unutarstranačku demokratiju, a opet očuvati njeno jedinstvo... Sigurno je da različitih struja ima i unutar NS-a, ali to je sasvim normalno... Nije ni realno očekivati da ih nema, bilo u NS-u, bilo u nekom drugom kolektivu... Pa kad se pet ljudi sastane na kafi, među njima postoje bar dvije struje, a da ne govorimo o iole složenijim i brojnijim grupacijama...
:thumbup:
:thumbup:
Sasvim normalno i sasvim demokratski i ljudski je imati neistomisljenike ili favorite...Da Pedja bude imao 100% ili 99% podrske u stranci, ondaje "motaj kablove" i bjezi iz stranke.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#41873 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Kikibombona »

agent_zero wrote:
thekupus wrote:Zbogom tv glasilu SDA.
Neće vam ovo oprostiti, sad će krenuti faktor i stav sa napadima, i botovi.
Eno im ona odvratna SDAovska minderaška televizija Hayat, gdje su uvijek glavni gosti vrhuška SDA i ona rospija s KCUS-a.

P.S.

Čestitam Peđa na ponovnom izboru.
Nova direktorica TVSA bit će Kristina Ljevak, homoseksualna aktivistica i bivša novinarka FTV-a

http://saff.ba/nova-direktorica-tvsa-bi ... rka-ftv-a/

:lol: :lol:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#41874 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

joj :D :D :D :D .....šta li joj više zamjeraju :D :D :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#41875 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Kikibombona »

Roccohljup wrote:joj :D :D :D :D .....šta li joj više zamjeraju :D :D :D
Al' pazi zadnje recenice u tekstu :D
Za nju bi slobodno mogli reći da je novinarka koja se primarno bavi promocijom homoseksualizma.
Fakat bi bilo smijesno da ovih cobana ima 2%. Medjutim, oni su vecina i 30 godina vode drzavu. Jos malo pa ce vladati duze nego Tito. I jos im se ne nazire kraj...

Smijesno i zalosno.
Locked