drug_profi wrote:Kao Pedja je zatekao super jaku stranku i eto malo je unaprijedio?
Podigao je stranku iz neprepoznatljivosti do toga da se njime bave rezimski mediji evo vec pola godine.
Prije su je u SDA zvali "naša" stranka. Sa naglaskom na naša. Čak i mene koji sam bio antiprotivan liberalizmu, koji sam smatrao da Peđa ne razumije potrebe ove jadne tzv. srednje klase kod nas koja zivi od prosjecnih plata iz realnog sektora, uspio je da me pridobije da u NS vidim zadnje uporište otpora ovoj nenarodnoj vlasti.
Šta je mogao bolje? Ko to ima pravo da se nađe nezadovoljan?
Po meni samo onaj ko je računao da će unovčiti izborni rezultat.
I tu je i odgovor zašto takav neko želi Damira umjesto Peđe.
Za uspjehe NS su zasluzni svi clanovi, kao i bivsi predsjednici. NS ne gaji kult licnosti, ne profilise karizmaticne lidere. Pedja je zaista 'prvi medju jednakima', ne istice se narocito u odnosu na ostale istaknute clanoce niti ga stranka uzdize kao SDA Bakira ili DF Zeljka.
NS ima prirodan i postepen rast od osnivnja do danas.
...
NS je premala izvan Sarajeva i tu se moze i mora puno uciniti. I Pedja je zakazao na tom planu, niko ne moze reci da nije moglo bolje u Zenici, Tuzli, Bihacu, Tesnju, Kaknju, Lukavcu itd. Moglo je i mora puno bolje.
...
Damir Marjanovic je u kampanji posjetio sve odbore. Zasto je nerealno da neko u Kaknju ili Zivinicama smatra da Nasa stranka moze puno bolje podrzati te lokalne zajednice? Zasto je nerealno da je Damir pridobio nekoga zanjem i idejama? Fakat ne kontam. Iako se NS tome opire, Sarajevo se itekako favorizuje. NS mora uciniti puno veci napor da logisticki i finansijski, radom na terenu, podrzi odbore u drugim gradovima.
...
Ja sam na strani Pedje sto sam vise puta napisao uoci kongresa. Uprkos tome, smatram da Pedja moze i mora puno bolje, da mora uloziti puno vise energije i vise vremena provesti izvan Sarajeva. Dobro je placen od gradjana i mora radi jace i vise.