Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#4176 Re: Zeničani

Post by nacho_ »

http://www.zenicablog.com/zenica/kultur ... njiga.html

Prikupljanje knjiga će se vršiti svaki petak i subotu od 18:00h do 20:00h na platou Family centra Ekran u periodu od 06.06. (petak), pa sve do 19.07. (subota) tekuće godine.

Knjige za biblioteku u Maglaju :)
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4177 Re: Zeničani

Post by jefferson »

Problem je sto Bosna predje nivo odvoda i voda se vraca. Jedino da podignu cestu.
Ne radi se o toj vodi. Oba podvožnjaka poplave kad poraste vodostaj i to se trebalo riješiti u sklopu GGMa, izgradnjom jedne vrste sifona (koji ne bi dao da voda ulazi iz rijeke) i pumpe za izbacivanje nakupljene kišnice.
Predmet tužbe je nasip, koji su izvođači (koji -ironija - prave baš tu pumpu) razvalili i kroz tu rupu je potopljeno pola Blatuše. Radovi na pumpi su trebali biti davno gotovi i zato je opština kriva.

Vidi rupu u nasipu (na slici je rupa u nasipu iznad benzinske), i obrati pažnju kako je ostatak nasipa na suhom:
Image
Kontam sad o cemu pricas. Prolazio sam bas dan-dva prije poplave i sve to vidio.
Nisam samo znao sa rokovima, a sto se tice tuzbi, jbg, da je to pravna drzava nesto bi bilo od toga.
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#4178 Re: Zeničani

Post by phillie »

Zna li neko hoce li u Ze biti neka fan zona, bar za nase tekme, ili ce samo po kaficima biti kolektivno gledanje?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#4179 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Mislim samo po kaficima. Hoce li biti gore pred kinom u one dvije kafane video zid?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#4180 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

phillie wrote:Zna li neko hoce li u Ze biti neka fan zona, bar za nase tekme, ili ce samo po kaficima biti kolektivno gledanje?
cisto sumnjam...nacelnik nam je vehabija, neda on to
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#4183 Re: Gdje u Zenici...?

Post by Stjui »

imal neka tokarska radnja kod nas ?
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4184 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Je li Studenac ispod Srpske mahale u funkciji ili je i dalje "zatrovan" kao pred koju godinu kad su preporucili da se ne koristi?
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#4185 Re: Zeničani

Post by ljuspica »

Da li ce biti organiziran prijenos utakmice na stadionu u Zenici preko velikog ekrana?
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4186 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Mislim da bi moglo biti samo ako prodjemo u naredni krug.
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#4190 Re: Zeničani

Post by Partijaner »

Ja nevremena sta je ovo vako, kako puse jako u pm.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2547
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#4191 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

Sta je ovo :(

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#4192 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Zna li se ko je ovo rok'o u onim seljadijskim objektima ? Dole sav zenicki hamelj izlazi :D
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#4193 Re: Zeničani

Post by phillie »

Casual's wrote:Zna li se ko je ovo rok'o u onim seljadijskim objektima ? Dole sav zenicki hamelj izlazi :D
mozda je ruzno ali...who cares.
Mustang1
Posts: 29958
Joined: 29/12/2010 17:31

#4194 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

A bas nocas idem nadvoznjakom i cujem muzika lupa i kontam pa majku mu prije 2-3 godine nije bila takva muzika tu dok sam ja izlazio .. I onda se pitam sto nisam izasao u grad mjesecima i vise :D
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#4195 Re: Zeničani

Post by phillie »

cenecimoveocino wrote:Sta je ovo :(
Emotikon, ili po naski smajli :D
User avatar
N.N.
Posts: 3553
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#4196 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Gdje nam je @neiskustvo, da nam kaze, ko, sta, sto !? :D

Ma ono dole zakonom zabraniti, *ebo ih onaj ko im dade dozvole za one kafane.
Kud ih poplave nisu odnijele :D

Svake sedmice je dole tuca i nikom nista.
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4197 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Ja već godinama govorim da im gore negdje u Babinu ili nekoj sličnoj pizdi materini naprave kakvu kružnu stazu za trke, okolo poredaju kafiće a u sredini kakvu binu za pjevaljku. Sa strane dakako ispostavu hitne pomoći.

Pa onda kad gore završe silne nabudžene Golf dvice, babini BMW-ovi, Jane, Dare i slične izvođačice, možda grad i prodiše, neka se gore bodu, pucaju ili šta već. :mrgreen:
User avatar
N.N.
Posts: 3553
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#4198 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Kakve veze matere ti ima Babino i seljaci sa onim dole ? :D
Nema dole seljaka, dole su ti gradski manguFi. Seljaci rade za razliku od ovih djabalebarosa :-D

Tabak i oni njegovi, Spico i oni sa Jalije-Odmuta, Titi i Crkvice, pa novokomponovani Robijasi ti dole vise :)
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#4199 Re: Zeničani

Post by _mufljuz_ »

pa najgori su urbani seljoberi koji su si umislili da su "fina carsi'ska raja".......
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4200 Re: Zeničani

Post by Eborg »

N.N. wrote:Kakve veze matere ti ima Babino i seljaci sa onim dole ? :D
Nema dole seljaka, dole su ti gradski manguFi. Seljaci rade za razliku od ovih djabalebarosa :-D

Tabak i oni njegovi, Spico i oni sa Jalije-Odmuta, Titi i Crkvice, pa novokomponovani Robijasi ti dole vise :)
Babino je daleko od grada, neka im tamo tu stazu naprave da se izivljavaju i da vlaze maloljetnice. :D
Post Reply