Ma nemaš ti pojma prijatelju ni gdje si šupalj a kamo li šta je filter ulja, te može ovo te možda može ono, pusto nagađanje. Jebe se meni i za Halilom i za RenoShopom na kraju krajeva ali eto ja ću i dalje vjerovati ovlaštenom servisu a ne tebi anonimusu sa foruma.direstraits0078 wrote:Renošop niko nije spomenuo u kontekstu profesionalnosti. U rangu su s halilom, ništa bolji. Ali čudi me da im nisi rekao da mogu zaviriti ispod haube i prodati ti odgovarajući filter ulja, koji je doduše vjerojatno nešto skuplji, možda su ti čak i nudili?Drvosjeca iz Dejcica wrote:direstraits0078 wrote:![]()
Radi nešto halile, ne bacaj šuplje po forumu. Postaje ofirno.Haj RenoShop Grbavica, edukuj kadar, nabavi bolji program podrške zamjenskih dijelova i ne brukaj se više.
Spavaš li mirno, halileeeee?
Renault Megane all about
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#4176 Re: Renault Megane all about
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#4177 Re: Renault Megane all about
Apsolutno nikakav problem. I ovlašteni moraju živjeti od nekoga, ovaca, paprati itd. 
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#4178 Re: Renault Megane all about
Slažem se, kao i papaka koji glume hadžije bez pokrića.direstraits0078 wrote:Apsolutno nikakav problem. I ovlašteni moraju živjeti od nekoga, ovaca, paprati itd.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#4179 Re: Renault Megane all about
Ima li ko sliku novog megana sa manje opreme, sve slike one napucane verzije. Da vidim jeli oksuzluk ili moze proci.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sent from my iPhone using Tapatalk
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#4180 Re: Renault Megane all about
Ja svaki dan srećem jednog bijelog, najjeftinija moguća verzija. Iznenađujuće i takav mi dobro izgleda, čak bolje od jednog crnog napucanijeg. Unutra je sasvim ok, a iako se ja ježim na bijelo auto dosta dobro mu stoji boja.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#4181 Re: Renault Megane all about
Imaš konfigurator online, ima prikaz detalja eks i enterijera. Konfigurišeš sebi kokuznu varijantu, slike odgovaraju stvarnosti, osim boje, to uživo i na konfiguratoru ni nalik.basicm wrote:Ima li ko sliku novog megana sa manje opreme, sve slike one napucane verzije. Da vidim jeli oksuzluk ili moze proci.
Sent from my iPhone using Tapatalk
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#4182 Re: Renault Megane all about
Danas je bar lako vidjeti papka, ima ih u neograničenim količinama. U tramvaju, na ulici, gazde ovlaštenih servisa, you name it.Drvosjeca iz Dejcica wrote:Slažem se, kao i papaka koji glume hadžije bez pokrića.direstraits0078 wrote:Apsolutno nikakav problem. I ovlašteni moraju živjeti od nekoga, ovaca, paprati itd.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4183 Re: Renault Megane all about
Unutra je bezveze bez velikog ekrana...koji je opet glupo smješten, tj. vertikalno.citroen xm wrote:Ja svaki dan srećem jednog bijelog, najjeftinija moguća verzija. Iznenađujuće i takav mi dobro izgleda, čak bolje od jednog crnog napucanijeg. Unutra je sasvim ok, a iako se ja ježim na bijelo auto dosta dobro mu stoji boja.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#4184 Re: Renault Megane all about
Ne bih se složio s tvojim rezonovanjem. Vertikalni položaj omogućava neke opcije koje horizontalno postavljeni ekran ne može ponuditi. Govorim iz iskustva u korištenju, ne na osnovu novinskih članaka i yt uradaka na temu.530i wrote:Unutra je bezveze bez velikog ekrana...koji je opet glupo smješten, tj. vertikalno.citroen xm wrote:Ja svaki dan srećem jednog bijelog, najjeftinija moguća verzija. Iznenađujuće i takav mi dobro izgleda, čak bolje od jednog crnog napucanijeg. Unutra je sasvim ok, a iako se ja ježim na bijelo auto dosta dobro mu stoji boja.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4185 Re: Renault Megane all about
Poštujem, ali meni se ne dopada za sada. Kao i na Tesli. Ali nisam probao u vožnji, možda mi iskustvo promijeni mišljenje. 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#4186 Re: Renault Megane all about
Ima na mobile.de Megana sa osnovnom opremom. Enerdži oprema. Meni nije toliko loš.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#4187 Re: Renault Megane all about
Unutra je ocaj. Blago receno.citroen xm wrote:Ima na mobile.de Megana sa osnovnom opremom. Enerdži oprema. Meni nije toliko loš.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#4188 Re: Renault Megane all about
Inace, vezano za Renault Shop, diskovi koje imaju u ponudi za R. Megane 2 proizvodjaca Valeo, za koje tvrde da su prva ugradnja, kao i plocice Valeo za koje tvrde da su ok, nisu.
Plocice nemaju isti kvalitet kao originalne, tj. nemaju na zadnjoj strani koja nalijeze na klip, odnosno na klijesta onu podlosku za smanjivanje buke pri kocenju, a diskovi nemaju isti nivo masinske obrade kao OE, niti su balansirani. Za one koji zele kupiti OE kvalitet, mogu kupiti Brembo disk u npr. Unitradeu, ili naci TRW ili neki drugog proizvodjaca na nivou OE. Ono sto renoshop moze da ponudi nije na nivou OE, bar sto se tice diska i plocice.
Plocice nemaju isti kvalitet kao originalne, tj. nemaju na zadnjoj strani koja nalijeze na klip, odnosno na klijesta onu podlosku za smanjivanje buke pri kocenju, a diskovi nemaju isti nivo masinske obrade kao OE, niti su balansirani. Za one koji zele kupiti OE kvalitet, mogu kupiti Brembo disk u npr. Unitradeu, ili naci TRW ili neki drugog proizvodjaca na nivou OE. Ono sto renoshop moze da ponudi nije na nivou OE, bar sto se tice diska i plocice.
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#4189 Re: Renault Megane all about
Sa tim aftermarket diskovima ima velikih sranja, relativno ih je lako proizvesti (mislim na ove slj kvalitete) pa onda ih svako pravi i uvaljuje raji u lijepim kutijama. Sa raznim brand imenima.
Ja sam tako naletio jednom, katastrofa. Kasnije skontamo Bitanga i ja da na diskovima nista nije utisnuto, ni naziv proizvodjaca, apsolutno nista.
Ja sam tako naletio jednom, katastrofa. Kasnije skontamo Bitanga i ja da na diskovima nista nije utisnuto, ni naziv proizvodjaca, apsolutno nista.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#4190 Re: Renault Megane all about
Vidio je doticni i ovaj disk, kao i onaj koji je skinut s vozila, i razlike smo komentarisali. Ako budu tresli, vratit cu ih. Nadam se da ce ih ljubazno primiti natrag, zajedno s plocicama i vratiti mi novac. Ako ne budu raspolozeni za takvu vrstu procedure, iznaci cemo drugo rjesenje, koje mozda nece biti na obostrano zadovoljstvo, ali zivot nije uvijek pravedan prema svima. Sh*t happens.Me_again wrote:Sa tim aftermarket diskovima ima velikih sranja, relativno ih je lako proizvesti (mislim na ove slj kvalitete) pa onda ih svako pravi i uvaljuje raji u lijepim kutijama. Sa raznim brand imenima.
Ja sam tako naletio jednom, katastrofa. Kasnije skontamo Bitanga i ja da na diskovima nista nije utisnuto, ni naziv proizvodjaca, apsolutno nista.
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#4191 Re: Renault Megane all about
Ma nece oni u pocetku tresti, nego nakon 5 do 10 kkm kada je pokasno za vracanje robe. Naravno, ti im ih uvijek mozes vratiti u izlog sa vanjske strane, ali kome je danas do toga.direstraits0078 wrote:Vidio je dMe_again wrote:Sa tim aftermarket diskovima ima velikih sranja, relativno ih je lako proizvesti (mislim na ove slj kvalitete) pa onda ih svako pravi i uvaljuje raji u lijepim kutijama. Sa raznim brand imenima.
Ja sam tako naletio jednom, katastrofa. Kasnije skontamo Bitanga i ja da na diskovima nista nije utisnuto, ni naziv proizvodjaca, apsolutno nista.
ma nece oticni i ovaj disk, kao i onaj koji je skinut s vozila, i razlike smo komentarisali. Ako budu tresli, vratit cu ih. Nadam se da ce ih ljubazno primiti natrag, zajedno s plocicama i vratiti mi novac. Ako ne budu raspolozeni za takvu vrstu procedure, iznaci cemo drugo rjesenje, koje mozda nece biti na obostrano zadovoljstvo, ali zivot nije uvijek pravedan prema svima. Sh*t happens.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#4192 Re: Renault Megane all about
Meni je uvijek u interesu da rijesim stvar na sto je moguce finiji nacin. Mada, ako se ne moze na jedan nacin rijesiti, rijesim uvijek na neki drugi, to je tako sto se mene tice, za neke je to neprihvatljivo, ali to je u konacnici njihov problem. Vozilo ce za par mjeseci preci tih 10-ak kkm, pa cemo vidjeti. Ja se nadam da nece tresti, jer je meni to gubitak vremena, cak i ako mi vrate novac, u sta ne sumnjam da ce, ako bude problema. Jer je to u konacnici i u njihovom interesu.Me_again wrote:Ma nece oni u pocetku tresti, nego nakon 5 do 10 kkm kada je pokasno za vracanje robe. Naravno, ti im ih uvijek mozes vratiti u izlog sa vanjske strane, ali kome je danas do toga.direstraits0078 wrote:Vidio je dMe_again wrote:Sa tim aftermarket diskovima ima velikih sranja, relativno ih je lako proizvesti (mislim na ove slj kvalitete) pa onda ih svako pravi i uvaljuje raji u lijepim kutijama. Sa raznim brand imenima.
Ja sam tako naletio jednom, katastrofa. Kasnije skontamo Bitanga i ja da na diskovima nista nije utisnuto, ni naziv proizvodjaca, apsolutno nista.
ma nece oticni i ovaj disk, kao i onaj koji je skinut s vozila, i razlike smo komentarisali. Ako budu tresli, vratit cu ih. Nadam se da ce ih ljubazno primiti natrag, zajedno s plocicama i vratiti mi novac. Ako ne budu raspolozeni za takvu vrstu procedure, iznaci cemo drugo rjesenje, koje mozda nece biti na obostrano zadovoljstvo, ali zivot nije uvijek pravedan prema svima. Sh*t happens.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#4193 Re: Renault Megane all about
Misliš da je kopija Valea ili Valeo sam po sebi nije ok, odnosnu u rangu fabrike?direstraits0078 wrote:Inace, vezano za Renault Shop, diskovi koje imaju u ponudi za R. Megane 2 proizvodjaca Valeo, za koje tvrde da su prva ugradnja, kao i plocice Valeo za koje tvrde da su ok, nisu.
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#4194 Re: Renault Megane all about
Ti si neki gadan tersonjadirestraits0078 wrote:Meni je uvijek u interesu da rijesim stvar na sto je moguce finiji nacin. Mada, ako se ne moze na jedan nacin rijesiti, rijesim uvijek na neki drugi, to je tako sto se mene tice, za neke je to neprihvatljivo, ali to je u konacnici njihov problem. Vozilo ce za par mjeseci preci tih 10-ak kkm, pa cemo vidjeti. Ja se nadam da nece tresti, jer je meni to gubitak vremena, cak i ako mi vrate novac, u sta ne sumnjam da ce, ako bude problema. Jer je to u konacnici i u njihovom interesu.Me_again wrote:Ma nece oni u pocetku tresti, nego nakon 5 do 10 kkm kada je pokasno za vracanje robe. Naravno, ti im ih uvijek mozes vratiti u izlog sa vanjske strane, ali kome je danas do toga.direstraits0078 wrote:
Vidio je d
ma nece oticni i ovaj disk, kao i onaj koji je skinut s vozila, i razlike smo komentarisali. Ako budu tresli, vratit cu ih. Nadam se da ce ih ljubazno primiti natrag, zajedno s plocicama i vratiti mi novac. Ako ne budu raspolozeni za takvu vrstu procedure, iznaci cemo drugo rjesenje, koje mozda nece biti na obostrano zadovoljstvo, ali zivot nije uvijek pravedan prema svima. Sh*t happens.
- kafanski_covjek
- Posts: 2329
- Joined: 09/10/2016 18:38
#4195 Re: Renault Megane all about
@dire, jesi li ove uzeo?direstraits0078 wrote:Inace, vezano za Renault Shop, diskovi koje imaju u ponudi za R. Megane 2 proizvodjaca Valeo, za koje tvrde da su prva ugradnja, kao i plocice Valeo za koje tvrde da su ok, nisu.
Plocice nemaju isti kvalitet kao originalne, tj. nemaju na zadnjoj strani koja nalijeze na klip, odnosno na klijesta onu podlosku za smanjivanje buke pri kocenju, a diskovi nemaju isti nivo masinske obrade kao OE, niti su balansirani. Za one koji zele kupiti OE kvalitet, mogu kupiti Brembo disk u npr. Unitradeu, ili naci TRW ili neki drugog proizvodjaca na nivou OE. Ono sto renoshop moze da ponudi nije na nivou OE, bar sto se tice diska i plocice.
http://imgur.com/a/GGUXP
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#4196 Re: Renault Megane all about
Nisam bas imao vremena za usporedbu, inace imaju neke indijanske Valeo plocice, i spanske. Ni jedne ni druge nisu u rangu OE.530i wrote:Misliš da je kopija Valea ili Valeo sam po sebi nije ok, odnosnu u rangu fabrike?direstraits0078 wrote:Inace, vezano za Renault Shop, diskovi koje imaju u ponudi za R. Megane 2 proizvodjaca Valeo, za koje tvrde da su prva ugradnja, kao i plocice Valeo za koje tvrde da su ok, nisu.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#4197 Re: Renault Megane all about
To su za zadnju osovinu, takodje nisu u rangu OE. Usporedi s npr. TRW:kafanski_covjek wrote:@dire, jesi li ove uzeo?direstraits0078 wrote:Inace, vezano za Renault Shop, diskovi koje imaju u ponudi za R. Megane 2 proizvodjaca Valeo, za koje tvrde da su prva ugradnja, kao i plocice Valeo za koje tvrde da su ok, nisu.
Plocice nemaju isti kvalitet kao originalne, tj. nemaju na zadnjoj strani koja nalijeze na klip, odnosno na klijesta onu podlosku za smanjivanje buke pri kocenju, a diskovi nemaju isti nivo masinske obrade kao OE, niti su balansirani. Za one koji zele kupiti OE kvalitet, mogu kupiti Brembo disk u npr. Unitradeu, ili naci TRW ili neki drugog proizvodjaca na nivou OE. Ono sto renoshop moze da ponudi nije na nivou OE, bar sto se tice diska i plocice.
http://imgur.com/a/GGUXP

-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#4198 Re: Renault Megane all about
Neki su imali krivo srastanje, yebes ga.Me_again wrote:
Ti si neki gadan tersonja
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#4199 Re: Renault Megane all about
Razumijem ja to, sirokih sam shvatanjadirestraits0078 wrote:Neki su imali krivo srastanje, yebes ga.Me_again wrote:
Ti si neki gadan tersonja
Nisi jedini ako te to moze utjesiti, al se ipak nadam da nisi srastao nego rastao
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#4200 Re: Renault Megane all about
Ovo su prednje:

Pronadji razliku:

Da olaksam, razlike nema.
A onda bacis pogleda na Valeo:

I otkrijes da ove koje su na slici ne odgovaraju onima koje su mi prodali. Sto ce reci da imamo manji problem. Ako budu skripale.

Pronadji razliku:

Da olaksam, razlike nema.
A onda bacis pogleda na Valeo:

I otkrijes da ove koje su na slici ne odgovaraju onima koje su mi prodali. Sto ce reci da imamo manji problem. Ako budu skripale.
