What to wear???
Moderator: anex
- alica.k
- Posts: 8807
- Joined: 09/05/2007 17:20
- Location: Calexico :D
#4176 Re: What to wear???
sto se carine tice, ne igra nikakvu ulogu.
jer oni na paketu nece napisati cijenu s kodom, vec originalnu cijenu.
a ti ces platiti manje za torbu...znaci tu igra ulogu.
jer oni na paketu nece napisati cijenu s kodom, vec originalnu cijenu.
a ti ces platiti manje za torbu...znaci tu igra ulogu.
-
Strpljiva
- Posts: 3123
- Joined: 30/01/2010 23:49
#4177 Re: What to wear???
Ah sooo. Ne želim plaćati carinu. Bit će skuplja pita, nego tepsija. Čekam kakvo sniženje.alica.k wrote:sto se carine tice, ne igra nikakvu ulogu.
jer oni na paketu nece napisati cijenu s kodom, vec originalnu cijenu.
a ti ces platiti manje za torbu...znaci tu igra ulogu.
Hvala ti
- alica.k
- Posts: 8807
- Joined: 09/05/2007 17:20
- Location: Calexico :D
#4178 Re: What to wear???
prati ovih dana, imaju snizenja na odredjene grupe stvari
npr danas su majice za 10 funti, jucer bile suknje za 18 funti, prekjucer haljine za 15, a dan prije cipele za 18 funti...pa prati, moraju i torbe doc na red, valjda i ta bude.
ja se razmisljam dal da uzmem ovaj novcanik, treba mi novi

npr danas su majice za 10 funti, jucer bile suknje za 18 funti, prekjucer haljine za 15, a dan prije cipele za 18 funti...pa prati, moraju i torbe doc na red, valjda i ta bude.
ja se razmisljam dal da uzmem ovaj novcanik, treba mi novi

-
zamzija
- Posts: 1715
- Joined: 08/08/2008 15:43
#4179 Re: What to wear???
pa po meni : zavisi koje su ti dužine haljine, ako je do pola listova to je već dužina za starije gospođeenisa wrote:ima li neko ideju kako iskombinovati ovu haljinu, kod mene je potpuno ista samo sa trofrtaljnim rukavima. ja kako god zamislim izgledam sebi kao kakva starija gospođa heheh, da mi je nekako ukombinovat da vuce na mladost, a ne na starost![]()
ista stvar i za ovu:
(ova druga mi je samo nabranija iznad i ispod tog uskog struka, nema kragnu i kais)
nećeš izgledati kao starija gospođa ako je skratiš tik ispod koljena ili iznad koljena - da znači se vide cijeli listovi noge
i staviš neki otkačen funky kaiš i malo življe ostale modne detalje
to su haljine na fazon 50ih i 60ih, meni lično pravo slatke - samo dužinu prilagodi sebi i sa mladalačkim modnim detaljima - a možeš je nositi i na cipelice otvorenih prstiju na višu petu ili na baletanke
- Irish
- Posts: 1229
- Joined: 17/02/2010 19:58
#4180 Re: What to wear???
hvala @alica.k
Super su stvarno, ali ja haman nikad nista ne narucujem sa neta pa cu potraziti neku altrenativu u gradu
@enisa, meni obje bacaju na safari haljine. Ja bi ih kombinovala sa svjetlijom smedjom ili zuckastom kozom (kais, rimljanke ili cizme ako je zima, torba npr.), sa ovako drvenim nakitom,vise drvenih narukvica i/ili koznih ili onih pletenih
Kosu, ako je duga u neku labavu pletenicu (ala spavala sam s njom i tek sam se probudila)
Uz drugu mozes i neki sareni, veeliki, leprsavi sal omotati oko vrata
ps. ili bronzani nakit
@enisa, meni obje bacaju na safari haljine. Ja bi ih kombinovala sa svjetlijom smedjom ili zuckastom kozom (kais, rimljanke ili cizme ako je zima, torba npr.), sa ovako drvenim nakitom,vise drvenih narukvica i/ili koznih ili onih pletenih
Kosu, ako je duga u neku labavu pletenicu (ala spavala sam s njom i tek sam se probudila)
Uz drugu mozes i neki sareni, veeliki, leprsavi sal omotati oko vrata
ps. ili bronzani nakit
- alica.k
- Posts: 8807
- Joined: 09/05/2007 17:20
- Location: Calexico :D
#4181 Re: What to wear???
ja sam ubjedjena da sam vidjela slicne u azelu, ali broja nije bilo :S e sad, il je azel il je mango, il je to bilo u zari u zg :S znam da su bile slicne jako.
- Irish
- Posts: 1229
- Joined: 17/02/2010 19:58
#4182 Re: What to wear???
je, bile su azelu tamno sive,smedje i bez, ali ove crvene sualica.k wrote:ja sam ubjedjena da sam vidjela slicne u azelu, ali broja nije bilo :S e sad, il je azel il je mango, il je to bilo u zari u zg :S znam da su bile slicne jako.
- alica.k
- Posts: 8807
- Joined: 09/05/2007 17:20
- Location: Calexico :D
#4183 Re: What to wear???
ma crvene i mislim da su bile.
u azelu sam kupila bez i plave
u azelu sam kupila bez i plave
-
*mima*
#4184 Re: What to wear???
enisa wrote:ima li neko ideju kako iskombinovati ovu haljinu, kod mene je potpuno ista samo sa trofrtaljnim rukavima. ja kako god zamislim izgledam sebi kao kakva starija gospođa heheh, da mi je nekako ukombinovat da vuce na mladost, a ne na starost![]()
ista stvar i za ovu:
(ova druga mi je samo nabranija iznad i ispod tog uskog struka, nema kragnu i kais)
nista ne trebas prepravljat........sve zavisi sta imas.......neki interesantan kais....a mozda je cak bolja i neka dugacka esarpa umjesto kaisa.....ogrlica ....moze i kao na slici a moze i neka dugacka......kad to sve ukomponujes torbom i sandalama ili ljetnim cipelama.......ma igraj se sa kombinacijama
-
Lounge Act
- Posts: 2210
- Joined: 24/02/2011 18:21
- Location: :)
#4185 Re: What to wear???
hvala puno svima na odgovorima, super su mi ove ideje sa safari stilom i esarpom umjesto kaisa
s kojim se bojama jos moze kombinovati ova "kaki" boja i boja breskve (takva je druga haljina)?
s kojim se bojama jos moze kombinovati ova "kaki" boja i boja breskve (takva je druga haljina)?
- Partizzanka
- Posts: 2732
- Joined: 14/01/2011 09:01
#4186 Re: What to wear???
proglasite me ludom ali meni pred ocima ove haljine i neki smedji i narandzasti i zagasito i vristece detalji 
- alica.k
- Posts: 8807
- Joined: 09/05/2007 17:20
- Location: Calexico :D
#4187 Re: What to wear???
ja bi to sa fuksijom.enisa wrote:hvala puno svima na odgovorima, super su mi ove ideje sa safari stilom i esarpom umjesto kaisa![]()
s kojim se bojama jos moze kombinovati ova "kaki" boja i boja breskve (takva je druga haljina)?
al ja bi sve sa fuksijom
-
Lounge Act
- Posts: 2210
- Joined: 24/02/2011 18:21
- Location: :)
#4188 Re: What to wear???
e i meni se svidjaju te tople vristece boje, ali nisam bila sigurna da li imam pogresan smisao za modu ili se to stvarno moze kombinirati 
i hvala vam puno
i hvala vam puno
- kinderlada
- Posts: 264
- Joined: 15/01/2009 14:47
#4189 Re: What to wear???
Djevojke i zene,
uz koju jaknu i cipele nosite chino hlace? Ljeti navucem baletankice i to je lako, ali sta sad na proljece kad je malo hladnije?
Znam da mi ne ide mantilic, nego vise onako neka kratka jaknica, ali sam totalno neupucena gdje bih mogla nabaviti po mogucnosti koznu kracu jaknicu? Ima lijepih od skaja i nekih tako materijala, ali u njima se znoji i nisu prakticne. Pa ako zraknete negdje na snjizenjima nesto, javite please
uz koju jaknu i cipele nosite chino hlace? Ljeti navucem baletankice i to je lako, ali sta sad na proljece kad je malo hladnije?
Znam da mi ne ide mantilic, nego vise onako neka kratka jaknica, ali sam totalno neupucena gdje bih mogla nabaviti po mogucnosti koznu kracu jaknicu? Ima lijepih od skaja i nekih tako materijala, ali u njima se znoji i nisu prakticne. Pa ako zraknete negdje na snjizenjima nesto, javite please
- alica.k
- Posts: 8807
- Joined: 09/05/2007 17:20
- Location: Calexico :D
#4190 Re: What to wear???
chinosice super idu uz oksfordice i bilo sta nalik
. ja sam ih i na starke nosila i ne izgleda prestrasno.
sto se kozne tice jakne, ja nosim bikerice na njih, al posto ne kupujem kozne jakne, ne mogu ti pomoci. imam ih tri i iskreno ni u jednoj se ne znojim :S imam i jednu tanju jaknu (a sve su od skaja), al to samo kad je vec u vecem plusu temperatura, posto je tannka. ljeti obavezno nosim dzemperak sa sobom posto nikad ne znas kakva ce noc bit
otidji do azela, u imali su prave kozne jakne za 100tinjak KM, zarine...ak se nisu dosad rasprodale, nisam odavno gledala...mislim da jeftinije od toga ne mozes proci sa koznom jaknom.
sto se kozne tice jakne, ja nosim bikerice na njih, al posto ne kupujem kozne jakne, ne mogu ti pomoci. imam ih tri i iskreno ni u jednoj se ne znojim :S imam i jednu tanju jaknu (a sve su od skaja), al to samo kad je vec u vecem plusu temperatura, posto je tannka. ljeti obavezno nosim dzemperak sa sobom posto nikad ne znas kakva ce noc bit
otidji do azela, u imali su prave kozne jakne za 100tinjak KM, zarine...ak se nisu dosad rasprodale, nisam odavno gledala...mislim da jeftinije od toga ne mozes proci sa koznom jaknom.
- kinderlada
- Posts: 264
- Joined: 15/01/2009 14:47
#4191 Re: What to wear???
Hvala Alice, tako sam okvirno i razmisljala 100-150 KM ako je uhvatim na snizenju. Ako ne, cekati drugu sezonu, ali eto to sam nesto tako zamislila. E da, oksfordice, a nemam bas nijedneeeee. Hm, moram nesto traziti 
- alica.k
- Posts: 8807
- Joined: 09/05/2007 17:20
- Location: Calexico :D
#4192 Re: What to wear???
bilo je i u tiffanyju h&m-ovih koznih jakni, al meni je ono prekratko, nije ni do kukova :S
-
surajaa
- Posts: 603
- Joined: 23/11/2006 16:07
#4193 Re: What to wear???
Kako proljece dolazi, to sve vise zelim da nabacim na sebe prave vesele boje...vec sam se davno zaljubila u breskvaste nijanse narandzaste i boje peperminta...ove dvije boje kombinovane zajedno, u svim mogucim kombinacijama mi izgledaju superrrr



kazu da ove cipele mirisu na zvake








kazu da ove cipele mirisu na zvake





-
*mima*
#4194 Re: What to wear???
enisa wrote:hvala puno svima na odgovorima, super su mi ove ideje sa safari stilom i esarpom umjesto kaisa![]()
s kojim se bojama jos moze kombinovati ova "kaki" boja i boja breskve (takva je druga haljina)?
ja bih to sa smedjom bojom ......sandalice...torbica.....esarpa.....a ogrlica neka sarena ......jos ako volis narukvice...pa neki sesiric ljetni.......i sve to ko bombonica....
- thea
- Posts: 1166
- Joined: 04/10/2011 23:05
#4195 Re: What to wear???
ima li neko ideju kako iskombinovati ovu haljinu...
ista stvar i za ovu:

(ova druga mi je samo nabranija iznad i ispod tog uskog struka, nema kragnu i kais)[/quote]
Ava prva haljina podsjeca na '70.
kais tanji u boji, baletanke, torba od slame, dugi lancici, ali je ne bi sve to stavila na sebe, jer bi bila nadzidzana.
dakle pravilo mali detalji ali ne i kais lancic ostavi dekolte normalno otvoren bez lanaca, na ovu kombinaciju mozes na torbu takoder zavezati neku svilenu multikolor maramu.
druga haljina. je super odajaje nag stajling, preporucujm debeli kozni kais, sandalice debelim donom koje su hit ovog ljeta

Uploaded with ImageShack.us
ista stvar i za ovu:

(ova druga mi je samo nabranija iznad i ispod tog uskog struka, nema kragnu i kais)[/quote]
Ava prva haljina podsjeca na '70.
kais tanji u boji, baletanke, torba od slame, dugi lancici, ali je ne bi sve to stavila na sebe, jer bi bila nadzidzana.
dakle pravilo mali detalji ali ne i kais lancic ostavi dekolte normalno otvoren bez lanaca, na ovu kombinaciju mozes na torbu takoder zavezati neku svilenu multikolor maramu.
druga haljina. je super odajaje nag stajling, preporucujm debeli kozni kais, sandalice debelim donom koje su hit ovog ljeta

Uploaded with ImageShack.us
-
zamzija
- Posts: 1715
- Joined: 08/08/2008 15:43
#4196 Re: What to wear???
Ja bih ovu prvu spojila sa narandžastim, čak i sa tirkizno plavim ili ljubičastim, ciklama detaljima - čisto da je "otvori", da taj mladalački veseliji, sunčaniji "štih"... pogotovo ako si tamnije puti ili imaš tamniju kosu ili očienisa wrote:ima li neko ideju kako iskombinovati ovu haljinu, kod mene je potpuno ista samo sa trofrtaljnim rukavima. ja kako god zamislim izgledam sebi kao kakva starija gospođa heheh, da mi je nekako ukombinovat da vuce na mladost, a ne na starost![]()
ista stvar i za ovu:
(ova druga mi je samo nabranija iznad i ispod tog uskog struka, nema kragnu i kais)
Lijepo je spojiti i sa smeđom ako želiš malo ozbiljniji, elegantniji, mirniji izgled...
Uglavnom jako su obje zahvalne kombinirati sa raznim bojama, ovisi o tome kakav si tip
Igraj se s bojama, nemoj da te strah, isprobaj nekoliko kombinacija pred ogledalom, ili prisloni u sobi s puno dnevnog svjetla da vidiš kako se slaže
Kao što kaže mima igraj se sa detaljima, ali i sa bojama slobodno, sve po tvom osjećaju - ti najbolje znaš šta ti stoji i šta voliš
-
Lounge Act
- Posts: 2210
- Joined: 24/02/2011 18:21
- Location: :)
#4197 Re: What to wear???
Hvala svima na korisnim savjetima 


- Nadinka
- Posts: 2143
- Joined: 01/02/2010 13:17
#4198 Re: What to wear???
Pošto ja vidim da si ti dobila odsta dobrih savjeta, da li još uvijek želiš par kombinacijaenisa wrote:Hvala svima na korisnim savjetima
A recite mi žene,kako se vama sviđa ovaj peplum kroj : http://malezensketeme.net/?p=22864
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#4199 Re: What to wear???
meni se ovo ne sviđa.
ali ja inače volim ravne linije....
ali ja inače volim ravne linije....
-
mostar22
- Posts: 7
- Joined: 09/03/2012 14:02
#4200 Re: What to wear???
Nova sam na ovom forumu, sve pohvale djevojkama, ima super ideja i prijedloga kako se dobro obući, gdje šta kupiti, svaka čast
))

