Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4176 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

zijancer wrote:tuzla ti neboderi su gorili
a preko puta sanase je digitron zgrada
Znam da su gorili, zato su i popravljeni. Zato su i fasade na Grbavici radjene jer su unistene u ratu.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#4177 Re: Cijene stanova All about

Post by HAVANA »

Ma tesko da ces tu naci.Rijetko se prodaje.Kad smo za punicu trazili to je bio jedan od njenih izbora.150 papirica zena printala i ubacila u svako sanduce. :roll: Jedan se covjek javio i trazio 2500 km po m2. Na kraju kupila u grbavickoj,u istom ulazu gdje je njen bio,samo manji stan.Po 2000 km.I ulozila jos 20000 km.To ti je ona opcija koju ja ne volim.Fol u dobrom stanju.Nemoj mi ti majke ti nista renovirat.Daj mi groba razvaljenog.Ja cu dalje.A stari mi najbolju foru skontao,nicim izazvan. :lol: Prodao ja onaj u centru i sad moram njemu uzeti garsonjeru.Da ima jer je preko zime u sarajevu.Obecao mu.Naravno ja smoto pare i treci dan od prodaje izleti mi dobra radnja povoljno i kupim. :cry: A on trazi,nalozio se...Kuku ,mogu platiti radnju,renovirati prostor i ostane mi jedno 50 milja.Nema sanse za 50 milja,hoce samo hrasno i cengic vilu.Po piku gledam ,ma nista bez 80 milja.Kredit ni upitat vise ne smijem.Istjerali bi me iz banke. :D Oj matero,a on trazi li trazi.Nisam mu ni rekao da sam kupio radnju.Sramota me. :cry: Kad zove,evo ga kaze,nasao u ilije engela... :shock: Ja samo cekam cijenu,kontam sad kad krehne jedno 90 milja...Kaze namjestena mala garsonjera,sve mi ostavlja ,masine,frizider,lcd,sporet...Dobro bolan koliko je para? 48000 km :shock: :? :-D Ljubi te sin. :lol: Svidja li ti se? Svidja.Idemo ujutro.Zavrseno. :-D Sto ovo pisem? Pitam ga majke ti gdje nadje ovo? Ja sve rovio po internetu.Kaze aaa budale.U oglasima.Kakvim bolan oglasima ,nisam 5 godina kupio novine. :roll: Magarac jedan,sta mislis da ce naka baba sto prodaje otvoriti profil na pik.ba i oglasiti na internetu?Jok.Ode fino i preda u oglase.I fakat. :lol: Znaci rovite i po oglasima...
Last edited by HAVANA on 11/05/2018 22:12, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4178 Re: Cijene stanova All about

Post by moonca »

HAVANA wrote:Ma tesko da ces tu naci.Rijetko se prodaje.Kad smo za punicu trazili to je bio jedan od njenih izbora.150 papirica zena printala i ubacila u svako sanduce. :roll: Jedan se covjek javio i trazio 2500 km po m2. Na kraju kupila u grbavickoj,u istom ulazu gdje je njen bio,samo manji stan.Po 2000 km.I ulozila jos 20000 km.To ti je ona opcija koju ja ne volim.Fol u dobrom stanju.Nemoj mi ti majke ti nista renovirat.Daj mi groba razvaljenog.Ja cu dalje.A stari mi najbolju foru skontao,nicim izazvan. :lol: Prodao ja onaj u centru i sad moram njemu uzeti garsonjeru.Da ima jer je preko zime u sarajevu.Obecao mu.Naravno ja smoto pare i treci dan od prodaje izleti mi dobra radnja povoljno i kupim. :cry: A on trazi,nalozio se...Kuku ,mogu platiti radnju,renovirati po,i ostane mi jedno 50 milja.Nema sanse za 50 milja,hoce samo hrasno i cengic vilu.Po piku gledam ,ma nista bez 80 milja.Kredit ni upitat vise ne smijem.Istjerali bi me iz banke. :D Oj matero,a on trazi li trazi.Nisam mu ni rekao da sam kupio radnju.Sramota me. :cry: Kad zove,evo ga kaze,nasao u ilije engela... :shock: Ja samo cekam cijenu,kontam sad kad krehne jedno 90 milja...Kaze namjestena mala garsonjera,sve mi ostavlja ,masine,frizider,lcd,sporet...Dobro bolan koliko je para? 48000 km :shock: :? :-D Ljubi te sin. :lol: Svidja li ti se? Svidja.Idemo ujutro.Zavrseno. :-D Sto ovo pisem? Pitam ga majke ti gdje nadje ovo? Ja sve rovio po internetu.Kaze aaa budale.U oglasima.Kakvim bolan oglasima ,nisam 5 godina kupio novine. :roll: Magarac jedan,sta mislis da ce naka baba sto prodaje otvoriti profil na pik.ba i oglasiti na internetu?Jok.Ode fino i preda u oglase.I fakat. :lol: Znaci rovite i po oglasima...
Zasto ocu ne iznajmis stan preko zime??
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#4179 Re: Cijene stanova All about

Post by HAVANA »

Prvo sam iznajmljivao,pa sam kupio onaj drugi kod pozorista da rentam u sezoni a zimi da on bude tu...Pa me amerikanka zajebala,dosla na 5 dana,ostala 7 mjeseci,otvorio joj se posao.On dosao u oktobru a ona izlazi u novembru.Gdje cu sa njim,82 godine mu,nece kod mene,hoce svoj mir.Iznajmim mu stan u aleji lipa a ne volim da placam kirije,volim da ih uzimam. :D Prodam onaj,kupim radnju,njemu stancic i skinem brigu s vrata.Ne placam kiriju za stan,moje vlasnistvo a u radnji cu otvoriti ono s druge teme,delikatesna...Opet moje vlasnistvo.Zasto da rentam? Bolja matematika ovako.Plus od prodaje onog kod pozorista mi ostalo zarade za pola ove garsonjere.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4180 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

HAVANA wrote:Ma tesko da ces tu naci.Rijetko se prodaje.Kad smo za punicu trazili to je bio jedan od njenih izbora.150 papirica zena printala i ubacila u svako sanduce. :roll: Jedan se covjek javio i trazio 2500 km po m2. Na kraju kupila u grbavickoj,u istom ulazu gdje je njen bio,samo manji stan.Po 2000 km.I ulozila jos 20000 km.To ti je ona opcija koju ja ne volim.Fol u dobrom stanju.Nemoj mi ti majke ti nista renovirat.Daj mi groba razvaljenog.Ja cu dalje.A stari mi najbolju foru skontao,nicim izazvan. :lol: Prodao ja onaj u centru i sad moram njemu uzeti garsonjeru.Da ima jer je preko zime u sarajevu.Obecao mu.Naravno ja smoto pare i treci dan od prodaje izleti mi dobra radnja povoljno i kupim. :cry: A on trazi,nalozio se...Kuku ,mogu platiti radnju,renovirati prostor i ostane mi jedno 50 milja.Nema sanse za 50 milja,hoce samo hrasno i cengic vilu.Po piku gledam ,ma nista bez 80 milja.Kredit ni upitat vise ne smijem.Istjerali bi me iz banke. :D Oj matero,a on trazi li trazi.Nisam mu ni rekao da sam kupio radnju.Sramota me. :cry: Kad zove,evo ga kaze,nasao u ilije engela... :shock: Ja samo cekam cijenu,kontam sad kad krehne jedno 90 milja...Kaze namjestena mala garsonjera,sve mi ostavlja ,masine,frizider,lcd,sporet...Dobro bolan koliko je para? 48000 km :shock: :? :-D Ljubi te sin. :lol: Svidja li ti se? Svidja.Idemo ujutro.Zavrseno. :-D Sto ovo pisem? Pitam ga majke ti gdje nadje ovo? Ja sve rovio po internetu.Kaze aaa budale.U oglasima.Kakvim bolan oglasima ,nisam 5 godina kupio novine. :roll: Magarac jedan,sta mislis da ce naka baba sto prodaje otvoriti profil na pik.ba i oglasiti na internetu?Jok.Ode fino i preda u oglase.I fakat. :lol: Znaci rovite i po oglasima...
Vjeruj da sam mislio da kupim oglase. Bogami cu morati i tu opciju pokusati.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#4181 Re: Cijene stanova All about

Post by agent_zero »

kraljezak wrote:Evo moje iskustvo, nakon 4 godine zivota na grbavici sam krenuo u potragu, i iskljucivo Grbavica je bila opcija. Stanovi na Grbavici 2 nisu bili neke kvalitete a cijene skoro pa iste kao na grbavici 1. Pravo paprene cijene bile i sve stanovi ili prizemlje, ili potkrovlje, ili nadogradnja. U prijasnjem stanu u grbavickoj sam bio na zadnjem spratu i to je malo reci katastrofa, hem nema lifta, hem ljeti 40 stepeni ukoliko nema klime. Nakon 4-5 mjeseci upornog trazenja na Grbavici predjem na Maltu, Hrasno, rekoh slicno je a isto blizu. Na kraju zbog financija odustanem od Grbavice i uzmem na Hrasnom kod Selex pumpe u neboderu 59 kvadrata za 94k plus morao uloziti 20k na cijelo renoviranje osim stolarije. Moja preporuka je, nemojte glavom kroz zid na Grbavicu, ima slicnih naselja, i ovdje blizu skola, ribarnica, vrtic, blizu tramvajska i trolejbuska. Raspored soba mi je cak bolji na Hrasnom nego u vecini stanova sto sam gledao na Grbavici.
Koji sprat i kad si uzeo?

Mislim dobro si prošao s cijenom, ne znam kakvo je stanje bilo.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#4182 Re: Cijene stanova All about

Post by HAVANA »

.Kupi oglase...sve probaj.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#4183 Re: Cijene stanova All about

Post by zijancer »

:-D
kraljezak
Posts: 54
Joined: 05/07/2008 14:51

#4184 Re: Cijene stanova All about

Post by kraljezak »

agent_zero wrote:
kraljezak wrote:Evo moje iskustvo, nakon 4 godine zivota na grbavici sam krenuo u potragu, i iskljucivo Grbavica je bila opcija. Stanovi na Grbavici 2 nisu bili neke kvalitete a cijene skoro pa iste kao na grbavici 1. Pravo paprene cijene bile i sve stanovi ili prizemlje, ili potkrovlje, ili nadogradnja. U prijasnjem stanu u grbavickoj sam bio na zadnjem spratu i to je malo reci katastrofa, hem nema lifta, hem ljeti 40 stepeni ukoliko nema klime. Nakon 4-5 mjeseci upornog trazenja na Grbavici predjem na Maltu, Hrasno, rekoh slicno je a isto blizu. Na kraju zbog financija odustanem od Grbavice i uzmem na Hrasnom kod Selex pumpe u neboderu 59 kvadrata za 94k plus morao uloziti 20k na cijelo renoviranje osim stolarije. Moja preporuka je, nemojte glavom kroz zid na Grbavicu, ima slicnih naselja, i ovdje blizu skola, ribarnica, vrtic, blizu tramvajska i trolejbuska. Raspored soba mi je cak bolji na Hrasnom nego u vecini stanova sto sam gledao na Grbavici.
Koji sprat i kad si uzeo?

Mislim dobro si prošao s cijenom, ne znam kakvo je stanje bilo.
14-ti sprat 10 mjesec 2017 (meni ne smeta, 3 lifta, stubiste plus pozarno stubiste). Ima ovog gore sto Havana kaze, uzmite oglase ima svega tu, isto sam radio, ali to je za ljude kojima se ne zuri, ja sam izgubio tu dosta vremena a zeni stomak do zuba. Dosta je stanova koje na piku samo prelistas, ili npr. adaptiran ti kaze preko telefona a on ubacio laminat 2002 koji ni nasta ne lici.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4185 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

Hipoteticki.
Zadnji sedmi sprat sa liftom, kosi krov. Nadogradnja, fasada nova u zgradi takodjer. Plin
Prezadnji peti sprat sa liftom. fasada OK, radjena prije 20 godina. Plin
Drugi sprat bez lifta sa centralnim grijanjem.
????
MensurM
Posts: 4193
Joined: 04/10/2015 00:19

#4186 Re: Cijene stanova All about

Post by MensurM »

Koliko je KM/m2 u centru?

Imal kakvih stanova?
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4187 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

MensurM wrote:Koliko je KM/m2 u centru?

Imal kakvih stanova?
Gdje u centru? Tu ti dosta cijena varira od zgrade do zgrade pa i od sprata do sprata. Veliki stanovi iz AU gradnje ne renovirani idu ispod 2k. U onim boljim zgradama malo ljepsi stanovi idu i preko 3k.
kakabanja213
Posts: 3833
Joined: 10/12/2012 22:16

#4188 Re: Cijene stanova All about

Post by kakabanja213 »

Imam stan u Z.Šarca u novijoj zgradi preko puta hotela Hondo ispod doma na Bjelavama, 50 kvadrata . Podstanara imam zadnjih 9 godina i za koji dan izlazi. Sad ne znam šta da radim da li da prodajem stan ili da malo uložim u njega pa ga počnem kratkoročno iznajmljivati. Ako se odlučim na prodaju koju cijenu tražiti? Dobrodošao je bilo kakav savjet. Hvala
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4189 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

kakabanja213 wrote:Imam stan u Z.Šarca u novijoj zgradi preko puta hotela Hondo ispod doma na Bjelavama, 50 kvadrata . Podstanara imam zadnjih 9 godina i za koji dan izlazi. Sad ne znam šta da radim da li da prodajem stan ili da malo uložim u njega pa ga počnem kratkoročno iznajmljivati. Ako se odlučim na prodaju koju cijenu tražiti? Dobrodošao je bilo kakav savjet. Hvala
Nisam siguran za dnevni najam na toj lokaciji. Tu ti se najbolje nastavi izdavati na duzi period kao i do sad.
kakabanja213
Posts: 3833
Joined: 10/12/2012 22:16

#4190 Re: Cijene stanova All about

Post by kakabanja213 »

Hvala na odgovoru. A sto se tice cijene kod prodaje koliko smisla ima traziti. Zgrada je relativno nova (15tak godina). Stan je bio unodlicnom stanju (sad nemam pojma posto 9 godina nisam usao u njega), prvi sprat je.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4191 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

kakabanja213 wrote:Hvala na odgovoru. A sto se tice cijene kod prodaje koliko smisla ima traziti. Zgrada je relativno nova (15tak godina). Stan je bio unodlicnom stanju (sad nemam pojma posto 9 godina nisam usao u njega), prvi sprat je.
Ma ko ce ti to znati, vrijedi onoliko koliko ce neko platiti za njeg. Grbavica ide oko 2k po kvadratu, CWila malo ispod 2, otoka jos nize, sad ti znas kakva ti je lokacija poredeci sa ovim. Nadam se da ima naseljen sprat ispod jer ako nema to ne bi bilo lako prodati nikako. https://www.nekretnine.ba/single.php?se ... view=47188
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4192 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

Treba mi hitno misljenje kakvi su oni zeleni neboderi pored Vilsonovog.
Last edited by Tuzla111 on 15/05/2018 21:16, edited 1 time in total.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4193 Re: Cijene stanova All about

Post by drndalo »

Koji zeleni?
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4194 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

drndalo wrote:Koji zeleni?
4 nebodera sa po 11 spratova naspram Zirat banke. 2 su plava i dva su zelena. Danas sam gledao stan, haustor je boli glava dobar, nevjerujem da se onakvi haustori rade ni kod novih zgrada.
james28
Posts: 143
Joined: 21/04/2018 00:53

#4195 Re: Cijene stanova All about

Post by james28 »

zijancer wrote:ama ne prodajem, gledam vec dvije godine dvosobne po grbavici :mrgreen: vire mi na uši
na osnovu fotki rekonstruišem raspored
a na osnovu pogleda kroz prozor i položaja balkona nađem zgradu :mrgreen:
uglavnom na osnovu svih tih muka :mrgreen: došlo se do liste tipovi stanova na grbavici:
1.čikina nadogradnja kod šopinga
2.tetin na četvrtom kod mosta bratstvo jedinstvo
3. soba kroz sobu na grbavici 2
4.stanovi u visokom prizemlju u bahdzeta mutevelica
5. onaj stan kod pilića
6. soba kroz sobu u nadogradnji na sedmom spratu s liftom
7. ono iza kaprija
8. najdhartovke sa glupim stanovima u grbavičkoj
9. onaj iznad trafike u aleji lipa



a ovaj iz ljubljanske..
dobar je jer ima odvojenu kuhinju sa ugrađenim plakarom (to ti dođe kao mali špajz) i mini trpezariju sa produženim dijelom prema odvojenoj spavaćoj i odvojenoj dnevnoj
dnevna se može po potrebi spojiti sa trpezarijskim dijelom
wc je skroz u okviru ulazne partije i ne vidi se ni iz dnevne ni iz trpezarije.. a sve u 52 m2
čini mi se da je u donjem nizu u ljubljanskoj, nije onaj uz tranzit

uglavnom tu ti može stanovati prava pravcata porodica, da niko nikome ne jaše u 3 ujutro preko glave kad hoce u wc ili da šta gricne iz frižidera :P
ili se mama i tata mogu maziti bez straha od gostiju i djece koja moraju u cw :P
ako ti je jači budžet u žutim neboderima u Shoppingu su ti top stanovi
james28
Posts: 143
Joined: 21/04/2018 00:53

#4196 Re: Cijene stanova All about

Post by james28 »

xoklix wrote:
james28 wrote:
xoklix wrote:Meni se Grbavica nikako,ali bas nikako ne svidja. Ne znam zasto,ali me sve u tom naselju odbija. Kovacici su vec druga prica iako su u par stotina metara.
Od mjesta koji gravitiraju ka gradu Malta ili C.Vila...Vazda mi je ta strana grada bila pitomija.
A inace ne bih mijenjao nista od tog za kucu(tacnije duplex) u Pejtonu gdje sad zivim.
MoRe bašta,more rostilj,more sač,more cuko ...ma moRe sve :D
to je dobro, ali kad hoćeš u grad, valja u auto pa jedno sat vremena i više kad je gužva, hebo to
U gradu si za 10-12 minuta...A sa guzvom ti treba 25-30 min... e sad kome je posao u gradu je druga prica.
iz Pejtona u gradu za 10-12 minuta hahahaha jarane jesi ti pjan, treba ti minimum sat vremena, e sad zavisi šta ti podrazumijevaš pod pojmom grad, i odakle ti grad počinje, ali u centru nisi za 10 minuta sigurno, toliko ti treba da izađeš iz Ilidže
james28
Posts: 143
Joined: 21/04/2018 00:53

#4197 Re: Cijene stanova All about

Post by james28 »

Tuzla111 wrote:Treba mi hitno misljenje kakvi su oni zeleni neboderi pored Vilsonovog.
možda sam dosadan al kani se zelenih nebodera, oni su u ratu totalno stradali, i nikad se to ne može do kraja obnovit, konstrukcija je ista, predlažem žute nebodere odmah blizu tih, stanovi su vrh, jaran mi tamo živi tako da znam o čemu pričam
User avatar
xoklix
Posts: 3392
Joined: 16/01/2018 16:07

#4198 Re: Cijene stanova All about

Post by xoklix »

james28 wrote:
iz Pejtona u gradu za 10-12 minuta hahahaha jarane jesi ti pjan, treba ti minimum sat vremena, e sad zavisi šta ti podrazumijevaš pod pojmom grad, i odakle ti grad počinje, ali u centru nisi za 10 minuta sigurno, toliko ti treba da izađeš iz Ilidže
Kakvu Ilidzu? Pejton ima izlaz na brzu cestu iz pravca Blazuja , bukvalno za 90 sekundi si na semaforu kod Energoinvesta.
A grad racunam Opstinu Centar i Stari Grad.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4199 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

james28 wrote:
Tuzla111 wrote:Treba mi hitno misljenje kakvi su oni zeleni neboderi pored Vilsonovog.
možda sam dosadan al kani se zelenih nebodera, oni su u ratu totalno stradali, i nikad se to ne može do kraja obnovit, konstrukcija je ista, predlažem žute nebodere odmah blizu tih, stanovi su vrh, jaran mi tamo živi tako da znam o čemu pričam
Svako ima svoje misljenje al ja u zute nebodere na Grbavici nebi nikako. Cak je bilo veoma povoljnih stanova tu al nikad nisam otisao ni da pogledam. Ko voli nebodere od 20 spratova stanova ima jeftinih al znajuci kako se dogovoriti za bilo sta sa ostalim stanarima u mnogo manjim zgradama onda samo mogu zamisliti kako to izgleda u neboderima od 20 spratova. Dalje, parkinga nikad ne moze biti dovoljno za sve. Da ne kazem da je meni fasada i haustor veoma bitan. Svaki dan znaci moras kroz haustor proci, kakve veze ima da ti je stan u zlatu ako se haustor raspada.
Jos ovaj stan gleda na MIljacku i Bristol i Zirat banku, znaci mogu spavati sa otvorenim prozorom.
Ko voli nebodere eno u Hrasnom stan 60 kvadrata covjek trazi samo 90 hiljada.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#4200 Re: Cijene stanova All about

Post by Tuzla111 »

james28 wrote:
Tuzla111 wrote:Treba mi hitno misljenje kakvi su oni zeleni neboderi pored Vilsonovog.
možda sam dosadan al kani se zelenih nebodera, oni su u ratu totalno stradali, i nikad se to ne može do kraja obnovit, konstrukcija je ista, predlažem žute nebodere odmah blizu tih, stanovi su vrh, jaran mi tamo živi tako da znam o čemu pričam
Jos da dodam da sam od nekih ljudi cuo, koji nemaju razloga da lazu, da su ti neboderi radjeni sasvim OK. Cak su im cijevi (voda, kanalizacija) sve radjene prije 10tak godina, tesko da se koja druga zgrada na Grbavici moze pohvaliti istim.Al svako ima svoje. Beton ne gori btw.
Kakvog su onda kvaliteta sve one druge zgrade po Grbavici gdje se nadogradjivalo po 1-2 sprata koja nisu nikad planirana u originalnom projektu. Da ne idem u dubinu tog problema sad i da ne sirim temu.
http://cdn.brzevijesti.ba/storage/2014/ ... iewOrg.jpg
Post Reply