Citala sam nekad davno, kao curetak od 15-tak godina.minjonja wrote: jestel citale samac u braku?to je isto onako jednostavna ljubavna prica.
Sad ti ne bo mogla reci kakva je prica i o cemu se radi.
Moderator: Chloe
Citala sam nekad davno, kao curetak od 15-tak godina.minjonja wrote: jestel citale samac u braku?to je isto onako jednostavna ljubavna prica.
Ako volis triliere onda ti je Harlan veoma dobar.jazmin wrote:evo kupila tri naslova u Konzumu: Matildin posljednji valcer - Tamara McKinley
Trinaesta priča - Diane Setterfield
Ne puštaj me - Harlan Coben
a bila je još jedna Put u Jerusalem nekako mi se čini dobra, ali nisam sada uzela.
HJeste li čitali šta od ovoga?
Dobar je Harlan, lagan i citljiv, Ne pustaj me se bez probleba procita za jedan dan, da sma sacuvao racun mogao sam je ici reklamirati pa da je zamijenim za neku drugu!?Neposlusna wrote:Ako volis triliere onda ti je Harlan veoma dobar.jazmin wrote:evo kupila tri naslova u Konzumu: Matildin posljednji valcer - Tamara McKinley
Trinaesta priča - Diane Setterfield
Ne puštaj me - Harlan Coben
a bila je još jedna Put u Jerusalem nekako mi se čini dobra, ali nisam sada uzela.
HJeste li čitali šta od ovoga?
Preporucujem ti od njega "Jedan jedini pogled" i "Nevini".
Imam Murielinu knjigu Poslastica. Privukao me kratak sadržaj ali bila je to samo zabludaNadinka wrote:Ja poslije Otmjensoti ježa, koja me bas odusevila, malo se vratila klasicima, zavrsila Razum i osjecaje

Možda da pokušaš naručitiluna09 wrote:Ja sam čitala O ljudima psima i mišima od Marka Šelića Marchela ali sam je na žalost oštetila(a posuđena je) Zato knjigoljupci molim vas ako iko zna gdje mogu nabaviti istu ,nije važno koliko košta javljajte.Nemam obraza vratiti je ovakvu. Hvala

Ma za Grishama se uvijek nadje vremena!semlaca wrote:Posudih ''Partner'' Džon Grišam, ne znam samo kad ću stići, okupirana sam ovim ''Ustavno pravo'' Smerdel, Sokol.
Ma,ništa.Nadinka wrote:Joj kako me je stid, izvini, ali ta knjiga mi je u starom stanu i nikako da je uzmem da ti donesem, bas mi je zaoSalome_ wrote:Eh, ja sam napokon kupila Don Rigobertove bilježnice i čitam. Knjiga je mnogo bolja od Pohvale pomajci, kojoj je nastavak.
Ono što sam htjela da pitam, zna li iko može li se u Sarajevu pronaći ova knjiga?
http://www.oceanmore.hr/knjiga.php?id_knjiga=8
Provjerila sam na COBISSU, ali vidim da je knjiga dostupna samo u Mostaru.Nije mi jasno kako sva dobra literatura iz Hrvatske jednostavno se zanemaruje i ne nabavlja u BiH. Bar ne u glavnom gradu.
Ovu drugu su cure citale u nasem klubu knjige na forum.hr, kod njih je ocito dosta dostupna, kod nas je nisam vidjala
Joooj, zar se to još čita?jazmin wrote:Trenutno citam Mir- Jam "Grijeh njene majke"
ofirna knjigasurajaa wrote:Preporucujem odlicnu knjigu, "Crna dusa"
AC_grom_DC wrote:ofirna knjigasurajaa wrote:Preporucujem odlicnu knjigu, "Crna dusa"
SS-ovac Bošnjak koji upada u logor Njemaca u Staljingradu i ubija ih
pa zatim
preko Rusije bježi sve do Bosne
(usput ženi Amerikanku
), pa onda Hamza (njegove poduhvate u knjizi neću ni spominjati jer bi se i nevinost mogla izgubiti pri čitanju istih) , uglavnom Chuck Norris bi mu pozavidio....pa onda u nekoj američkoj vukojebini, bivši diverzant Armije BIH sa PTSP-om pjeva sevdalinku u nekom baru dok Hamza revnosno prevodi
...mislim ...ono....
nekome ko je gazio u krvi do koljena knjiga Crna duša je dječija literatura ali primjetio sam da se ženske jako i žestoko pale na tu "plićak knjigu" kvalitetnu koliko i Hollywoodski filmovi Ž kategorije. HVALA
P.S.
Nepogrešivo sam rezervisan prema osobama koje mi preporuče tri knjige
1-Crna duša
2-Legenda o Ali paši
3-Čitati Lolitu u Teheranu
joj šo ih ne mogu jooooj![]()
al MACTEP i Margarita......uf, uf.....predobra knjiga, pogotovo ako je upakovana u plave korice koje već nagovještavaju da će se unutra desiti nešto spektakularno
de fakto wrote:Majstor i Margarita, Bulgakov - psiholoski roman i sta sve ne.... cak pomalo shizofren i apsurdan.....mislim da ga vrijedi procitati.
Nisam komentarisao tebe.Tvoj ukus glede književnosti također. Nisam ga komentarisao jer me zanima baš koliko i lanjski snijeg.surajaa wrote:
Ne mogu ti opisati koliko sam ozlojedjena sto ti imas nepogresivu rezervu prema ljudima koji citaju to sto citaju, i sto nisam zadovoljila tvoj "istancan i prefinjen" citalacki ukus. Sve i da si knjizevni kriticar, a nisi, tvoja rezervisanost me ne dotice ni malo...Vodeci se tvojom logikom, ja bih onda ove Mir Jam-ine citace trebala duboko prezirati i satjeravati u cosak, jer se usude njene knjige uopste nazivati knjigama...cisti non sens...
Jedino u cemu se se slazem s tobom je to da "Majstor i Margarita" jeste odlicna knjiga...
govoriš o majstoru i margariti???sadmire wrote:Knjiga je genijalna, dogadjaji od prije 2000 godina prikazani kao da su se stvarno desili, skroz realno, a desavanja u sadasnjosti, u vrijeme pripovijedanja, kao fikcija, nesto nadrealno.