Prevaranti na PIK-u
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#4176 Re: Prevaranti na PIK-u
Mogu li slike kao dokazi gore navedenih informacija?
- ElDzidziIbnDzo
- Posts: 637
- Joined: 16/02/2013 10:53
- Location: Sjeverno
#4177 Re: Prevaranti na PIK-u
Došao sam do nekih telefona (iPhone 5) koji su zaključani na iCloud.(takav mi posao da mogu uzeti bačene telefone/reklamirane,da ne misli neko da sam ukrao
)
I sad kontam i tražim ima li neko na ovom dunjaluku da može otključati iPhone 5 koji su zaključani na iCloud.
Gledam po PIK-u,svi nešto lafo nude,od nekih smiješnih cijena za 30 KM do 300+.S tim kao da im se treba poslati telefon i uplatiti novac unaprijed.
Jel imao neko iskustva sa tim???
I sad kontam i tražim ima li neko na ovom dunjaluku da može otključati iPhone 5 koji su zaključani na iCloud.
Gledam po PIK-u,svi nešto lafo nude,od nekih smiješnih cijena za 30 KM do 300+.S tim kao da im se treba poslati telefon i uplatiti novac unaprijed.
Jel imao neko iskustva sa tim???
- burekodsira
- Posts: 3539
- Joined: 09/07/2006 00:23
#4178 Re: Prevaranti na PIK-u
ko to jos "baca" telefone
ono bas zesca suplja
a nemRe se otkljucati
ono bas zesca suplja
a nemRe se otkljucati
- ElDzidziIbnDzo
- Posts: 637
- Joined: 16/02/2013 10:53
- Location: Sjeverno
#4179 Re: Prevaranti na PIK-u
Šuplja ti glava čim nikad nisu čuo za ovlaštene distributere/servise na zapadu,koji ne popravljaju već bacaju bijelu tehniku,mobitele,kućanske aparate itd...
Pa neću valjda 20 telefona razbjenih ili zakljucanih ukrasti???
Pa neću valjda 20 telefona razbjenih ili zakljucanih ukrasti???
- burekodsira
- Posts: 3539
- Joined: 09/07/2006 00:23
#4180 Re: Prevaranti na PIK-u
pa vjerovatno je tvoja suplja lave, ne pricamo o razlicitim telefonima i bijeloj tehnici nego ajfonima, dobro znam kako to hoda po zapadu i niko ne baca iste. prosipaj lafine nekom drugom i nauci se kulturi, kad do sada nisi.ElDzidziIbnDzo wrote:Šuplja ti glava čim nikad nisu čuo za ovlaštene distributere/servise na zapadu,koji ne popravljaju već bacaju bijelu tehniku,mobitele,kućanske aparate itd...
Pa neću valjda 20 telefona razbjenih ili zakljucanih ukrasti???
- ElDzidziIbnDzo
- Posts: 637
- Joined: 16/02/2013 10:53
- Location: Sjeverno
#4181 Re: Prevaranti na PIK-u
Pa razlicitih slomljenih telefona imam,ali oni nisu sporni.Pitao sam konkretno za iPhone.
Čuj lafine

Čuj lafine
- Bilki
- Posts: 505
- Joined: 04/05/2011 22:02
#4182 Re: Prevaranti na PIK-u
samo ti Apple moze ih odkljucati, ali stim da nisu prodani telefoni i uneseni u njihovu bazu ne vjerujem da ce to uciniti, otkljucavanje iphona ne ide klasicnom metodom kao kod ostalih, nego im posaljes mejl i podatke o telefonu i dobijas kod putem mejla, ako i jesu prodani pa zamjenjeni staro za novo opet ne vjerujem da ce ih otkljucati, mislim da su oni jedini koji za telefon u garanciji koji je riknuo daju novi aparat(iphone se ne popravlja, koji je riknuo pod garancijom)
-
Kataklinger
- Posts: 1564
- Joined: 23/12/2013 11:02
#4183 Re: Prevaranti na PIK-u
Googlaj malo o bypassu iClouda preko Minacriss servera ili GadgetServicea :p
IPHONE 4 se mogao otkljucati...ali samo privremeno...restart uredjaja i ode opet na iCloud lock.
Sent from my WC Sholja using Vodokotlic
IPHONE 4 se mogao otkljucati...ali samo privremeno...restart uredjaja i ode opet na iCloud lock.
Sent from my WC Sholja using Vodokotlic
- ElDzidziIbnDzo
- Posts: 637
- Joined: 16/02/2013 10:53
- Location: Sjeverno
#4184 Re: Prevaranti na PIK-u
Nema šta,napravili su ovaj iCloud pravo zajeban
Što jest jest
Trebat će im vremena da ovo provale,ako uopšte i uspiju
Trebat će im vremena da ovo provale,ako uopšte i uspiju
- propalismo
- Posts: 397
- Joined: 29/12/2013 21:56
- Location: Negdje na Balkanu
#4185 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u
Bacaju najnovije mobilne telefone?Ljudi moji kakvih se gluposti moze procitati na ovom internetu to je strasno...
Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
- ElDzidziIbnDzo
- Posts: 637
- Joined: 16/02/2013 10:53
- Location: Sjeverno
#4186 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u
Ne mogu da vjerujem,ali fakat ne mogu da vjerujem da osobe poput tebe mogu biti ogreniceni ko lavor.Ma kakav lavor,ko ona dječija ćasa.propalismo wrote:Bacaju najnovije mobilne telefone?Ljudi moji kakvih se gluposti moze procitati na ovom internetu to je strasno...
Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
Pa raspitaj se bolan ne bio,jel Apple popravlja korisnicima svoje telefone u garantnom roku ili ih mjenja.Da ti sad ne dajem linkove za skandinavske firme,koje imaju istu poslovnu politiku,jer čisto sumnjam da znas bosanski kako treba a kamoli koji drugi jezik.
Glupane,glupane,glupane...
- propalismo
- Posts: 397
- Joined: 29/12/2013 21:56
- Location: Negdje na Balkanu
#4187 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u
Dobro ja sam glup a ti nastavi skupljati po kantama od smeca najnovije mobilne telefona koje neko baca.A ovi sto kupuju telefone za pare su obicni idioti.Zamisli ti ih dobijas dzabe a mi placamo telefone novcem.Moj ti je savjet idi ba kupaj zabe;-)
Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
- ElDzidziIbnDzo
- Posts: 637
- Joined: 16/02/2013 10:53
- Location: Sjeverno
#4188 Re: Prevaranti na PIK-u
M šalim se,ukr'o sam 20-tak telefona...
Idi me prijavi SIPI i Goranu Zubcu,neka dođu da me uhapse.Ma kakvi ukr'o,oteo od malodobne djece,pod prijetnjom vilama.
Idi me prijavi SIPI i Goranu Zubcu,neka dođu da me uhapse.Ma kakvi ukr'o,oteo od malodobne djece,pod prijetnjom vilama.
- propalismo
- Posts: 397
- Joined: 29/12/2013 21:56
- Location: Negdje na Balkanu
#4189 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u
Nemam vremena trazim po kontejnerima najnovije telefone hocu da ih prodam.Nego olaksaj mi posao reci gdje ima pa da idem da nakupim.Dolazi u obzir Samsung Galaxy S5,Iphone 5.Hocu samo skuplje modele;-)
Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
-
sefika10
- Posts: 6
- Joined: 24/06/2013 09:27
#4190 Re: Prevaranti na PIK-u
Nisam znala gdje da postavim ovo pitanje, nisam našla neku temu vezano za brzu poštu, a s obzirom da se ovdje spominje nadam se da će mi neko dati par informacija koje me zanimaju.
Nisam nikada ranije slala brzom poštom pa me zanima kako to ide, koja brza pošta je najsigurnija? Da li mogu da odem na poštu i na taj način pošaljem brzom poštom? Na koji način se meni uplaćuje novac i kada?
Nisam nikada ranije slala brzom poštom pa me zanima kako to ide, koja brza pošta je najsigurnija? Da li mogu da odem na poštu i na taj način pošaljem brzom poštom? Na koji način se meni uplaćuje novac i kada?
- propalismo
- Posts: 397
- Joined: 29/12/2013 21:56
- Location: Negdje na Balkanu
#4192 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u
@sefika10 Najsigurnije za vas je da saljete Euroexpresom.Vama kupac uplati cijenu artikla+troskove dostave(Euroexpres) na racun u banci.Vi odete do banke podignete novac i tek onda idete u Euroexpres ili ih pozovete na telefon(ima besplatni)da oni dodju do vas.Posiljka stize u roku 24h.I dobro upakujte artikal ako je lomljiv da ne biste dosli u neprijatnu situaciju da kupac dobije ostecen artikal.Najbolje da oblozite nekim kartonom i dobro ulijepite selotep trakom:-)
Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
- propalismo
- Posts: 397
- Joined: 29/12/2013 21:56
- Location: Negdje na Balkanu
#4193 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u
@madesa Sta ti znaci ta tacka famelije ti?
Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
-
sefika10
- Posts: 6
- Joined: 24/06/2013 09:27
#4194 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u
Hvala puno, samo ne znam da li će moj kupac pristati na to da uplaćuje unaprijed. Mislim da svi vole platiti pouzećempropalismo wrote:@sefika10 Najsigurnije za vas je da saljete Euroexpresom.Vama kupac uplati cijenu artikla+troskove dostave(Euroexpres) na racun u banci.Vi odete do banke podignete novac i tek onda idete u Euroexpres ili ih pozovete na telefon(ima besplatni)da oni dodju do vas.Posiljka stize u roku 24h.I dobro upakujte artikal ako je lomljiv da ne biste dosli u neprijatnu situaciju da kupac dobije ostecen artikal.Najbolje da oblozite nekim kartonom i dobro ulijepite selotep trakom:-)
Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
- propalismo
- Posts: 397
- Joined: 29/12/2013 21:56
- Location: Negdje na Balkanu
#4195 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u
Mozete i pouzecem ali ja iz iskustva praktikujem uplate unaprijed.
Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
- dzemaludin007
- Posts: 668
- Joined: 20/06/2014 17:00
- Location: I. Sarajevo
#4196 Re: Prevaranti na PIK-u
Pa izradjujes narod...propalismo wrote:Mozete i pouzecem ali ja iz iskustva praktikujem uplate unaprijed.
Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
- propalismo
- Posts: 397
- Joined: 29/12/2013 21:56
- Location: Negdje na Balkanu
#4197 Re: Одг: Prevaranti na PIK-u
Kako Dzemaludine?
Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
-
jahh
- Posts: 1505
- Joined: 20/08/2010 12:41
#4198 Re: Prevaranti na PIK-u
Prodajem navedeni samsung galaxy s2, telefon je nov i u odlicnom je stanju, ima dva vidljiva traga koristenja, ostalo je sve novo, telefon nije nikad otvaran niti je popravljan.

- Zviz
- Posts: 4993
- Joined: 19/08/2012 15:40
- Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam
#4199 Re: Prevaranti na PIK-u
Prevara na Piku je kad ti neko prodaje mobitel ili parferm a znas da je ona sto izlapi odmah (naka turska varijanta) ili mobitel made in Somalija crkne prije nego sto ga i upalis... dzaba sto ti je dostavio robo, zamene je to isto prevara...
-
ado_sar
- Posts: 1142
- Joined: 14/06/2014 16:47
#4200 Re: Prevaranti na PIK-u
Na zalost ne postoji, niti ce ikad postojati nacin da se trajno otkljuca telefon koji je zakljucan na icloud. Ko tvrdi suprotno ili je neznalica ili prevarant. Telefone mozes prodati na piku za dijelove (display, baterija, dugmad) mada znaj da neces postici dobru cijenu jer vec ima previse tih dijelova, upravo sa zakljucanih telefonaElDzidziIbnDzo wrote:Došao sam do nekih telefona (iPhone 5) koji su zaključani na iCloud.(takav mi posao da mogu uzeti bačene telefone/reklamirane,da ne misli neko da sam ukrao)
I sad kontam i tražim ima li neko na ovom dunjaluku da može otključati iPhone 5 koji su zaključani na iCloud.
Gledam po PIK-u,svi nešto lafo nude,od nekih smiješnih cijena za 30 KM do 300+.S tim kao da im se treba poslati telefon i uplatiti novac unaprijed.
Jel imao neko iskustva sa tim???
