Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#41726 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

kluz franjo wrote:Ma kolega kmirso,
proći će i taj kongres.
A Toma Zdravković će zauvijek ostati roker!
kluz franjo wrote:
kluz franjo wrote:Čisto da ne bude zabune.

Da mogu uticati na izbor, ja bih sa obje ruke glasao za Peđu Kojovića.

Pozdrav
Ma skonto sam. Nema zabune... :-D
A Toma mi je jedan od najdražih rokera... :-D
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#41727 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bunk »

A omiljeni whiskey sljiiva :mrgreen:
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#41728 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

bunk wrote:A omiljeni whiskey sljiiva :mrgreen:
Ima raznih viskija i rakija za uživanje.
Kao i u politici.
Imaš dobre viskije i dobre šljiive i onda udobno sjediš i polako sa merakom.
A imaš one BRLJE što te "spucaju", pa možeš i na tronošcu spavati.

Evo ga opet... :mrgreen:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#41729 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Nema loše Brlje koliko ima lošeg društva s kojim je piješ...
S lošim društvom i burbon Kentaki je brlja... piješ ti nju, pije ona tebe.
MK81
Posts: 99
Joined: 12/10/2018 12:05

#41731 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MK81 »

Mene samo booi na neki nacin, sto je gro eksponiranih u NS bez radnog iskustva mimo stranke.... nemaju krefibilitet u mojim ocima
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#41732 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Kikibombona »

MK81 wrote:Mene samo booi na neki nacin, sto je gro eksponiranih u NS bez radnog iskustva mimo stranke.... nemaju krefibilitet u mojim ocima
Kako rade NS ministri u SA kantonu?

Po ovome sto vidim, zajedno sa kolegama iz drugih stranka, sa vecom energijom i zeljom nego bilo ko do sada. Cini se da su upravo NS i Konakovic motor nove politike koja radi sa dosta energije i entuzijazma.

U odnosu na SDA i dosadasnje vlasti, itekako primjetna razlika.

Posto je nas narod generalno nepismen, nesposoban, zatucan i i cobanski, ne moze se ocekivati da je NS predaleko od toga. Najvise bih volio da postoji mogucnost da uvezemo politicare iz Japana, Koreje i Singapura. Medjutim, imamo to sto imamo...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#41733 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bunk »

Uvezes politicara iz Japana da bi dobio glasove iz jedne zgrade i izgubio od " covjeka vedra cela sto napravi carsiju od sela"... :lol: :lol:
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#41734 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

bunk wrote:Uvezes politicara iz Japana da bi dobio glasove iz jedne zgrade i izgubio od " covjeka vedra cela sto napravi carsiju od sela"... :lol: :lol:
SDA cobanija nije napravila grad niti od jednog sela,nego je i gradove pretvorila u selendre...valjda da ne vazi ona stara izreka "mozes seljak izaci iz opanaka,ali ne mogu opanci iz seljaka"
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10182
Joined: 31/03/2007 00:07

#41735 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bosanski_kralj »

MK81 wrote:Mene samo booi na neki nacin, sto je gro eksponiranih u NS bez radnog iskustva mimo stranke.... nemaju krefibilitet u mojim ocima
U ovoj državi ne možeš upasti u školski odbor (koji se i ne plaća) bez podrške vladajuće stranke i onda se zamjera ljudima što nemaju neko iskustvo.

I to iskustvo je precjenjeno. Imali smo bezbroj tih nekih iskusnih, pa evo do čega su nas doveli.

P.S. Sad za posljednje izbore 2018. godine išao sam na predizborne skupove ovih malo zvučnijih stranki. Jedna stvar mi je zaparala uši. Dok u većine stranaka mlade osobe koje su na listi u biografiji stoji: završio taj i taj fakultet, trenutno nezaposlen...toliko u SDA za njihov mladi kadar stoji: trenutno radi u Telecomu, Pošti, Ministarstvu.. I onda se pitamo kako ljudi pobjeđuju sve ove godine. Hiljade i hiljade uhljeba njima daje podršku.
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#41736 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Kikibombona wrote:
Posto je nas narod generalno nepismen, nesposoban, zatucan i i cobanski, ne moze se ocekivati da je NS predaleko od toga.
Možda naš narod jeste takav, ali upravo zato očekujem da ljudi u stranci u koju polažem nade nisu kao narod.

Ako jesu, piši propalo.

Naime, ima i previše stanaka čiji ljudi su kao narod.

Ali kako nije sav narod kako je opisano, tako bi i barem jedna stranka trebala biti "mimo naroda".

Je li NS salonska, elitistička, FGR-ovska stranka? Ako i jeste, neka je. Imamo i previše narodskih i jaranskih stranaka i u ovih haman 30 godina nikakvu korist od njih nismo imali.

Pa, možda nam i treba jedna FGR-ovska stranka, možda će promijeniti neke stvari.

Doduše, koliko vidim, što se stvari koje mene interesuju neće biti velika korist od njih, ali možda drugi imadnu. Zauhar.

Tako da se iskreno nadam da NS nije kao narod.

Ako jeste, mrka nam kapa.
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#41737 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Control panel »

Dodje vrijeme da simpatizeri NS-a ne simpatisu marjanovica.
A kad sam ja “fino” pricao o hankinom ministru u SDA vladi, kojem je zeljkovic bio sef, a magistar radeljas parlamentarna vecina svi ste me napadali.
Svi ste me napadali kad sam govorio da je los potez njega staviti za nosioca liste.
Sad citam i uzivam.
Last edited by Control panel on 17/05/2019 08:43, edited 1 time in total.
MK81
Posts: 99
Joined: 12/10/2018 12:05

#41738 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MK81 »

Bosanski_kralj wrote:
MK81 wrote:Mene samo booi na neki nacin, sto je gro eksponiranih u NS bez radnog iskustva mimo stranke.... nemaju krefibilitet u mojim ocima
U ovoj državi ne možeš upasti u školski odbor (koji se i ne plaća) bez podrške vladajuće stranke i onda se zamjera ljudima što nemaju neko iskustvo.

I to iskustvo je precjenjeno. Imali smo bezbroj tih nekih iskusnih, pa evo do čega su nas doveli.

P.S. Sad za posljednje izbore 2018. godine išao sam na predizborne skupove ovih malo zvučnijih stranki. Jedna stvar mi je zaparala uši. Dok u većine stranaka mlade osobe koje su na listi u biografiji stoji: završio taj i taj fakultet, trenutno nezaposlen...toliko u SDA za njihov mladi kadar stoji: trenutno radi u Telecomu, Pošti, Ministarstvu.. I onda se pitamo kako ljudi pobjeđuju sve ove godine. Hiljade i hiljade uhljeba njima daje podršku.
Sve to stoji ali ja sam ciljao na nešto drugo... dakle, evidentno je ne samo kod NS već generalno da kadrovi koji obnašaju jako bitne funkcije u strankama su apsolutno bez iskustva. Završili su sociologiju, jezike, politokologiju ...ili još gore neke institucije koje su zatvorene od strane SIPe, fakultete po kobiljači a drže govore o napretku, analiziraju budžete , predlažu sistemska rješenja .... E sad smatram da je ključ u kadriranju, tj. ne krivim ja njih već kadrovske komisije koje moraju vršiti odabir na osnovu iskustva prije svega za neku oblast ili funkciju. Ne može recimo meni biti ministar ko je samo radio prezentacije u SDP ili neko ko je završio politokologiju i lijepio plakate stranci da bude nosilac liste ili u prva tri mjesta i slično . To je loše kadriranje i onda se pitamo zašto je ovako kako je. Ti si u pravu vezano da nije stvar u formalnom iskustvu koje neko frizira u cv već stvarno a to je uloga kadrovskih komisija da to filtriraju. Da ne pričamo o nekakvim akademskim titulama stečenim po livadama ...
MK81
Posts: 99
Joined: 12/10/2018 12:05

#41739 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MK81 »

Hakiz wrote:
Kikibombona wrote:
Posto je nas narod generalno nepismen, nesposoban, zatucan i i cobanski, ne moze se ocekivati da je NS predaleko od toga.
Možda naš narod jeste takav, ali upravo zato očekujem da ljudi u stranci u koju polažem nade nisu kao narod.

Ako jesu, piši propalo.

Naime, ima i previše stanaka čiji ljudi su kao narod.

Ali kako nije sav narod kako je opisano, tako bi i barem jedna stranka trebala biti "mimo naroda".

Je li NS salonska, elitistička, FGR-ovska stranka? Ako i jeste, neka je. Imamo i previše narodskih i jaranskih stranaka i u ovih haman 30 godina nikakvu korist od njih nismo imali.

Pa, možda nam i treba jedna FGR-ovska stranka, možda će promijeniti neke stvari.

Doduše, koliko vidim, što se stvari koje mene interesuju neće biti velika korist od njih, ali možda drugi imadnu. Zauhar.

Tako da se iskreno nadam da NS nije kao narod.

Ako jeste, mrka nam kapa.
Oni su najviše kao jaranska stranka. Ako mislimo na isto.
MK81
Posts: 99
Joined: 12/10/2018 12:05

#41740 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MK81 »

Nivelacija wrote:
DrugaGimnazija wrote:
Nivelacija wrote:Kaze Pedja Kojovic na pitanje novinarke N1 Sta misli hoce li ili nece SBB uci u vlast?..parafraziram;
da ne razmislja o tome ali da mu je bitno da u Kantonu Sarajevo ostane cvrsta vlast, da je tu SBB stabilan.
Kakva bezosjecajnost i arogancija.Naprosto nevjetovatno kakva strasna nebriga za sve nas "nesretnike " gradjane Federacije i Bosne i Hercegovine koji ne zivimo u Kantonu Sarajevo od covjeka koji bi u okviru svog mandata trebao valjda stititi interese svih gradjana u Bosni i Hercegovini.
Jadna ova zemlja sa otvorenim interesnim "lokalpatriotima" sa mandatima u drzavnim Parlamentima.

Copy paste fb..

Njegov stav ok Sarajevo i tacka, ali nemoj mi druze dolaziti u Zenicu pred izbore i kmecat za glasove. Ne budi licemjer.
Ti nisi glasao za NS. Nemoj sad biti licemjer i kmecati na ovoj temi. Kad i vi budete izabrali neku novu opciju i kod vas ce se nesto promijeniti. Ne moze NS nista promijeniti u ZDK u ovom mandatu, jer nisu dobili glasove.

Ali ja vidim da tebi u stvari smetaju "Sanje i Borise"... E, tu ti vec ne mogu pomoci.
Naravno da nisam glasao pa nisam lud glasati za sibicare kojima je Bosna kanton Sarajevo.
Ali je zato sda drzavotvorna, pa su joj svi kadrovi papci polupismeni, fakulteti po livadama stečeni, nekulturni, bahati, lopovi i dezerteri...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#41741 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Kikibombona »

Hakiz wrote:
Kikibombona wrote:
Posto je nas narod generalno nepismen, nesposoban, zatucan i i cobanski, ne moze se ocekivati da je NS predaleko od toga.
Možda naš narod jeste takav, ali upravo zato očekujem da ljudi u stranci u koju polažem nade nisu kao narod.

Ako jesu, piši propalo.

Naime, ima i previše stanaka čiji ljudi su kao narod.

Ali kako nije sav narod kako je opisano, tako bi i barem jedna stranka trebala biti "mimo naroda".

Je li NS salonska, elitistička, FGR-ovska stranka? Ako i jeste, neka je. Imamo i previše narodskih i jaranskih stranaka i u ovih haman 30 godina nikakvu korist od njih nismo imali.

Pa, možda nam i treba jedna FGR-ovska stranka, možda će promijeniti neke stvari.

Doduše, koliko vidim, što se stvari koje mene interesuju neće biti velika korist od njih, ali možda drugi imadnu. Zauhar.

Tako da se iskreno nadam da NS nije kao narod.

Ako jeste, mrka nam kapa.
Napisao sam 'ne moze biti predaleko od toga...' :-D

Mi smo generalno veoma los narod u poredjenju sa naprednim narodima zapadne Evrope - nepismeni, zatucani, nedisciplinovani, neorganizovani, bahati, itd. Kao sto kaze legendarni forumas Insomnia, skloni smo fuserenju, prevarama, sabotazama itd. Posebno smo losi kada smo u grupi, kada jedni druge podsticemo na destrukciju.

Vrhunske strucnjacke ne zanima politika jer se zna da je to arena u kojoj se boris sa najgorim ljudima u drzavi. Posten i sposoban covjek ne zeli imati posla sa olosima i kriminalcima. Vecina postenih i sposobnih je napustila drzavu a manji dio ima vlastite biznise ili radi za strane kompanije.

Nasa stranka je fina ekipica. Isticu se kulturom dijaloga i principima u politici. Stranka je demokraticna sto pokazuju izbori koji su pred nama. Vec su promijenili nekoliko predsjednika, Bajic i Grac su se sami povukli sto je pravi raritet. I sada svjedocimo fer kampanji bez ijedne ruzne rijeci. Dobili su priliku da rade u SA kantonu i zaista se trude. Mozda ministar Mandic nije kapacitet za direktora Simensa ali se trudi. I vide se rezultati, angazovanost, transparentnost itd. Ima pomaka.

Nas problem su nerealna ocekivanja. Ne moze NS imati znalce kao CDU ili neka druga njemacka stranka. Razlika je drasticna. Moramo prihvatiti da smo zestoko zaostali.

Previse stvari gledamo crno-bijelo, idealizujemo ili glorifikujemo. NS nije sjajna, daleko od toga. U poredjenju sa SDA ili SDP, izgledaju prilicno bolje. Njihova liga su te dvije stranke a ne stranke iz Njemacke, Holandije itd.

Ocekujemo rezultate preko noci. Ne ide tako. Da bi dosli rezultati svi moramo naporno raditi. Potrebno je dosta vremena.

Nama treba promjena mentaliteta, promjena svijesti. Na tome za sada niko ne radi. Prijeko je potrebna reforma obrazovnog sustava, ali totalna promjena. Potrebno je na pravi nacin odgojiti nove generacije da bi za par decenija ubirali plodove. Ne valjamo kao ljudi druze.
MK81
Posts: 99
Joined: 12/10/2018 12:05

#41742 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MK81 »

@kikibombona. u pravu si u dosta stvari. Medjutim, postoji nesto sto se zove kadrovanje. Postoji kadrovska komisija ili tijelo koje ne smije dozvoliti da recimo na listi u prva tri covjeka bude neko ko od iskustva ima to sto je brojao glasove za cik. Poslije taj covjek je rukovodstvu skupatine a nakon toga i delegat na federalnom nivou.Odlucuje i komentarise stvari o kojima pojma nema uz duzno postovanje. Drugim rjecima pametuje ali bez pokrica kod notmalnog covjeka. Drugo, sta mene kao nekoga ko zeli bolje interesuje sda ? oni su skup olosa i kriminala koji upravo djeluje na ovakav nacin, tacnije kadruje ljude koje sam gore opisao. Valjda nasa stranka zasluzuje promjenu u tom segmentu, da bude neko ko je i po tome drugaciji. Jedino ih pravdam ako nemaju nikoga drugog, onda ok, ali cisto sumnjam.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#41743 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by wewa »

MK81 wrote:@kikibombona. u pravu si u dosta stvari. Medjutim, postoji nesto sto se zove kadrovanje. Postoji kadrovska komisija ili tijelo koje ne smije dozvoliti da recimo na listi u prva tri covjeka bude neko ko od iskustva ima to sto je brojao glasove za cik. Poslije taj covjek je rukovodstvu skupatine a nakon toga i delegat na federalnom nivou.Odlucuje i komentarise stvari o kojima pojma nema uz duzno postovanje. Drugim rjecima pametuje ali bez pokrica kod notmalnog covjeka. Drugo, sta mene kao nekoga ko zeli bolje interesuje sda ? oni su skup olosa i kriminala koji upravo djeluje na ovakav nacin, tacnije kadruje ljude koje sam gore opisao. Valjda nasa stranka zasluzuje promjenu u tom segmentu, da bude neko ko je i po tome drugaciji. Jedino ih pravdam ako nemaju nikoga drugog, onda ok, ali cisto sumnjam.
nemaju, u tome i jeste problem.
mala stranka, ograniceni resursi.
valjda ih efekti djelovanja u KS ucine popularnijima pa im se pridruzi jos sposobnih, pametnih, vrijednih i moralnih ljudi spremnih za bavljenje politikom na dnevnoj osnovi...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#41744 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Kikibombona »

MK81 wrote:@kikibombona. u pravu si u dosta stvari. Medjutim, postoji nesto sto se zove kadrovanje. Postoji kadrovska komisija ili tijelo koje ne smije dozvoliti da recimo na listi u prva tri covjeka bude neko ko od iskustva ima to sto je brojao glasove za cik. Poslije taj covjek je rukovodstvu skupatine a nakon toga i delegat na federalnom nivou.Odlucuje i komentarise stvari o kojima pojma nema uz duzno postovanje. Drugim rjecima pametuje ali bez pokrica kod notmalnog covjeka. Drugo, sta mene kao nekoga ko zeli bolje interesuje sda ? oni su skup olosa i kriminala koji upravo djeluje na ovakav nacin, tacnije kadruje ljude koje sam gore opisao. Valjda nasa stranka zasluzuje promjenu u tom segmentu, da bude neko ko je i po tome drugaciji. Jedino ih pravdam ako nemaju nikoga drugog, onda ok, ali cisto sumnjam.
Nema nijedna stranka u izobilju kvalitetnih kadrova. Poznajem nekoliko strucnjaka kojima ni na kraj pameti nije da se bave politikom. U privatnim angazmanima mogu zaraditi visestruko vise i ne moraju se laktati sa ljudskim olosem.

Cinjenica je da smo zaostali i da imamo veoma malo sposobnih ljudi. Koliko je samo sposobnih ljudi otislo vani. Kakvi su nam fakulteti? Sve je to na veoma niskom nivou. Malo je vrhunskih strucnjaka koji se bave politikom.

...


Sposobnost i vrhunske reference cesto mogu uzrokovati loze rezultate ako nema dobre namjere. Jedan slab funkcioner dobre namjere ne moze napraviti stetu kao veoma sposoban lopov. A takvih imamo veoma puno u politici, veoma sposobnih lopova.

Pripadnici Nase stranke imaju dobru namjeru. Veoma su motivisani i trude se. Dobra namjera je veoma vazna. Pogledaj ministra Mandica. Mozda nije vrhunski strucnjak, ali je sigurno dobronamjeran i maksimalno se trudi. Zato je vidljiv napredak u odnosu na njegovog prethodnika.

Nista se preko noci ne moze postici. Za neke stvari su potrebne decenije, da se obrne nekoliko generacija. Jbg...

Zaista ne vidim na ponudi nista bolje od NS. Nadam se da ce Platforma Hadzikadica biti bolja. Nije bitna stranka, vazno je da napreduje drzava i drustvo.
MK81
Posts: 99
Joined: 12/10/2018 12:05

#41745 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MK81 »

Kikibombona wrote:
MK81 wrote:@kikibombona. u pravu si u dosta stvari. Medjutim, postoji nesto sto se zove kadrovanje. Postoji kadrovska komisija ili tijelo koje ne smije dozvoliti da recimo na listi u prva tri covjeka bude neko ko od iskustva ima to sto je brojao glasove za cik. Poslije taj covjek je rukovodstvu skupatine a nakon toga i delegat na federalnom nivou.Odlucuje i komentarise stvari o kojima pojma nema uz duzno postovanje. Drugim rjecima pametuje ali bez pokrica kod notmalnog covjeka. Drugo, sta mene kao nekoga ko zeli bolje interesuje sda ? oni su skup olosa i kriminala koji upravo djeluje na ovakav nacin, tacnije kadruje ljude koje sam gore opisao. Valjda nasa stranka zasluzuje promjenu u tom segmentu, da bude neko ko je i po tome drugaciji. Jedino ih pravdam ako nemaju nikoga drugog, onda ok, ali cisto sumnjam.
Nema nijedna stranka u izobilju kvalitetnih kadrova. Poznajem nekoliko strucnjaka kojima ni na kraj pameti nije da se bave politikom. U privatnim angazmanima mogu zaraditi visestruko vise i ne moraju se laktati sa ljudskim olosem.

Cinjenica je da smo zaostali i da imamo veoma malo sposobnih ljudi. Koliko je samo sposobnih ljudi otislo vani. Kakvi su nam fakulteti? Sve je to na veoma niskom nivou. Malo je vrhunskih strucnjaka koji se bave politikom.

...


Sposobnost i vrhunske reference cesto mogu uzrokovati loze rezultate ako nema dobre namjere. Jedan slab funkcioner dobre namjere ne moze napraviti stetu kao veoma sposoban lopov. A takvih imamo veoma puno u politici, veoma sposobnih lopova.

Pripadnici Nase stranke imaju dobru namjeru. Veoma su motivisani i trude se. Dobra namjera je veoma vazna. Pogledaj ministra Mandica. Mozda nije vrhunski strucnjak, ali je sigurno dobronamjeran i maksimalno se trudi. Zato je vidljiv napredak u odnosu na njegovog prethodnika.

Nista se preko noci ne moze postici. Za neke stvari su potrebne decenije, da se obrne nekoliko generacija. Jbg...

Zaista ne vidim na ponudi nista bolje od NS. Nadam se da ce Platforma Hadzikadica biti bolja. Nije bitna stranka, vazno je da napreduje drzava i drustvo.
.

dijelim misljenje ali me jednostavno frustriracinjenica da su ljudi koji su istureni bez iskustva. Ne pricam ja o vrhunskim kadrovima lricam o normalnim , hajmo reci. sredini nekoj. Ovdje se radi o ljudima koji su recimo brojali glasove kao jedino iskustvo radno, koji su recimo nesvraeni studenti i slicno... Jednostavno ne mogu se pomiriti da nema prosjeka nekog. Da nemaju oravnike sa 5-10 godina iskustva, ekonomista , inzinjera i slicno... nekog prosjek iskustva radnog , ne rukovodnog obicnog rada. Ovo je uvredljivo u najmanju ruku. A ne mogu d avjerujem da ovih osrednjih nemaju kod sebe. Prije ce biti da ne vode racuna i da najglasniji dolaze do izrazaja.Na zalost...
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#41746 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

A može li malo konkretnije?
Koji istureni ljudi iz NS nemaju dana radnog iskustva?
MK81
Posts: 99
Joined: 12/10/2018 12:05

#41747 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MK81 »

kluz franjo wrote:A može li malo konkretnije?
Koji istureni ljudi iz NS nemaju dana radnog iskustva?

Evo da ne idem daleko, sabina milsim da nema osim debatnih klunova, vibor ima da je brojao glasacke listice, ibrahim obhodzas je recimo dr nauka, izguglajte gdje je magistrirao a ako hocete mogu vam na pm reci kako je ekonomiju zavrsio itd itd .... ali d ane bude zabune recimo malik garibija iz sdp, jasmin duvnjak iz sda sve je to ta klika . ja necu da s epomirim da je to isto kao sdp i kao sda kadrovanje i da nemaju srednjeg kadra ...
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#41748 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by wewa »

Zena je profesorica na fakultetu, a 'nema osim debatnih klubova' :shock:
sta je onda prihvatljiva referenca?
MK81
Posts: 99
Joined: 12/10/2018 12:05

#41749 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MK81 »

wewa wrote:Zena je profesorica na fakultetu, a 'nema osim debatnih klubova' :shock:
sta je onda prihvatljiva referenca?
tako je, predaje na privatnom faksu nakon diplomiranja sto je ok i pohvalno ... jel to prije stranke ? diplomirala politicke nauke, medjunarodne odnose ja mislim , magistrirala ljudska prava i kakve to veze ima recimo sa budzetom, vodovodom, kjkp radom.... ali eto izvinjavam se ima nekog iskustva .... sta za ostale?
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#41750 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Sabina Ćudić potprijedsjednica NS i parlamentarka FBiH, (rođ. 1982.) je predavala (možda i sada vanredno predaje nisam siguran).
Vibor Handžić, potprijedsjednik kantonalne skupštine i član GO NS (rođ. 1986.) mislim da je još kao student bio predsjednik omladinske organizacije NS, a od 26. godine života, nakon što je magistrirao na političkim naukama, se profesionalno bavi politikom.
Mislim i za Selima Bešlagića da se čitav život profesionalno bavi društveno-političkim radom.

A za ovog Obhođaša ne znam stvarno, ne znam ni po čemu je "isturen".
Ali zato neke druge isturene... Forto, Čamdžić, Kojović, Mandić, Pozder, Marjanović...
Locked