Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#41701 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

A to je to Sacred Deer nema mi pomoci volim ovo jebanje mozga i to ti je to..
Film može i u kategoriju komedije komotno jer sam se na glas smijao kad je pricao malom svoju tajnu.. :D
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#41702 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by John Cleese »

omar little wrote:
Bloo wrote:
omar little wrote:jarmuschovi vampiri ne valjaju? meni su bili okej. simpa mi je taj film skroz bio, sjeo fino. iako nisam veliki fen hiddlestona.
Nekako me podsjeca na onaj sa Bowiem i Denevue...koji mi je mrsko sad guglati kako se zove :mrgreen:
toga se toliko maglovito sjecam da ga ne bih vise mogla okarakterizirati kao "pogledan" . kako god, jarmusch mi je bolji. :D
Sjecas li se scene sa ovom muzickom podlogom:

https://www.youtube.com/watch?v=3eISg09_DtQ :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12405
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41703 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:Nisam gledao Jarmuschov film. Moja alergija na današnje vampirske filmove potiče od raznih Blejdova, Sumrak Saga, Underworldova,
True Bloodova i ostalih pizdarija koje su vampire učinile glamuroznim, privlačnim i svime drugim osim istinski strašnim i neljudskim.
Eh, al' zato postoji jedan odlican lijek za tvoju tegobu. :-D

Image

Uzivancija od prve do zadnje minute. :)
User avatar
dale cooper
Posts: 31356
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#41704 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Ako ti kažeš da valja onda ću pogledati. :-D
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#41705 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

John Cleese wrote:
omar little wrote:
toga se toliko maglovito sjecam da ga ne bih vise mogla okarakterizirati kao "pogledan" . kako god, jarmusch mi je bolji. :D
Sjecas li se scene sa ovom muzickom podlogom:

https://www.youtube.com/watch?v=3eISg09_DtQ :D
jok. :D a i taj komad mi je izlizan i dosadan izbor za film, dibidus neorginalan :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12405
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41706 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:Ako ti kažeš da valja onda ću pogledati. :-D
Obavezno stavit' na vrh liste. Neces se pokajat'. :D
User avatar
bato99
Posts: 1946
Joined: 30/04/2008 15:04
Location: starMO
Contact:

#41707 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by bato99 »

Image
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#41708 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by John Cleese »

omar little wrote:
John Cleese wrote:
omar little wrote:
toga se toliko maglovito sjecam da ga ne bih vise mogla okarakterizirati kao "pogledan" . kako god, jarmusch mi je bolji. :D
Sjecas li se scene sa ovom muzickom podlogom:

https://www.youtube.com/watch?v=3eISg09_DtQ :D
jok. :D a i taj komad mi je izlizan i dosadan izbor za film, dibidus neorginalan :D
Taj "komad" je zapravo prelijepa arija... i itekako ima veze sa pomenutom filmskom scenom i izvanredan je izbor za njenu muzicku podlogu...

No dobro. Pardon :D
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#41710 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

John Cleese wrote:
omar little wrote:
jok. :D a i taj komad mi je izlizan i dosadan izbor za film, dibidus neorginalan :D
Taj "komad" je zapravo prelijepa arija... i itekako ima veze sa pomenutom filmskom scenom i izvanredan je izbor za njenu muzicku podlogu...

No dobro. Pardon :D
mislim da je dosadan izbor za film opcenito. ne ovaj konkretno. koristi se puno, izlizalo se od uporabe kroz razlicite radove, tako to.
kao sto vec rekoh ne sjecam se filma bas pa samim tim ne mogu ni komentirati da li je nesto dobar ili los dijegetski/nedijegetski izbor. :D
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41711 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

HRT3 22.50.

Image

Kada dugogodišnjeg TV-voditelja primoraju napustiti posao, on objavi gledateljima da će počiniti samoubojstvo u posljednjoj emisiji. Direktori TV-mreže odluče promijeniti odluku kada njegova fanatična tirada poveća gledanost. Dobitnik četiri Oscara 1977. godine.

Film na TV-u
Last edited by johnnykola on 21/12/2017 07:48, edited 2 times in total.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#41712 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Muhamed Đakmić »

Children of men. Bez da kažem i riječ o filmu, samo ću preporučiti da ga pogledate :D

Bit će i u petak na nekom kanalu, čini mi se Fox movies, ali nisam siguran.
User avatar
dale cooper
Posts: 31356
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#41713 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Muhamed Đakmić wrote:Children of men. Bez da kažem i riječ o filmu, samo ću preporučiti da ga pogledate :D

Bit će i u petak na nekom kanalu, čini mi se Fox movies, ali nisam siguran.
Gledao...više puta. Fenomenalan film. :)
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#41714 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by wewa »

Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote:Nisam gledao Jarmuschov film. Moja alergija na današnje vampirske filmove potiče od raznih Blejdova, Sumrak Saga, Underworldova,
True Bloodova i ostalih pizdarija koje su vampire učinile glamuroznim, privlačnim i svime drugim osim istinski strašnim i neljudskim.
Eh, al' zato postoji jedan odlican lijek za tvoju tegobu. :-D

Image

Uzivancija od prve do zadnje minute. :)
jel ovo onaj kad jedno po jedno dovlace u kucu? :-D

ja sam luda za vampirskim parodijama :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#41715 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:Nisam gledao Jarmuschov film. Moja alergija na današnje vampirske filmove potiče od raznih Blejdova, Sumrak Saga, Underworldova,
True Bloodova i ostalih pizdarija koje su vampire učinile glamuroznim, privlačnim i svime drugim osim istinski strašnim i neljudskim.
Image
dafoe :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#41716 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

johnnykola wrote:HRT3 22.50.

Image

Kada dugogodišnjeg TV-voditelja primoraju napustiti posao, on objavi gledateljima da će počiniti samoubojstvo u posljednjoj emisiji. Direktori TV-mreže odluče promijeniti odluku kada njegova fanatična tirada poveća gledanost. Dobitnik četiri Oscara 1977. godine.

Film na TV-u

uh,valjda ovo necu zaboraviti veceras pogledati,finch briljantan
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12405
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41717 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

wewa wrote:jel ovo onaj kad jedno po jedno dovlace u kucu? :-D

ja sam luda za vampirskim parodijama :D
Nisam siguran da li je to to, ako moze malo opsirnije. :)
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#41718 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by wewa »

Tito_i_Partija wrote:
wewa wrote:jel ovo onaj kad jedno po jedno dovlace u kucu? :-D

ja sam luda za vampirskim parodijama :D
Nisam siguran da li je to to, ako moze malo opsirnije. :)
dvojica koji nisu vampiri dovode zrtve stanarima zgrade, vampirima?

daaaavno sam gledala, ali se sjecam da je uzasno smijesan fim :)
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#41719 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

johnnykola wrote:
Image

Film na TV-u
ok je ovo.. razvija se u zanimljivom smjeru, do pred kraj.. kraj malo kvari dojam..
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12405
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41720 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

wewa wrote: dvojica koji nisu vampiri dovode zrtve stanarima zgrade, vampirima?

daaaavno sam gledala, ali se sjecam da je uzasno smijesan fim :)
Nije to taj film. Al' pogledaj ovaj, meni je licno jedna od najboljih komedija zadnjih 10 godina. :)
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12405
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41721 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

medvjed23 wrote: ok je ovo.. razvija se u zanimljivom smjeru, do pred kraj.. kraj malo kvari dojam..
Diablo Cody, a i Jason Reitman, grohnuli pravo.

Mada mi ni njihov prvi i najveci hit, Juno, nije bio nesto vau.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#41722 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by wewa »

Tito_i_Partija wrote:
wewa wrote: dvojica koji nisu vampiri dovode zrtve stanarima zgrade, vampirima?

daaaavno sam gledala, ali se sjecam da je uzasno smijesan fim :)
Nije to taj film. Al' pogledaj ovaj, meni je licno jedna od najboljih komedija zadnjih 10 godina. :)
:thumbup:
hvala za preporuku, nastojacu doci do njega :)
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41723 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Tito_i_Partija wrote:
medvjed23 wrote: ok je ovo.. razvija se u zanimljivom smjeru, do pred kraj.. kraj malo kvari dojam..
Diablo Cody, a i Jason Reitman, grohnuli pravo.

Mada mi ni njihov prvi i najveci hit, Juno, nije bio nesto vau.
Bolji film triput od Juna.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#41724 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Banksy »

The Hunger (Bowie/Deneuve) je niđe veze, ne trošite vrijeme.
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#41725 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

džuna se haman i ne sjećam, al mislim da se radi o nekom tinejdžerkom filmu.. s druge strane, young adult je, uprkos nazivu, namijenjen nešto zrelijoj publici, pa će većini forumaša bolje leći :D
Post Reply