Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#41676 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by wewa »

ako hoces pricati o radu Pedje Kojovica kao zastupnika u parlamentarnoj skupstini bih, onda preporucujem da konsultujes barem naslove po portalima:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kojovic ... /190410119

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kojovic ... /190507048
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#41677 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by wewa »

kluz franjo wrote: Kolega,
nije sporno da neko "čuje" ono što želi čuti, a ne ono što je izgovoreno.
Nije ni sporno da se neko ne razumije u izborni zakon, izborne jedinice za državni parlament i sl.
Ali kada neko za Sanju Renić tvrdi da je "podmetnuta Zeničanka", e za takvog se opravdano može sumnjati da je Zenici prišao samo do Vjetrenice...
ja se bojim da je izvor frustracije u kakodatokorektnoformulisem vrsti imena, otud termin podmetanje...
ispade da je Zenica samo za 'nase' :-)
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#41678 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Styling »

bunk wrote:
Styling wrote:
Pa u Sarajevu se BH Blok izborio za vlast. To sto su se drugi prepustili SDA nije krivica BH bloka. Valjda ce se ove pozitivne kretnje i KS preliti na slijedecim izborima i na druge kantone.
Koje pozitivne kretnje?
1. Prvo, i najvaznije, izbacena je SDA iz vlasti
2. Uspostavljen registar zaposlenih u javnom sektoru KS
3. Ukidanje pausala za profesionalne zastupnike i naknada za aktivnosti u toku radnog vremena i sredstva preuzmjerena za potrebnije stvari
4. Usvojen Zakon o prijavljivanju i postupku provjere podataka o imovini nosilaca javnih funkcija
5. Uredjenje kantona i angazovanje nezaposlenih sa biroa na ovom projektu
6. Uveden jedan kupon za sve javne gradske prevoznike
7. Nema redukcija vode (ovo se doduse i desavalo samo u Sarajevu)
i ogroman broj stvari na kojima je zapocet rad
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#41679 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bunk »

Nemoj hvala ti.
Neka vama sestorke ,ako su toliko dobri uzivajte s njima.
Mi ovdje u ruralu smo navikli patit i to bez rahata :mrgreen:
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#41680 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Styling »

bunk wrote:Nemoj hvala ti.
Neka vama sestorke ,ako su toliko dobri uzivajte s njima.
Mi ovdje u ruralu smo navikli patit i to bez rahata :mrgreen:
:D
User avatar
geralt
Posts: 6438
Joined: 14/09/2017 12:45

#41681 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by geralt »

Nivelacija wrote:
kluz franjo wrote:
Nivelacija wrote: ...
Nadam se da nece dobiti glasa u Zenici, eto izborio se za Sarajevo neka vlada.
Bilo bi glupo ocekivati neku podrsku ovdje nakon ovakvih javnih nastupa. Ako ima stida nece ovdje doci traziti glasove kao do sada.
A prevario je oko 6000 gradjana koji dadose glas Nasoj stranci.
Srećom je u ZDK bilo cca. 80.000 birača SDA/HDZ/SBiH/A-SDA i NB koji se nisu dali prevariti "bestidnom" propagandom.
Nemoj mi suplje covjek koji je izabran u drzavni parlament glasovima i iz Zenice je rekao nije ga briga za nivo drzave i federacije i kako se SBB ponasa bitno mu je da je Sarajevo stabilno. Nije meni to sporno kao ni ostale lokalpatriote ali nemoj mi dolaziti kmeciti nagodinu za glasove i podmetati neke Sanje i Borise na liste.
Nije. Zenica je druga izborna jedinica. Vi ste izabrali politicke i intelektualne gromade kao sto je Halid Genjac.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#41682 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by high_volume »

geralt wrote:
Nivelacija wrote: Nemoj mi suplje covjek koji je izabran u drzavni parlament glasovima i iz Zenice je rekao nije ga briga za nivo drzave i federacije i kako se SBB ponasa bitno mu je da je Sarajevo stabilno. Nije meni to sporno kao ni ostale lokalpatriote ali nemoj mi dolaziti kmeciti nagodinu za glasove i podmetati neke Sanje i Borise na liste.
Nije. Zenica je druga izborna jedinica. Vi ste izabrali politicke i intelektualne gromade kao sto je Halid Genjac.
:lol: :lol: :lol:

:thumbup:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#41683 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Nivelacija wrote:
kluz franjo wrote:
Nivelacija wrote: ...
Nadam se da nece dobiti glasa u Zenici, eto izborio se za Sarajevo neka vlada.
Bilo bi glupo ocekivati neku podrsku ovdje nakon ovakvih javnih nastupa. Ako ima stida nece ovdje doci traziti glasove kao do sada.
A prevario je oko 6000 gradjana koji dadose glas Nasoj stranci.
Srećom je u ZDK bilo cca. 80.000 birača SDA/HDZ/SBiH/A-SDA i NB koji se nisu dali prevariti "bestidnom" propagandom.
Nemoj mi suplje covjek koji je izabran u drzavni parlament glasovima i iz Zenice je rekao nije ga briga za nivo drzave i federacije i kako se SBB ponasa bitno mu je da je Sarajevo stabilno. Nije meni to sporno kao ni ostale lokalpatriote ali nemoj mi dolaziti kmeciti nagodinu za glasove i podmetati neke Sanje i Borise na liste.
Fantaziraš. Nije ništa od toga što si nabrojao rekao. Kako ono pilot kaže... Čisti popljuvizam...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#41684 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bunk »

high_volume wrote:
geralt wrote:
Nivelacija wrote: Nemoj mi suplje covjek koji je izabran u drzavni parlament glasovima i iz Zenice je rekao nije ga briga za nivo drzave i federacije i kako se SBB ponasa bitno mu je da je Sarajevo stabilno. Nije meni to sporno kao ni ostale lokalpatriote ali nemoj mi dolaziti kmeciti nagodinu za glasove i podmetati neke Sanje i Borise na liste.
Nije. Zenica je druga izborna jedinica. Vi ste izabrali politicke i intelektualne gromade kao sto je Halid Genjac.
:lol: :lol: :lol:

:thumbup:
A inace kad Halid nije po mjeri ko jeste iz ZK mislim?
Kasum?
Sepic?
Neko od sdp?
Kikibonbona? :lol:
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#41685 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

bunk wrote:
high_volume wrote:
geralt wrote: Nije. Zenica je druga izborna jedinica. Vi ste izabrali politicke i intelektualne gromade kao sto je Halid Genjac.
:lol: :lol: :lol:

:thumbup:
A inace kad Halid nije po mjeri ko jeste iz ZK mislim?
Kasum?
Sepic?
Neko od sdp?
Kikibonbona? :lol:
I vi ste kolega išli u istu školu pa čitate nešto, što nije napisano.
Samo je konstatovano da je između ostalih i Halid Genjac bio "po mjeri" birača u izbornoj jedinici 514 za državni parlament.
Demokratski i u skladu sa izbornim zakonom BiH.

Umalo zaboravih... :mrgreen:
User avatar
Chef_Sale
Posts: 68
Joined: 21/01/2014 23:55

#41686 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chef_Sale »

I, onda, u subotu pobjeđuje Kojović?
Čini mi se da ima sigurnih 55% i više glasova.
User avatar
Chef_Sale
Posts: 68
Joined: 21/01/2014 23:55

#41687 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chef_Sale »

duplikat
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#41688 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

kluz franjo wrote: Umalo zaboravih... :mrgreen:
:D
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#41689 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

thekupus wrote:
Hakiz wrote:
Banksy wrote:Tačno, sve blista. Ali nije Sarajevo ni prije bilo toliko prljavo. Rad je dobro radio svoj posao, i Park isto, pogotovo u novim dijelovima grada. Pravi problem su oronule, prljave, zapuštene fasade, posebno u Centru i Starom Gradu, a to je malo teža priča.
Ne blista. Šaviše.
U odnosu na prijašnje stanje ne samo da blista, nego sija! Neki je novi pristup skroz čišćenju grada, možda su i građani malo pod dojmom one velike akcije. Eh sad, koliko će to dugo trajati, pitanje je.

Kod mene na Koševu očišćeno sve prije par dana, sinoć raznijeli psi (kojih neko vrijeme nije bilo, sad se samo pojavili opet) smeće iz kontejnera, iako je postavljena metalna streha. Valjda neko nije zatvorio vratašca, pa su uskočili.


Vidjet ćemo situaciju poslije ovih velikih kiša i vjetra.
Možda blista u privilegovanim dijelovima grada.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7601
Joined: 12/03/2012 18:04

#41690 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

geralt wrote:
Nivelacija wrote: Nemoj mi suplje covjek koji je izabran u drzavni parlament glasovima i iz Zenice je rekao nije ga briga za nivo drzave i federacije i kako se SBB ponasa bitno mu je da je Sarajevo stabilno. Nije meni to sporno kao ni ostale lokalpatriote ali nemoj mi dolaziti kmeciti nagodinu za glasove i podmetati neke Sanje i Borise na liste.
Nije. Zenica je druga izborna jedinica. Vi ste izabrali politicke i intelektualne gromade kao sto je Halid Genjac.
I onda se ljuti kad ga zoves, nepismenim, SDA botom :D
Novak20
Posts: 15239
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#41691 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#41692 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Hakiz wrote:
Banksy wrote:
Tačno, sve blista. Ali nije Sarajevo ni prije bilo toliko prljavo. Rad je dobro radio svoj posao, i Park isto, pogotovo u novim dijelovima grada. Pravi problem su oronule, prljave, zapuštene fasade, posebno u Centru i Starom Gradu, a to je malo teža priča.
Ne blista. Šaviše.
Banksy wrote:
Novo Sarajevo, a pogotovo Novi grad su uvijek jako čisti, i to mi je uvijek bila misterija, kako Rad i Park stignu sve pokupiti. Sjećam se i ja kako je bilo prije rata, nije to bilo puno bolje, samo što su se ulice tada redovno prale, cisternama i šmrkovima, bar sedmično jednom, sve, cijeli grad (petkom, čini mi se ), a i odvodi su se čistili, pa nije bilo toliko prašine i blata.
S druge strane, vozila GRAS-a su strahovito prljava, parkovski mobilijar polupan, fasade oronule i prljave, putevi razrovani i zapušteni, itd, to je loše, zaista.
Centar je baš u lošem stanju, Stari grad u očajnom. Zamisli putnika koji ulazi u grad istočnim ulazom, pa idući prema centru, razgleda okolo... Užas.
Imajući u vidu kako propadamo, generalno, kao društvo, čistoća grada je još i ok.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#41693 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Ono kad Fikret KOS Muslimović priča o "subverzivnim operacijama koje se u okviru upravljanja krizom u BiH usmjeravaju iz vanjskih centara' (dalje mi je bilo mrsko).

Sad je jasno od koga su Komšićevi drotovi učili zanat.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#41694 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by horkesh »

:shock: :shock: :shock:

Kad pomislim da ne može gore, uvijek me iznenade.

Naša stranka im je toliki trn u oku da je to strašno. A HDZ je "neprijatelj" samo kad treba Našu stranku ocrniti. Inače, nešto nisam vidio u Stavu i Faktoru izvještaj o visokim predstavnicima SDA na Saboru HDZ-a.
elk
Posts: 3153
Joined: 14/08/2006 12:03

#41695 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by elk »

Oj sto je covke vrti,ko svejzi....Pa kako li ce pjeniti kad na lokalnim izborima iduce godine izgube opstinu koja vrijedi kao 10 drugih...a i novo sarajevo,mozda cak i novi grad im se pitaju,ako bh blok odigra pametno.a garant nece.
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1028
Joined: 13/10/2006 17:30

#41696 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by DrugaGimnazija »

Nivelacija wrote:Kaze Pedja Kojovic na pitanje novinarke N1 Sta misli hoce li ili nece SBB uci u vlast?..parafraziram;
da ne razmislja o tome ali da mu je bitno da u Kantonu Sarajevo ostane cvrsta vlast, da je tu SBB stabilan.
Kakva bezosjecajnost i arogancija.Naprosto nevjetovatno kakva strasna nebriga za sve nas "nesretnike " gradjane Federacije i Bosne i Hercegovine koji ne zivimo u Kantonu Sarajevo od covjeka koji bi u okviru svog mandata trebao valjda stititi interese svih gradjana u Bosni i Hercegovini.
Jadna ova zemlja sa otvorenim interesnim "lokalpatriotima" sa mandatima u drzavnim Parlamentima.

Copy paste fb..

Njegov stav ok Sarajevo i tacka, ali nemoj mi druze dolaziti u Zenicu pred izbore i kmecat za glasove. Ne budi licemjer.
Ti nisi glasao za NS. Nemoj sad biti licemjer i kmecati na ovoj temi. Kad i vi budete izabrali neku novu opciju i kod vas ce se nesto promijeniti. Ne moze NS nista promijeniti u ZDK u ovom mandatu, jer nisu dobili glasove.

Ali ja vidim da tebi u stvari smetaju "Sanje i Borise"... E, tu ti vec ne mogu pomoci.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#41697 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nivelacija »

DrugaGimnazija wrote:
Nivelacija wrote:Kaze Pedja Kojovic na pitanje novinarke N1 Sta misli hoce li ili nece SBB uci u vlast?..parafraziram;
da ne razmislja o tome ali da mu je bitno da u Kantonu Sarajevo ostane cvrsta vlast, da je tu SBB stabilan.
Kakva bezosjecajnost i arogancija.Naprosto nevjetovatno kakva strasna nebriga za sve nas "nesretnike " gradjane Federacije i Bosne i Hercegovine koji ne zivimo u Kantonu Sarajevo od covjeka koji bi u okviru svog mandata trebao valjda stititi interese svih gradjana u Bosni i Hercegovini.
Jadna ova zemlja sa otvorenim interesnim "lokalpatriotima" sa mandatima u drzavnim Parlamentima.

Copy paste fb..

Njegov stav ok Sarajevo i tacka, ali nemoj mi druze dolaziti u Zenicu pred izbore i kmecat za glasove. Ne budi licemjer.
Ti nisi glasao za NS. Nemoj sad biti licemjer i kmecati na ovoj temi. Kad i vi budete izabrali neku novu opciju i kod vas ce se nesto promijeniti. Ne moze NS nista promijeniti u ZDK u ovom mandatu, jer nisu dobili glasove.

Ali ja vidim da tebi u stvari smetaju "Sanje i Borise"... E, tu ti vec ne mogu pomoci.
Naravno da nisam glasao pa nisam lud glasati za sibicare kojima je Bosna kanton Sarajevo.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#41698 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Nivelacija wrote:
Kakva bezosjecajnost i arogancija.Naprosto nevjetovatno kakva strasna nebriga za sve nas "nesretnike " gradjane Federacije i Bosne i Hercegovine koji ne zivimo u Kantonu Sarajevo

Njegov stav ok Sarajevo i tacka, ali nemoj mi druze dolaziti u Zenicu pred izbore i kmecat za glasove. Ne budi licemjer.

Naravno da nisam glasao pa nisam lud...
:lol:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#41699 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nivelacija »

Pa sta je smijesno, dolazi mi pod prozor kampanju vrsi kmeci za glasove po Zenici.
Palo je na pricu oko 6000 ljudi u kantonu, ja nisam niti cu ikad.

Samo zabranjiva me ta brojka odkud toliko keroljubaca i lgbt populacije kod nas.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#41700 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Nivelacija wrote:Pa sta je smijesno, dolazi mi pod prozor kampanju vrsi kmeci za glasove po Zenici.
Palo je na pricu oko 6000 ljudi u kantonu, ja nisam niti cu ikad.

Samo zabranjiva me ta brojka odkud toliko keroljubaca i lgbt populacije kod nas.
Niko nikome ne "zabranjiva" da glasa kako mu je ćeif, oDkud sada ta teza?
Locked