Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
united bosnae
Posts: 481
Joined: 23/07/2005 06:40
Location: Here&There

#41651 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by united bosnae »

evo jedna ideja...
Nastaviti setaliste na desnoj strani Miljacke (strani prema Trebevicu) od mjesta gdje prestaje "Obala Mak Dizdar" pa do parka Atmejdan.
Upravo su sada srusili zgradu s druge strane ulice Cobanija (gdje je bio Alf) tako da treba urgirati da novoizgradjeni objekat bude dovoljno daleko od obale Miljacke da moze proci setnica.
Mislim da kad bi se porusile sve one stracare s navedene strane Miljacke bilo dovoljno prostora za siroku setnicu duz rijeke a na mjestima gdje je to neizvodljivo (kod mosta Drvenija) napraviti prolaz koji bi isao dijelom preko rijeke (kao balkon) i kojim bi se premostio taj dio.

Image
Hakiz
Posts: 48389
Joined: 30/07/2015 20:01

#41652 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Banksy wrote:Tačno, sve blista. Ali nije Sarajevo ni prije bilo toliko prljavo. Rad je dobro radio svoj posao, i Park isto, pogotovo u novim dijelovima grada. Pravi problem su oronule, prljave, zapuštene fasade, posebno u Centru i Starom Gradu, a to je malo teža priča.
Ne blista. Šaviše.
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#41653 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by thekupus »

Hakiz wrote:
Banksy wrote:Tačno, sve blista. Ali nije Sarajevo ni prije bilo toliko prljavo. Rad je dobro radio svoj posao, i Park isto, pogotovo u novim dijelovima grada. Pravi problem su oronule, prljave, zapuštene fasade, posebno u Centru i Starom Gradu, a to je malo teža priča.
Ne blista. Šaviše.
U odnosu na prijašnje stanje ne samo da blista, nego sija! Neki je novi pristup skroz čišćenju grada, možda su i građani malo pod dojmom one velike akcije. Eh sad, koliko će to dugo trajati, pitanje je.

Kod mene na Koševu očišćeno sve prije par dana, sinoć raznijeli psi (kojih neko vrijeme nije bilo, sad se samo pojavili opet) smeće iz kontejnera, iako je postavljena metalna streha. Valjda neko nije zatvorio vratašca, pa su uskočili.


Vidjet ćemo situaciju poslije ovih velikih kiša i vjetra.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#41654 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mO k3 »

Dobar intervju Pedje :thumbup:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#41655 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by high_volume »

mO k3 wrote:Dobar intervju Pedje :thumbup:
Pa mogaoi si napisati i koji, gdje, kome...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#41656 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mO k3 »

high_volume wrote:
mO k3 wrote:Dobar intervju Pedje :thumbup:
Pa mogaoi si napisati i koji, gdje, kome...
izvini na N1 :) , novi dan ...
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#41657 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by high_volume »

Hvala za info :thumbup:
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#41658 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Control panel »

united bosnae wrote:evo jedna ideja...
Nastaviti setaliste na desnoj strani Miljacke (strani prema Trebevicu) od mjesta gdje prestaje "Obala Mak Dizdar" pa do parka Atmejdan.
Upravo su sada srusili zgradu s druge strane ulice Cobanija (gdje je bio Alf) tako da treba urgirati da novoizgradjeni objekat bude dovoljno daleko od obale Miljacke da moze proci setnica.
Mislim da kad bi se porusile sve one stracare s navedene strane Miljacke bilo dovoljno prostora za siroku setnicu duz rijeke a na mjestima gdje je to neizvodljivo (kod mosta Drvenija) napraviti prolaz koji bi isao dijelom preko rijeke (kao balkon) i kojim bi se premostio taj dio.

Image

Prvo trebaju na postojecoj setnici obala maka dizdara zabraniti saobracaj i parkiranje. Ponekad se ne moze proci setnicom od auta i moras se bahatim vozacima skolniti. A fino na oba kraja setnice stoji znak zabrane saobracaja. Ovo sto predlazes je super, samo ce to biti i pretvorit ce se u jos jednu saobracajnicu i parking.

Silne pare su date da se setnica uredi i poploca a sad su te ploce zbog auta, kombija, dzipova pocele da se rune i pucaju.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#41659 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

tito mili.....ovi SDA gebelsi ne znaju ni fotomontazu uraditi kako treba :D :D :D A baš ih je Sabina fino mezila juce :)

Image
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#41660 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Mišo_Kovač »

united bosnae wrote:evo jedna ideja...
Nastaviti setaliste na desnoj strani Miljacke (strani prema Trebevicu) od mjesta gdje prestaje "Obala Mak Dizdar" pa do parka Atmejdan.
Upravo su sada srusili zgradu s druge strane ulice Cobanija (gdje je bio Alf) tako da treba urgirati da novoizgradjeni objekat bude dovoljno daleko od obale Miljacke da moze proci setnica.
Mislim da kad bi se porusile sve one stracare s navedene strane Miljacke bilo dovoljno prostora za siroku setnicu duz rijeke a na mjestima gdje je to neizvodljivo (kod mosta Drvenija) napraviti prolaz koji bi isao dijelom preko rijeke (kao balkon) i kojim bi se premostio taj dio.

Image
To je lijeva strana miljacke, majka mu stara... :roll: :D
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#41661 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nivelacija »

Kaze Pedja Kojovic na pitanje novinarke N1 Sta misli hoce li ili nece SBB uci u vlast?..parafraziram;
da ne razmislja o tome ali da mu je bitno da u Kantonu Sarajevo ostane cvrsta vlast, da je tu SBB stabilan.
Kakva bezosjecajnost i arogancija.Naprosto nevjetovatno kakva strasna nebriga za sve nas "nesretnike " gradjane Federacije i Bosne i Hercegovine koji ne zivimo u Kantonu Sarajevo od covjeka koji bi u okviru svog mandata trebao valjda stititi interese svih gradjana u Bosni i Hercegovini.
Jadna ova zemlja sa otvorenim interesnim "lokalpatriotima" sa mandatima u drzavnim Parlamentima.

Copy paste fb..

Njegov stav ok Sarajevo i tacka, ali nemoj mi druze dolaziti u Zenicu pred izbore i kmecat za glasove. Ne budi licemjer.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#41662 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by wewa »

da hoce vise izmisliti kakav lijek za sarajevofobiju...

ne mgou da pojmim na koji nacin ljudi razmisljaju. eto, treba Pedju zanimati sta ce SBB i ostali veleizdajnici raditi na visim nivoima vlasti, a imaju uticaja k'o i ja na rad predsjednistva bih.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#41663 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

wewa wrote:da hoce vise izmisliti kakav lijek za sarajevofobiju...

ne mgou da pojmim na koji nacin ljudi razmisljaju. eto, treba Pedju zanimati sta ce SBB i ostali veleizdajnici raditi na visim nivoima vlasti, a imaju uticaja k'o i ja na rad predsjednistva bih.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: u TK , nije problem u SBB, oni hoče i dalje sa BH Blokom...problem je KO SDP... hoče samo sa SDA. A pošto KO-i donose odluke s kim će u koaliciju... imamo ovo što imamo... tj nemamo ništa... Nije ni do Pedje, ni do Nikšića... izgleda ga im ne mogu ništa, a ovi hoče zboh otpora koji pružaju, da ih obadvojicu smijene sa čela stranki...
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#41664 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Styling »

Nivelacija wrote:Kaze Pedja Kojovic na pitanje novinarke N1 Sta misli hoce li ili nece SBB uci u vlast?..parafraziram;
da ne razmislja o tome ali da mu je bitno da u Kantonu Sarajevo ostane cvrsta vlast, da je tu SBB stabilan.
Kakva bezosjecajnost i arogancija.Naprosto nevjetovatno kakva strasna nebriga za sve nas "nesretnike " gradjane Federacije i Bosne i Hercegovine koji ne zivimo u Kantonu Sarajevo od covjeka koji bi u okviru svog mandata trebao valjda stititi interese svih gradjana u Bosni i Hercegovini.
Jadna ova zemlja sa otvorenim interesnim "lokalpatriotima" sa mandatima u drzavnim Parlamentima.

Copy paste fb..

Njegov stav ok Sarajevo i tacka, ali nemoj mi druze dolaziti u Zenicu pred izbore i kmecat za glasove. Ne budi licemjer.
Pa u Sarajevu se BH Blok izborio za vlast. To sto su se drugi prepustili SDA nije krivica BH bloka. Valjda ce se ove pozitivne kretnje i KS preliti na slijedecim izborima i na druge kantone.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#41665 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

wewa wrote:da hoce vise izmisliti kakav lijek za sarajevofobiju...

ne mgou da pojmim na koji nacin ljudi razmisljaju. eto, treba Pedju zanimati sta ce SBB i ostali veleizdajnici raditi na visim nivoima vlasti, a imaju uticaja k'o i ja na rad predsjednistva bih.
Ja zamišljam situaciju u kojoj je npr. Naša stranka u zajedničkoj vladajućoj koaliciji sa SBB samo u recimo Srednjobosanskom Kantonu i da novinarka isto pitanje u vezi predstojeće odluke SBB-a o participaciji u vlasti na državnom nivou postavi i da isti odgovor dobije.

Koliko bi uvaženih kolega forumaša "optužilo" NS za travnik-centričnost?
Last edited by kluz franjo on 15/05/2019 11:40, edited 1 time in total.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#41666 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nivelacija »

Styling wrote:
Nivelacija wrote:Kaze Pedja Kojovic na pitanje novinarke N1 Sta misli hoce li ili nece SBB uci u vlast?..parafraziram;
da ne razmislja o tome ali da mu je bitno da u Kantonu Sarajevo ostane cvrsta vlast, da je tu SBB stabilan.
Kakva bezosjecajnost i arogancija.Naprosto nevjetovatno kakva strasna nebriga za sve nas "nesretnike " gradjane Federacije i Bosne i Hercegovine koji ne zivimo u Kantonu Sarajevo od covjeka koji bi u okviru svog mandata trebao valjda stititi interese svih gradjana u Bosni i Hercegovini.
Jadna ova zemlja sa otvorenim interesnim "lokalpatriotima" sa mandatima u drzavnim Parlamentima.

Copy paste fb..

Njegov stav ok Sarajevo i tacka, ali nemoj mi druze dolaziti u Zenicu pred izbore i kmecat za glasove. Ne budi licemjer.
Pa u Sarajevu se BH Blok izborio za vlast. To sto su se drugi prepustili SDA nije krivica BH bloka. Valjda ce se ove pozitivne kretnje i KS preliti na slijedecim izborima i na druge kantone.
Nadam se da nece dobiti glasa u Zenici, eto izborio se za Sarajevo neka vlada.
Bilo bi glupo ocekivati neku podrsku ovdje nakon ovakvih javnih nastupa. Ako ima stida nece ovdje doci traziti glasove kao do sada.
A prevario je oko 6000 gradjana koji dadose glas Nasoj stranci.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#41667 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nivelacija »

Styling wrote:
Nivelacija wrote:Kaze Pedja Kojovic na pitanje novinarke N1 Sta misli hoce li ili nece SBB uci u vlast?..parafraziram;
da ne razmislja o tome ali da mu je bitno da u Kantonu Sarajevo ostane cvrsta vlast, da je tu SBB stabilan.
Kakva bezosjecajnost i arogancija.Naprosto nevjetovatno kakva strasna nebriga za sve nas "nesretnike " gradjane Federacije i Bosne i Hercegovine koji ne zivimo u Kantonu Sarajevo od covjeka koji bi u okviru svog mandata trebao valjda stititi interese svih gradjana u Bosni i Hercegovini.
Jadna ova zemlja sa otvorenim interesnim "lokalpatriotima" sa mandatima u drzavnim Parlamentima.

Copy paste fb..

Njegov stav ok Sarajevo i tacka, ali nemoj mi druze dolaziti u Zenicu pred izbore i kmecat za glasove. Ne budi licemjer.
Pa u Sarajevu se BH Blok izborio za vlast. To sto su se drugi prepustili SDA nije krivica BH bloka. Valjda ce se ove pozitivne kretnje i KS preliti na slijedecim izborima i na druge kantone.
Nadam se da nece dobiti glasa u Zenici, eto izborio se za Sarajevo neka vlada.
Bilo bi glupo ocekivati neku podrsku ovdje nakon ovakvih javnih nastupa. Ako ima stida nece ovdje doci traziti glasove kao do sada.
A prevario je oko 6000 gradjana koji dadose glas Nasoj stranci.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#41668 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nivelacija »

dupli
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#41669 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by wewa »

kluz franjo wrote:
wewa wrote:da hoce vise izmisliti kakav lijek za sarajevofobiju...

ne mgou da pojmim na koji nacin ljudi razmisljaju. eto, treba Pedju zanimati sta ce SBB i ostali veleizdajnici raditi na visim nivoima vlasti, a imaju uticaja k'o i ja na rad predsjednistva bih.
Ja zamišljam situaciju u kojoj je npr. Naša stranka u zajedničkoj vladajućoj koaliciji sa SBB samo u recimo Srednjobosanskom Kantonu i da novinarka isto pitanje u vezi predstojeće odluke SBB-a o participaciji u vlasti na državnom nivou postavi i da isti odgovor dobije.

Koliko bi uvaženih kolega forumaša "optužilo" NS za travnik-centričnost?
a ne bi niko, mada je Travnik medju utjecajnijim gradovima kada se posmatra SDA, recimo...
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#41670 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pemanapemani »

Ne glasam za NS, ali ih smatram krivim zbog toga što neće da uđu u vlast u mom kantonu gdje imaju 1 ili 2 zastupnika. Sram ih bilo, sarajevocentrična đubrad. :-)

Ili pitanja od građana kantona u kojima NS nema zastupnike, ali ima otvorene podružnice - kako nisu dobili glasove?
Jebi ga, nisam glasao za njih, jer znam jednog lika koji je bio na listi. Neki dan ga vidio na semaforu u prljavom radničkom kombinezonu i ono hoće da se uvali na budžetsku sisu. Iako nisam glasao za njih i nikad neću, jer nisu kompatibilni sa mojim stavovima, ali ih krivim jer nisu dobili dovoljno glasova. Fuj, đubrad kojima je jedino Sarajevo važno, kako ih nije stid. :-)

Fenomenalni argumenti.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#41671 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bunk »

Styling wrote:
Nivelacija wrote:Kaze Pedja Kojovic na pitanje novinarke N1 Sta misli hoce li ili nece SBB uci u vlast?..parafraziram;
da ne razmislja o tome ali da mu je bitno da u Kantonu Sarajevo ostane cvrsta vlast, da je tu SBB stabilan.
Kakva bezosjecajnost i arogancija.Naprosto nevjetovatno kakva strasna nebriga za sve nas "nesretnike " gradjane Federacije i Bosne i Hercegovine koji ne zivimo u Kantonu Sarajevo od covjeka koji bi u okviru svog mandata trebao valjda stititi interese svih gradjana u Bosni i Hercegovini.
Jadna ova zemlja sa otvorenim interesnim "lokalpatriotima" sa mandatima u drzavnim Parlamentima.

Copy paste fb..

Njegov stav ok Sarajevo i tacka, ali nemoj mi druze dolaziti u Zenicu pred izbore i kmecat za glasove. Ne budi licemjer.
Pa u Sarajevu se BH Blok izborio za vlast. To sto su se drugi prepustili SDA nije krivica BH bloka. Valjda ce se ove pozitivne kretnje i KS preliti na slijedecim izborima i na druge kantone.
Koje pozitivne kretnje?
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#41672 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Nivelacija wrote: ...
Nadam se da nece dobiti glasa u Zenici, eto izborio se za Sarajevo neka vlada.
Bilo bi glupo ocekivati neku podrsku ovdje nakon ovakvih javnih nastupa. Ako ima stida nece ovdje doci traziti glasove kao do sada.
A prevario je oko 6000 gradjana koji dadose glas Nasoj stranci.
Srećom je u ZDK bilo cca. 80.000 birača SDA/HDZ/SBiH/A-SDA i NB koji se nisu dali prevariti "bestidnom" propagandom.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#41673 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by studiorum_tuzlaensis »

bezosjećajnost i arogancija Peđe :run:

no comment nivelirani, šta se u tvojoj glavi mota da mi je znat. Ne znam, ali sam siguran da je neki kompleks od Sarajeva u pitanju, makar onaj minimalni. xD

btw. razumijem te, živiš u kantonu gdje te pušenje shishe može prekvalifikovati u ministra. Preselio bi se iz Zenice, kruha mi.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#41674 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nivelacija »

kluz franjo wrote:
Nivelacija wrote: ...
Nadam se da nece dobiti glasa u Zenici, eto izborio se za Sarajevo neka vlada.
Bilo bi glupo ocekivati neku podrsku ovdje nakon ovakvih javnih nastupa. Ako ima stida nece ovdje doci traziti glasove kao do sada.
A prevario je oko 6000 gradjana koji dadose glas Nasoj stranci.
Srećom je u ZDK bilo cca. 80.000 birača SDA/HDZ/SBiH/A-SDA i NB koji se nisu dali prevariti "bestidnom" propagandom.
Nemoj mi suplje covjek koji je izabran u drzavni parlament glasovima i iz Zenice je rekao nije ga briga za nivo drzave i federacije i kako se SBB ponasa bitno mu je da je Sarajevo stabilno. Nije meni to sporno kao ni ostale lokalpatriote ali nemoj mi dolaziti kmeciti nagodinu za glasove i podmetati neke Sanje i Borise na liste.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#41675 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Nivelacija wrote:
kluz franjo wrote:
Nivelacija wrote: ...
Nadam se da nece dobiti glasa u Zenici, eto izborio se za Sarajevo neka vlada.
Bilo bi glupo ocekivati neku podrsku ovdje nakon ovakvih javnih nastupa. Ako ima stida nece ovdje doci traziti glasove kao do sada.
A prevario je oko 6000 gradjana koji dadose glas Nasoj stranci.
Srećom je u ZDK bilo cca. 80.000 birača SDA/HDZ/SBiH/A-SDA i NB koji se nisu dali prevariti "bestidnom" propagandom.
Nemoj mi suplje covjek koji je izabran u drzavni parlament glasovima i iz Zenice je rekao nije ga briga za nivo drzave i federacije i kako se SBB ponasa bitno mu je da je Sarajevo stabilno. Nije meni to sporno kao ni ostale lokalpatriote ali nemoj mi dolaziti kmeciti nagodinu za glasove i podmetati neke Sanje i Borise na liste.
Kolega,
nije sporno da neko "čuje" ono što želi čuti, a ne ono što je izgovoreno.
Nije ni sporno da se neko ne razumije u izborni zakon, izborne jedinice za državni parlament i sl.
Ali kada neko za Sanju Renić tvrdi da je "podmetnuta Zeničanka", e za takvog se opravdano može sumnjati da je Zenici prišao samo do Vjetrenice...
Locked