vrapcic wrote:
Vas izuzetno cijenim kao forumasa i ponekad mi bude zao sto ne pokusate da im date sansu.
Hvala na lijepim riječima.
Što se tiče Naše stranke, nije da ja njima ne dam šansu, nego jednostavno se moji prioriteti i prioriteti Naše stranke (barem ovog trenutnog vođstva) ne podudaraju. Inače, ja o NS-u imam prilično pozitivno mišljenje, mislim da imaju koliko toliko konzistentnu politiku, da imaju neku strategiju i da su pronašli svoju ciljnu grupu. A Peđu Kojovića izuzetno cijenim, prevashodno zato što je donio neke nove vjetrove na političku scenu, ne toliko sadržajem nego više metodama i načinom rada.
Mislim, kada je riječ o tim strankama što se zovu ljevica ja imam samo problem sa SDP-om za kojeg mislim da je apsolutno zalutao na svom putu i da sadašnje rukovodstvo SDP-a uopšte ne zna šta je misija i zadatak SDP-a.
Ali inače, vjerujem (a to mislim pokazuju i trenutna politička kretanja) da se mi moramo osloboditi iluzije da će neka od sadašnjih političkih stranaka donijeti onu neophodnu društvenu promjenu. Partiokratija kao način življenja je duboko ušla u sve pore društva a oni koji se profesionalno bave politikom, bilokojeg predznaka, su njeni najbolji zaštitinici.
Ja se samo nadam da će se iz ove naše pomalo otužne društvene zbilje roditi neki društveni pokret koji može izaći iz postojeće paradigme i otvoriti neke nove integrativne procese i krenuti nekim drugim putevima. Da li će to biti sindikalni, studentski, neki strukovni....nebitno ali da je ovom društvu potreban neki naš Martin Luter King ili Lech Valensa je gotovo neupitno.
Postojeći politički establishement, dolazio sa desnice ili ljevice ga neće iznjedriti