Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
drag_gost
Posts: 6417
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#41601 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by drag_gost »

kakavdanakneiskustvu wrote:
drag_gost wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: pogledaj lobstera od istog tog režisera
Zasto?

takodje čudan film
Meni vala nije nesto...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#41602 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

drag_gost wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
drag_gost wrote: pogledaj lobstera od istog tog režisera
Zasto?

takodje čudan film
Meni vala nije nesto...[/quote]

pa nije ni meni,nisam ni rekao da mi se svidio,nego da je čudan
User avatar
BarbaDue
Posts: 65066
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#41603 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by BarbaDue »

The Drop (2014)

http://m.imdb.com/title/tt1600196/

Preporuka
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41604 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Dva odlična na sabahu:

HRT1 08.05.

Image

HRT3 10.50.

Image

Više o filmovima ovdje:

Mrtvi i Bi Aj Dži
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#41605 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

mixone1995 wrote:Image

Remek djelo :)

je li sramota to sto nisam nikad gledao ovaj film?
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41606 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

kakavdanakneiskustvu wrote:
mixone1995 wrote:Image

Remek djelo :)

je li sramota to sto nisam nikad gledao ovaj film?
Normalno da je sramota.

https://youtu.be/XM9erS90gTE

Film na TV-u
User avatar
mixone1995
Posts: 3527
Joined: 16/07/2012 19:25

#41607 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by mixone1995 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
mixone1995 wrote:Image

Remek djelo :)

je li sramota to sto nisam nikad gledao ovaj film?
Moglo bi se reci :mrgreen: Trk pregledaj sto prije, pa javi dojmove :mrgreen:
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#41608 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Lincoln-Burrows »

kakavdanakneiskustvu wrote:
mixone1995 wrote:Image

Remek djelo :)

je li sramota to sto nisam nikad gledao ovaj film?
Ja sam ga pogledao iz trećeg puta do kraja a sve zato što kažu remek djelo pa sam se vraćao ponovo gledati.
Ovako, moja ocjena je 7/10 i to zbog dobro ukomponirane golotinje a vidjet ćeš i sam, film se kad stigneš
jednom do kraja dugo pamti. To je poanta a sad po čemu se pamti..........
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#41609 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

dodao sam ga na watchlistu
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#41611 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by AhmetShabo »

Upravo odgledao Clockwork orange. Kazu ljudi da ga treba vise puta odgledati..
Meni onako na prvo gledanje lici na M 1931, i na Let iznad Kukavicjeg gnijezda.
Zanimljiv je lik glavnog glumca, gdje ne znas da li da ga volis, mrzis, zalis ili kudis. Treba uzeti i vrijeme kad je film napravljen. Vrijedi ga pogledati, ali nije preporuka za svakoga, a pogotov ne za mladju zensku populaciju ili za tinejdzere(barem po meni)
Al bilo bi dobro prodiskutovati oko ovog filma, kako ga je ko dozivio
User avatar
jasko_ba
Posts: 8475
Joined: 13/11/2006 17:47

#41613 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by jasko_ba »

Ako neko moze skontati koji je film, slucajno upratio minut dva jednom na tv-u, uglavnom kraj svijeta fazoni, gdje ljudi gube osjetila. Vise ne znam :D Thx
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#41614 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by John Cleese »

jasko_ba wrote:Ako neko moze skontati koji je film, slucajno upratio minut dva jednom na tv-u, uglavnom kraj svijeta fazoni, gdje ljudi gube osjetila. Vise ne znam :D Thx
Bice da je ovaj:
http://www.imdb.com/title/tt1439572/
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41615 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Odličan film Hanekea.

Pink World Cinema 23.00.

Image

Spojler Žižekov iz Pervertitskog vodiča kroz kinematografiju:



Film na TV-u
User avatar
mayab
Posts: 30839
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#41616 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by mayab »

kakavdanakneiskustvu wrote:dodao sam ga na watchlistu
:thumbup:
Obavezno pogledaj i samo ne zaboravi da je Stanley Kubrick vrlo kontroverzan režiser
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#41617 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

mayab wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:dodao sam ga na watchlistu
:thumbup:
Obavezno pogledaj i samo ne zaboravi da je Stanley Kubrick vrlo kontroverzan režiser

ok
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#41618 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

AhmetShabo wrote:Upravo odgledao Clockwork orange. Kazu ljudi da ga treba vise puta odgledati..
Meni onako na prvo gledanje lici na M 1931, i na Let iznad Kukavicjeg gnijezda.
Zanimljiv je lik glavnog glumca, gdje ne znas da li da ga volis, mrzis, zalis ili kudis. Treba uzeti i vrijeme kad je film napravljen. Vrijedi ga pogledati, ali nije preporuka za svakoga, a pogotov ne za mladju zensku populaciju ili za tinejdzere(barem po meni)
Al bilo bi dobro prodiskutovati oko ovog filma, kako ga je ko dozivio

Pokušao sam kao i sa blade runnerom da ga pogledam više puta..
Blejda sam ukinuo nakon 3 puta cini mi se i nisam ga pogledao do prije neki dan do kraja..
I kao što bas kazem tad u to vrijeme film je prošao kao prosjek tek godinama kasnije evo dozivio je neki kultni status..
Film je normala, a gluma Harrisona je užas..

Isto clockwork zbog previše hajpa pokusao sam s gledanjem par puta sigurno i ugasio ga svaki put ne znam ne mogu nesto..
Al' evo skinuo sam ga opet i natjeracu se do kraja da pogledam..
Recimo sto se tice kukavicjeg gnijezda ne da sam ga samo pogledao u dahu vec sam razmisljao o njemu par dana nakon...
User avatar
Truba
Posts: 93805
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#41619 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

zbog vakih sranja nas vanzemaljci neće nikad posjetiti
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41620 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

John Cleese wrote:Image
<3
User avatar
jasko_ba
Posts: 8475
Joined: 13/11/2006 17:47

#41621 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by jasko_ba »

John Cleese wrote:
jasko_ba wrote:Ako neko moze skontati koji je film, slucajno upratio minut dva jednom na tv-u, uglavnom kraj svijeta fazoni, gdje ljudi gube osjetila. Vise ne znam :D Thx
Bice da je ovaj:
http://www.imdb.com/title/tt1439572/
Hvala. :thumbup:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#41622 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by KB9 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
mixone1995 wrote:Image

Remek djelo :)

je li sramota to sto nisam nikad gledao ovaj film?
pukla bruka rodjeni :mrgreen:
User avatar
Kyuss
Posts: 970
Joined: 13/07/2007 14:17

#41623 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Kyuss »

Savrseno se uklapa u ove hladne noci/jutra:

TheIceStorm

Image
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#41624 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

KB9 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
mixone1995 wrote:Image

Remek djelo :)

je li sramota to sto nisam nikad gledao ovaj film?
pukla bruka rodjeni :mrgreen:

probacu ove godine pogledati
User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#41625 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by karanana »

imas jos 12 dana
Post Reply