Banksy wrote:Hakiz wrote:A bilo bi pogrešno u ovom trenutku mijenjati ljude koji su doveli do toga da se prvi put konačno dogodi "prva poslijeratna građanska vlast i vlada u BIH, ona sarajevskog kantona, a još prije je na kocki ona tanka, majušna mogućnost da BiH konačno, bar za pedalj, iskorači iz matrice trulog troetničkog nacionalizma kojim su nas zarobili prije 25 godina".
Zato ako DM sam ne odustane od kandidature, trebalo bi ga ne samo poraziti nego poniziti rezultatom na izborima za predsjednika stranke i time ga izbrisati sa političke scene za vijeke vjekova.
Amen.
Slažem se.
Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#41576 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#41577 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
De ba Malakh, nemoj da se pravimo blesavi,malakh wrote:kakva enkine zvrčka? o čemu ti pričaš?kmirsad wrote:Možda je opet neka Enkina zvrčka, kao i prošli puta kada su sa DF-ovcima Mešalićem i Begičem napravili predstavu u STK. Ako SBB ima jak savez sa PDA, ne mogu im ništa...
Možda hoče da im izbiju iz ruku UKC i zdravstvo... Ide program za prijem 75 ljekara u TK.
igra koju igraju sbb i pda je toliko providna, da i politički laik može pročitati. žele sdp dovesti pred svršen čin i natjerati ga da pristane na kompletan pda. odnosno, da enko bude taj koji će ubijediti selima bešlagića i ekipu da progutaju pda.
prvo su krenuli sa pričom da ide neki ojačani sbb. pregovori krenuli, a onda se servira priča da ipak mora ići pda.
žao mi je što je sdp postao marioneta sbbu, da ovi odlučuju hoće li sdp ići u vlast ili neće i sa kime će ići u vlast, a sa kime neće.
I ti i ja i svi...uključujuži i obdaništa, znaju ko ovdje minira, ruši i spletkari svaki sporazum.
KO SDP, KO DF, i pridruženi članovu urotničkog štaba iz GrO NS Tuzla , Reg, Odbor NS TK, uz skrivebu i podlu,podršku dinastije svojih ubačenih insajdera u vrh NS u Sarajevu...Koji i dalje prelaze reku i kandiduju se predsjednička i podpredsjednička mjesta, GO, Sud časti gdje polažu ličinke...
I bez skrivanja...svi su veoma otvoreno iskazali da u vlast hoče sa SDA.
Svako iz svojih razloga.
Samo ovi iz NS to rade hinjski, prikriveno.
To se zove državni udar, Coup d etat.
Ubacili su u vrh čitave svoje porodične i interesne dinastije.
Četnici su oni sa dvije, tri, pet... deset... petokraka, Ma komplet ubučeni u petokraku.
Partizani su oni kojima su ovi prethodni, prišili svastike.
Karcinom koji jede zdrave dijelove iznutra. Svaki krak petokrake jede svoj dio.
I moram ti reči, ako ne znaš, a vidim da dobro znaš, SBB je u Tuzli pokazao ubjedljivo največu podršku BH Bloku i BH patriotizam i ispali najpošteniji od svih.
A PDA je imao volju, ali se sad drži po strani. Odbačena je pružena ruka i sad ih boli uvce. Ogolili su partizane.
"Četnici i Partizani" su u Tuzli zamjenili uloge.
Ništa nije kako izgleda.Možemo kao nojevi zabijati glavu u pijesak,praviti se da ne vidimo,ali to neče promjeniti činjenice.
Ponavljam... Nikšić i Kojović moraju energično uzeti stvari u svoje ruke. i raspustiti svoje KO u TK, A NS... i GrO Tuzla, zmijsko leglo puno prestrašenih frakcija i struja.
Odmah.
Ali bojim se da neče imati hrabrosti i snage da to urade.
Poslije kongresa će biti kasno.
I mislim da se ponašanjem u TK štiti KS.
Srebrenica za Vogošću.
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#41578 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Mozda ovi nisu na nivou masona, ali da spletkare big time, spletkare i ne popustaju.DrugaGimnazija wrote:Pretenciozno, da.
Ali, SDA igrac, to su vec teorije zavjere bez ijednog dokaza. Ne moraju bas u sve biti umijesani masoni.
-
starisalko
- Posts: 632
- Joined: 27/07/2014 18:10
#41579 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Broj osvojenih glasova na proteklim izborima daje mu za pravo da se kandiduje.DrugaGimnazija wrote:Pretenciozno, da.
Ali, SDA igrac, to su vec teorije zavjere bez ijednog dokaza. Ne moraju bas u sve biti umijesani masoni.
Do objave kandidature je bio u zvjezde ukivan,a onda ga onaj bolesnik pk proglasi sda-ovcem i lopovom jer se zaboga usudio kandidovati za njegovu stolicu. Kako sad laje na Damira isto je radio i Denisu kako bi on bio nositelj liste za DP.
ps. Vidim da ga je Vecernji list predlozio za politicara godine,valjda da mu se oduze sto je pokuso sa Falatarom pomoci Covicu.
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#41580 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ovo što ovdje iznosiš, ja nisam nigdje, baš nigdje... niti vidio niti čuo... a pomno pratim.starisalko wrote:Broj osvojenih glasova na proteklim izborima daje mu za pravo da se kandiduje.DrugaGimnazija wrote:Pretenciozno, da.
Ali, SDA igrac, to su vec teorije zavjere bez ijednog dokaza. Ne moraju bas u sve biti umijesani masoni.
Do objave kandidature je bio u zvjezde ukivan,a onda ga onaj bolesnik pk proglasi sda-ovcem i lopovom jer se zaboga usudio kandidovati za njegovu stolicu. Kako sad laje na Damira isto je radio i Denisu kako bi on bio nositelj liste za DP.
ps. Vidim da ga je Vecernji list predlozio za politicara godine,valjda da mu se oduze sto je pokuso sa Falatarom pomoci Covicu.
Naprotiv, ja smatram PK da je previše miran i miroljubiv...
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#41581 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
nije ga pk proglasio SDA-ovcem. to nije pedjin nivo.starisalko wrote:Broj osvojenih glasova na proteklim izborima daje mu za pravo da se kandiduje.DrugaGimnazija wrote:Pretenciozno, da.
Ali, SDA igrac, to su vec teorije zavjere bez ijednog dokaza. Ne moraju bas u sve biti umijesani masoni.
Do objave kandidature je bio u zvjezde ukivan,a onda ga onaj bolesnik pk proglasi sda-ovcem i lopovom jer se zaboga usudio kandidovati za njegovu stolicu. Kako sad laje na Damira isto je radio i Denisu kako bi on bio nositelj liste za DP.
ps. Vidim da ga je Vecernji list predlozio za politicara godine,valjda da mu se oduze sto je pokuso sa Falatarom pomoci Covicu.
slazem se da je pretenciozno doci u neku stranku i odmah se kandiddovati za predsjednika. kakvi su motivi? zbog cega?
-
starisalko
- Posts: 632
- Joined: 27/07/2014 18:10
#41582 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Klix, fbkmirsad wrote:Ovo što ovdje iznosiš, ja nisam nigdje, baš nigdje... niti vidio niti čuo... a pomno pratim.starisalko wrote:Broj osvojenih glasova na proteklim izborima daje mu za pravo da se kandiduje.DrugaGimnazija wrote:Pretenciozno, da.
Ali, SDA igrac, to su vec teorije zavjere bez ijednog dokaza. Ne moraju bas u sve biti umijesani masoni.
Do objave kandidature je bio u zvjezde ukivan,a onda ga onaj bolesnik pk proglasi sda-ovcem i lopovom jer se zaboga usudio kandidovati za njegovu stolicu. Kako sad laje na Damira isto je radio i Denisu kako bi on bio nositelj liste za DP.
ps. Vidim da ga je Vecernji list predlozio za politicara godine,valjda da mu se oduze sto je pokuso sa Falatarom pomoci Covicu.
Naprotiv, ja smatram PK da je previše miran i miroljubiv...
-
starisalko
- Posts: 632
- Joined: 27/07/2014 18:10
#41583 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Za sve imaju svjedoci,i upravo je to nivo pkStyling wrote:nije ga pk proglasio SDA-ovcem. to nije pedjin nivo.starisalko wrote:Broj osvojenih glasova na proteklim izborima daje mu za pravo da se kandiduje.DrugaGimnazija wrote:Pretenciozno, da.
Ali, SDA igrac, to su vec teorije zavjere bez ijednog dokaza. Ne moraju bas u sve biti umijesani masoni.
Do objave kandidature je bio u zvjezde ukivan,a onda ga onaj bolesnik pk proglasi sda-ovcem i lopovom jer se zaboga usudio kandidovati za njegovu stolicu. Kako sad laje na Damira isto je radio i Denisu kako bi on bio nositelj liste za DP.
ps. Vidim da ga je Vecernji list predlozio za politicara godine,valjda da mu se oduze sto je pokuso sa Falatarom pomoci Covicu.
slazem se da je pretenciozno doci u neku stranku i odmah se kandiddovati za predsjednika. kakvi su motivi? zbog cega?
-
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#41584 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ne treba se zamarati izborom D.M. i P.K. Nisam vidio da se oni javno prepucavaju između sebe ili da ima udaraca ispod pojasa.
Sve ostalo nije važno kao ni moje mišljenje da D.M. izlazi na ove stranačke izbore tek reda radi. U redu mi je i to što on ne predstavlja osnovnu pokretačku stranačku struju sastavljenu od dugogodišnjih istomišljenika koji se neće zamjeriti jedni drugima.
Imaju delegati u Kongresu NS, njih 152, koji biraju predsjednika i članove drugih tijela stranke. Sva odgovornost odluke/a je na njima, a samo budala mijenja tim koji dobija i privlači publiku.
Sve ostalo nije važno kao ni moje mišljenje da D.M. izlazi na ove stranačke izbore tek reda radi. U redu mi je i to što on ne predstavlja osnovnu pokretačku stranačku struju sastavljenu od dugogodišnjih istomišljenika koji se neće zamjeriti jedni drugima.
Imaju delegati u Kongresu NS, njih 152, koji biraju predsjednika i članove drugih tijela stranke. Sva odgovornost odluke/a je na njima, a samo budala mijenja tim koji dobija i privlači publiku.
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#41586 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Treba se zamarati. Neprihvatljivo je, kao nemoralan i nečastan čin. Uopšte pokušati obrati tuđi vočnjak i sladiti se njime... a za koji je neko drugi godinama prosipao znoj i zdrobio se.Prije bih prihvatio Gratza kao kandidata.Novak20 wrote:Ne treba se zamarati izborom D.M. i P.K. Nisam vidio da se oni javno prepucavaju između sebe ili da ima udaraca ispod pojasa.
Sve ostalo nije važno kao ni moje mišljenje da D.M. izlazi na ove stranačke izbore tek reda radi. U redu mi je i to što on ne predstavlja osnovnu pokretačku stranačku struju sastavljenu od dugogodišnjih istomišljenika koji se neće zamjeriti jedni drugima.
Imaju delegati u Kongresu NS, njih 152, koji biraju predsjednika i članove drugih tijela stranke. Sva odgovornost odluke/a je na njima, a samo budala mijenja tim koji dobija i privlači publiku.
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#41587 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Nisam primjetio ni na jednom ni na drugom mediju prepucavanja.starisalko wrote: Klix, fb
- Capsicum
- Posts: 2545
- Joined: 23/04/2013 14:15
#41588 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
SDP će se sam ispisati iz bh bloka ako uđe u koaliciju sa PDA 
-
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#41589 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Jbg, bilo bi bez veze da P.K. bude jedini kandidat za predsjednika NS uslijed nedostatka ambicija članstva i realnog promišljanja protukandidata da nemaju šanse. Ili još gore, da ih je strah od osvete P.K.kmirsad wrote: Treba se zamarati. Neprihvatljivo je, kao nemoralan i nečastan čin. Uopšte pokušati obrati tuđi vočnjak i sladiti se njime... a za koji je neko drugi godinama prosipao znoj i zdrobio se.Prije bih prihvatio Gratza kao kandidata.
Politika ima svoja pravila. Prihvatljivo, moralno i časno je imati ambicije i boriti se po zajedničkim pravilima za svoj status i napredak unutar članstva stranke.
Stranka nije voćnjak za nasladu jednog lica ili babovina (izuzimam SDA
P.K. može još četiri godine maksimalno obnašati mandat ili biti smijenjen već nakon općinskih izbora za dvije godine. I to je to.
-
frljavac
- Posts: 13
- Joined: 28/03/2019 16:42
#41590 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Не треба бити неки обавештајац да је ова странка била годинама у сателитској орбити СДА под вођством ''преименованог и салкиног малог''.Тада је та странка НГО-овски ударала по СДА тачно толико да се ови не почешу,а све договорно и дозирано и увек са закашњењем.Све се сводило на дебелу ладовину опозиције и деловање за цуке,маце и гејеве.Доласком Којовића и одсецањем пупчане врпце ''зеленкастог двојца'' на декаду постојања,странка је изашла из тајне орбите кружења око СДА и кренула својим стазама.Зато су Којовић и странка постали главна мета за одстрел.Све се зна,а зна се и где су завршили сви ти отерани запослени.Постали су кметови по институцијама и невладиним секторима под финансијским спонзорством СДА.Још увек је пола странке зеленкасто.Дамир је добар и незасит дечак јако потребан тој странци јер несвесно ради савршен посао кандидатуром којом појачава тонове зелене боје зеленкастог кадра до потпуне идентификације.
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#41591 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
frljavac wrote:Не треба бити неки обавештајац да је ова странка била годинама у сателитској орбити СДА под вођством ''преименованог и салкиног малог''.Тада је та странка НГО-овски ударала по СДА тачно толико да се ови не почешу,а све договорно и дозирано и увек са закашњењем.Све се сводило на дебелу ладовину опозиције и деловање за цуке,маце и гејеве.Доласком Којовића и одсецањем пупчане врпце ''зеленкастог двојца'' на декаду постојања,странка је изашла из тајне орбите кружења око СДА и кренула својим стазама.Зато су Којовић и странка постали главна мета за одстрел.Све се зна,а зна се и где су завршили сви ти отерани запослени.Постали су кметови по институцијама и невладиним секторима под финансијским спонзорством СДА.Још увек је пола странке зеленкасто.Дамир је добар и незасит дечак јако потребан тој странци јер несвесно ради савршен посао кандидатуром којом појачава тонове зелене боје зеленкастог кадра до потпуне идентификације.
opa, inkluzija raznolikosti na dretvi…
istocna varijata bosanskog jezika.
pohvalno, pohvalno.
-
Hakiz
- Posts: 48408
- Joined: 30/07/2015 20:01
#41592 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ali je bezobrazno ne biti ni godinu član stranke, ne biti u njoj u najtežim trenucima, a pretendovati na mjesto prvog u stranci.Novak20 wrote:Jbg, bilo bi bez veze da P.K. bude jedini kandidat za predsjednika NS uslijed nedostatka ambicija članstva i realnog promišljanja protukandidata da nemaju šanse. Ili još gore, da ih je strah od osvete P.K.kmirsad wrote: Treba se zamarati. Neprihvatljivo je, kao nemoralan i nečastan čin. Uopšte pokušati obrati tuđi vočnjak i sladiti se njime... a za koji je neko drugi godinama prosipao znoj i zdrobio se.Prije bih prihvatio Gratza kao kandidata.
Politika ima svoja pravila. Prihvatljivo, moralno i časno je imati ambicije i boriti se po zajedničkim pravilima za svoj status i napredak unutar članstva stranke.
Stranka nije voćnjak za nasladu jednog lica ili babovina (izuzimam SDA), a konkurencija je poželjna da se trenutni gazda ne uspava. Delegati Kongresa NS će za 11 dana reći što misle o D.M.
P.K. može još četiri godine maksimalno obnašati mandat ili biti smijenjen već nakon općinskih izbora za dvije godine. I to je to.
Nije moguće da u NS-u nema niko od veterana ko bi bio protivkandidat Kojoviću.
Sa druge strane, možda se ovo pripremalo duže nego što mi mislimo.
Eliminisan je Grazz, Ćudić kao i ostale žene u stranci o tome šute itd, tako da nije ostao izgleda niko od mogućih protivkandidata. Ne mogu govoriti o ljudima koji su nama, javnosti, anonimni, jer ih ne znamo.
Ali, da niko od istaknutih ili anonimnih veterana stranke neće da bude kandidat za predjsednika svoje stranke, pa padobranac uzme tu ulogu, mi je toliko nevjerovatno da smrdi na teoriju zavjere.
Last edited by Hakiz on 07/05/2019 13:23, edited 1 time in total.
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#41593 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Da. I meni je palo na pamet da bi ovdje moglo da se govori i o taktici raskrinkavanja pete kolone u NS.
-
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#41594 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
frljavac wrote:Не треба бити неки обавештајац да је ова странка била годинама у сателитској орбити СДА под вођством ''преименованог и салкиног малог''.Тада је та странка НГО-овски ударала по СДА тачно толико да се ови не почешу,а све договорно и дозирано и увек са закашњењем.Све се сводило на дебелу ладовину опозиције и деловање за цуке,маце и гејеве.Доласком Којовића и одсецањем пупчане врпце ''зеленкастог двојца'' на декаду постојања,странка је изашла из тајне орбите кружења око СДА и кренула својим стазама.Зато су Којовић и странка постали главна мета за одстрел.Све се зна,а зна се и где су завршили сви ти отерани запослени.Постали су кметови по институцијама и невладиним секторима под финансијским спонзорством СДА.Још увек је пола странке зеленкасто.Дамир је добар и незасит дечак јако потребан тој странци јер несвесно ради савршен посао кандидатуром којом појачава тонове зелене боје зеленкастог кадра до потпуне идентификације.
Bravo.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#41595 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Kad u predizbornoj kampanji umjesto svog podržiš SDA kandidata, onda je u pitanju samoeliminacija.Hakiz wrote:
Eliminisan je Grazz..
https://vijesti.ba/clanak/422366/jedini ... -je-komsic
Uostalom, on je za Komšića i javno počeo raditi ima godina.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/gratz-n ... /180528056
Za SDA, nezvanično, godinama.
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#41596 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Novače, vočnjak sam spomenuo metaforično, i potpuno sam siguran da si me razumio.Glupo se osječam da objašnjavam. Dođeš na kraju balade, učlaniš se u stranku i hočeš da budeš njen predsjednik. Na kojim zaslugama i radu i 11-togidšnjoj borbi NS-a temelji tu ambiciju?Novak20 wrote:Jbg, bilo bi bez veze da P.K. bude jedini kandidat za predsjednika NS uslijed nedostatka ambicija članstva i realnog promišljanja protukandidata da nemaju šanse. Ili još gore, da ih je strah od osvete P.K.kmirsad wrote: Treba se zamarati. Neprihvatljivo je, kao nemoralan i nečastan čin. Uopšte pokušati obrati tuđi vočnjak i sladiti se njime... a za koji je neko drugi godinama prosipao znoj i zdrobio se.Prije bih prihvatio Gratza kao kandidata.
Politika ima svoja pravila. Prihvatljivo, moralno i časno je imati ambicije i boriti se po zajedničkim pravilima za svoj status i napredak unutar članstva stranke.
Stranka nije voćnjak za nasladu jednog lica ili babovina (izuzimam SDA), a konkurencija je poželjna da se trenutni gazda ne uspava. Delegati Kongresa NS će za 11 dana reći što misle o D.M.
P.K. može još četiri godine maksimalno obnašati mandat ili biti smijenjen već nakon općinskih izbora za dvije godine. I to je to.
Stavili ga listu, prošo. E sad bhoču da budenm predsjednik. Ma daj...
- DrugaGimnazija
- Posts: 1028
- Joined: 13/10/2006 17:30
#41597 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ima se pravo kandidovati, taman da je clan samo jedan dan. Clanstvo ce i dalje izabrati boljeg. Ako je ovaj bezobrazan, nov u stranci i nema podrsku, nece ni proci. Ali to i dalje ne znaci da se nema pravo kandidovati. Ovo je odlika jedne demokratske stranke.
-
Hakiz
- Posts: 48408
- Joined: 30/07/2015 20:01
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#41599 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ne znam kome repliciraš.DrugaGimnazija wrote:Ima se pravo kandidovati, taman da je clan samo jedan dan. Clanstvo ce i dalje izabrati boljeg. Ako je ovaj bezobrazan, nov u stranci i nema podrsku, nece ni proci. Ali to i dalje ne znaci da se nema pravo kandidovati. Ovo je odlika jedne demokratske stranke.
Koliko sam propratio temu, nisam primjetio da je iko rekao da se nema pravo kandidovati.
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#41600 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ispit je svakako za stranku. Ja vjerujem da će PK nadmoćno pobijediti.
Nisam član, ali bih radi političara kao Peđa možda i postao.
Svakako da mi je pokazao da se politika može voditi i tako da se birač ne osjeti prevaren.
Nisam član, ali bih radi političara kao Peđa možda i postao.
Svakako da mi je pokazao da se politika može voditi i tako da se birač ne osjeti prevaren.
