Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#41551 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by славянин »

Bakire vrati seee bakire vrati seeee :lol:
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#41552 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

.
Last edited by Hakiz on 04/05/2019 02:37, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#41553 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

@dr.gog
:thumbup:
User avatar
dr.gog
Posts: 4960
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#41554 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dr.gog »

zippoo87 wrote:druga dotora nam je "neko" naljutio
tesko je gledati svojim ocima na kriminal i nesposobnost a ne reagovati
napisi neki tekst doktore i posalji u novine,ako imas neke insajderske informacije...napisi neka se potpise redakcija i biti ces miran
Skupljam materijal.Osim toga, znam kako je ovo gadan posao, pa ne bih da zakači nekoga bezveze. Cehovska solidarnost mi je još uvijek važna.

Prekipilo mi je kada sam se uvjerio da ljude šalju po lijekove ,pod pokrovom NEFORMALNE upute. Prvo će stradati medijski, a zatim ide propitivanje o procedurama kvalitete, što je stvarna glavobolja. Ako ne ide ljudski, može ampula Voltarena...u usta. Pa akreditaciju na sto i ja kolega...Ako dobijem pedalu, odoh u drugu struku.A ovce neka saginju glavu.

Ipak moram priznati, zadnjih nekoliko dana, oko praznika, ova ekipa iz ministarstva je uradila podosta birokratskih rješenja. A KCUS?...Riješit će se. Ako smo mogli riješiti krvoprolića 1992-1995, lako ćemo i sa autokratijom i drskošću manje grupe odrođenih kolega. Jedva čekam godišnji da složim 3-4 detaljna članka, sa sve slikama, računima i imenima.Ne vjerujem klixu nažalost, zato jer ljudi moraju da paze na posao..ali plaćeni članak nije skup. Mnogo jeftiniji od "specijalnih infuzija i participacija" kojima gule naivne građane. A glede arogancije će biti poseban obračun, na Etičkom komitetu.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#41555 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

kluz franjo wrote:
Ovako...
Nakon niza neuspjeha čini se da SDA planira opoziciju "disciplinirati" putem njihovih unutarstranačkih izbora.

Ja nemam razloga da mislim da je Damir Marjanović "SDA igrač". Na koncu, upravo su ga PK i ovo rukovodstvo uveli u stranku i GO i postavili ga za nosioca liste (sami pali, sami se ubili).

Ipak, ukoliko DM i prećutno prihvati predstojeću "podršku" Stav-a i SB-a, to će imati svoju simboliku.

Naravno, delegati NS imaju pravo sebi izabrati predsjednika, bilo kojeg.
Mi, birači imamo pravo to tumačiti.
Onaj ko je pratio predizbornu i postizbornu kampanju, zna da SDA mediji odavno i otvoreno guraju Marjanovića.

I najnovije, ''ekskluzivno'':


Slobodna Bosna EKSKLUZIVNO SAZNAJE: Damir Marjanović kandidat za novog predsjednika Naše stranke, uživa većinsku podršku članstva!


Peđa Kojović navodno uživa sve manju podršku članstva, pa razmišlja o odustajanju od ponovne kandidature radi straha od potencijalnog poraza...

Damir Marjanović uživa veliku podršku članstva...

Marjanovića na terenu opisuju kao vrijednog i čovjeka od riječi, koji se zalaže za svoje ljude i stavlja organizaciju ispred sebe, dakle, sve suprotno od onoga što zamjeraju Peđi Kojoviću...

Koga god da Kojović odluči istaknuti kao svog kandidata, male su šanse da će uspjeti poraziti Marjanovića, pa se očekuje da će kongres u maju donijeti veliki prekoret u Našoj stranci...
(S.B.)

Itd.

Sve je jasno, samo je pitanje Peđine snage na terenu, a tu ne treba potcijeniti SDA...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#41556 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Banksy wrote:
kluz franjo wrote:
Ovako...
Nakon niza neuspjeha čini se da SDA planira opoziciju "disciplinirati" putem njihovih unutarstranačkih izbora.

Ja nemam razloga da mislim da je Damir Marjanović "SDA igrač". Na koncu, upravo su ga PK i ovo rukovodstvo uveli u stranku i GO i postavili ga za nosioca liste (sami pali, sami se ubili).

Ipak, ukoliko DM i prećutno prihvati predstojeću "podršku" Stav-a i SB-a, to će imati svoju simboliku.

Naravno, delegati NS imaju pravo sebi izabrati predsjednika, bilo kojeg.
Mi, birači imamo pravo to tumačiti.
Onaj ko je pratio predizbornu i postizbornu kampanju, zna da SDA mediji odavno i otvoreno guraju Marjanovića.

I najnovije, ''ekskluzivno'':


Slobodna Bosna EKSKLUZIVNO SAZNAJE: Damir Marjanović kandidat za novog predsjednika Naše stranke, uživa većinsku podršku članstva!


Peđa Kojović navodno uživa sve manju podršku članstva, pa razmišlja o odustajanju od ponovne kandidature radi straha od potencijalnog poraza...

Damir Marjanović uživa veliku podršku članstva...

Marjanovića na terenu opisuju kao vrijednog i čovjeka od riječi, koji se zalaže za svoje ljude i stavlja organizaciju ispred sebe, dakle, sve suprotno od onoga što zamjeraju Peđi Kojoviću...

Koga god da Kojović odluči istaknuti kao svog kandidata, male su šanse da će uspjeti poraziti Marjanovića, pa se očekuje da će kongres u maju donijeti veliki prekoret u Našoj stranci...
(S.B.)

Itd.

Sve je jasno, samo je pitanje Peđine snage na terenu, a tu ne treba potcijeniti SDA...
Niko ne zna kakvo je mišljenje članstva.
Mišljenje delegata i Odbora koji ih šalju na kongres, mogu znati.
Siguran sam da je članstvo masovno uz Kojovića.
Sigurno su i Odbori u to, pa zbog toga i nisu proveli anketu među članstvom, i na osnovu rezultata takve ankete. dali upute svojim delegatima.
A znam im narav.Prodanu i nezaježljivu.
Stižu mi mailom razne poruke iz Gro NS Tuzla.
Pitam se zašto mi nisu poslali upitnik sa pitanjem za koga sam.
Zato sam sam siguran da su svom delegatu dali upute da glasaju za Marjanovića.
A ovaj će im, zauzvrat ispuniti životne želje.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#41557 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Styling »

Damir je ubaceni element. Ako on pobijedi raspasce se NS. Niko nije zasluzio vi se od Pedje da bude predsjednik stranke. U citavoj ovoj gunguli i prljavstinama koje servira SDA pokazao je zrelo razmisljanje. Mislim da su on i Niksic dobar tandem i da zajedno sa Konakovicem mogu nesto dobro napraviti u KS.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#41558 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Styling wrote:Damir je ubaceni element. Ako on pobijedi raspasce se NS. Niko nije zasluzio vi se od Pedje da bude predsjednik stranke. U citavoj ovoj gunguli i prljavstinama koje servira SDA pokazao je zrelo razmisljanje. Mislim da su on i Niksic dobar tandem i da zajedno sa Konakovicem mogu nesto dobro napraviti u KS.
Gotovo kompletna grupa je ubačena.Pišem to od prvog dana i brzo su našli istomišljenike iz redova "starog kadra".
Čast izuzecima.
Ako se obistine zle slutnje, doči će do opšteg rasula članstva.
Mnogi odbori će ostati kompaktni čekajuči lokalne izbore.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#41559 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Nije tu više u pitanju samo Peđina sudbina - koji je u borbi za stranku i ideje te stranke zaista podnio i preživio nezabilježene, orkestrirane, najbrutalnije fašističke napade SDA ološa, pa smo konačno dobili i bošnjački Poskok i bošnjačkog Rajka Vasića - već je na kocki prva poslijeratna građanska vlast i vlada u BIH, ona sarajevskog kantona, a još prije je na kocki ona tanka, majušna mogućnost da BiH konačno, bar za pedalj, iskorači iz matrice trulog troetničkog nacionalizma kojim su nas zarobili prije 25 godina.
Zato će predstojeći izbori, i u NSu i u SDPu, biti jako, jako važni, jer će definirati trendove, i unutar tih stranaka, ali i unutar cijele BiH, ili bar onog njenog boljeg dijela. Svijetlo u tunelu će bljesnuti malo jače ili će se (zauvijek?) ugasiti, vidjećemo.
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#41560 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

A bilo bi pogrešno u ovom trenutku mijenjati ljude koji su doveli do toga da se prvi put konačno dogodi "prva poslijeratna građanska vlast i vlada u BIH, ona sarajevskog kantona, a još prije je na kocki ona tanka, majušna mogućnost da BiH konačno, bar za pedalj, iskorači iz matrice trulog troetničkog nacionalizma kojim su nas zarobili prije 25 godina".

Zato ako DM sam ne odustane od kandidature, trebalo bi ga ne samo poraziti nego poniziti rezultatom na izborima za predsjednika stranke i time ga izbrisati sa političke scene za vijeke vjekova.

Amen.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#41561 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Hakiz wrote:A bilo bi pogrešno u ovom trenutku mijenjati ljude koji su doveli do toga da se prvi put konačno dogodi "prva poslijeratna građanska vlast i vlada u BIH, ona sarajevskog kantona, a još prije je na kocki ona tanka, majušna mogućnost da BiH konačno, bar za pedalj, iskorači iz matrice trulog troetničkog nacionalizma kojim su nas zarobili prije 25 godina".

Zato ako DM sam ne odustane od kandidature, trebalo bi ga ne samo poraziti nego poniziti rezultatom na izborima za predsjednika stranke i time ga izbrisati sa političke scene za vijeke vjekova.

Amen.

Slažem se.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#41562 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Nije se problem sa ovim sloziti. To je ocigledno.
Pitanje je samo, ako je vec scenarij takav, kako ga sprijeciti.
User avatar
Pandakonda
Posts: 6120
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#41563 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pandakonda »

A na osnovu cega je Damir ubačeni element ? Da me neko ne shvati pogresno podržavam Peđu u utrci ali koliko sam pratio Damir isto nikad nije bio za koaliciju sa SDA, a i ostali njegovi stavovi su bili u skladu sa rukovodstvom. Možda jeste bilo malo sebicno od njega što je tražio da bude nosioc liste i da njegovi budu u top 5 ali ga to opet ne cini "ubacenim elementom", ili šta god to znacilo
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#41564 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

Pandakonda wrote:A na osnovu cega je Damir ubačeni element ? Da me neko ne shvati pogresno podržavam Peđu u utrci ali koliko sam pratio Damir isto nikad nije bio za koaliciju sa SDA, a i ostali njegovi stavovi su bili u skladu sa rukovodstvom. Možda jeste bilo malo sebicno od njega što je tražio da bude nosioc liste i da njegovi budu u top 5 ali ga to opet ne cini "ubacenim elementom", ili šta god to znacilo
Vala se i ja to pitam :? Da se razumijemo, DM ne gotivim nikako, vazda mi je ljigav bio a sad je sa ovom kandidaturom i potvrdio da ima ego i ambicije do neba i da se ne libi gaziti preko ljudi. Al opet, ne mogu reci da je SDA igrac. Po meni je tu samo bolesna ambicija u pitanju. Podrska Pedji :thumbup:
miop
Posts: 1200
Joined: 13/10/2005 12:50

#41565 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by miop »

Sto bi Saran rek'o Pa-ra-noja, mala bara puna krokodila
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#41566 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Zasto je paranoicno ocekivati od najmocnije stranke u federaciji da ucini sto treba da se domogne kontrole nad 4 milijarde maraka?
User avatar
Pandakonda
Posts: 6120
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#41567 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pandakonda »

drug_profi wrote:Zasto je paranoicno ocekivati od najmocnije stranke u federaciji da ucini sto treba da se domogne kontrole nad 4 milijarde maraka?
Nije sporno da će SDA tražit izdajice u svakoj stranci da igraju za njih, moje je pitanje bilo na osnovu cega su ljudi zaključili da je to DM u NSu ?
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#41568 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Pandakonda wrote:
drug_profi wrote:Zasto je paranoicno ocekivati od najmocnije stranke u federaciji da ucini sto treba da se domogne kontrole nad 4 milijarde maraka?
Nije sporno da će SDA tražit izdajice u svakoj stranci da igraju za njih, moje je pitanje bilo na osnovu cega su ljudi zaključili da je to DM u NSu ?
Naravno da je nagađanje, ali ako je promjena rukovodstva rjesenje za njihov problem, onda je logicno da bi Pedjin kandidat (ko god da je) bio sumnjiv.

A Damir ima vec u biografiji ucesce u SDA vladi. Ne mora biti da je njihov, ali je malo previse arogantno, da ne kazem bezobrazno, pretendovati na mjesto predsjednika stranke nakon sto si tek pristupio u nju i nakon sto je postojeci predsjednik koji trazi drugi mandat, izborio najbolji uspjeh na izborima. Uz sve sto je prezivio od medija i SDA likova.
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#41569 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

drug_profi wrote:
Pandakonda wrote:
drug_profi wrote:Zasto je paranoicno ocekivati od najmocnije stranke u federaciji da ucini sto treba da se domogne kontrole nad 4 milijarde maraka?
Nije sporno da će SDA tražit izdajice u svakoj stranci da igraju za njih, moje je pitanje bilo na osnovu cega su ljudi zaključili da je to DM u NSu ?
Naravno da je nagađanje, ali ako je promjena rukovodstva rjesenje za njihov problem, onda je logicno da bi Pedjin kandidat (ko god da je) bio sumnjiv.

A Damir ima vec u biografiji ucesce u SDA vladi. Ne mora biti da je njihov, ali je malo previse arogantno, da ne kazem bezobrazno, pretendovati na mjesto predsjednika stranke nakon sto si tek pristupio u nju i nakon sto je postojeci predsjednik koji trazi drugi mandat, izborio najbolji uspjeh na izborima. Uz sve sto je prezivio od medija i SDA likova.
I to je to.
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1028
Joined: 13/10/2006 17:30

#41570 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by DrugaGimnazija »

Pretenciozno, da.

Ali, SDA igrac, to su vec teorije zavjere bez ijednog dokaza. Ne moraju bas u sve biti umijesani masoni. :run:
User avatar
Man of steel
Posts: 1395
Joined: 28/02/2012 00:58

#41571 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Man of steel »

Odluka o rukovodstvu Naše Stranke se donosi u američkoj ambasadi.

Možda su glasine Avde Avdića da se pojedini lideri ljevice potajno sastaju sa ruskim ambasadorom ipak tačni.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#41573 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by high_volume »

Man of steel wrote:Odluka o rukovodstvu Naše Stranke se donosi u američkoj ambasadi.

Možda su glasine Avde Avdića da se pojedini lideri ljevice potajno sastaju sa ruskim ambasadorom ipak tačni.
A u kakvoj su vezi lideri ljevice sa Našom Strankom? Zapravo, na kojoj osnovi dovodiš ljevicu u vezu sa Našom Strankom?
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#41574 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by high_volume »

Hakiz wrote:A bilo bi pogrešno u ovom trenutku mijenjati ljude koji su doveli do toga da se prvi put konačno dogodi "prva poslijeratna građanska vlast i vlada u BIH, ona sarajevskog kantona, a još prije je na kocki ona tanka, majušna mogućnost da BiH konačno, bar za pedalj, iskorači iz matrice trulog troetničkog nacionalizma kojim su nas zarobili prije 25 godina".

Zato ako DM sam ne odustane od kandidature, trebalo bi ga ne samo poraziti nego poniziti rezultatom na izborima za predsjednika stranke i time ga izbrisati sa političke scene za vijeke vjekova.

Amen.
Pa na šta bi ličila jedna progresivna demokratska stranka, ako bi u kandidaturi za predsjednika ponudila samo jednog kandidata, ili više njih "kozmetičara" u rangu s Kojovićem. Kandidatura Damira Marjanovića je filigranska kreacija Naše Stranke u izbornoj pobjedi Peđe Kojovića
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#41575 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

DrugaGimnazija wrote:Pretenciozno, da.

Ali, SDA igrac, to su vec teorije zavjere bez ijednog dokaza. Ne moraju bas u sve biti umijesani masoni. :run:
upravo tako kolega.

ja ću ti pokušati reći drukčijim jezikom, bez da tvrdim. dakle postoji OSNOVANA SUMNJA da je damir marjanović blizak pojedincima iz sda. SUMNJA na osnovu činjenica. činjenica jeste da je damir bio ministar u vladi čiji je premijer bio suad zeljković, inače iz sda. činjenica jeste da je damir sjeo na tu funkciju isključivo rukama sda ekipe u skupštini kantona sarajevo. činjenica jeste da je damirov stručni uspjeh krenuo od vremena dok je rifat škrijelj bio dekan prirodno matematičkog fakulteta, namalo prije nego li će damir postati ministar. pričamo o rifatu koji je u par navrata bio na kandidatskim listama sda.

činjenica jeste da damir trenutno obnaša funkciju rektora na gulenovom fakultetu, istog onog gulena kojeg je sulejman tihić doveo u bosnu i hercegovinu, kao protutežu bakirovom i čengićevom šurovanju sa turcima i erdoganom.

znaš, dokaze je vrlo teško pronaći. ali osnovana sumnja je nešto, što se kod nas vrlo često ispostavi kao točno.
Locked