Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#41551 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

a je li vjernost stripu nužno povezana sa kvalitetom filma? ili film treba gledati kao posebnu priču, koja ima svoja pravila i atmosferu?

mislim da forumu ne bi škodila tema filmska umjetnost - all about, za rasprave šire od konkretnih filmskih naslova..

dale? zeko? neko ko zna pisati lijepe uvodne postove? :D
User avatar
dale cooper
Posts: 31355
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#41552 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:
Bloo wrote:
Tito_i_Partija wrote:Cuvajte se, svaka prica o Watchmen-u u pohvalnom smislu ce triggerovat' Dejla Kufera. :-D
Kao neko ko je prvo citao Moorea, pa gledao film, tvrdim da ljudi koji ne orate njegov rad mogu uzivati u filmu. I stojim iza toga.
Meni je film ok, ia kk o su usrali dosta.
Naaaa jgora adaptacija je def Liga
Ah Liga, film gdje je se Connery htjeo pobit' sa Norringtonom, reziserom filma. :-D

Film u kojem vjecita B-zvijezda Stuart Townsend glumi jednu od glavnih uloga. :-D

Film koji je konacno posl'o slavnog Connery-a u penziju. :-D

Best movie ever. :D
Listen you... :twisted: :mrgreen:

Kako je to dobra stvar? :zoka: Mislim, to što je Connery otišao u penziju? Sean je car! :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#41553 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Bloo »

medvjed23 wrote:a je li vjernost stripu nužno povezana sa kvalitetom filma? ili film treba gledati kao posebnu priču, koja ima svoja pravila i atmosferu?

mislim da forumu ne bi škodila tema filmska umjetnost - all about, za rasprave šire od konkretnih filmskih naslova..

dale? zeko? neko ko zna pisati lijepe uvodne postove? :D
S jedne strane, mi strip fanatici zelimo sto vjerniju adaptaciju.
S druge strane, svjesna sam da treba ciljati i siru publiku.
Treba se naci na pola puta.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#41554 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bloo wrote:I meni drag..s tim da su malo usrali adaptaciju stripa
Danas, ako budes.imao prilike baci oko na strip


ma nemam vremena za strip
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12405
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41555 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:
Tito_i_Partija wrote:
Bloo wrote: Kao neko ko je prvo citao Moorea, pa gledao film, tvrdim da ljudi koji ne orate njegov rad mogu uzivati u filmu. I stojim iza toga.
Meni je film ok, ia kk o su usrali dosta.
Naaaa jgora adaptacija je def Liga
Ah Liga, film gdje je se Connery htjeo pobit' sa Norringtonom, reziserom filma. :-D

Film u kojem vjecita B-zvijezda Stuart Townsend glumi jednu od glavnih uloga. :-D

Film koji je konacno posl'o slavnog Connery-a u penziju. :-D

Best movie ever. :D
Listen you... :twisted: :mrgreen:

Kako je to dobra stvar? :zoka: Mislim, to što je Connery otišao u penziju? Sean je car! :D
Film koji salje jednog tako legendarnog glumca u penziju je sam po sebi legendaran. Iako je legendaran u svakom najgorem smislu. :-D

A Connery je bio pojava i faca bez sumnje, i volim ga gledat', al' u glumackom smislu nije im'o razinu gotov nikakvu.

EDIT: i da, to mu ipak nije bio zadnji film. Ovaj jeste:

http://www.imdb.com/title/tt0851471/?ref_=nm_flmg_act_1

:D
Last edited by Tito_i_Partija on 15/12/2017 17:35, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#41556 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Bloo »

Tito_i_Partija wrote:
Bloo wrote:Mooreova djela se tesko adaptiraju i transferuju u drugi medij. Svako ko je citao Moorea razumije o cemu pricam.
Cak i ako bi se njemu povjerio taj zadatak, dobili bi sigurno endless kakafonicni epski napad na cula.

Mislim da je idealan medij za njega strip.
Watchmen kao pokusaj transfera njegovog svijeta u film za mase je donekle uspjesan, naspram Lige koja je totalni bezumni uzas.
Cit'o sam Watchmen prije nego sto sam gled'o film. Roman odlican, a film mi je solidan. Naravno da ima mana, al' sto se tice comic book adaptacija, mislim da je uradjeno korektno. I sto kazes, uradjeno je tako da oni koji nisu citali comic mogu da prate film, sto je isto ok.

Casting im je bio u jednu ruku genijalan, a u drugu ruku skroz cudan. Recimo, Jackie Earle Haley je RAZORIO u filmu, jbt gledam njega i imam flashbackove od Rorschach-a iz romana, tako mi je dobar bio. Uboli su sa njim 100%, fenomenalan pos'o je odradio.

S druge strane, Ozymandias mi je bio skroz bezveze. Bez ikakve energije, emocije, k'o neka daska. Mogli su komotno nekog robota stavit' da ga glumi, ne bi bilo razlike. On se pojavi na ekranu i ja pocnem zijevat'.
If nothing, Dr Manhattan je bio korektno odraden karakterno.
Ja odih veceras star warse gledat.me happy
:mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12405
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41557 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

Bloo wrote: If nothing, Dr Manhattan je bio korektno odraden karakterno.
Ja odih veceras star warse gledat.me happy
:mrgreen:
Da. Njegov voiceover je bio uradjen jako dobro, pogotovo kad se sjeca na prijasnji zivot. Ono, hladan do bola, al' ipak cujes tu i tamo pomalo melankolije i tuge.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#41558 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Bloo »

@medo
Kakvi uvodi, kakvi bakraci :mrgreen:
Netu
A i johnny ce me pokopat
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#41559 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

ni za pecivo sa viršlom?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#41560 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tito_i_Partija wrote:
Bloo wrote:Mooreova djela se tesko adaptiraju i transferuju u drugi medij. Svako ko je citao Moorea razumije o cemu pricam.
Cak i ako bi se njemu povjerio taj zadatak, dobili bi sigurno endless kakafonicni epski napad na cula.

Mislim da je idealan medij za njega strip.
Watchmen kao pokusaj transfera njegovog svijeta u film za mase je donekle uspjesan, naspram Lige koja je totalni bezumni uzas.
Cit'o sam Watchmen prije nego sto sam gled'o film. Roman odlican, a film mi je solidan. Naravno da ima mana, al' sto se tice comic book adaptacija, mislim da je uradjeno korektno. I sto kazes, uradjeno je tako da oni koji nisu citali comic mogu da prate film, sto je isto ok.

Casting im je bio u jednu ruku genijalan, a u drugu ruku skroz cudan. Recimo, Jackie Earle Haley je RAZORIO u filmu, jbt gledam njega i imam flashbackove od Rorschach-a iz romana, tako mi je dobar bio. Uboli su sa njim 100%, fenomenalan pos'o je odradio.

S druge strane, Ozymandias mi je bio skroz bezveze. Bez ikakve energije, emocije, k'o neka daska. Mogli su komotno nekog robota stavit' da ga glumi, ne bi bilo razlike. On se pojavi na ekranu i ja pocnem zijevat'.

da,i imeni je haley odlican u filmu
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#41561 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Bloo »

medvjed23 wrote:ni za pecivo sa viršlom?
:lol: :lol:
Znala sam da ce me to proganjati
User avatar
dale cooper
Posts: 31355
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#41562 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:
A Connery je bio pojava i faca bez sumnje, i volim ga gledat', al' u glumackom smislu nije im'o razinu gotov nikakvu.
Conneryu nije bila potrebna nikakva razina. He was Sean fucking Connery i to je bilo sasvim dovoljno. 8-)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#41563 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Tito_i_Partija wrote:
A Connery je bio pojava i faca bez sumnje, i volim ga gledat', al' u glumackom smislu nije im'o razinu gotov nikakvu.
Conneryu nije bila potrebna nikakva razina. He was Sean fucking Connery i to je bilo sasvim dovoljno. 8-)
:zoka:
User avatar
dale cooper
Posts: 31355
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#41564 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
Tito_i_Partija wrote:
A Connery je bio pojava i faca bez sumnje, i volim ga gledat', al' u glumackom smislu nije im'o razinu gotov nikakvu.
Conneryu nije bila potrebna nikakva razina. He was Sean fucking Connery i to je bilo sasvim dovoljno. 8-)
:zoka:
WHAT??!! :twisted:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#41565 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Bloo »

Samo u highlanderu :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 31355
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#41566 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Bloo wrote:Samo u highlanderu :mrgreen:
:twisted:

I u Bondovim filmovima, Indiani Jones, Crvenom Oktobru, Nedodirljivim, The Rock-u. Always just being
Sean Connery. 8-) :D
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#41567 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Snake Eyes »

Sean Connery, Mel Gibson, Clint Eastwood, Jack Nicholson i naravno Arnold :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12405
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41568 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:
Bloo wrote:Samo u highlanderu :mrgreen:
:twisted:

I u Bondovim filmovima, Indiani Jones, Crvenom Oktobru, Nedodirljivim, The Rock-u. Always just being
Sean Connery. 8-) :D
Volim gledat' Connery-a, al' cinjenica je da je on jaaako lose bir'o filmove. I vecina filmova u kojima je bio imaju lose ocjene i popularnost, i vecinom su pali u zaborav.

Navodno jedan od razloga zasto je uzeo da glumi Quartermain-a u LXG je zato sto je se pokaj'o sto je odbio ponudjene uloge u LOTR i Matrix-u. Poslije kad je vidio kako su popularni, bilo mu krivo, pa je onda uzeo ovu ulogu misleci da ce bit' veliki hit. :-D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#41569 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Bloo »

Rekao tito sve :mrgreen:
:run:
User avatar
dale cooper
Posts: 31355
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#41570 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Bitches please. :mrgreen:

Image
User avatar
dale cooper
Posts: 31355
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#41572 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

:lol: :thumbup: :mrgreen:
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#41573 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#41574 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

the hill - lumet (<3) i the man who would be king - houston dva odlicna filma i dvije odlicne connery uloge.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#41575 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zunazu »

The Mountain Between Us (2017)

Idris Elba, Kate Winslet :thumbup:

http://www.imdb.com/title/tt2226597/
Post Reply