Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Mustang1
- Posts: 29944
- Joined: 29/12/2010 17:31
#4151 Re: Zeničani
Bio citav dan u streljani to je strasno koliko hrane i odjece ima .. Brda svega i svacega
Radne snage isto puno i dovoljno jos stalno neko dolazi pita da pomogne .. Sutra opet aBd 
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#4152 Re: Zeničani
Mustang1 wrote:Bio citav dan u streljani to je strasno koliko hrane i odjece ima .. Brda svega i svacegaRadne snage isto puno i dovoljno jos stalno neko dolazi pita da pomogne .. Sutra opet aBd
koliko je ljudi ostalo bez kuća i to hrane će biti malo
-
Mustang1
- Posts: 29944
- Joined: 29/12/2010 17:31
#4153 Re: Zeničani
Ma da dodje sve gdje treba danas su govorili da se prodaju stvari ..
-
1bosna
- Posts: 81
- Joined: 27/10/2011 16:22
#4154 Re: Zeničani
Da li ce se sutra ici busevima u ugrozena mjesta da se pomogne,da se rascisti i to???
-
Mustang1
- Posts: 29944
- Joined: 29/12/2010 17:31
#4155 Re: Zeničani
Hoce sigurno ali ne znam kad i odakle .. Jutros se islo u 9 ne znam mjesto polaska ..
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#4156 Re: Zeničani
Almy je po opstinskoj odluci a nakon proglašenja elementarne nepogode svakako morao dati teske mašine na korištenjeDirty_Eastwood wrote:Moze li mi neko reci da li su Begici i hadzije iz Biss-toursa nesto ucinili da pomognu...?
Mada treba biti iskren zaista su povukli gdje god je trebalo
I euroasfalt takodje
- zedo_m
- Posts: 303
- Joined: 07/09/2011 16:21
- Location: Smog city
#4157 Re: Zeničani
Malo da se nadovežem na nas zeničane. Danas malo u bingu svartim da kupim nešto i kad sam vidio koliko svijeta ima i koliko kupuju tražene artikle srce mi je bilo ko galaksija a jedva sam suzdrzao suze, a velki sma momak, onda poslije kupovine ka kasarni kolkone auta su bili tu da dostave pomoc, i odatle su bili upucivani dalje ka lokcijama gdje se to dostavljalo. Ponosana sam sto sam iz ove carsije.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#4158 Re: Zeničani
zedo_m wrote:Malo da se nadovežem na nas zeničane. Danas malo u bingu svartim da kupim nešto i kad sam vidio koliko svijeta ima i koliko kupuju tražene artikle srce mi je bilo ko galaksija a jedva sam suzdrzao suze, a velki sma momak, onda poslije kupovine ka kasarni kolkone auta su bili tu da dostave pomoc, i odatle su bili upucivani dalje ka lokcijama gdje se to dostavljalo. Ponosana sam sto sam iz ove carsije.
meni se grlo stegne kad ovo čitam
-
enkoo83
- Posts: 233
- Joined: 20/12/2013 16:31
#4159 Re: Zeničani
Da pitam kome se obratiti u zenici.imam kombi i rado bi pomogao u prevozu MTS potrebni ljudima.
Sent from my ST21i using Tapatalk
Sent from my ST21i using Tapatalk
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#4160 Re: Zeničani
enkoo83 wrote:Da pitam kome se obratiti u zenici.imam kombi i rado bi pomogao u prevozu MTS potrebni ljudima.
Sent from my ST21i using Tapatalk
civilna zaštita
-
Mustang1
- Posts: 29944
- Joined: 29/12/2010 17:31
#4161 Re: Zeničani
Iz Zenice idu autobusi svako jutro u 9 sati ispred shoppinga .. Gdje idu ne znam ali idu negdje gdje treba pomoci
-
Ammaar
- Posts: 312
- Joined: 06/03/2013 01:45
#4162 Re: Zeničani
Zaista neznam gdje ce im dusa u ovim teskim vremenima pucati astronomske cijene, ne samo polupati izloge nego im sve odnijeti i podjeliti narodu. Ista stvar u ratu necu prezaliti sto tada nisam bio ovih godina kad je glad harala a oni humanitarnu prodavali po pijaci, ti ljudi pardon neljudi zasluzuju javni linch. U ovim trenutcima trebamo biti ujedinjeni i pomoci koliko god ko moze ako nista jednom dekom i nesto odjece. Ja sam jucer uzeo brojeve i sve nacionalne tv kuce u USA zvao, na lijep nacin sam im skrsio sve jer nisu spominjali nista, nadam se da misam bio jedini vec danas sve i jedan network obavjestava.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
- cenecimoveocino
- Posts: 2546
- Joined: 31/12/2013 23:00
- Location: Zenica
#4164 Re: Zeničani
Ide li se sutra u skolu?
Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#4165 Re: Zeničani
http://** No links **.ba/hronika/pocele-prve-infe ... irana-voda
Apelujemo na stanovništvo s ugroženih područja da isključivo koriste flaširanu vodu, jer voda s lokalnih izvorišta predstavlja veliki rizik za pojavu zaraznih bolesti - kazala je za Agenciju FENA Selvedina Sarajlić - Spahić, direktorica Doma zdravlja Zenica.
Također je apelovala na stanovništvo da u gradskim područjima gdje je bio veliki priliv vode, obavezno prokuhavaju vodu prije upotrebe.
- U nekim područjima su se pojavili slučajevi enterokolitisa što može biti signal za pojavu hidričnih epidemija, mada to nije pouzdan indikator. Ali iz preventivnih razloga treba biti oprezan - upozorila je Selvedina Sarajlić - Spahić, direktorica Doma zdravlja Zenica.
Apelujemo na stanovništvo s ugroženih područja da isključivo koriste flaširanu vodu, jer voda s lokalnih izvorišta predstavlja veliki rizik za pojavu zaraznih bolesti - kazala je za Agenciju FENA Selvedina Sarajlić - Spahić, direktorica Doma zdravlja Zenica.
Također je apelovala na stanovništvo da u gradskim područjima gdje je bio veliki priliv vode, obavezno prokuhavaju vodu prije upotrebe.
- U nekim područjima su se pojavili slučajevi enterokolitisa što može biti signal za pojavu hidričnih epidemija, mada to nije pouzdan indikator. Ali iz preventivnih razloga treba biti oprezan - upozorila je Selvedina Sarajlić - Spahić, direktorica Doma zdravlja Zenica.
-
Mustang1
- Posts: 29944
- Joined: 29/12/2010 17:31
#4166 Re: Zeničani
Ako ko nema pametnijeg posla neka navrati do streljane danas .. Jucer su dosla 2 velika slepera i kamion isto povelik i falilo je ljudi pa smo mi koji smo bili se slomili .. Dosli su neki da Bog sacuva vise sjede nego sto nose slomile ih 3 flase vode .. U 11 smo zavrsili .. Za danas ne znam sta ce stici tacno ali rekli su da ce ovih dana biti strasno puno robe jer ide iz Njemacke, Austrije ...
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#4168 Re: Zeničani
Bobi,
koji se to komsija bacio sa kineskog zida?
koji se to komsija bacio sa kineskog zida?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
- Not My Idea
- Posts: 14691
- Joined: 15/03/2011 23:12
#4170 Re: Zeničani
U Blatusi potpisivanje peticije, da se tuzi opcina jer se voda izlila iz one rupe koju su kopali pored petlje?!
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#4171 Re: Zeničani
Not My Idea wrote:U Blatusi potpisivanje peticije, da se tuzi opcina jer se voda izlila iz one rupe koju su kopali pored petlje?!
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#4172 Re: Zeničani
i ne samo blatusa...odsjecen je cijeli grad, a fol pravili su nesto, sanirali 
peticiju treba potpisati svaki normalan covjek ovdje
peticiju treba potpisati svaki normalan covjek ovdje
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#4173 Re: Zeničani
Ja nisamKralj Tvrtko I. wrote:Bobi,
koji se to komsija bacio sa kineskog zida?
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#4174 Re: Zeničani
Problem je sto Bosna predje nivo odvoda i voda se vraca. Jedino da podignu cestu.kakavdanakneiskustvu wrote:Not My Idea wrote:U Blatusi potpisivanje peticije, da se tuzi opcina jer se voda izlila iz one rupe koju su kopali pored petlje?!
sramota je da je blatuša odsječena od grada kad god su veće kiše
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#4175 Re: Zeničani
Ne radi se o toj vodi. Oba podvožnjaka poplave kad poraste vodostaj i to se trebalo riješiti u sklopu GGMa, izgradnjom jedne vrste sifona (koji ne bi dao da voda ulazi iz rijeke) i pumpe za izbacivanje nakupljene kišnice.jefferson wrote:Problem je sto Bosna predje nivo odvoda i voda se vraca. Jedino da podignu cestu.kakavdanakneiskustvu wrote:Not My Idea wrote:U Blatusi potpisivanje peticije, da se tuzi opcina jer se voda izlila iz one rupe koju su kopali pored petlje?!sramota je da je blatuša odsječena od grada kad god su veće kiše
Predmet tužbe je nasip, koji su izvođači (koji -ironija - prave baš tu pumpu) razvalili i kroz tu rupu je potopljeno pola Blatuše. Radovi na pumpi su trebali biti davno gotovi i zato je opština kriva.
Vidi rupu u nasipu (na slici je rupa u nasipu iznad benzinske), i obrati pažnju kako je ostatak nasipa na suhom:

