Hayat

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
plain vanilla
Posts: 70280
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4151 Re: Hayat

Post by plain vanilla »

Edin H. wrote:
plain vanilla wrote:

jer je drugi po televotingu
Te informacije ne bi smjele biti javne.
warum? :mrgreen:
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#4152 Re: Hayat

Post by Ambrozija »

plain vanilla wrote:
Edin H. wrote:
plain vanilla wrote:

jer je drugi po televotingu
Te informacije ne bi smjele biti javne.
warum? :mrgreen:
Mozda zato sto mogu utjecati na ljude za koga da glasaju?
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#4153 Re: Hayat

Post by karanana »

pa to oni i telecomi i hoce.
njima vise u dzep.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70280
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4154 Re: Hayat

Post by plain vanilla »

pa kako bi drugacije objasnili da jedan od najgorih po glasovima zirija opstaje
User avatar
Edin H.
Posts: 53600
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#4155 Re: Hayat

Post by Edin H. »

plain vanilla wrote:
Edin H. wrote:
plain vanilla wrote:

jer je drugi po televotingu
Te informacije ne bi smjele biti javne.
warum? :mrgreen:
Zato sto ja tako kazem :oops:

Salu na stranu, ne znam ni ja tacan odgovor, ali ti mogu potvrditi da niti u jednom reality show-u koje je Hajat na jako los nacin kopirao, to nije dozvoljeno.
Pretpostavljam da se ne bi vrsio utjecaj na glasace u buducim emisijama, a vjerovatno su izracunali da na taj nacin i gube buduce glasace (kada ljudi skontaju da nema svrhe za nekog njihovog favorita glasati, jer dobija jako malo glasova). To vec procjenjuju timovi ljudi.
To otprilike ovako funkcionise.
Dvije pjesme koje imaju najmanje glasova gledalaca idu u play off, a drugi koji prodju se prozivaju u redosljedu koji nema veze sa brojem glasova gledalaca.
Onda cetveroclani ziri odlucuje u play-off-u ko ispada, a ako je dva - dva tek tada objavljuju i ispada pjesma koja je imala najmanji broj glasova gledalaca.

Ali to je manji problem poredeci na sta lici na Hajatu "strucni ziri" :lol: :lol: :lol:
Em su dosadni, em su im komentari prizemni, em ocijene nemaju veze sa vezom, em nemaju nikakvoga uspjeha u muzickoj industriji....
Za tu ulogu se biraju ljudi ili koji su uspjesni izvodjaci ili producenti koji su imali veliki uspjeh sa pojedincima ili grupama sa kojima su radili.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70280
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4156 Re: Hayat

Post by plain vanilla »

Edine dragi, ti mrtav ozbiljan dodjes i poredis hayatovu emisiju s nakim svjetskim emisijama :mrgreen:

ovo ti je sve odron, neuporedivo je s necim normalnim

da hoce napraviti nesto dobro, kupili bi licencu, ne bi krojili kako njima godi
User avatar
dusa_raskopuša
Posts: 23629
Joined: 25/06/2011 18:13
Location: made in PRC

#4157 Re: Hayat

Post by dusa_raskopuša »

Apa sta bi vi? Zaboravili ste jednu bitnu stvar, a to jeste da zivite u BiH. Kakva drzava tako i sve ostalo. Kome se ne svidja, nek' siba preko granice. Meni je sve nase najbolje, pa makar bilo najgore. Evo npr. sad, ovi voditelji se blamiraju drama, al' bolje i to nego da su ustogoljeni, ukruceni, mrtvi ozbiljni, blago receno kipovi, a kandidati k'o kakva pjesadija.
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#4158 Re: Hayat

Post by karanana »

meni nije sve nase najbolje, ali opet covjeka privuce da pogleda jer se desava kod nas. a show je godinama poprilican odron ali eto pratim ga vec 3-4 sezone.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70280
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4159 Re: Hayat

Post by plain vanilla »

dusa_raskopuša wrote:Apa sta bi vi? Zaboravili ste jednu bitnu stvar, a to jeste da zivite u BiH. Kakva drzava tako i sve ostalo. Kome se ne svidja, nek' siba preko granice. Meni je sve nase najbolje, pa makar bilo najgore. Evo npr. sad, ovi voditelji se blamiraju drama, al' bolje i to nego da su ustogoljeni, ukruceni, mrtvi ozbiljni, blago receno kipovi, a kandidati k'o kakva pjesadija.
da idem preko granice jer mislim da je ZMBT odron? :lol:
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#4160 Re: Hayat

Post by charrrmed »

Mozda je odron po organizaciji (a vala i nije toliko), ali bar ima dusu, i skoro sve je improvizovano za razliku od tih "svetskih" recimo voditelja, koji znaju samo procitati s papira...
User avatar
dusa_raskopuša
Posts: 23629
Joined: 25/06/2011 18:13
Location: made in PRC

#4161 Re: Hayat

Post by dusa_raskopuša »

plain vanilla wrote:
dusa_raskopuša wrote:Apa sta bi vi? Zaboravili ste jednu bitnu stvar, a to jeste da zivite u BiH. Kakva drzava tako i sve ostalo. Kome se ne svidja, nek' siba preko granice. Meni je sve nase najbolje, pa makar bilo najgore. Evo npr. sad, ovi voditelji se blamiraju drama, al' bolje i to nego da su ustogoljeni, ukruceni, mrtvi ozbiljni, blago receno kipovi, a kandidati k'o kakva pjesadija.
da idem preko granice jer mislim da je ZMBT odron? :lol:

Pa ako je odron, nemoj gledati, kratko-jasno. Ili ti napravi nesto svjetsko a nase. :wink:
Last edited by dusa_raskopuša on 28/10/2012 21:44, edited 1 time in total.
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#4162 Re: Hayat

Post by charrrmed »

Usput, iako Denial odlicno pjeva, nekako imam osjecaj da nije prirodan, vecinom imitra.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70280
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4163 Re: Hayat

Post by plain vanilla »

dusa_raskopuša wrote:
plain vanilla wrote: da idem preko granice jer mislim da je ZMBT odron? :lol:

Pa ako je odron, nemoj gledati, kratko-jasno. Ili ti napravi nesto svjetsko a nase. :wink:
hocu bas da gledam :mrgreen:
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#4164 Re: Hayat

Post by karanana »

ne trebam ici dalje od srbije da uporedjujem. uporedite u svakom pogledu zvezde granda sa ovim pa je jasno da je ovo amaterizam. ali ima neku dusu i spontanost pa ga mozda zato i pratim a ne pratim zvezde granda. tamo mi svi izgledaju previse profesionalno kada je pjevanje u pitanju pa me ne privlaci.

isto ko kod porno filmova, nekako su mi drazi amaterski uradci od profesionalaca.
uha evo one crnke sa zelenim ocima.
Last edited by karanana on 28/10/2012 21:47, edited 1 time in total.
User avatar
dusa_raskopuša
Posts: 23629
Joined: 25/06/2011 18:13
Location: made in PRC

#4165 Re: Hayat

Post by dusa_raskopuša »

karanana wrote:ne trebam ici dalje od srbije da uporedjujem. uporedite u svakom pogledu zvezde granda sa ovim pa je jasno da je ovo amaterizam. ali ima neku dusu i spontanost pa ga mozda zato i pratim a ne pratim zvezde granda. tamo mi svi izgledaju previse profesionalno kada je pjevanje u pitanju pa me ne privlaci.

isto ko kod porno filmova, nekako su mi drazi amaterski uradci od profesionalaca.
uha evo one crnke sa zelenim ocima.

Ama sta ba? Da li znas sta si napis'o sad? Cuj profesionalci. Sasa je gori 'majmun' od Fikreta i Ammara zajedno. Ocito je da nisi pogled'o nijednu emisiju, ha tvrdis da su tako profesionalni. Normalno, sve tudje je bolje. Ccc.
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#4166 Re: Hayat

Post by karanana »

dusa_raskopuša wrote:
karanana wrote:ne trebam ici dalje od srbije da uporedjujem. uporedite u svakom pogledu zvezde granda sa ovim pa je jasno da je ovo amaterizam. ali ima neku dusu i spontanost pa ga mozda zato i pratim a ne pratim zvezde granda. tamo mi svi izgledaju previse profesionalno kada je pjevanje u pitanju pa me ne privlaci.

isto ko kod porno filmova, nekako su mi drazi amaterski uradci od profesionalaca.
uha evo one crnke sa zelenim ocima.

Ama sta ba? Da li znas sta si napis'o sad? Cuj profesionalci. Sasa je gori 'majmun' od Fikreta i Ammara zajedno. Ocito je da nisi pogled'o nijednu emisiju, ha tvrdis da su tako profesionalni. Normalno, sve tudje je bolje. Ccc.
iskreno ne znam ni ko je sasa. iskreno meni je fikro super i to sam 100 puta ovdje napisao. ali govorim o pjevacima o ziriju o organizaciji, publici....svemu sto se radi da iz grupe veoma dobrih pjevaca izaberu super pjevaca koji ce zaista uspjeti. i to su mnogo puta uspjeli. pogledaj samo natjecatelje tamo i ovdje. oni sto ne mogu u top 100 tamo, ovdje ce vjerovatno zavrsiti u finalnoj veceri.
dakle, ovo je dobar show za amatere, ali da ce izgraditi nekoga kao zvijezdu pjevaca, sumnjam. jakupovic je daleko najbolji pobjednik, a eto ni on nije nesto pretjerano postigao.
Last edited by karanana on 28/10/2012 21:54, edited 1 time in total.
User avatar
dusa_raskopuša
Posts: 23629
Joined: 25/06/2011 18:13
Location: made in PRC

#4167 Re: Hayat

Post by dusa_raskopuša »

Ama, oni ni nemaju ziri kol'ko ja znam. Nista bolji nisu od nas, cak i gori. I zalosno je iznijeti tako nesto, a pretpostavljam zivis u BiH. :roll:
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#4168 Re: Hayat

Post by karanana »

dusa_raskopuša wrote:Ama, oni ni nemaju ziri kol'ko ja znam. Nista bolji nisu od nas, cak i gori. I zalosno je iznijeti tako nesto, a pretpostavljam zivis u BiH. :roll:
ne vidim bitnost toga gdje zivim. ocjenjujem dva slicna shoua sa slicnim konceptom iz dvije susjedne zemlje.

ma jesu li ovo prave oci kod ove crnke?
User avatar
plain vanilla
Posts: 70280
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4169 Re: Hayat

Post by plain vanilla »

nemojte Amara, on je simpatican :D
User avatar
dusa_raskopuša
Posts: 23629
Joined: 25/06/2011 18:13
Location: made in PRC

#4170 Re: Hayat

Post by dusa_raskopuša »

Ama, pricas nesto bez podloge. Sasa Popovic je direktor grand produkcije i btw 'voditelj' te njihove parade, il' ti ga po nasem odrona. Ali dobro, tvoje misljenje je da su oni bolji od ZMBT-a, postujem. Sljedeci put budi bolje upucen pa mi nece smetati sto blatis nas odron zbog njihovog odrona. :kravata: :D
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#4171 Re: Hayat

Post by charrrmed »

masmavi wrote:
Edin H. wrote: Ali to je manji problem poredeci na sta lici na Hajatu "strucni ziri" :lol: :lol: :lol:
Em su dosadni, em su im komentari prizemni, em ocijene nemaju veze sa vezom, em nemaju nikakvoga uspjeha u muzickoj industriji....
Za tu ulogu se biraju ljudi ili koji su uspjesni izvodjaci ili producenti koji su imali veliki uspjeh sa pojedincima ili grupama sa kojima su radili.
Ovo sto si napisao, malo je reci da je glupost. To sto su dosadni ili su im komentari prizemni, pa Boze moj, nije im to profesija da oni budu voditelji, odnosno komentatori na tv-u.

Za jednu Jasnu Bazler reci da nije uspjesna i da nema uspjeh sa pojedincima, moze samo reci osoba koja veze sa zivotom nema. Uzmi u obzir da je jedina ona u muzickoj skoli uzela slijepo dijete da radi s njim, kad su svi drugi izbjegavali i trazili opravdanja. To je jedan strasan profesor, pedagog, kako harmonike, tako i pjevanja i same muzicke teorije. Hvala Bogu pa sam imao tu cast da mi ona bude profesorica.

Isto tako blatiti Anu Babic... Smijesno.
One su dive u pravom smislu te rijeci i to stoji i niko ne osporava njihov uspjeh. Ali nacin na koj govore i komentarisu ucesnike je dno dna. Pedagogija (koju su trebale do sada dovesti do savrsenstva) je ravna nuli. Reci nekome ko tek pocinje, ko je amater da bi se pjevacica koja izvorno pjeva odabarnu pjesmu kada bi cula kandidatkinju bacila sa balkona je dno dna i niko me ne moze ubjediti u suprotno. I ovaj je primjer iz ove sezone, bilo je tu svega i svacega u protekle cetiri.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#4172 Re: Hayat

Post by Not My Idea »

dusa_raskopuša wrote:Ama, oni ni nemaju ziri kol'ko ja znam. Nista bolji nisu od nas, cak i gori. I zalosno je iznijeti tako nesto, a pretpostavljam zivis u BiH. :roll:
:lol:

Ni poredit se ne moze koliko na Zvezdama granda bolje pjevaju od ovih nasih sirotana.
Kod nas je evo jedan Maid koji zna pjevat i odma je favorit. Prosle godine je to bila Anida, pretprosle Mirza...znaci uvijek je jedno il dvoje dobrih, ostalo je sve prosjek.
Na Zvezdama granda su skoro svi odlicni. Ne dobri, ne prosjecni nego odlicni.
O izgledu onih Srbijanki i necu, ne znam samo cim ih hrane.

Dalje, samo pogledaj scenu Zvezdi granda, produkciju, njihove uspjehe i nastupe poslije takmicenja..

Gdje su ovi nasi?

Ti se dovezala Sase Popovica i toga sto je on napadan i los voditelj i tim umanjujes velicinu cijelog takmicenja. Ne ide to tako.

Fino je bit patriota al treba bit i objektivan.
User avatar
dusa_raskopuša
Posts: 23629
Joined: 25/06/2011 18:13
Location: made in PRC

#4173 Re: Hayat

Post by dusa_raskopuša »

Not My Idea wrote:
dusa_raskopuša wrote:Ama, oni ni nemaju ziri kol'ko ja znam. Nista bolji nisu od nas, cak i gori. I zalosno je iznijeti tako nesto, a pretpostavljam zivis u BiH. :roll:
:lol:

Ni poredit se ne moze koliko na Zvezdama granda bolje pjevaju od ovih nasih sirotana.
Kod nas je evo jedan Maid koji zna pjevat i odma je favorit. Prosle godine je to bila Anida, pretprosle Mirza...znaci uvijek je jedno il dvoje dobrih, ostalo je sve prosjek.
Na Zvezdama granda su skoro svi odlicni. Ne dobri, ne prosjecni nego odlicni.
O izgledu onih Srbijanki i necu, ne znam samo cim ih hrane.

Dalje, samo pogledaj scenu Zvezdi granda, produkciju, njihove uspjehe i nastupe poslije takmicenja..

Gdje su ovi nasi?

Ti se dovezala Sase Popovica i toga sto je on napadan i los voditelj i tim umanjujes velicinu cijelog takmicenja. Ne ide to tako.

Fino je bit patriota al treba bit i objektivan.
Replika. Rijec je o konceptu samog show-a a ne o takmicarima. Niko o takmicarima ni'e zucnuo. Navela sam Sasu jer je direktor i jer on dirigira a ostali plesu. A jos manje me interesuje sta jedu njihove kandidatkinje, to vec rekoh ne podlazi pod temu diskusije.
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#4174 Re: Hayat

Post by karanana »

ne kontam kako ovi neki sto su sada na show-u nisu imitatori a jakupovic jeste?
sta to znaci?

jakupovic je najbolji pjevac sto je izaso otamo.
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#4175 Re: Hayat

Post by charrrmed »

masmavi wrote:
charrrmed wrote:
One su dive u pravom smislu te rijeci i to stoji i niko ne osporava njihov uspjeh. Ali nacin na koj govore i komentarisu ucesnike je dno dna. Pedagogija (koju su trebale do sada dovesti do savrsenstva) je ravna nuli. Reci nekome ko tek pocinje, ko je amater da bi se pjevacica koja izvorno pjeva odabarnu pjesmu kada bi cula kandidatkinju bacila sa balkona je dno dna i niko me ne moze ubjediti u suprotno. I ovaj je primjer iz ove sezone, bilo je tu svega i svacega.
Mene ne zanimaju njihovi komentari koji nisu vezani za muziku. Opet Anu ne poznajem uzivo, ali vidio sam da ima komentar viska, a ko i ne bi kakvih sve kandidata dodje koje je neko slagao da znaju pjevati.
Opet, moram se okrenuti na ovo "ko tek pocinje", ipak ovo nije skola pjevanja, vec samo jedna stepenica da ti pomognu da svoj talent, ako ga imas, pokazes na pravi nacin.
Nisam ove godine stigao pratiti ovaj show nesto cesto, ali ovih par pjevaca sto sam gore stavio u postu znam kakvi su uzivo, i odlicno stvarno pjevaju i nadam se da ce se njihov talent iskoristiti na najbolji nacin.
Svidja mi se sto ni jedan od njih nije imitator, a puno imitatora se prijavljuje. Dovoljno je reci samo Jakupovic...
Kako mislis komentar koji nije vezan za muziku. Pa rekla je djevojci da bi se konkretno Elvira Rahic bacila sa balkona kada bi cula kako pjeva njenu pjesmu i dala joj ocjenu 1. - itekako je vezano za muziku.
Ona sebe naziva profesorom, a kao profesor moras poznavati bar osnove pedagogije. Ovo nije vidjelo pedagoskog ponasanja.
Sve to stoji sto si rekao, ali zamisli kako poljuja samopouzdanje osobi koja nema ni 18 godina jednim takvim komentarom. Sve se to moze na potpuno drugaciji nacin reci. Onda ovaj profesor Ognjen je toliko degutantan, fuj, pogotovo njegovi komentari prema nekim djevojkama koje mu mogu biti kcerke. Sve on to lijepo upakuje, da rijetko ko shvati sta je zelio reci, ali...
Inace, oni su svakako odmah prepoznali talent u svim dosadasnjim pobjednicima, znaju svoj posao, to stoji, iako je i to ponekad pod znakom pitanja. Kao sto si rekao dovoljno je reci Jakupovic, pa Mirza i Anida su takodjer odlicni pjevaci.
Post Reply