Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

Post Reply
ja2
Posts: 300
Joined: 13/07/2010 19:41

#4151 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by ja2 »

pastirck wrote:@Ja2 ti si toliko slijep da ne kazem glup, ne vidis ni kad se Fahrini neistomisljenici
na ironican nacin ismijavaju sa tvojim Predsjednikom. Mozda si zaposlen kod njega kao zastitar,
cistac u najboljem slucaju kao novinar....on bas takve i trazi.

Pogresno sam citiralaaaaaaaa.....u sredini teksta je moj komentar ako nisi primjetio
ja2
Posts: 300
Joined: 13/07/2010 19:41

#4152 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by ja2 »

Been wrote:Kveščn : Što to u Avazu kako kampanja ide dalje, povećavaju broj fiktivnih simpatizera na skupovima ? Prekujčer je bilo u Bihaću 5000, sad u Tuzli 10,000, a o lapsusima tipa : "Oduševljeni građani pjevali : Fahro mi te volimo", da i ne govorim ? Kako to ? Zašto to, kaži, kaži ! :D :D
Zasto jednu neospornu cinjenicu nazivas lapsusom?
User avatar
Been
Posts: 1001
Joined: 13/09/2009 00:40
Location: Daleko od očiju, daleko od srca

#4153 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Been »

ja2 wrote:
Been wrote:Kveščn : Što to u Avazu kako kampanja ide dalje, povećavaju broj fiktivnih simpatizera na skupovima ? Prekujčer je bilo u Bihaću 5000, sad u Tuzli 10,000, a o lapsusima tipa : "Oduševljeni građani pjevali : Fahro mi te volimo", da i ne govorim ? Kako to ? Zašto to, kaži, kaži ! :D :D
Zasto jednu neospornu cinjenicu nazivas lapsusom?
Pa da mi je upoznati novinarčinu koja iako dobra zna kome je i kad pjevano "Fahro mi te volimo", to donosi kao udarnu vijest... Znastvena fanstastika ! :D
ja2
Posts: 300
Joined: 13/07/2010 19:41

#4154 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by ja2 »

pastirck wrote::lol: zasto bi mi ba bila prpa, sve ce ostati ionako isto u mom zivotu
sa Fahrom ili bez njega, ali eto kad ga vidim uskrletim se da ovim gradom
i ostatkom BiH vlada papak...
Papak ne papak...treba mu dati priliku.Pa i sami ljudi vidite sta su nam ovi NEPAPCI uradili!!! Iskreno meni je Tihic mnogo veca Papcina, a o Silajdzicu snobu da ne govorim. Doslo je vrijeme za nove ljude. Fahro je sposoban covjek!

Iskreno moj favorit prije SBB-a je bila Stranka za boljitak Lijanovic, jer je upravo taj covjek prvi pricao kako je BiH neophodan ekonomski razvitak. Ali s obzirom da se ipak radi o Hrvatu koji ce vise raditi u interesu svog naroda nego Bosnjaka, bila sam sretna kada se upravo jedan takav covjek pojavio i na Bosnjackoj strani. Cak mislim da ce SBB i Lijanovic u koalcijiju ima nekih naznaka. Sto bi bila jedna sasvim dobra kombinacija
mirash
Posts: 232
Joined: 11/07/2010 01:03

#4155 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by mirash »

pastirck wrote::lol: zasto bi mi ba bila prpa, sve ce ostati ionako isto u mom zivotu
sa Fahrom ili bez njega, ali eto kad ga vidim uskrletim se da ovim gradom
i ostatkom BiH vlada papak...


ti si neki pravi kuler. sve znas, sve percipiras, sve osjecas. gledas stvar sa visine, nista te ne dotice. prosao si davno cmakanja u parku, more ti je do koljena..
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4156 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

pastirck wrote:
ja2 wrote:
pastirck wrote::lol: zasto bi mi ba bila prpa, sve ce ostati ionako isto u mom zivotu
sa Fahrom ili bez njega, ali eto kad ga vidim uskrletim se da ovim gradom
i ostatkom BiH vlada papak...
Papak ne papak...treba mu dati priliku.
Izvini na prijasnjoj konstataciji, iz postova se vidi da si iskren/iskrena...ali fkt nije Fahro to
za sta se predstavlja.
koliko god neko pokusavao smatrati losim sto neko zeli dati fahrudinu glas ipak treba razumjeti da meni haris obecava 20 godina bolje cetri godine,da mi sda obecava 20 godina bolje cetri godine i da i ja licno ne mogu jednostavno ponovo da istim dam glas jer sam izgubio svaku nadu u njih..jednostavno me lazu 20 godina..fahrudin ko fahrudin..covjek nije bio formalno u politici iako je znao biti naklonjen odredjenim partijama..sad se ukljucio u politiku i vjerovatno prica lazi..al to vjerovatno se mozda i ne desi jer mozda i uradi nesto konkretno za drzavu..i ako bude slagao sve sto je obecao njegove lazi cu trpiti 4 godine i onda i njemu *ebavat mate* kao ovim sad..

fahrudin ce tako ove godine dobit moj glas za predsjednika..za ostale nivoe glasove ce dobit jos SDP i BPS..
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#4157 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Comrad »

pastirck wrote:
ja2 wrote:
pastirck wrote::lol: zasto bi mi ba bila prpa, sve ce ostati ionako isto u mom zivotu
sa Fahrom ili bez njega, ali eto kad ga vidim uskrletim se da ovim gradom
i ostatkom BiH vlada papak...
Papak ne papak...treba mu dati priliku.
Izvini na prijasnjoj konstataciji, iz postova se vidi da si iskren/iskrena...ali fkt nije Fahro to
za sta se predstavlja.
Dobro, ajd kad svi znate kontrirati, ko je to onda tvoj izbor? Nemoj mi samo Komsica spominjati, jer ja zelim da glasam za svog predstavnika, kad vec ne mogu za jednog bosanca i hercegovca. Glasanjem bosnjaka za komsica ustvari dajete glas strankama koje nas gu*e vec 20 godina. Jer dok vi dajete glasove komsicu kod bosnjaka se nista ne mijenja, jer stalno isti glasaju za iste.

Dakle, ajde govori koji je tvoj izbor? Da vidim tog tvog pulena koji se predstavlja za ono sto jeste. :-) Najlakse je kenjati, ponudi neku alternativu brate.

Moj glas ide Radoncicu. Zelim promjenu, pa makar nas u crno zaveo, a iskreno cini mi se puno sposobniji od Saving Private Bakira, Hareta i ostalih...dosta mi je da me jedni te isti handre...alternative su nikakve...
mirash
Posts: 232
Joined: 11/07/2010 01:03

#4158 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by mirash »

nikad_vise wrote:
pastirck wrote:
ja2 wrote:
Izvini na prijasnjoj konstataciji, iz postova se vidi da si iskren/iskrena...ali fkt nije Fahro to
za sta se predstavlja.
koliko god neko pokusavao smatrati losim sto neko zeli dati fahrudinu glas ipak treba razumjeti da meni haris obecava 20 godina bolje cetri godine,da mi sda obecava 20 godina bolje cetri godine i da i ja licno ne mogu jednostavno ponovo da istim dam glas jer sam izgubio svaku nadu u njih..jednostavno me lazu 20 godina..fahrudin ko fahrudin..covjek nije bio formalno u politici iako je znao biti naklonjen odredjenim partijama..sad se ukljucio u politiku i vjerovatno prica lazi..al to vjerovatno se mozda i ne desi jer mozda i uradi nesto konkretno za drzavu..i ako bude slagao sve sto je obecao njegove lazi cu trpiti 4 godine i onda i njemu *ebavat mate* kao ovim sad..

fahrudin ce tako ove godine dobit moj glas za predsjednika..za ostale nivoe glasove ce dobit jos SDP i BPS..
ne more te nikakve sumnje da je fahro saucesnik u politici koja je vodjena do sada? ne more te sumnje da je cijeli njegov pokusaj formalnog ulaska u politiku motiviran negim drugim ciljevima i potrebama, a ne ciljem i potrebom da usreci mene i tebe?
mirash
Posts: 232
Joined: 11/07/2010 01:03

#4159 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by mirash »

Comrad wrote:
pastirck wrote:
ja2 wrote: Papak ne papak...treba mu dati priliku.
Izvini na prijasnjoj konstataciji, iz postova se vidi da si iskren/iskrena...ali fkt nije Fahro to
za sta se predstavlja.
Dobro, ajd kad svi znate kontrirati, ko je to onda tvoj izbor? Nemoj mi samo Komsica spominjati, jer ja zelim da glasam za svog predstavnika, kad vec ne mogu za jednog bosanca i hercegovca. Glasanjem bosnjaka za komsica ustvari dajete glas strankama koje nas gu*e vec 20 godina. Jer dok vi dajete glasove komsicu kod bosnjaka se nista ne mijenja, jer stalno isti glasaju za iste.
ako mislis na predsjednistvo, onda trebas znati da u predsjednistvu ne sjede predstavnici naroda. predstavnici naroda sjede u predstavnickom domu. to je zato sto predsjednistvo nije vjece poglavica nego kolektivni sef drzave ili kolektivni predsjednik kojima je u opisu radnog mjesta predstavljanje bosne i herecegovine i predsjednikovanje istom, a ne predstavljane svog naroda. zbog toga sto je bosna visenacionalna drzava clanovi predsjednista se biraju iz tri konstitutivna naroda. znaci, clan predsjednista dolazi ili se bira iz nekog naroda, a on nije predstavnik tog naroda.

molim cijenjene diskutante da ne budu glupi i informisu se prije nego sto napisu bilo sta, jer svojim neznanjem i bahatom povrsnoscu stete nasoj jedinoj domovini. takvo ponasanje jeste potpuno u skladu sa vrijednostima koje zastupa fahrudin radoncic, ali on nije bosanac i njegov agresivni primitivizam nas ne obavezuje da prihvatimo takve obrasce ponasananja.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4160 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

mirash wrote:ne more te nikakve sumnje da je fahro saucesnik u politici koja je vodjena do sada?
ne..on je svojim medijima s vremena na vrijeme i SDA,SDP,SzaBIH podrzavao i tako je danas svagdje u svijetu..i to nije samo nas fenomen nego je to svagdje u svijetu i svaki medij zastupa odredjenu politiku
ne more te sumnje da je cijeli njegov pokusaj formalnog ulaska u politiku motiviran negim drugim ciljevima i potrebama, a ne ciljem i potrebom da usreci mene i tebe?
more naravno..al kao sto rekog on ce vjerovatno slagati ali ipak u tom vjerovatnom ima bar trunka nade..ovi su mi lagali 20 godina..pa bio bi glup opet glasati za iste..kad pogledam listu SDA,SzaBIH u gracanici pa covjece muka me uhvati kad vidim da su i sad opet isti ljudi kandidovani..Muhamed Ibrahimovic,Ferhatovic,Fisic..ma daj jbga nema smisla,, :x

sto se tice koalicije s SDP svakako podrzavam..samo nek se skine s vlasti vise ova kriminalna ekipa..djele ministarstva i interese kao da dijele babovinu..
mirash
Posts: 232
Joined: 11/07/2010 01:03

#4161 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by mirash »

nikad_vise wrote:
mirash wrote:
ne more te nikakve sumnje da je fahro saucesnik u politici koja je vodjena do sada?
ne..on je svojim medijima s vremena na vrijeme i SDA,SDP,SzaBIH podrzavao i tako je danas svagdje u svijetu..i to nije samo nas fenomen nego je to svagdje u svijetu i svaki medij zastupa odredjenu politiku
ne more te sumnje da je cijeli njegov pokusaj formalnog ulaska u politiku motiviran negim drugim ciljevima i potrebama, a ne ciljem i potrebom da usreci mene i tebe?
more naravno..al kao sto rekog on ce vjerovatno slagati ali ipak u tom vjerovatnom ima bar trunka nade..ovi su mi lagali 20 godina..pa bio bi glup opet glasati za iste..kad pogledam listu SDA,SzaBIH u gracanici pa covjece muka me uhvati kad vidim da su i sad opet isti ljudi kandidovani..Muhamed Ibrahimovic,Ferhatovic,Fisic..ma daj jbga nema smisla,, :x

sto se tice koalicije s SDP svakako podrzavam..samo nek se skine s vlasti vise ova kriminalna ekipa..djele ministarstva i interese kao da dijele babovinu..
sine, avaz je mladomuslimansko glasilo. sdp je podrzavao u trenutku kada je edhem bicarkcic poslao finansijsku policiju u avaz. tada i samo tada.

sto se tice koalicije sa sdp-om.... cije koalicije sa sdp-om?


i mojne mi tih uopstavanja tipa tako je svudje u svijetu...

u civilizovanim drzavama sa demokratskom tradicijom postoji lijevo orijentisana i desno orijentisana stampa. babe i zabe se ne mijesaju.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#4162 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Comrad »

@mirash,

Za koga ces ti glasati?
To isto pitam svakog diskutanta, koji je na ovoj temi?
Koja je vasa opcija?

Bakir?
Hare?
Ako su ove dvije, e onda neka nam je bog na pomoci.
mirash
Posts: 232
Joined: 11/07/2010 01:03

#4163 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by mirash »

Comrad wrote:@mirash,

Za koga ces ti glasati?
To isto pitam svakog diskutanta, koji je na ovoj temi?
Koja je vasa opcija?

Bakir?
Hare?
Ako su ove dvije, e onda neka nam je bog na pomoci.
ti to o bosnjackom clanu predsjednistva?!

ma haj nemoj se zajebavat. sva trojica su odvratni ljigavci, sva trojica su reisovi puleni.
bilo kako bilo ja ne glasam po etnickom nego po ideoloskom principu tako da me libo racku sto bosnjaci imaju trojicu istih kandidata (sandzacki lazljivac, babin i psorijaza.. tu se jednostavno ne moze izabrati najmanje zlo).
kada u evropskoj politickoj tradiciji budu postojale stranke koje se zovu "spanska demokratska zajednica", "savez za bolju buducnost grenlanda", "stranka za finsku", "stranka demokratske akcije portugala" ili "francuska stranka" onda cu razmisliti jesu li politicke opcije sa imenima hdz, sbih, sda, boss ili sbb legitimne politicke organizacije koje imaju uporiste nekoj klasicnoj politickoj filozofiji ili su u pitanju skupine sumnjivaca i nekompetentnih poglavica pod patronatom klera, skupljenih s koca i konopca, uniformisana u sanirana odijela. u medjuvremenu cu glasati za politicke opcije koje se izucavaju u visokim skolama i koje reprezentuju partije koje se zovu socijademokratske partije, liberalne partije, demokratske prtije, socijalisticke partije, republikanske partije.
mirash

Postovi: 175
Pridružen/a: 11/07/2010 01:03
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#4164 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Comrad »

OK, sdp-ovac si onda.

Svejedno, ionako cete u koaliciju sa Fahrom. :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52678
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4165 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Chmoljo »

Comrad wrote:OK, sdp-ovac si onda.

Svejedno, ionako cete u koaliciju sa Fahrom. :lol:
jesi siguran? :)
mirash
Posts: 232
Joined: 11/07/2010 01:03

#4166 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by mirash »

Chmoljo wrote:
Comrad wrote:OK, sdp-ovac si onda.

Svejedno, ionako cete u koaliciju sa Fahrom. :lol:
jesi siguran? :)
hocemo... kad mi nokat naraste na kurcu
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4167 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

mirash wrote: sine, avaz je mladomuslimansko glasilo. sdp je podrzavao u trenutku kada je edhem bicarkcic poslao finansijsku policiju u avaz. tada i samo tada.
sta uopste zelis raci sa tim mladomuslimansko glasilo..ja kao musliman nebi imao nista protiv i da jest..kakve veze ima..jel zelis da povezes to kao da ja ne mogu biti multietnicar il sta..i kazem ti kao i u svakom biznisu tako i u avazu ta firma je njegov hljeb i njegova zarada i normalno da je i on ganjao interes i prilagodjavao se sitvaciji..
sto se tice koalicije sa sdp-om.... cije koalicije sa sdp-om?
ma ne sikiraj se ajd dogovorit cemo se nekako :) cemu frka..:) doduse ako si sa tuzlanskog kantona vjerovatno cemo za dom naroda glasati oba za SDP:) nijanse su na drugim nivoima :D

i mojne mi tih uopstavanja tipa tako je svudje u svijetu...
a nije..?pa svake novine kad otvoris mozes nakon par stranica znati jesu li lijevo il desno..
u civilizovanim drzavama sa demokratskom tradicijom postoji lijevo orijentisana i desno orijentisana stampa. babe i zabe se ne mijesaju.
pa sta hoces da kazes..kao prvo mi nismo bas neka zemlja s demokratskom tradicijom..a kao drugo usljed nedoraslosti te tradicije mi i dalje mozemo skontati koji kod nas na koju stranu vuku..zna se koji su mediji za desno a koji za lijevo..
Chmoljo wrote:
Comrad wrote:OK, sdp-ovac si onda.

Svejedno, ionako cete u koaliciju sa Fahrom. :lol:
jesi siguran? :)
hocemo,hocemo cmoljo :D udruzenim snagama cemo napraviti u svim gradovima BIH po jedan Avaz Twist :))
oko stolica cemo se dogovoriti :) vi nama par ministarski stolica,mi vama avaz da puse u ledja i ne skide nas s vlasti niko narednih 20 godina :lol: :lol:

Socijaldemokratski savez za bolju buducnost :lol: :lol: :D :D
mirash
Posts: 232
Joined: 11/07/2010 01:03

#4168 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by mirash »

nikad_vise wrote:
mirash wrote: sine, avaz je mladomuslimansko glasilo. sdp je podrzavao u trenutku kada je edhem bicarkcic poslao finansijsku policiju u avaz. tada i samo tada.
sta uopste zelis raci sa tim mladomuslimansko glasilo..ja kao musliman nebi imao nista protiv i da jest..kakve veze ima..jel zelis da povezes to kao da ja ne mogu biti multietnicar il sta..i kazem ti kao i u svakom biznisu tako i u avazu ta firma je njegov hljeb i njegova zarada i normalno da je i on ganjao interes i prilagodjavao se sitvaciji..
sto se tice koalicije sa sdp-om.... cije koalicije sa sdp-om?
ma ne sikiraj se ajd dogovorit cemo se nekako :) cemu frka..:) doduse ako si sa tuzlanskog kantona vjerovatno cemo za dom naroda glasati oba za SDP:) nijanse su na drugim nivoima :D

i mojne mi tih uopstavanja tipa tako je svudje u svijetu...
a nije..?pa svake novine kad otvoris mozes nakon par stranica znati jesu li lijevo il desno..
u civilizovanim drzavama sa demokratskom tradicijom postoji lijevo orijentisana i desno orijentisana stampa. babe i zabe se ne mijesaju.
pa sta hoces da kazes..kao prvo mi nismo bas neka zemlja s demokratskom tradicijom..a kao drugo usljed nedoraslosti te tradicije mi i dalje mozemo skontati koji kod nas na koju stranu vuku..zna se koji su mediji za desno a koji za lijevo..
Chmoljo wrote:
Comrad wrote:OK, sdp-ovac si onda.

Svejedno, ionako cete u koaliciju sa Fahrom. :lol:
jesi siguran? :)
hocemo,hocemo cmoljo :D udruzenim snagama cemo napraviti u svim gradovima BIH po jedan Avaz Twist :))
oko stolica cemo se dogovoriti :) vi nama par ministarski stolica,mi vama avaz da puse u ledja i ne skide nas s vlasti niko narednih 20 godina :lol: :lol:

Socijaldemokratski savez za bolju buducnost :lol: :lol: :D :D

sikter
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52678
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4169 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Chmoljo »

nikad_vise wrote: hocemo,hocemo cmoljo :D udruzenim snagama cemo napraviti u svim gradovima BIH po jedan Avaz Twist :))
oko stolica cemo se dogovoriti :) vi nama par ministarski stolica,mi vama avaz da puse u ledja i ne skide nas s vlasti niko narednih 20 godina :lol: :lol:

Socijaldemokratski savez za bolju buducnost :lol: :lol: :D :D
ako ti kažeš. samo nemoj da se razočaraš... :)

valja se poslije pravdati... al ti ionako nestaješ 4. :) nikad_vise a? :D
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#4170 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nikad_vise »

Chmoljo wrote:
nikad_vise wrote: hocemo,hocemo cmoljo :D udruzenim snagama cemo napraviti u svim gradovima BIH po jedan Avaz Twist :))
oko stolica cemo se dogovoriti :) vi nama par ministarski stolica,mi vama avaz da puse u ledja i ne skide nas s vlasti niko narednih 20 godina :lol: :lol:

Socijaldemokratski savez za bolju buducnost :lol: :lol: :D :D
ako ti kažeš. samo nemoj da se razočaraš... :)

valja se poslije pravdati... al ti ionako nestaješ 4. :) nikad_vise a? :D
ma ja sam umijesao svasta nesto sa listi :D malo SBB,malo SDP-a,malo BPS :D u svakom slucaju cu se osjecati kao pobjednik :lol:

p.s.stvarno bi volio da haris izgubi onako od srca.. :-D i ako ga radoncic uspije pobijedit ev javno obecavam da brisem profil :D ukoliko me prije toga ne banuju,jer ostra je izborna kampanja :lol: :lol:
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1137
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#4171 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

pastirck wrote::lol: zasto bi mi ba bila prpa, sve ce ostati ionako isto u mom zivotu
sa Fahrom ili bez njega, ali eto kad ga vidim uskrletim se da ovim gradom
i ostatkom BiH vlada papak...

... sa greškom u naglaaaaasku. bem mu tromeđu... Pokušavam ga zamisliti za govornicom plenarne sjednice Genralne skupštine UN. Sve dobro dok ne prozbori k'o medo iz kace...
User avatar
A1fa
Posts: 2149
Joined: 13/08/2009 21:55
Location: USA
Grijem se na: Lsdydon
Horoskop: **Nepoznato**
Contact:

#4172 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by A1fa »

za_sada_bez_dobrog_nicka wrote:
pastirck wrote::lol: zasto bi mi ba bila prpa, sve ce ostati ionako isto u mom zivotu
sa Fahrom ili bez njega, ali eto kad ga vidim uskrletim se da ovim gradom
i ostatkom BiH vlada papak...

... sa greškom u naglaaaaasku. bem mu tromeđu... Pokušavam ga zamisliti za govornicom plenarne sjednice Genralne skupštine UN. Sve dobro dok ne prozbori k'o medo iz kace...
A inace u UN-u svi znaju svaki dijalekat bosanskog jezika :-) pricaj bre bosanski da te citav svet razumije :mrgreen:
Za njega mi nije cudo, ali gdje je Bakir odrastao pa razvlaaaaaci onako dok prica?
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1137
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#4173 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Bakir kopira babu. Valjda 'fata na tu foru... :D
zulfo
Posts: 420
Joined: 09/01/2009 11:00

#4174 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zulfo »

30-09-2010 02:00
Čandić: Radončić je bio agent KOS-a


Od kraja 1988. obavljao sam dužnost pomoćnika načelnika centralne KOG JNA u Zemunu i u toj ulozi bio sam u prilici da se kod mene nalazi evidenciona knjiga svih saradnika kontraobavještajne grupe u kojoj su bili svi podaci o njima i njihovim konspirativnim imenima, odnosno pseudonimima... Ovo navodim iz razloga da svio oni koji će se eventualno služiti ovom mojom izjavom mogu da shvate da sam kompetentan da dam autentične podatke. U konačnici, ja sam kao svjedok protiv Slobodana Miloševića u Hagu, istražiteljima Haškog tribunala dao sve ove podatke koji su, kao i moje kompletno svjedočenje u potpunosti prihvaćeni. Od strane tužioca Džefrija nisa ociejenjn sam kao jedan od najvažnijih svjedoka.

Ovo se se kaže u potpisanoj i ovjerenoj izjavi koju je dao Mustafa Čandić, a koja je u posjedu i „Sana".

Sa stopostotnom tačnošću i pod punom moralnom i materijalnom odgovornošću, želim da kažem da je današnji vlasnik „Avaza" Fahrudin Radončić bio saradnik kontraobavještajne grupe RV i PVO pod pseudonimom „Šćepo". S njim je saradnju uspostavio kapetan I klase Nikola radujko kojem sam ja bio pretpostavljeni starješina. To je bilo 1984. - 1985. dok je Radujko bio pripadnik Detašmana u Skoplju - kaže se u izjavi Mustafe Čandića i ističe da je Radončić bio svrstan u kategoriju vrhunskih agenata KOS-a i on je istican u svim analizama „ s tim da kada se govorilo o saradnicima, nikada se nije baratalo njihovim imenima i prezimenima nego pseudonimima".

Meni je poznato da je Nikola radujko jednom mjesečno putovao u Podgoricu na sastanak sa Šćepom, a nisu bile rijetke ni situacije kada je po direktnom naređenju generala Aleksandra Vasiljevića, glavnog šefa KOS-a i pukovnika Slobodana Rakočevića hitno morao ići na sastanke sa Šćepom. S obzirom da je Radončić spadao u kategoriju vrhunskih saradnika, službene zabilješke koje je Radujko pisao na osnovu saznanja koja je dobivao od radončića, lično je uručivao generalu Vasiljeviću ili pukovniku Rakočeviću - stoji u izjavi Mustafe Čandića i naglašava se:

Ja nisam bio saradnik već sam radio u kontraobavještajnoj službi profesionalno, za platu i nikome ne dajem za pravo da me zbog toga blati i omalovažava. Međutim, u slučaju Radončića postoji nešto drugo - on krije, i to veoma energično, da je bio saradnik - agent KOS-a.

S.N.
Dvevne novine SAN
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1137
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#4175 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Ma šta fali!? Malo prokaziv'o komšiluk, ko je zakl'o kurban, ko je iš'o na Bajram, ko je farb'o jaja i tako to!!! :D
Post Reply