BiH proizvodi (domaće je najbolje)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#4151 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by quarterback »

3d je ok
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#4152 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

quarterback wrote:3d je ok
:thumbup:
I EZ-ov Citral je takodje OK.
User avatar
saiks
Posts: 1196
Joined: 12/11/2013 13:06

#4153 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by saiks »

kox wrote:
quarterback wrote:3d je ok
:thumbup:
I EZ-ov Citral je takodje OK.
Citral ti dobar,e svasta. Onako rijedak deterdzent rijetko vidjam. Njemu je samo cijena dobra,nista vise
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51204
Joined: 29/06/2011 23:39

#4154 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by dječak sa šibicama »

Đinajlu wrote:Samo da prijavim da je det. za pranje suđa Teta Violeta teško smeće, nit' pjeni nit' išta. Zaobilaziti u širokom luku.
Kupio ga i koristim ga prvi put, slazem se, oko gladac unutra jadac.

Vracam se na Fairy. Probao sam par alternativa, nijedna nije ni blizu Fairyu.
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#4155 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

saiks wrote:
kox wrote:
quarterback wrote:3d je ok
:thumbup:
I EZ-ov Citral je takodje OK.
Citral ti dobar,e svasta. Onako rijedak deterdzent rijetko vidjam. Njemu je samo cijena dobra,nista vise
Koristim ga godinama i bio je super. Zadnji put sam prije nekih pola godine kupio pakovanje od 5l koje još nisam potrošio i istog je kvaliteta kao i prije. Možda su u medjuvremenu nešto promijenili, ali sumnjam.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#4156 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by The Realist »

Mene samo zanima kako Woolite može biti 10.95KM 75 pranja, dok je Wioletin skuplji od toga i mislim 40 pranja, tako nešto....? Kako čovjek da kupuje onda to, a vrlo rado bih?

Isto vrijedi i za omekšivač, gdje Silan bude 6.95 3l, što je opet jeftinije od Wiolete, a tek Ornel 9.95 5l.

Ima li neki razlog zašto ne mogu nižu cijenu staviti, jer platio bih ja bez problema malo više za domaći proizvod, ali ovdje su razlike drastične.
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#4157 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

The Realist wrote:Mene samo zanima kako Woolite može biti 10.95KM 75 pranja, dok je Wioletin skuplji od toga i mislim 40 pranja, tako nešto....? Kako čovjek da kupuje onda to, a vrlo rado bih?

Isto vrijedi i za omekšivač, gdje Silan bude 6.95 3l, što je opet jeftinije od Wiolete, a tek Ornel 9.95 5l.

Ima li neki razlog zašto ne mogu nižu cijenu staviti, jer platio bih ja bez problema malo više za domaći proizvod, ali ovdje su razlike drastične.
Probaj EZ-ov Lilla tečni deterdžent za obojeni veš + omekšivač gratis oko 6 KM.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#4158 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by The Realist »

kox wrote: Probaj EZ-ovu Lillu, deterdžent za obojeni veš + omekšivač gratis oko 6 KM.
A koliko pranja dođe tu? Jer gledamo nešto domaće već dugo, ali stalno povelika razlika u cijeni bila u korist ovih "poznatijih" brendova, a supruga je baš zadovoljna Wooliteom i Silanom/Ornelom (nije ni čudo, logično).

Kao što rekoh, platit će se skuplje nešto domaći proizvod, ali ne baš neka luda razlika.

I pitanje, kako se ono KPlus mlijeko vodi, kao domaći proizvod, ili strani? Kod nas ga pune.
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#4159 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

The Realist wrote:
kox wrote: Probaj EZ-ovu Lillu, deterdžent za obojeni veš + omekšivač gratis oko 6 KM.
A koliko pranja dođe tu? Jer gledamo nešto domaće već dugo, ali stalno povelika razlika u cijeni bila u korist ovih "poznatijih" brendova, a supruga je baš zadovoljna Wooliteom i Silanom/Ornelom (nije ni čudo, logično).

Kao što rekoh, platit će se skuplje nešto domaći proizvod, ali ne baš neka luda razlika.

I pitanje, kako se ono KPlus mlijeko vodi, kao domaći proizvod, ili strani? Kod nas ga pune.
Gel, tj. tečni deterdžent 1,5l za 21 pranje + 1l omekšivača.
A mlijeko onako kako ga ti vodiš, tj. za šta smatraš da je domaći proizvod. Meni je domaće sve što se proizvodi u BiH, iako malu prednost dajem firmama u BH vlasništvu.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#4160 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by The Realist »

kox wrote: Gel, tj. tečni deterdžent 1,5l za 21 pranje + 1l omekšivača.
A mlijeko onako kako ga ti vodiš, tj. za šta smatraš da je domaći proizvod. Meni je domaće sve što se proizvodi u BiH, iako malu prednost dajem firmama u BH vlasništvu.
Hvala. Znači 24KM mi treba za 84 pranja i 4l omekšivaća....., ovako za 18KM za 75 pranja i 3 litra omekšivača. Mislim da je ovo relativno podnošljivo što se tiče razlike, probat ćemo baš taj deterdžent (sada imamo 2 velika Woolite i nešto Perwolla, pa se mora sačekati :D). Na 3D smo se skroz prebacili, sada da nađemo dobre i povoljne tablete za mašinsko pranje suđa i taman :). Hvala na infu.

A ovo za mljiko pitam, jer mi u mi Konzumi dosta bliži, nego Bingo, a to mlijeko najjeftinije.

EDIT: Sad vidim da je to Tisal (Lilla :) ).
Last edited by The Realist on 29/08/2015 13:42, edited 1 time in total.
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#4161 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by kox »

The Realist wrote:
kox wrote: Gel, tj. tečni deterdžent 1,5l za 21 pranje + 1l omekšivača.
A mlijeko onako kako ga ti vodiš, tj. za šta smatraš da je domaći proizvod. Meni je domaće sve što se proizvodi u BiH, iako malu prednost dajem firmama u BH vlasništvu.
Hvala. Znači 24KM mi treba za 84 pranja i 4l omekšivaća....., ovako za 18KM za 75 pranja i 3 litra omekšivača. Mislim da je ovo relativno podnošljivo što se tiče razlike, probat ćemo baš taj deterdžent (sada imamo 2 velika Woolite i nešto Perwolla, pa se mora sačekati :D). Na 3D smo se skroz prebacili, sada da nađemo dobre i povoljne tablete za mašinsko pranje suđa i taman :). Hvala na infu.

A ovo za mljiko pitam, jer mi u mi Konzumi dosta bliži, nego Bingo, a to mlijeko najjeftinije.
Nije veliki trošak tih 6KM a ako ti se ne svidi uvijek se možeš vratiti na Woolite. Ja ga koristim nekih pola godine i zadovoljan sam. Samo ne znam može li se naći u Konzumu, ja sam ga do sada samo u Bingu kupovao.
Tablete za mašinu za suđe domaće ne postoje. EZ neke njemačke prepakuje pod markom Glanz, ostalo je potpuno uvozno.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#4162 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by The Realist »

kox wrote: Nije veliki trošak tih 6KM a ako ti se ne svidi uvijek se možeš vratiti na Woolite. Ja ga koristim nekih pola godine i zadovoljan sam. Samo ne znam može li se naći u Konzumu, ja sam ga do sada samo u Bingu kupovao.
Tablete za mašinu za suđe domaće ne postoje. EZ neke njemačke prepakuje pod markom Glanz, ostalo je potpuno uvozno.
Probat ćemo, sada sam našao baš o čemu se radi (Tisal). A ima Bingo i ovdje relativno blizu, samo što nekada nemam vremena pa neke stvari u Konzumu kupujem, ali veće stvari uglavnom u Bingu (ali eto taj Silan i Woolite u Konzumu stalno akcija, evo i sada).

A vidio sam i tablete, mislio da su naše, no ništa znači. Nastavit će se one DM-ove, ubjedljivo najjefitnije.
User avatar
saiks
Posts: 1196
Joined: 12/11/2013 13:06

#4163 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by saiks »

Te dm-ove tablete sam cuo i da su najbolje sto se nudi kod nas. A to koliko pranja s necim mozes ostvariti nikad nisam gledao,jer to smatram marketingom
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#4164 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by The Realist »

Dobre su, a jeftine (60 komada ispod 6KM). Ne znam za deterdžente, ali ne znam čime još da se vodi čovjek.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#4165 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Ned071 »

saiks wrote:Pojavila se Rostiljska i Pucka kobasica,logo Lijanovic a za njih pravi firma Karliko.

I Pili i Đacka se vratila,samo ih pravi firma Asja,,koja je kupila Lijanovic mesnu industriju,isto pakovanje samo logo Asja
Asja je lijanova firma. Supljak oko izvoza u tursku, poticaja i tako to...
Naslovnica
Posts: 35444
Joined: 20/03/2013 15:38

#4166 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica »

Ned071 wrote:
saiks wrote:Pojavila se Rostiljska i Pucka kobasica,logo Lijanovic a za njih pravi firma Karliko.

I Pili i Đacka se vratila,samo ih pravi firma Asja,,koja je kupila Lijanovic mesnu industriju,isto pakovanje samo logo Asja
Asja je lijanova firma. Supljak oko izvoza u tursku, poticaja i tako to...
Opet Lijanovići nekažnjeno varaju državu...
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#4167 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by dust in the wind »

Entropio wrote:Milkos Ayran toliko varira u okusu... nema konstante. Nekad dobar, nekad loš.
meni vazda dobar. a svaki dan se davim ajranom :bih:
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#4168 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by strong69 »

Entropio wrote:Milkos Ayran toliko varira u okusu... nema konstante. Nekad dobar, nekad loš.
Gdje ga kupuješ? Obraćaš li pažnju na temperaturu u rashladnim vitrinama? Ja kupujem Ayran otkad je izašao i standardno je dobar pri pravilnom skladištenju. Kupujem u Bingu na Stupu.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#4169 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by walk_M-A-N »

Lajavikrelac wrote:Milkos feta sir. Odličan :thumbup:
Slažem se. A uz to može recimo također odlična Jusuf bey sudžuka.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#4170 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by quarterback »

ljuti kecap bingo (pravi neko iz prnjavora) - odlican za pizzu (taman ljuto po mom ukusu) !
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#4171 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by BIONA »

Takav isti, samo blagi ja kupujem, i ne popustam :D . Pakovanje od 1 kg, a cijena je smijesna!
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#4172 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Domaci izdajnik »

walk_M-A-N wrote:
Lajavikrelac wrote:Milkos feta sir. Odličan :thumbup:
Slažem se. A uz to može recimo također odlična Jusuf bey sudžuka.
Može i Brajlović. Mada ima sad solidnih proizvođača lokalnog karaktera npr K1 iz prnjavora extra kulen i mortadela :thumbup:
Naslovnica
Posts: 35444
Joined: 20/03/2013 15:38

#4173 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica »

quarterback wrote:ljuti kecap bingo (pravi neko iz prnjavora) - odlican za pizzu (taman ljuto po mom ukusu) !
Ja mislim da je to firma BONITO, a kečap je TOMICO.
Odličan kečap!
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4174 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by StupskaBitanga »

Naslovnica wrote:
quarterback wrote:ljuti kecap bingo (pravi neko iz prnjavora) - odlican za pizzu (taman ljuto po mom ukusu) !
Ja mislim da je to firma BONITO, a kečap je TOMICO.
Odličan kečap!
Tomico je druga firma
Fructa trade mislim Derventa
Naslovnica
Posts: 35444
Joined: 20/03/2013 15:38

#4175 Re: Bh. proizvodi široke potrošnje

Post by Naslovnica »

StupskaBitanga wrote:
Naslovnica wrote:
quarterback wrote:ljuti kecap bingo (pravi neko iz prnjavora) - odlican za pizzu (taman ljuto po mom ukusu) !
Ja mislim da je to firma BONITO, a kečap je TOMICO.
Odličan kečap!
Tomico je druga firma
Fructa trade mislim Derventa
Očito je da se bum zajebal malo, sorry.
Bonito kečap je taj o kojem sam pričao.
Post Reply