vec je duze vrijeme oko 1,8 ... znaci da ne pada vec duze vrijeme ...almir90 wrote:Pada, http://www.xe.com/currencyconverter/con ... USD&To=BAMmodem33 wrote:nemojte dzabe kupovati po inostranstvu ... dzabe skace $ dolar na trzistu ...
Početkom mjeseca je bio oko 1.75.
Paypal u Bosni i Hercegovini
Moderator: anex
-
modem33
- Posts: 884
- Joined: 08/05/2013 19:58
#4151 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
#4152 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
Jbga, znam po kojoj sam tarifi dobio uplatu 01.06. na račun, bilo je 1.75, i na netu sam gledao bilo je 1.75, a sada palo na 1.72. A mijenja se vrijednost paralelno i kad se plaća, znam da nije isti odnos.
- holowey
- Posts: 10852
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#4153 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
http://www.xe.com/currencycharts/?from= ... AM&view=1W
dolara malcice pada ali nista vrijedno spomena...ne radimo transakcije u milionima da bi se osjetila razlika
dolara malcice pada ali nista vrijedno spomena...ne radimo transakcije u milionima da bi se osjetila razlika
- Yoann
- Posts: 56
- Joined: 13/05/2010 03:50
#4155 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
Pozdrav svima, da li je jos neko od vas dobio one misteriozne novce od Paypala 07.06.? Vidio sam na par foruma da ima bas, bas dosta slucajeva. Naime ko nije u toku prebacio sam novac na Paypal i povukao na karticu te naravno regularno povukao u banci. Medjutim taj isti iznos mi se misteriozno vratio te stoji na balance-u na Paypalu i u detaljima pise: "OC Scheme Reject Correction." Haman da je kod svih vracen taj iznos posljednje isplate, vidim da je kod nekih u pitanju cak i preko 500,600 dolara iako smo svi podigli novac regularno. Poslije toga sam jos par puta prebacivao novac sa Paypala na svoju karticu te nisam dirao taj iznos od nekih 150 dolara, sve kontam ispravice to, medjutim ako 01.07. automatski mi prebace taj iznos na karticu...stvarno ne znam sta da mislim. Vidim da se dosta momaka zalilo i pisalo Paypalu i ukazivalo na tu gresku medjutim niko jos uvijek ne reagira. Mozda je greska banaka? mozda nema veze s njima, stvarno ne znam... Volio bih da jos neko podijeli svoja iskustva sa ovim, ako ih uopste ima. Hvala
-
free_too
- Posts: 374
- Joined: 02/07/2014 19:23
#4156 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
Kolega , I meni se to desilo, vracen mi novac iako je legao u banci i podignut. Ja se sje**o kad sam vidio , reko od kud ove pareYoann wrote:Pozdrav svima, da li je jos neko od vas dobio one misteriozne novce od Paypala 07.06.? Vidio sam na par foruma da ima bas, bas dosta slucajeva. Naime ko nije u toku prebacio sam novac na Paypal i povukao na karticu te naravno regularno povukao u banci. Medjutim taj isti iznos mi se misteriozno vratio te stoji na balance-u na Paypalu i u detaljima pise: "OC Scheme Reject Correction." Haman da je kod svih vracen taj iznos posljednje isplate, vidim da je kod nekih u pitanju cak i preko 500,600 dolara iako smo svi podigli novac regularno. Poslije toga sam jos par puta prebacivao novac sa Paypala na svoju karticu te nisam dirao taj iznos od nekih 150 dolara, sve kontam ispravice to, medjutim ako 01.07. automatski mi prebace taj iznos na karticu...stvarno ne znam sta da mislim. Vidim da se dosta momaka zalilo i pisalo Paypalu i ukazivalo na tu gresku medjutim niko jos uvijek ne reagira. Mozda je greska banaka? mozda nema veze s njima, stvarno ne znam... Volio bih da jos neko podijeli svoja iskustva sa ovim, ako ih uopste ima. Hvala
Sutra cu ih zvati pa ti javim sta ce meni reci, vjerovatno je greska kod njih i ne bi se trebao taj novac povlacit
Javim sutra!
-
Allcho
- Posts: 35
- Joined: 06/02/2007 22:25
#4157 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
Pitanje za upucene, kada mi neko posalje novac preko paypal-a u nekoj drugoj valuti da nije USD (USD mi je primarna valuta na paypal-u),preko opcije "Send money to a friend...", te nakon toga pri prihvatanju novca paypal me pita da li zelim da se novac prebaci u USD i takav prikaze u balance-u ili da prihvatim u toj valuti u kojoj je poslano i da se napravi balance u toj valuti.
Pretpostavljam da se prva stavka odnosi na ono sto svi izbjegavamo prilikom placanja putem paypal-a, tj. da oni vrse konverziju, te da mi je isplatnije odabrati drugu stavku, ali zelim dodatno da provjerim sa upucenijim.
Pretpostavljam da se prva stavka odnosi na ono sto svi izbjegavamo prilikom placanja putem paypal-a, tj. da oni vrse konverziju, te da mi je isplatnije odabrati drugu stavku, ali zelim dodatno da provjerim sa upucenijim.
-
Saka
- Posts: 2640
- Joined: 25/02/2011 11:49
#4158 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
Dobro si sve pretpostavio, uradi tako.Allcho wrote:Pitanje za upucene, kada mi neko posalje novac preko paypal-a u nekoj drugoj valuti da nije USD (USD mi je primarna valuta na paypal-u),preko opcije "Send money to a friend...", te nakon toga pri prihvatanju novca paypal me pita da li zelim da se novac prebaci u USD i takav prikaze u balance-u ili da prihvatim u toj valuti u kojoj je poslano i da se napravi balance u toj valuti.
Pretpostavljam da se prva stavka odnosi na ono sto svi izbjegavamo prilikom placanja putem paypal-a, tj. da oni vrse konverziju, te da mi je isplatnije odabrati drugu stavku, ali zelim dodatno da provjerim sa upucenijim.
-
testertestni1
- Posts: 10
- Joined: 13/10/2012 12:20
#4159 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
Zna li neko kakva je ovo firma neteller za online plaćanje ?
Na izvodu banke mi se pojavilo samo piše NETELLER - 500 , skinut iznos oko 500 KM - blage veze nemam o čemu se radi, sigurno bih znao da sam i gdje sam potrošio 5 stoja. google kaže da je to neki servis za depozite... je li možda neko imao iskustva sličnog ?
edit: nikad na tom servisu nisam imao račun uopšte, niti sam ikad čuo za isti.
Na izvodu banke mi se pojavilo samo piše NETELLER - 500 , skinut iznos oko 500 KM - blage veze nemam o čemu se radi, sigurno bih znao da sam i gdje sam potrošio 5 stoja. google kaže da je to neki servis za depozite... je li možda neko imao iskustva sličnog ?
edit: nikad na tom servisu nisam imao račun uopšte, niti sam ikad čuo za isti.
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#4160 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
Neteller ti je isto što i paypapl, e-novčanik.testertestni1 wrote:Zna li neko kakva je ovo firma neteller za online plaćanje ?
Na izvodu banke mi se pojavilo samo piše NETELLER - 500 , skinut iznos oko 500 KM - blage veze nemam o čemu se radi, sigurno bih znao da sam i gdje sam potrošio 5 stoja. google kaže da je to neki servis za depozite... je li možda neko imao iskustva sličnog ?
edit: nikad na tom servisu nisam imao račun uopšte, niti sam ikad čuo za isti.
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#4161 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
Jel' vam prosao automatski danas ? 
- zakasnila
- Posts: 774
- Joined: 03/03/2014 09:54
#4162 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
Jos uvijek ne, ali kod mene obicno bude u 13hSanskiBiser wrote:Jel' vam prosao automatski danas ?
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#4163 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
zakasnila wrote:Jos uvijek ne, ali kod mene obicno bude u 13hSanskiBiser wrote:Jel' vam prosao automatski danas ?
i kod mene nista jos
- zakasnila
- Posts: 774
- Joined: 03/03/2014 09:54
#4164 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
Evo kod mene maloprije prosao automatski, nadam se da je i kod ostalih 
-
goibos
- Posts: 341
- Joined: 15/10/2009 12:42
#4165 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
današnji automatski transfer ti već prošao ?zakasnila wrote:Evo kod mene maloprije prosao automatski, nadam se da je i kod ostalih
koja si banka ?
meni zna tek oko 4. -5. leći u UCB
- zakasnila
- Posts: 774
- Joined: 03/03/2014 09:54
#4166 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
RF, budu odmah na racunugoibos wrote:današnji automatski transfer ti već prošao ?zakasnila wrote:Evo kod mene maloprije prosao automatski, nadam se da je i kod ostalih
koja si banka ?
meni zna tek oko 4. -5. leći u UCB
-
maida95
- Posts: 14626
- Joined: 09/07/2013 11:26
#4167 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
Prošao i meni prije možda sat 
-
free_too
- Posts: 374
- Joined: 02/07/2014 19:23
#4168 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
I meni prodje oko 11:40
automatski odmah legao na racun, a ja juce manuelno povukao da testiram koliko treba za manuelno, to jos nije leglo, treba 48h
Zadovoljan klijent RF banke, nakon dugogodisnje agonije UCB i njihovog cekanja po par dana
automatski odmah legao na racun, a ja juce manuelno povukao da testiram koliko treba za manuelno, to jos nije leglo, treba 48h
Zadovoljan klijent RF banke, nakon dugogodisnje agonije UCB i njihovog cekanja po par dana
-
isx
- Posts: 3912
- Joined: 24/05/2014 19:12
#4169 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
Kod mene autotransfer email stigao a nisam imao nista na balansu ovaj mjesec. 
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sent from my iPhone using Tapatalk
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#4170 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
Kako izbrisati staru karticu ili postaviti novu kao primarnu. ? Pokusao po uputama paypala ali nisam uspio izbrisati. Iako stara vazi do 9/16 RF banka mi izdala novu, a bankomat progutao staru pa pretpostavljam da su je i blokirali.
Danas mi nisu prebacene automatski pare.
Danas mi nisu prebacene automatski pare.
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#4171 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
pa ja danas obrisah najnormalnije, cini mi se desni klik i remove, prije toga sam kliknuo na walletdinooh wrote:Kako izbrisati staru karticu ili postaviti novu kao primarnu. ? Pokusao po uputama paypala ali nisam uspio izbrisati. Iako stara vazi do 9/16 RF banka mi izdala novu, a bankomat progutao staru pa pretpostavljam da su je i blokirali.
Danas mi nisu prebacene automatski pare.
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#4172 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
Ne moze kod mene tako, nema opcije za brisanje. Ima kada idem na wallet- pa izaberem karticu pa edit i onda ima remove. Ali kad kliknem javlja error kao ne moze taj zahtjev izvrsit trenutno, pokusajte kasnije. Tako vec 10 dana....quarterback wrote:pa ja danas obrisah najnormalnije, cini mi se desni klik i remove, prije toga sam kliknuo na walletdinooh wrote:Kako izbrisati staru karticu ili postaviti novu kao primarnu. ? Pokusao po uputama paypala ali nisam uspio izbrisati. Iako stara vazi do 9/16 RF banka mi izdala novu, a bankomat progutao staru pa pretpostavljam da su je i blokirali.
Danas mi nisu prebacene automatski pare.
Poslao im mail pa cemo vidjeti
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
#4173 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
Jesi li verifikovao novu karticu koju si unio? Onaj kod koji dođe kroz par dana u banku.
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#4174 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
Jesam jos davno, 100% verifikovan account, ali ne mogu izbrisati. Slao mail prije 2 dana pa jos nema odgovora...almir90 wrote:Jesi li verifikovao novu karticu koju si unio? Onaj kod koji dođe kroz par dana u banku.
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
#4175 Re: Paypal u Bosni i Hercegovini
Moraš verifikovati i tu novu karticu. Ja sam pred novu godinu mijenjao karticu. Ukucao broj od nove i čekao par dana da mi dođe kod u banku, kad sam unio kod koji sam dobio, bez problema sam postavio tu karticu za primary, a onu staru obrisao.dinooh wrote: Jesam jos davno, 100% verifikovan account, ali ne mogu izbrisati. Slao mail prije 2 dana pa jos nema odgovora...
