Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#4151 Re: Šta trenutno čitate?

Post by psydelija »

Upravo zavrsio sa citanjem naslov: "Aysela" od Halita Ertugrula.

Toplo preporucujem svakoj zenskoj osobi svih uzrasta i dobi.
Istinita prica koja nikoga nemoze ravnodusnim ostaviti.
Last edited by psydelija on 03/01/2011 01:35, edited 1 time in total.
User avatar
Kaćunak
Posts: 746
Joined: 09/06/2010 00:27

#4152 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Kaćunak »

Nagib Neimarlija- ''Prenos toplote''
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4153 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Image
leticija
Posts: 793
Joined: 17/01/2004 00:00

#4154 Re: Šta trenutno čitate?

Post by leticija »

Procitati obavezno!!!!

Image
No_oNe__
Posts: 797
Joined: 21/11/2003 00:00

#4155 Re: Šta trenutno čitate?

Post by No_oNe__ »

treba mi preporuka za jedan (ili vise) naslov(a)
# knjiga da je pravi ljubic
znate ono
ona njega voli on nju voli (po mogucnosti od rodjenja) i onda se rastave ... i na kraju budu opet skupa!

ako neko ima par takvih naslova ....da preporuci!

unaprijed hvala!
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#4156 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nellington »

No_oNe__ wrote:treba mi preporuka za jedan (ili vise) naslov(a)
# knjiga da je pravi ljubic
znate ono
ona njega voli on nju voli (po mogucnosti od rodjenja) i onda se rastave ... i na kraju budu opet skupa!

ako neko ima par takvih naslova ....da preporuci!

unaprijed hvala!
Ljubav u doba kolere :) Nije šund, remek-djelo, cjeloživotna romansa.
No_oNe__
Posts: 797
Joined: 21/11/2003 00:00

#4157 Re: Šta trenutno čitate?

Post by No_oNe__ »

e tooo tako mi nesto treba :)
User avatar
cellisto
Posts: 457
Joined: 21/03/2010 13:32

#4158 Re: Šta trenutno čitate?

Post by cellisto »

Uzmi Richarda Bacha :lol:
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#4159 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Ductus Holedocus »

Ponizeni i uvredjeni-dostojevski
rob-singer


:thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4160 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

No_oNe__ wrote:treba mi preporuka za jedan (ili vise) naslov(a)
# knjiga da je pravi ljubic
znate ono
ona njega voli on nju voli (po mogucnosti od rodjenja) i onda se rastave ... i na kraju budu opet skupa!

ako neko ima par takvih naslova ....da preporuci!

unaprijed hvala!
sta je bilo pukla tikva? :D

treba ubiti nadu :mrgreen:
No_oNe__
Posts: 797
Joined: 21/11/2003 00:00

#4161 Re: Šta trenutno čitate?

Post by No_oNe__ »

hhahaa

na tvoju radost/zalost
nije pukla tikva
hhehee


jednostavno mi treba za poklon prijateljici koja voli tu vrstu literature, a ja nisam sama mogla doci do nekog takvog naslova pa potrazih pomoc :)
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4162 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eborg »

Što bi moj profesor maternjeg jezika i književnosti iz gimnazije bijesno znao reći: "To je kič, šund, gdje je tu umjetničko-pjesnička vrijednost kada neko napiše tri romana za mjesec dana?" :lol:

No "Ljubav za doba kolere" je klasik, bez brige! :thumbup:
User avatar
elizabeth a
Posts: 2718
Joined: 10/04/2010 16:16

#4163 Re: Šta trenutno čitate?

Post by elizabeth a »

Eborg wrote:Što bi moj profesor maternjeg jezika i književnosti iz gimnazije bijesno znao reći: "To je kič, šund, gdje je tu umjetničko-pjesnička vrijednost kada neko napiše tri romana za mjesec dana?" :lol:

No "Ljubav za doba kolere" je klasik, bez brige! :thumbup:
Upravo počela čitati! :D
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#4164 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vox-populi »

cellisto wrote:Upravo zavrsila Gogoljeve "Mrtve duse" - apsolutno genijalno. Sad se dvoumim, da li da ponovo uzmem "Idiota" ili da pocnem Zolu, "Covjek zvijer"... :-?
Mene je "Idiot" odusevio, doduse prije 12 godina. A i sve sto sam od Zole citao je bilo genijalno tako da ti je izbor tezak. Ako imas nesto manje vremena, uzmi Zolu, Dostojevski ipak trazi malo vise paznje.
User avatar
cellisto
Posts: 457
Joined: 21/03/2010 13:32

#4165 Re: Šta trenutno čitate?

Post by cellisto »

vox-populi wrote:
cellisto wrote:Upravo zavrsila Gogoljeve "Mrtve duse" - apsolutno genijalno. Sad se dvoumim, da li da ponovo uzmem "Idiota" ili da pocnem Zolu, "Covjek zvijer"... :-?
Mene je "Idiot" odusevio, doduse prije 12 godina. A i sve sto sam od Zole citao je bilo genijalno tako da ti je izbor tezak. Ako imas nesto manje vremena, uzmi Zolu, Dostojevski ipak trazi malo vise paznje.
A ja evo vec pripremila "Idiota" :D Mislila sam da, posto spremam zavrsni ispit iz postdiplomskog, ako uzmem nesto novo da citam, samo cu postati nemirna. Ali hvala na savjetu!
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#4166 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Nadinka »

Salome_ wrote:Eh, ja sam napokon kupila Don Rigobertove bilježnice i čitam. Knjiga je mnogo bolja od Pohvale pomajci, kojoj je nastavak.

Ono što sam htjela da pitam, zna li iko može li se u Sarajevu pronaći ova knjiga?

http://www.oceanmore.hr/knjiga.php?id_knjiga=8

Provjerila sam na COBISSU, ali vidim da je knjiga dostupna samo u Mostaru. :sad: Nije mi jasno kako sva dobra literatura iz Hrvatske jednostavno se zanemaruje i ne nabavlja u BiH. Bar ne u glavnom gradu.
Joj kako me je stid, izvini, ali ta knjiga mi je u starom stanu i nikako da je uzmem da ti donesem, bas mi je zao :(
Ovu drugu su cure citale u nasem klubu knjige na forum.hr, kod njih je ocito dosta dostupna, kod nas je nisam vidjala
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#4167 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Nadinka »

Ja poslije Otmjensoti ježa, koja me bas odusevila, malo se vratila klasicima, zavrsila Razum i osjecaje, a sad sam na Tolstoju - Rat i mir, i tamam sam se zavukla u pricu i silne likove- koje bogatstvo likova, malo tesko je popamtiti ih sve, ali fantastican spektar :)
User avatar
jazmin
Posts: 152
Joined: 11/08/2009 10:39

#4168 Re: Šta trenutno čitate?

Post by jazmin »

Trenutno citam Mir- Jam "Grijeh njene majke" :-D
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#4169 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sunrise00 »

Image

i

Image

i na cekanju je
Image
:D
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#4170 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Sarajevski_Marlboro »

Mihail Ljermontov-Junak našeg vremena :)
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#4171 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Nadinka »

jazmin wrote:Trenutno citam Mir- Jam "Grijeh njene majke" :-D
Meni je dragi donio Ranjeni orao (nakon sto sam ga maltretirala svake nedelje serijom:))
Neposlusna
Posts: 295
Joined: 03/04/2009 11:46

#4172 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Neposlusna »

Nadinka wrote:
jazmin wrote:Trenutno citam Mir- Jam "Grijeh njene majke" :-D
Meni je dragi donio Ranjeni orao (nakon sto sam ga maltretirala svake nedelje serijom:))
Hocu i jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
To mi je prvo sto cu da kupim kad sad za ljeto navrnem u rodni grad. :-D
Sve Mir-Jam-ove knjige kupim. :-D
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#4173 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eleonora »

Loretta LaRoche, ''Opustite se mozda vam je to zadnje''... :D

Dobila sam je nekad davno na poklon, nisam je ni otvorila...
Evo sad mi doslo da je procitam...
Pravo komicna i korisna knjiga...
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#4174 Re: Šta trenutno čitate?

Post by minjonja »

Neposlusna wrote:
Nadinka wrote:
jazmin wrote:Trenutno citam Mir- Jam "Grijeh njene majke" :-D
Meni je dragi donio Ranjeni orao (nakon sto sam ga maltretirala svake nedelje serijom:))
Hocu i jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
To mi je prvo sto cu da kupim kad sad za ljeto navrnem u rodni grad. :-D
Sve Mir-Jam-ove knjige kupim. :-D
jestel citale samac u braku? :D to je isto onako jednostavna ljubavna prica.
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#4175 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Eborg »

Iako u principu ne volim knjige koje su bestselleri i ciljaju na masovnu, mahom neobrazovanu i čitalački nerafiniranu publiku, imao sam predrasude prema ovoj knjizi. Moram priznati da sam se pozitivno iznenadio! :thumbup:

Image
Post Reply