Šta trenutno čitate?
Moderator: Chloe
- psydelija
- Posts: 1846
- Joined: 02/09/2010 03:46
- Location: ispod pantografa
#4151 Re: Šta trenutno čitate?
Upravo zavrsio sa citanjem naslov: "Aysela" od Halita Ertugrula.
Toplo preporucujem svakoj zenskoj osobi svih uzrasta i dobi.
Istinita prica koja nikoga nemoze ravnodusnim ostaviti.
Toplo preporucujem svakoj zenskoj osobi svih uzrasta i dobi.
Istinita prica koja nikoga nemoze ravnodusnim ostaviti.
Last edited by psydelija on 03/01/2011 01:35, edited 1 time in total.
- Kaćunak
- Posts: 746
- Joined: 09/06/2010 00:27
#4152 Re: Šta trenutno čitate?
Nagib Neimarlija- ''Prenos toplote''
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
-
leticija
- Posts: 793
- Joined: 17/01/2004 00:00
-
No_oNe__
- Posts: 797
- Joined: 21/11/2003 00:00
#4155 Re: Šta trenutno čitate?
treba mi preporuka za jedan (ili vise) naslov(a)
# knjiga da je pravi ljubic
znate ono
ona njega voli on nju voli (po mogucnosti od rodjenja) i onda se rastave ... i na kraju budu opet skupa!
ako neko ima par takvih naslova ....da preporuci!
unaprijed hvala!
# knjiga da je pravi ljubic
znate ono
ona njega voli on nju voli (po mogucnosti od rodjenja) i onda se rastave ... i na kraju budu opet skupa!
ako neko ima par takvih naslova ....da preporuci!
unaprijed hvala!
- nellington
- Posts: 10761
- Joined: 11/03/2008 13:32
- Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.
#4156 Re: Šta trenutno čitate?
Ljubav u doba kolereNo_oNe__ wrote:treba mi preporuka za jedan (ili vise) naslov(a)
# knjiga da je pravi ljubic
znate ono
ona njega voli on nju voli (po mogucnosti od rodjenja) i onda se rastave ... i na kraju budu opet skupa!
ako neko ima par takvih naslova ....da preporuci!
unaprijed hvala!
-
No_oNe__
- Posts: 797
- Joined: 21/11/2003 00:00
#4157 Re: Šta trenutno čitate?
e tooo tako mi nesto treba 
- Ductus Holedocus
- Posts: 2502
- Joined: 18/07/2010 00:33
- Location: mejhana,kod morića hana
#4159 Re: Šta trenutno čitate?
Ponizeni i uvredjeni-dostojevski
rob-singer

rob-singer
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4160 Re: Šta trenutno čitate?
sta je bilo pukla tikva?No_oNe__ wrote:treba mi preporuka za jedan (ili vise) naslov(a)
# knjiga da je pravi ljubic
znate ono
ona njega voli on nju voli (po mogucnosti od rodjenja) i onda se rastave ... i na kraju budu opet skupa!
ako neko ima par takvih naslova ....da preporuci!
unaprijed hvala!
treba ubiti nadu
-
No_oNe__
- Posts: 797
- Joined: 21/11/2003 00:00
#4161 Re: Šta trenutno čitate?
hhahaa
na tvoju radost/zalost
nije pukla tikva
hhehee
jednostavno mi treba za poklon prijateljici koja voli tu vrstu literature, a ja nisam sama mogla doci do nekog takvog naslova pa potrazih pomoc
na tvoju radost/zalost
nije pukla tikva
hhehee
jednostavno mi treba za poklon prijateljici koja voli tu vrstu literature, a ja nisam sama mogla doci do nekog takvog naslova pa potrazih pomoc
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#4162 Re: Šta trenutno čitate?
Što bi moj profesor maternjeg jezika i književnosti iz gimnazije bijesno znao reći: "To je kič, šund, gdje je tu umjetničko-pjesnička vrijednost kada neko napiše tri romana za mjesec dana?"
No "Ljubav za doba kolere" je klasik, bez brige!
No "Ljubav za doba kolere" je klasik, bez brige!
- elizabeth a
- Posts: 2718
- Joined: 10/04/2010 16:16
#4163 Re: Šta trenutno čitate?
Upravo počela čitati!Eborg wrote:Što bi moj profesor maternjeg jezika i književnosti iz gimnazije bijesno znao reći: "To je kič, šund, gdje je tu umjetničko-pjesnička vrijednost kada neko napiše tri romana za mjesec dana?"![]()
No "Ljubav za doba kolere" je klasik, bez brige!
- vox-populi
- Posts: 3131
- Joined: 03/04/2008 21:51
- Location: Sarajevo-x Liberation Front
#4164 Re: Šta trenutno čitate?
Mene je "Idiot" odusevio, doduse prije 12 godina. A i sve sto sam od Zole citao je bilo genijalno tako da ti je izbor tezak. Ako imas nesto manje vremena, uzmi Zolu, Dostojevski ipak trazi malo vise paznje.cellisto wrote:Upravo zavrsila Gogoljeve "Mrtve duse" - apsolutno genijalno. Sad se dvoumim, da li da ponovo uzmem "Idiota" ili da pocnem Zolu, "Covjek zvijer"...
- cellisto
- Posts: 457
- Joined: 21/03/2010 13:32
#4165 Re: Šta trenutno čitate?
A ja evo vec pripremila "Idiota"vox-populi wrote:Mene je "Idiot" odusevio, doduse prije 12 godina. A i sve sto sam od Zole citao je bilo genijalno tako da ti je izbor tezak. Ako imas nesto manje vremena, uzmi Zolu, Dostojevski ipak trazi malo vise paznje.cellisto wrote:Upravo zavrsila Gogoljeve "Mrtve duse" - apsolutno genijalno. Sad se dvoumim, da li da ponovo uzmem "Idiota" ili da pocnem Zolu, "Covjek zvijer"...
- Nadinka
- Posts: 2143
- Joined: 01/02/2010 13:17
#4166 Re: Šta trenutno čitate?
Joj kako me je stid, izvini, ali ta knjiga mi je u starom stanu i nikako da je uzmem da ti donesem, bas mi je zaoSalome_ wrote:Eh, ja sam napokon kupila Don Rigobertove bilježnice i čitam. Knjiga je mnogo bolja od Pohvale pomajci, kojoj je nastavak.
Ono što sam htjela da pitam, zna li iko može li se u Sarajevu pronaći ova knjiga?
http://www.oceanmore.hr/knjiga.php?id_knjiga=8
Provjerila sam na COBISSU, ali vidim da je knjiga dostupna samo u Mostaru.Nije mi jasno kako sva dobra literatura iz Hrvatske jednostavno se zanemaruje i ne nabavlja u BiH. Bar ne u glavnom gradu.
Ovu drugu su cure citale u nasem klubu knjige na forum.hr, kod njih je ocito dosta dostupna, kod nas je nisam vidjala
- Nadinka
- Posts: 2143
- Joined: 01/02/2010 13:17
#4167 Re: Šta trenutno čitate?
Ja poslije Otmjensoti ježa, koja me bas odusevila, malo se vratila klasicima, zavrsila Razum i osjecaje, a sad sam na Tolstoju - Rat i mir, i tamam sam se zavukla u pricu i silne likove- koje bogatstvo likova, malo tesko je popamtiti ih sve, ali fantastican spektar 
- jazmin
- Posts: 152
- Joined: 11/08/2009 10:39
#4168 Re: Šta trenutno čitate?
Trenutno citam Mir- Jam "Grijeh njene majke" 
- Sunrise00
- Posts: 4484
- Joined: 20/06/2008 22:48
- Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)
#4169 Re: Šta trenutno čitate?

i

i na cekanju je

-
Sarajevski_Marlboro
- Posts: 7686
- Joined: 01/05/2010 11:41
#4170 Re: Šta trenutno čitate?
Mihail Ljermontov-Junak našeg vremena 
- Nadinka
- Posts: 2143
- Joined: 01/02/2010 13:17
#4171 Re: Šta trenutno čitate?
Meni je dragi donio Ranjeni orao (nakon sto sam ga maltretirala svake nedelje serijom:))jazmin wrote:Trenutno citam Mir- Jam "Grijeh njene majke"
-
Neposlusna
- Posts: 295
- Joined: 03/04/2009 11:46
#4172 Re: Šta trenutno čitate?
Hocu i jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.Nadinka wrote:Meni je dragi donio Ranjeni orao (nakon sto sam ga maltretirala svake nedelje serijom:))jazmin wrote:Trenutno citam Mir- Jam "Grijeh njene majke"
To mi je prvo sto cu da kupim kad sad za ljeto navrnem u rodni grad.
Sve Mir-Jam-ove knjige kupim.
- Eleonora
- Posts: 1323
- Joined: 06/04/2008 14:05
#4173 Re: Šta trenutno čitate?
Loretta LaRoche, ''Opustite se mozda vam je to zadnje''...
Dobila sam je nekad davno na poklon, nisam je ni otvorila...
Evo sad mi doslo da je procitam...
Pravo komicna i korisna knjiga...
Dobila sam je nekad davno na poklon, nisam je ni otvorila...
Evo sad mi doslo da je procitam...
Pravo komicna i korisna knjiga...
- minjonja
- Posts: 3597
- Joined: 27/11/2009 09:17
- Location: Došljakistan
#4174 Re: Šta trenutno čitate?
jestel citale samac u braku?Neposlusna wrote:Hocu i jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.Nadinka wrote:Meni je dragi donio Ranjeni orao (nakon sto sam ga maltretirala svake nedelje serijom:))jazmin wrote:Trenutno citam Mir- Jam "Grijeh njene majke"
To mi je prvo sto cu da kupim kad sad za ljeto navrnem u rodni grad.![]()
Sve Mir-Jam-ove knjige kupim.
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#4175 Re: Šta trenutno čitate?
Iako u principu ne volim knjige koje su bestselleri i ciljaju na masovnu, mahom neobrazovanu i čitalački nerafiniranu publiku, imao sam predrasude prema ovoj knjizi. Moram priznati da sam se pozitivno iznenadio!




