RUSIJA
- JohnnyS
- Posts: 17518
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#4151 Re: RUSIJA
To što su Rusi bili nesposobni vojnici pa su ginuli ko muhe dok su Ameri s daleko manjim gubicima ostvarili usporedive rezultate ne daje Rusima tapiju na naslov najzaslužnijih za pobjedu nad nacizmom tim prije što vidimo da su itekako ovisili o humanitarnoj pomoći od Amera.
- JohnnyS
- Posts: 17518
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#4152 Re: RUSIJA
Inače, ja ne kažem da su cijeli 2. svjetski rat Rusi i Nijemci isto, samo jednu trećinu navedenog kad su bili u savezništvu. A što se tiče stradanja Poljaka od strane Nijemaca i Rusa ti podaci se mogu pronaći na sljedećoj poveznici:
http://en.wikipedia.org/wiki/World_War_ ... _of_Poland
Dakle, nešto preko 5 milijuna su pobili nacisti i od 150k pa do nešto preko milijun Rusi (ovisno o izvoru).
http://en.wikipedia.org/wiki/World_War_ ... _of_Poland
Dakle, nešto preko 5 milijuna su pobili nacisti i od 150k pa do nešto preko milijun Rusi (ovisno o izvoru).
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#4153 Re: RUSIJA
Pa logično kad su se na Poljacima i na početku i na kraju slomila kola.....
- pici
- Posts: 46372
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#4154 Re: RUSIJA
Challenger__ wrote:Nema šta da se "vidi", sve se zna. Mora da je onih 3 miliona poljskih Jevreja pobila Crvena Armija po onim silnim nacističkim konc-logorima i getoima širom Poljske. Ama, jasan si ti meni. Ako te ne banuje administracija zbog izjednačavanja fašista i antifašista imaš od mene vječni ignore.
______


uz autorsko odobrenje @CSKA
- area51
- Posts: 4383
- Joined: 06/03/2013 13:00
#4155 Re: RUSIJA
kako nema,govorim o žrtvama koje su podnijeliTvrtko II Kotromanić wrote:okarea51 wrote:Njih je stradalo 28 miliona a svih ostalih uključujući i Njemce oko 22 milionaTvrtko II Kotromanić wrote:ne kontam kako ljudi, koji barem prema forumskom stazu, znaju sta je politika, kako se vodi i sl
ne mogu da prihvate da ne postoji crno-bijela slika
uostalom reci da su Rusi cinili zlocine (cak i nad svojim narodom) uopste ne znaci da nisi daliveliki, ako ne i najveci doprinos pobjedi nad najvecim zlom u historiji covjecanstva
ali kakve to veze ima sa onim sto sam napisao?
- Tvrtko II Kotromanić
- Posts: 6560
- Joined: 15/03/2009 01:28
- Location: Rajvosa
#4156 Re: RUSIJA
to sto su podnijeli najvece zrtve ne znaci da i oni sami nisu cinili zlocine poboguarea51 wrote:kako nema,govorim o žrtvama koje su podnijeliTvrtko II Kotromanić wrote:
ok
ali kakve to veze ima sa onim sto sam napisao?
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#4157 Re: RUSIJA
Tvrtko II Kotromanić wrote:to sto su podnijeli najvece zrtve ne znaci da i oni sami nisu cinili zlocine pobogu
Tako ti Ostoje, daj se saberi. Pogledaj grafikon:
Od ukupnih žrtava II sv. rata civilne žrtve Osovine čine 4%, a saveznički civili 58% ukupno stradalih. Znači, tri petine ukupnih žrtava naspram četiri posto. Sa jedne strane su "direktne i indirektne žrtve nacističke ideologije" (Jevreji, Sloveni, Romi), a sa druge civilne žrtve Hirošime, Nagasakija, Drezdena... I sad, na onu preostalu cifru, koja je posljedica legitmnog napada na Berlin, a koja je u rangu statističke greške u odnosu na ukupne civilne žrtve, treba analizirati pod lupom...
Čitaš li ti sebe?
- pici
- Posts: 46372
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#4158 Re: RUSIJA
jel jopet treba da postujem slobodarsku rusku armiju i CC Atamane 
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#4159 Re: RUSIJA
a cetnici?draza?nista to ti samo globalno jeli?
- area51
- Posts: 4383
- Joined: 06/03/2013 13:00
#4160 Re: RUSIJA
Jasno ali koliko su Švabe i ostali navukle na guzicu još su i dobro prošli.Tvrtko II Kotromanić wrote:to sto su podnijeli najvece zrtve ne znaci da i oni sami nisu cinili zlocine poboguarea51 wrote:kako nema,govorim o žrtvama koje su podnijeliTvrtko II Kotromanić wrote:
ok
ali kakve to veze ima sa onim sto sam napisao?
- Tvrtko II Kotromanić
- Posts: 6560
- Joined: 15/03/2009 01:28
- Location: Rajvosa
#4161 Re: RUSIJA
kakve to veze ima ziv bio?Challenger__ wrote:Tvrtko II Kotromanić wrote:to sto su podnijeli najvece zrtve ne znaci da i oni sami nisu cinili zlocine pobogu![]()
Tako ti Ostoje, daj se saberi. Pogledaj grafikon:
Od ukupnih žrtava II sv. rata civilne žrtve Osovine čine 4%, a saveznički civili 58% ukupno stradalih. Znači, tri petine ukupnih žrtava naspram četiri posto. Sa jedne strane su "direktne i indirektne žrtve nacističke ideologije" (Jevreji, Sloveni, Romi), a sa druge civilne žrtve Hirošime, Nagasakija, Drezdena... I sad, na onu preostalu cifru, koja je posljedica legitmnog napada na Berlin, a koja je u rangu statističke greške u odnosu na ukupne civilne žrtve, treba analizirati pod lupom...Koja je svrha te autsajderske budalaštine?
Čitaš li ti sebe?
rekao sam, ne treba ni u kom slucaju zaboraviti herojski doprinos rusa slamanju nacistickog zla, ali to ne znaci da treba zaboraviti preseljenja kompletnih naroda, Katynsku sumu, zlocine nad napacenim sunarodnjacima (pritom ne mislmi na pripadnike RONA-e), masovna silovanja (cak i netom oslobodjenih ruskinja na prislinom radu u DE) itd itd
zlocin je zlocin bez obzira na broj i kolicinu
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#4162 Re: RUSIJA
Sve pet stari moj, ali onda otvori priču o svrsishodnosti internacije Japanaca u SAD, opravdanosti Hirošime i Nagasakija, ravnanja Drezdena... Također o silovanjima kojih je bilo na zapadnom frontu u izvođenju savezničke vojske. Ispada da se pod lupu stavlja samo onaj koji je imao najveće civilne žrtve, a samim tim minornu stopu odmazde, a to je ono baš degutantno i pomalo licemjerno, priznaćeš.
Kako god, valja poštovati doprinos svih saveznika i na istoku i na zapadu a što se žrtava i zločina tiče, na kraju balade uvijek ostaje neumoljiva statistika koja kaže da su civilne žrtve Saveznika - posljedica prakse i ideologije nacizma - u obimu tri petine ukupnih žrtava II sv. rata, a civilne žrtve Osovine - jedna dvadesetpetina. Dakle, nebo i zemlja.
Toliko od mene.
_____
Kako god, valja poštovati doprinos svih saveznika i na istoku i na zapadu a što se žrtava i zločina tiče, na kraju balade uvijek ostaje neumoljiva statistika koja kaže da su civilne žrtve Saveznika - posljedica prakse i ideologije nacizma - u obimu tri petine ukupnih žrtava II sv. rata, a civilne žrtve Osovine - jedna dvadesetpetina. Dakle, nebo i zemlja.
Toliko od mene.
_____
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#4163 Re: RUSIJA
Tema je Rusija, zato se o Rusiji govori i pominju se zlocini slavne Crvene Armije, mnogi po naredjenju. O Hirosimi i Nagasakiju se itekako govorilo na temi SAD.Challenger__ wrote:Sve pet stari moj, ali onda otvori priču o svrsishodnosti internacije Japanaca u SAD, opravdanosti Hirošime i Nagasakija, ravnanja Drezdena... Također o silovanjima kojih je bilo na zapadnom frontu u izvođenju savezničke vojske. Ispada da se pod lupu stavlja samo onaj koji je imao najveće civilne žrtve, a samim tim minornu stopu odmazde, a to je ono baš degutantno i pomalo licemjerno, priznaćeš.
Kako god, valja poštovati doprinos svih saveznika i na istoku i na zapadu a što se žrtava i zločina tiče, na kraju balade uvijek ostaje neumoljiva statistika koja kaže da su žrtve Osovine - posljedica prakse i ideologije nacizma - u obimu tri petine ukupnih žrtava II sv. rata, a civilne žrtve Osovine - jedna dvadesetpetina. Dakle, nebo i zemlja.
Toliko od mene.
_____
- pici
- Posts: 46372
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#4164 Re: RUSIJA
ma nemoj te mi ćHellija mora on pompezno izmaĆ s teme 
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#4165 Re: RUSIJA
Dakle da zakljucimo:pici wrote:ma nemoj te mi ćHellija mora on pompezno izmaĆ s teme
Tacka!
- Tvrtko II Kotromanić
- Posts: 6560
- Joined: 15/03/2009 01:28
- Location: Rajvosa
#4166 Re: RUSIJA
Avetinho wrote:Dakle da zakljucimo:pici wrote:ma nemoj te mi ćHellija mora on pompezno izmaĆ s teme
Tacka!
.
________________
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#4167 Re: RUSIJA
Ima li kakvih izvjestaja iz krimske turisticke zajednice? Posto je smjestaj, ima li pansiona za rezervaciju? Znam da je prosle sezone sve bilo prebukirano.
-
Kaligula I
- Posts: 2239
- Joined: 04/03/2011 18:46
#4168 Re: RUSIJA
http://www.bloombergview.com/articles/2 ... ys-houdini
...koncept sankcija dozivio debakl...nije Kery bez razloga bio u Moskvi...
...koncept sankcija dozivio debakl...nije Kery bez razloga bio u Moskvi...
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#4169 Re: RUSIJA
Jest ako pitas onih nekoliko debila koji su mislili da sankcije mogu srusit rezim u Moskvi.Ostali vide da bas i nije debakl kad procitaju da je :
Russia has lost a little more than a quarter of its foreign reserves since mid-July 2014
-
Kaligula I
- Posts: 2239
- Joined: 04/03/2011 18:46
#4170 Re: RUSIJA
...pa zar ne misliš da će nakon stabilizacije prilika početi da vračaju te devize...na kratke staze Rusija je na gubitku, ali na duge staze ona će biti na dobitku...iz te perspektive gledano Zapad je Rusiji učinio, čak, i uslugu jer se okrenula sebi i svojim potencijalima, ali i Kini...osim toga kapital ne priznaje granice...da priznaje sankcije bi vjerovatno i uspjele...Co0l wrote:Jest ako pitas onih nekoliko debila koji su mislili da sankcije mogu srusit rezim u Moskvi.Ostali vide da bas i nije debakl kad procitaju da je :Russia has lost a little more than a quarter of its foreign reserves since mid-July 2014
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#4171 Re: RUSIJA
Mislim da ce ako Rusija opet dodje u priliku da se opasnije oporavi od ovih gubitaka,Ameri naci nacin da ih opet vrate unazad.Eksperiment za cijenom nafte se pokazao kao vrlo uspjesan i ubuduce ce im visiti nad glavom kao Damaklov mac.Kaligula I wrote:...pa zar ne misliš da će nakon stabilizacije prilika početi da vračaju te devize...na kratke staze Rusija je na gubitku, ali na duge staze ona će biti na dobitku...iz te perspektive gledano Zapad je Rusiji učinio, čak, i uslugu jer se okrenula sebi i svojim potencijalima, ali i Kini...osim toga kapital ne priznaje granice...da priznaje sankcije bi vjerovatno i uspjele...Co0l wrote:Jest ako pitas onih nekoliko debila koji su mislili da sankcije mogu srusit rezim u Moskvi.Ostali vide da bas i nije debakl kad procitaju da je :Russia has lost a little more than a quarter of its foreign reserves since mid-July 2014
Cilj sankcija nije bio promjena rezima nego pokazati tom rezimu da je ranjiv.A sto je najgore po njih,pokazali su im da ne mogu puno uticati na te malverzacije.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#4172 Re: RUSIJA
Prepričavam jedan izvor.Kaligula I wrote:...pa zar ne misliš da će nakon stabilizacije prilika početi da vračaju te devize...na kratke staze Rusija je na gubitku, ali na duge staze ona će biti na dobitku...iz te perspektive gledano Zapad je Rusiji učinio, čak, i uslugu jer se okrenula sebi i svojim potencijalima, ali i Kini...osim toga kapital ne priznaje granice...da priznaje sankcije bi vjerovatno i uspjele...
John Konjska Faca: "He,he, kako ste gosopdo. Eto, vidim izvukli ste se, he,he"
Putin, Lavrov: "He,he"
Konjska Faca: "Eto probali smo, nema potrebe da se zateže, a ako mi pokažemo dobro volju evropski partneri će dići sankcije..."
Putin, Lavrov: "Ha,ha"
Svi zajedno: "ha,ha"
Konjska Faca: "Ne treba zatezati, a ne treba se ni precjenjivati, ipak mi smo dobili hratni rat..."
Putin, Lavrov: "Ha,ha"
Svi zajedno: "ha,ha"
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#4173 Re: RUSIJA
sprzili su 100 milijardi dolara za godinu dana, ali nije to problem za toliku ekonomiju (u posljednjih samo, 15 dana su opet povecali rezerve za 8,5 milijardi), a ovih dana kupuju dnevno 100-200 miliona dolara.Co0l wrote:Jest ako pitas onih nekoliko debila koji su mislili da sankcije mogu srusit rezim u Moskvi.Ostali vide da bas i nije debakl kad procitaju da je :Russia has lost a little more than a quarter of its foreign reserves since mid-July 2014
mislim da im je trenutno veci problem ovaj novi belaj sa raketama i satelitima. danas su popusili jos jednu raketu koja je nosila neki meksicki satelit
-
Kaligula I
- Posts: 2239
- Joined: 04/03/2011 18:46
#4174 Re: RUSIJA
Co0l wrote:
Mislim da ce ako Rusija opet dodje u priliku da se opasnije oporavi od ovih gubitaka,Ameri naci nacin da ih opet vrate unazad.Eksperiment za cijenom nafte se pokazao kao vrlo uspjesan i ubuduce ce im visiti nad glavom kao Damaklov mac.
Cilj sankcija nije bio promjena rezima nego pokazati tom rezimu da je ranjiv.A sto je najgore po njih,pokazali su im da ne mogu puno uticati na te malverzacije.
...drugo, da su Ameri toliko moćni, kao sto ti mislis, oni bi satrali Rusiju u misiju rupu...nista oni ne mogu Rusiji vise od viđenog...to je njihov maksimum...toliko su moćni da su im i koalicioni partneri počeli otkazivat poslušnost...
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#4175 Re: RUSIJA
100 milijardi ili vise nije problem jednokratn,koliko god to i za njih bila ozbilja suma.Problem je sto su im pokazali da to po potrebi moze biti daleko vise.vivaldi wrote:sprzili su 100 milijardi dolara za godinu dana, ali nije to problem za toliku ekonomiju (u posljednjih samo, 15 dana su opet povecali rezerve za 8,5 milijardi), a ovih dana kupuju dnevno 100-200 miliona dolara.Co0l wrote:Jest ako pitas onih nekoliko debila koji su mislili da sankcije mogu srusit rezim u Moskvi.Ostali vide da bas i nije debakl kad procitaju da je :Russia has lost a little more than a quarter of its foreign reserves since mid-July 2014
mislim da im je trenutno veci problem ovaj novi belaj sa raketama i satelitima. danas su popusili jos jednu raketu koja je nosila neki meksicki satelit
