Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#41476 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Zoya »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
A sada najozbiljnije, ako ti je to glavni kriterij i motiv gledanja filmova onda si ti zalutala ovdje. Mislim da gubiš vrijeme generalno gledajući bilo koji film sa takvim stavom.
Image
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#41477 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

kakavdanakneiskustvu wrote:
ferratilis wrote:Malo koji film moze s*ebat covjeka kao ovaj

Image

uh,bas tako
Pogledah maloprije, onako, meni nije baš nešto sjeo. Meni je recimo na tu temu bolji Misery iz 1990. godine, rekao bih dosta bolji.

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#41478 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Bloo »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Pogledah maloprije, onako, meni nije baš nešto sjeo. Meni je recimo na tu temu bolji Misery iz 1990. godine, rekao bih dosta bolji.
Meni je bilo malo muka poslije oba filma, ali na razlicite nacine.



Kada si ti postao avatarski hipsterski drvosjeca? :-?
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#41479 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by ferratilis »

Mene je stomak zabolio pri kraju filma. Jos mi je bilo gore gledat scene koje nemaju nikakvo nasilje, ali vise djeluju psiholoski :-) Misery je odlican film, ali malo ko ima slifa za bolesne filmove kao Azijati :)
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12405
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41480 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

Ja sam cuo da je ta audicija pravo bolestan film. Sto znaci da ga necu nikad pogledat', jer sto mi to treba u zivotu?
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#41481 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by AhmetShabo »

Misery je masterpiece, devetka ko kuca
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#41482 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

johnnykola wrote:
markioni wrote:valjal ova Zaba cemu? jel tegoba sama il da idem bez tableta?
Vrhunski film! Najtoplija preporuka.
O njemu:

Žaba
isao..gledao...jaka gluma hiperrealizam na kub . meni su govorili davno dai dem predstavu gledati ali jedva sam ovo izdrzao sa vakim zivcima a nedo bog predstavu da sam morao...
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41483 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

markioni wrote:
johnnykola wrote:
markioni wrote:valjal ova Zaba cemu? jel tegoba sama il da idem bez tableta?
Vrhunski film! Najtoplija preporuka.
O njemu:

Žaba
isao..gledao...jaka gluma hiperrealizam na kub . meni su govorili davno dai dem predstavu gledati ali jedva sam ovo izdrzao sa vakim zivcima a nedo bog predstavu da sam morao...
Jesi vidio? Jukić i cijela ekipa su naprosto razvalili. I produkcija je vrhunska, a ne kao ono Danisovo furanje na "budemo snimili film sa čačkalicom". Mislim na Smrt u Sarajevu.
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#41484 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

da...bas sto bi se reklo "zapazena ostvarenja" glumacke ekipe :) ma pusti danisa ego triperko i demagog prve klase...a i ne bio ko mu je stara..
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#41485 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

Black swan wrote:
animus wrote:
nema me tamo wrote:Pokušao sam Blade Runnera iz 1982 da gledam 3 puta prije nego što sam ga danas završio nakon 2 dana...
Film je tad u to vrijeme bio flop u kinima i nije imao 10 posto besmrtnosti što ima danas..

Ja nit' kazem da je loš nit' da je dobar između je..
Mada iskreno zadnjih 15 minuta filma je vrh...

Eto morao sam ga ovdje preporucit jer ne ide uopšte da ovo pisem na temi gledali ste ne preporucujete..
Ovaj novi s Goslingom imam osjecaj da je drama dobar s novom tehnologijom.
Ja sam na pola filma odustao. Losa predvidljivost u razvoju tehnologije je prevelika. Jednostavno bode oci iz danasnje perspektive kada gledas.
s prijezirom odbacujem vaš filmski neukus i nedavanje mašti oduška... to što su telekomunikacije zajebale mnoge filmaše ne znači da u mašti i SFu razvoj društva nije mogao ići na kloniranje umjesto u mobitele za djecu
Nije samo to..
To je mali dio, recimo veliki dio je gluma Harissona Forda tacno da se sjebe covjek..
Kao B produkcija.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65972
Joined: 03/08/2010 19:04

#41486 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
ferratilis wrote:Malo koji film moze s*ebat covjeka kao ovaj

Image

uh,bas tako
Pogledah maloprije, onako, meni nije baš nešto sjeo. Meni je recimo na tu temu bolji Misery iz 1990. godine, rekao bih dosta bolji.


a ovaj audition je mozda me3ni bio tezi za gledati kad sam prvi put gledao,prije 15 i vise godina,prije par godina vec ne bas tako,a misery je vrhunski film
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65972
Joined: 03/08/2010 19:04

#41487 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

ferratilis wrote:Mene je stomak zabolio pri kraju filma. Jos mi je bilo gore gledat scene koje nemaju nikakvo nasilje, ali vise djeluju psiholoski :-) Misery je odlican film, ali malo ko ima slifa za bolesne filmove kao Azijati :)

da,ili nama to izgleda bolesnije nego inace jer je toi za nas daleki svijet,dosta drukciji
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65972
Joined: 03/08/2010 19:04

#41488 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

markioni wrote:da...bas sto bi se reklo "zapazena ostvarenja" glumacke ekipe :) ma pusti danisa ego triperko i demagog prve klase...a i ne bio ko mu je stara..


lamija?
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#41489 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

Novi Yorgos je vani :wink:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#41490 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

kakavdanakneiskustvu wrote:
markioni wrote:da...bas sto bi se reklo "zapazena ostvarenja" glumacke ekipe :) ma pusti danisa ego triperko i demagog prve klase...a i ne bio ko mu je stara..


lamija?
Srce mi ko dzamija?
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#41491 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by JoseMujica »

How I Was Systematically Destroyed by an Idiot (1983)
Kako sam sistematski unisten od idiota (original title)
1h 38min | Comedy, Drama | 5 July 1983 (Yugoslavia)
http://www.imdb.com/title/tt0085769/
Image

Znači, Šijanov must watch film! :thumbup:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#41492 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

Dobar poso odradio Nolan sa Dunkirkom :)
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41493 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

JoseMujica wrote:How I Was Systematically Destroyed by an Idiot (1983)
Kako sam sistematski unisten od idiota (original title)
1h 38min | Comedy, Drama | 5 July 1983 (Yugoslavia)
http://www.imdb.com/title/tt0085769/
Image

Znači, Šijanov must watch film! :thumbup:
Vrhunski film, si vidio kako se nagovorio četnikovićima. :-D
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41494 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

tutku wrote:Ima li kakva kvalitetna novija komedija, koju god da sam pogledao zadnje vrijeme ispod ocekivanja :zzzz:
Vrhunska, baci oko:

Image

Film na TV-u
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41496 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

nema me tamo wrote:http://www.imdb.com/title/tt0068473/

ko nije gledao
Pretpostavljam da Oslobađanje nisi gledao nakon preporuke na ovoj temi:

gledali-ste-film-preporucite-ga-drugima ... #p14103690

:D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#41497 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

klasik je ovo

Davno nekad sam ja ovo gledao na tv-u i kroz maglu se sjecam nekih stvari..
I vrlo moguce da sam vidio tvoju preporuku stavio na listu i obnovio gradivo..

Treba rimejk ovog filma pravit obavezno
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41498 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Zaključak, uglovnom, ne treba takve klasike stavljati i preopručivati onima koji ih nisu gledali. :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#41499 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

A jesi ubo s ovim nema šta, al' sto jest jest previše istih preporuka u sedmici bude..
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41500 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

nema me tamo wrote:A jesi ubo s ovim nema šta, al' sto jest jest previše istih preporuka u sedmici bude..
Sjo šuplje, čuj istih preporuka. Možda u tri mjeseca, ali u tednu. Ma daj!
Post Reply