Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#41451 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Zoya »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Zoya wrote:Drvosječa iz dejčića ne drvosjeca iz dejcica. Prvo c tvrdo drugo c meHko æ
Zoja ne Zoya... :mrgreen: Dejčići velikim! :lol:
:lol: :skoljka: a sad ozbiljno, ne bih pogledala film sa tom glumicom pa makar da je i 5 oskara osvojio.
deyan
Posts: 231
Joined: 09/01/2008 02:17

#41452 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by deyan »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
omar little wrote:smijesno.
Smiješno!

Ne "smijesno."
deyan wrote:
omar little wrote:smijesno.
A i ti trazis neku filozofiju od drvosece. :)
On da zna sa tastaturom/olovkom ne bi drzao sekiru. :P

Opustite se ljudi, cemu zlo, konflikt i vecite svadje?
Ti pitala, on nije znao da odgovori. Odgledaces film, stecices sopstveno misljenje (podelices ga sa nama ili ne) i peglamo dalje. :wink:
Jes' vala imaš pravo. :mrgreen:
Legenda kaze am alvajs rajt. ;-) :P
User avatar
BarbaDue
Posts: 65066
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#41453 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by BarbaDue »

About Time (2013)

http://m.imdb.com/title/tt2194499/

Fin filmčić
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41454 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

BarbaDue wrote:About Time (2013)

http://m.imdb.com/title/tt2194499/

Fin filmčić
E, da...



Film na TV-u
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65987
Joined: 03/08/2010 19:04

#41455 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

BarbaDue wrote:About Time (2013)

http://m.imdb.com/title/tt2194499/

Fin filmčić
da :thumbup:
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41456 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Totalno naturalistički prikaz svih užasa rata. Jedan od ponajboljih Dumontovih filmova.
Film je prikazan na dvanaestom SFF-u 2006. godine u okviru Panorama programa.

Image

Iz kataloga festivala:

Image

Film na TV-u
Last edited by johnnykola on 13/12/2017 12:13, edited 1 time in total.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#41457 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Zoya wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Zoya wrote:Drvosječa iz dejčića ne drvosjeca iz dejcica. Prvo c tvrdo drugo c meHko æ
Zoja ne Zoya... :mrgreen: Dejčići velikim! :lol:
:lol: :skoljka: a sad ozbiljno, ne bih pogledala film sa tom glumicom pa makar da je i 5 oskara osvojio.
A sada najozbiljnije, ako ti je to glavni kriterij i motiv gledanja filmova onda si ti zalutala ovdje. Mislim da gubiš vrijeme generalno gledajući bilo koji film sa takvim stavom.
User avatar
BarbaDue
Posts: 65066
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#41458 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by BarbaDue »

:mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 93823
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#41459 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

animus wrote:
nema me tamo wrote:Pokušao sam Blade Runnera iz 1982 da gledam 3 puta prije nego što sam ga danas završio nakon 2 dana...
Film je tad u to vrijeme bio flop u kinima i nije imao 10 posto besmrtnosti što ima danas..

Ja nit' kazem da je loš nit' da je dobar između je..
Mada iskreno zadnjih 15 minuta filma je vrh...

Eto morao sam ga ovdje preporucit jer ne ide uopšte da ovo pisem na temi gledali ste ne preporucujete..
Ovaj novi s Goslingom imam osjecaj da je drama dobar s novom tehnologijom.
Ja sam na pola filma odustao. Losa predvidljivost u razvoju tehnologije je prevelika. Jednostavno bode oci iz danasnje perspektive kada gledas.
s prijezirom odbacujem vaš filmski neukus i nedavanje mašti oduška... to što su telekomunikacije zajebale mnoge filmaše ne znači da u mašti i SFu razvoj društva nije mogao ići na kloniranje umjesto u mobitele za djecu
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#41460 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

valjal ova Zaba cemu? jel tegoba sama il da idem bez tableta?
User avatar
ferratilis
Posts: 8374
Joined: 25/11/2013 16:48

#41461 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by ferratilis »

Malo koji film moze s*ebat covjeka kao ovaj

Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#41462 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Bloo »

Uuuu audition :thumbup:
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#41463 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by animus »

Black swan wrote:
animus wrote:
nema me tamo wrote:Pokušao sam Blade Runnera iz 1982 da gledam 3 puta prije nego što sam ga danas završio nakon 2 dana...
Film je tad u to vrijeme bio flop u kinima i nije imao 10 posto besmrtnosti što ima danas..

Ja nit' kazem da je loš nit' da je dobar između je..
Mada iskreno zadnjih 15 minuta filma je vrh...

Eto morao sam ga ovdje preporucit jer ne ide uopšte da ovo pisem na temi gledali ste ne preporucujete..
Ovaj novi s Goslingom imam osjecaj da je drama dobar s novom tehnologijom.
Ja sam na pola filma odustao. Losa predvidljivost u razvoju tehnologije je prevelika. Jednostavno bode oci iz danasnje perspektive kada gledas.
s prijezirom odbacujem vaš filmski neukus i nedavanje mašti oduška... to što su telekomunikacije zajebale mnoge filmaše ne znači da u mašti i SFu razvoj društva nije mogao ići na kloniranje umjesto u mobitele za djecu
Mogli su malo vise maste upotrijebiti ili barem pokusati sakriti nemastovitost. Neki dihelovi su ok ali u globalu previse je stvari koje izgledaju smiješno iz današnje perspektive. Kad pogledas Ratove zvijezda i uporedis s ovim primjetis ogromnu razliku. Ovi prvi se mogu uvijek gledati i tako su dobro uradjeni da ni ovi danasnji im ne prednjace puno. I zato s prijezirom odbacujem vasu repliku.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#41464 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by animus »

omar little wrote:he? :?

ja film niti sam preporucila niti o njemu ista rekla. sasvim normalno upitah za pojasnjenje napisanog.

te svoje komplekse lijeci na nekom drugom, mene se mani.
Imas odlicne komentare na filmove i serije. Lijepo objasnis i zadovoljstvo mi je citati ali nema razloga da druge s visine komentarises. Nismo svi u istoj razini sto se tice ove teme. Zato sam rekao da ti napises svoj komentar ako se ne slazes.
Meni licno je taj film vrlo cudan i nisan skontao do kraja sta je poenta radnje. Ima nesto sto te ostavi da razmisljas i neke scene se urezu u mozak. Primjeti se religijski moment kroz cijeli film a narocito u drufoj polovici filma. Sve drugo sto bi rekao bio bi spojler.
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#41465 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by He1972 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mother :thumbup:




P.S Nekima je film mračan i čudan ali meni je baš onako dubok, nosi snažnu poruku.

Koju poruku, prosvijetli me????
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#41466 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by animus »

He1972 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mother :thumbup:




P.S Nekima je film mračan i čudan ali meni je baš onako dubok, nosi snažnu poruku.

Koju poruku, prosvijetli me????
Cuvajmo planetu zemlju jer kad joj pukne film onda cemo svi u p.m.
Jeli ti dobra poruka?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#41467 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

He1972 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mother :thumbup:




P.S Nekima je film mračan i čudan ali meni je baš onako dubok, nosi snažnu poruku.

Koju poruku, prosvijetli me????
Jbt. ovdje sve nadrkano i isfrustrirano ne smiješ reći svoje mišljenje o filmu ili ga preporučiti, koji vam je moj? :oops:
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 12/12/2017 18:41, edited 1 time in total.
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#41468 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by He1972 »

animus wrote:
He1972 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mother :thumbup:




P.S Nekima je film mračan i čudan ali meni je baš onako dubok, nosi snažnu poruku.

Koju poruku, prosvijetli me????
Cuvajmo planetu zemlju jer kad joj pukne film onda cemo svi u p.m.
Jeli ti dobra poruka?

ok mislim da ima smisla mada mi je film i dalje bljak ali je dženifer ko zvono
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#41469 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by He1972 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
He1972 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mother :thumbup:




P.S Nekima je film mračan i čudan ali meni je baš onako dubok, nosi snažnu poruku.

Koju poruku, prosvijetli me????
Jbt. ovdje sve nadrkano i isfrustrirano ne smiješ reći svoje mišljenje o filmu ili ga preporučiti, koji vam je moj? :oops:

ozbiljno sam pitao ali kolega duh je odgovorio, ja nisam mogao da vidim poruku a izdržao sam čitav film, nisam bio zlonamjeran ako to misliš, pogrešan mi je bio izražaj moguće, izvini
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65987
Joined: 03/08/2010 19:04

#41470 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

ferratilis wrote:Malo koji film moze s*ebat covjeka kao ovaj

Image

uh,bas tako
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#41471 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

He1972 wrote:
ozbiljno sam pitao ali kolega duh je odgovorio, ja nisam mogao da vidim poruku a izdržao sam čitav film, nisam bio zlonamjeran ako to misliš, pogrešan mi je bio izražaj moguće, izvini

Je li moguće da nisi povezao?

Dublja simbolika, kuća=zemlja, majka=priroda, pisac= kreator/Bog, čovjek koji im dolazi u kuću kao stranac je biblijski Adam, ima ranu na rebru=žena stvorena od rebra čovjeka koja dolazi iza njega u njihovu kuću, dvoje njihovih sinova (biblijski Abel i Kain) ubija ga, on je pisac (Bog) piše (svete knjige), dolaze da ga obožavaju (Bog) da gga vide, dodirnu, pogrešno razumiju nejgove riječi, žena mu rađa sina (spasitelja), masa mu ubija sina, jede i pije krv...(tijelo Isusovo i krv=vino), traži da oprosti masi (ljudima), ratovi, protesti, ubistva, lažni proroci, izopaćenost, licemjerje, rituali koji nemaju vezez sa onim što je on rekao, žena lomi kristal (zabranjeno voće), istjerani su iz sobe (raja)...sve je usko povezano, sve je u cikličnim krugovima, iz pepela se rađa život, majčinska ljubav je neuništiva...itd.

Ako ćeš iskreno po meni nisam vidio odavno bolju obradu biblijske priče o postanku na ovakav način. Sigurno jedan od boljih filmova u zadnjih 4-5 godina.
User avatar
harač
Posts: 5273
Joined: 13/02/2006 13:30

#41472 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by harač »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
He1972 wrote:
ozbiljno sam pitao ali kolega duh je odgovorio, ja nisam mogao da vidim poruku a izdržao sam čitav film, nisam bio zlonamjeran ako to misliš, pogrešan mi je bio izražaj moguće, izvini

Je li moguće da nisi povezao?

Dublja simbolika, kuća=zemlja, majka=priroda, pisac= kreator/Bog, čovjek koji im dolazi u kuću kao stranac je biblijski Adam, ima ranu na rebru=žena stvorena od rebra čovjeka koja dolazi iza njega u njihovu kuću, dvoje njihovih sinova (biblijski Abel i Kain) ubija ga, on je pisac (Bog) piše (svete knjige), dolaze da ga obožavaju (Bog) da gga vide, dodirnu, pogrešno razumiju nejgove riječi, žena mu rađa sina (spasitelja), masa mu ubija sina, jede i pije krv...(tijelo Isusovo i krv=vino), traži da oprosti masi (ljudima), ratovi, protesti, ubistva, lažni proroci, izopaćenost, licemjerje, rituali koji nemaju vezez sa onim što je on rekao, žena lomi kristal (zabranjeno voće), istjerani su iz sobe (raja)...sve je usko povezano, sve je u cikličnim krugovima, iz pepela se rađa život, majčinska ljubav je neuništiva...itd.

Ako ćeš iskreno po meni nisam vidio odavno bolju obradu biblijske priče o postanku na ovakav način. Sigurno jedan od boljih filmova u zadnjih 4-5 godina.
meni je puno elegantnije tumačenje sljedeće (prvobitno uopće nisam povezao priču o ekologiji, iako je to po svemu sudeći i namjera aronofskog):
Bardem = artist; Lawrence = idea; baby = finished creative work; revelers = public; murderers = critics
ipak, činjenica da se može tumačiti na tako različite načine samo je snaga filma
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#41473 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

harač wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
He1972 wrote:
ozbiljno sam pitao ali kolega duh je odgovorio, ja nisam mogao da vidim poruku a izdržao sam čitav film, nisam bio zlonamjeran ako to misliš, pogrešan mi je bio izražaj moguće, izvini

Je li moguće da nisi povezao?

Dublja simbolika, kuća=zemlja, majka=priroda, pisac= kreator/Bog, čovjek koji im dolazi u kuću kao stranac je biblijski Adam, ima ranu na rebru=žena stvorena od rebra čovjeka koja dolazi iza njega u njihovu kuću, dvoje njihovih sinova (biblijski Abel i Kain) ubija ga, on je pisac (Bog) piše (svete knjige), dolaze da ga obožavaju (Bog) da gga vide, dodirnu, pogrešno razumiju nejgove riječi, žena mu rađa sina (spasitelja), masa mu ubija sina, jede i pije krv...(tijelo Isusovo i krv=vino), traži da oprosti masi (ljudima), ratovi, protesti, ubistva, lažni proroci, izopaćenost, licemjerje, rituali koji nemaju vezez sa onim što je on rekao, žena lomi kristal (zabranjeno voće), istjerani su iz sobe (raja)...sve je usko povezano, sve je u cikličnim krugovima, iz pepela se rađa život, majčinska ljubav je neuništiva...itd.

Ako ćeš iskreno po meni nisam vidio odavno bolju obradu biblijske priče o postanku na ovakav način. Sigurno jedan od boljih filmova u zadnjih 4-5 godina.
meni je puno elegantnije tumačenje sljedeće (prvobitno uopće nisam povezao priču o ekologiji, iako je to po svemu sudeći i namjera aronofskog):
Bardem = artist; Lawrence = idea; baby = finished creative work; revelers = public; murderers = critics
ipak, činjenica da se može tumačiti na tako različite načine samo je snaga filma
Naravno svako može protumačiti na svoj način. :thumbup:
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#41474 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by He1972 »

Je li moguće da nisi povezao?

Dublja simbolika, kuća=zemlja, majka=priroda, pisac= kreator/Bog, čovjek koji im dolazi u kuću kao stranac je biblijski Adam, ima ranu na rebru=žena stvorena od rebra čovjeka koja dolazi iza njega u njihovu kuću, dvoje njihovih sinova (biblijski Abel i Kain) ubija ga, on je pisac (Bog) piše (svete knjige), dolaze da ga obožavaju (Bog) da gga vide, dodirnu, pogrešno razumiju nejgove riječi, žena mu rađa sina (spasitelja), masa mu ubija sina, jede i pije krv...(tijelo Isusovo i krv=vino), traži da oprosti masi (ljudima), ratovi, protesti, ubistva, lažni proroci, izopaćenost, licemjerje, rituali koji nemaju vezez sa onim što je on rekao, žena lomi kristal (zabranjeno voće), istjerani su iz sobe (raja)...sve je usko povezano, sve je u cikličnim krugovima, iz pepela se rađa život, majčinska ljubav je neuništiva...itd.

Ako ćeš iskreno po meni nisam vidio odavno bolju obradu biblijske priče o postanku na ovakav način. Sigurno jedan od boljih filmova u zadnjih 4-5 godina.[/quote]


Naravno svako može protumačiti na svoj način. :thumbup:[/quote]

Pa što ne snimiše još jednu Pasiju i gotovo, a što mi idu ove parabole na neku stvar! A Dženifer da bude Marija Magdalena...
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41475 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

markioni wrote:valjal ova Zaba cemu? jel tegoba sama il da idem bez tableta?
Vrhunski film! Najtoplija preporuka.
O njemu:

Žaba
Post Reply