Drvosjeca iz Dejcica wrote:Zoja ne Zoya...Zoya wrote:Drvosječa iz dejčića ne drvosjeca iz dejcica. Prvo c tvrdo drugo c meHko æDejčići velikim!
Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Moderator: _BataZiv_0809
-
Zoya
- Posts: 23399
- Joined: 09/06/2008 14:54
#41451 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
-
deyan
- Posts: 231
- Joined: 09/01/2008 02:17
#41452 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Legenda kaze am alvajs rajt.Drvosjeca iz Dejcica wrote:Smiješno!omar little wrote:smijesno.
Ne "smijesno."
Jes' vala imaš pravo.deyan wrote:A i ti trazis neku filozofiju od drvosece.omar little wrote:smijesno.![]()
On da zna sa tastaturom/olovkom ne bi drzao sekiru.![]()
Opustite se ljudi, cemu zlo, konflikt i vecite svadje?
Ti pitala, on nije znao da odgovori. Odgledaces film, stecices sopstveno misljenje (podelices ga sa nama ili ne) i peglamo dalje.
- BarbaDue
- Posts: 65066
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65987
- Joined: 03/08/2010 19:04
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
#41456 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Totalno naturalistički prikaz svih užasa rata. Jedan od ponajboljih Dumontovih filmova.
Film je prikazan na dvanaestom SFF-u 2006. godine u okviru Panorama programa.

Iz kataloga festivala:

Film na TV-u
Film je prikazan na dvanaestom SFF-u 2006. godine u okviru Panorama programa.

Iz kataloga festivala:

Film na TV-u
Last edited by johnnykola on 13/12/2017 12:13, edited 1 time in total.
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#41457 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
A sada najozbiljnije, ako ti je to glavni kriterij i motiv gledanja filmova onda si ti zalutala ovdje. Mislim da gubiš vrijeme generalno gledajući bilo koji film sa takvim stavom.Zoya wrote:Drvosjeca iz Dejcica wrote:Zoja ne Zoya...Zoya wrote:Drvosječa iz dejčića ne drvosjeca iz dejcica. Prvo c tvrdo drugo c meHko æDejčići velikim!
![]()
a sad ozbiljno, ne bih pogledala film sa tom glumicom pa makar da je i 5 oskara osvojio.
- BarbaDue
- Posts: 65066
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
- Truba
- Posts: 93823
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#41459 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
s prijezirom odbacujem vaš filmski neukus i nedavanje mašti oduška... to što su telekomunikacije zajebale mnoge filmaše ne znači da u mašti i SFu razvoj društva nije mogao ići na kloniranje umjesto u mobitele za djecuanimus wrote:Ja sam na pola filma odustao. Losa predvidljivost u razvoju tehnologije je prevelika. Jednostavno bode oci iz danasnje perspektive kada gledas.nema me tamo wrote:Pokušao sam Blade Runnera iz 1982 da gledam 3 puta prije nego što sam ga danas završio nakon 2 dana...
Film je tad u to vrijeme bio flop u kinima i nije imao 10 posto besmrtnosti što ima danas..
Ja nit' kazem da je loš nit' da je dobar između je..
Mada iskreno zadnjih 15 minuta filma je vrh...
Eto morao sam ga ovdje preporucit jer ne ide uopšte da ovo pisem na temi gledali ste ne preporucujete..
Ovaj novi s Goslingom imam osjecaj da je drama dobar s novom tehnologijom.
- markioni
- Posts: 2448
- Joined: 23/04/2008 17:59
- Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
- Contact:
#41460 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
valjal ova Zaba cemu? jel tegoba sama il da idem bez tableta?
- ferratilis
- Posts: 8374
- Joined: 25/11/2013 16:48
#41461 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Malo koji film moze s*ebat covjeka kao ovaj


- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#41462 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Uuuu audition 
- animus
- Posts: 5728
- Joined: 21/06/2012 13:13
#41463 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Mogli su malo vise maste upotrijebiti ili barem pokusati sakriti nemastovitost. Neki dihelovi su ok ali u globalu previse je stvari koje izgledaju smiješno iz današnje perspektive. Kad pogledas Ratove zvijezda i uporedis s ovim primjetis ogromnu razliku. Ovi prvi se mogu uvijek gledati i tako su dobro uradjeni da ni ovi danasnji im ne prednjace puno. I zato s prijezirom odbacujem vasu repliku.Black swan wrote:s prijezirom odbacujem vaš filmski neukus i nedavanje mašti oduška... to što su telekomunikacije zajebale mnoge filmaše ne znači da u mašti i SFu razvoj društva nije mogao ići na kloniranje umjesto u mobitele za djecuanimus wrote:Ja sam na pola filma odustao. Losa predvidljivost u razvoju tehnologije je prevelika. Jednostavno bode oci iz danasnje perspektive kada gledas.nema me tamo wrote:Pokušao sam Blade Runnera iz 1982 da gledam 3 puta prije nego što sam ga danas završio nakon 2 dana...
Film je tad u to vrijeme bio flop u kinima i nije imao 10 posto besmrtnosti što ima danas..
Ja nit' kazem da je loš nit' da je dobar između je..
Mada iskreno zadnjih 15 minuta filma je vrh...
Eto morao sam ga ovdje preporucit jer ne ide uopšte da ovo pisem na temi gledali ste ne preporucujete..
Ovaj novi s Goslingom imam osjecaj da je drama dobar s novom tehnologijom.
- animus
- Posts: 5728
- Joined: 21/06/2012 13:13
#41464 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Imas odlicne komentare na filmove i serije. Lijepo objasnis i zadovoljstvo mi je citati ali nema razloga da druge s visine komentarises. Nismo svi u istoj razini sto se tice ove teme. Zato sam rekao da ti napises svoj komentar ako se ne slazes.omar little wrote:he?![]()
ja film niti sam preporucila niti o njemu ista rekla. sasvim normalno upitah za pojasnjenje napisanog.
te svoje komplekse lijeci na nekom drugom, mene se mani.
Meni licno je taj film vrlo cudan i nisan skontao do kraja sta je poenta radnje. Ima nesto sto te ostavi da razmisljas i neke scene se urezu u mozak. Primjeti se religijski moment kroz cijeli film a narocito u drufoj polovici filma. Sve drugo sto bi rekao bio bi spojler.
- He1972
- Posts: 1497
- Joined: 17/09/2017 08:05
#41465 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mother![]()
P.S Nekima je film mračan i čudan ali meni je baš onako dubok, nosi snažnu poruku.
Koju poruku, prosvijetli me????
- animus
- Posts: 5728
- Joined: 21/06/2012 13:13
#41466 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Cuvajmo planetu zemlju jer kad joj pukne film onda cemo svi u p.m.He1972 wrote:Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mother![]()
P.S Nekima je film mračan i čudan ali meni je baš onako dubok, nosi snažnu poruku.
Koju poruku, prosvijetli me????
Jeli ti dobra poruka?
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#41467 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Jbt. ovdje sve nadrkano i isfrustrirano ne smiješ reći svoje mišljenje o filmu ili ga preporučiti, koji vam je moj?He1972 wrote:Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mother![]()
P.S Nekima je film mračan i čudan ali meni je baš onako dubok, nosi snažnu poruku.
Koju poruku, prosvijetli me????
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 12/12/2017 18:41, edited 1 time in total.
- He1972
- Posts: 1497
- Joined: 17/09/2017 08:05
#41468 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
animus wrote:Cuvajmo planetu zemlju jer kad joj pukne film onda cemo svi u p.m.He1972 wrote:Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mother![]()
P.S Nekima je film mračan i čudan ali meni je baš onako dubok, nosi snažnu poruku.
Koju poruku, prosvijetli me????
Jeli ti dobra poruka?
ok mislim da ima smisla mada mi je film i dalje bljak ali je dženifer ko zvono
- He1972
- Posts: 1497
- Joined: 17/09/2017 08:05
#41469 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Jbt. ovdje sve nadrkano i isfrustrirano ne smiješ reći svoje mišljenje o filmu ili ga preporučiti, koji vam je moj?He1972 wrote:Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mother![]()
P.S Nekima je film mračan i čudan ali meni je baš onako dubok, nosi snažnu poruku.
Koju poruku, prosvijetli me????
ozbiljno sam pitao ali kolega duh je odgovorio, ja nisam mogao da vidim poruku a izdržao sam čitav film, nisam bio zlonamjeran ako to misliš, pogrešan mi je bio izražaj moguće, izvini
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65987
- Joined: 03/08/2010 19:04
#41470 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
ferratilis wrote:Malo koji film moze s*ebat covjeka kao ovaj
uh,bas tako
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#41471 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
He1972 wrote:
ozbiljno sam pitao ali kolega duh je odgovorio, ja nisam mogao da vidim poruku a izdržao sam čitav film, nisam bio zlonamjeran ako to misliš, pogrešan mi je bio izražaj moguće, izvini
Je li moguće da nisi povezao?
Dublja simbolika, kuća=zemlja, majka=priroda, pisac= kreator/Bog, čovjek koji im dolazi u kuću kao stranac je biblijski Adam, ima ranu na rebru=žena stvorena od rebra čovjeka koja dolazi iza njega u njihovu kuću, dvoje njihovih sinova (biblijski Abel i Kain) ubija ga, on je pisac (Bog) piše (svete knjige), dolaze da ga obožavaju (Bog) da gga vide, dodirnu, pogrešno razumiju nejgove riječi, žena mu rađa sina (spasitelja), masa mu ubija sina, jede i pije krv...(tijelo Isusovo i krv=vino), traži da oprosti masi (ljudima), ratovi, protesti, ubistva, lažni proroci, izopaćenost, licemjerje, rituali koji nemaju vezez sa onim što je on rekao, žena lomi kristal (zabranjeno voće), istjerani su iz sobe (raja)...sve je usko povezano, sve je u cikličnim krugovima, iz pepela se rađa život, majčinska ljubav je neuništiva...itd.
Ako ćeš iskreno po meni nisam vidio odavno bolju obradu biblijske priče o postanku na ovakav način. Sigurno jedan od boljih filmova u zadnjih 4-5 godina.
- harač
- Posts: 5273
- Joined: 13/02/2006 13:30
#41472 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
meni je puno elegantnije tumačenje sljedeće (prvobitno uopće nisam povezao priču o ekologiji, iako je to po svemu sudeći i namjera aronofskog):Drvosjeca iz Dejcica wrote:He1972 wrote:
ozbiljno sam pitao ali kolega duh je odgovorio, ja nisam mogao da vidim poruku a izdržao sam čitav film, nisam bio zlonamjeran ako to misliš, pogrešan mi je bio izražaj moguće, izvini
Je li moguće da nisi povezao?
Dublja simbolika, kuća=zemlja, majka=priroda, pisac= kreator/Bog, čovjek koji im dolazi u kuću kao stranac je biblijski Adam, ima ranu na rebru=žena stvorena od rebra čovjeka koja dolazi iza njega u njihovu kuću, dvoje njihovih sinova (biblijski Abel i Kain) ubija ga, on je pisac (Bog) piše (svete knjige), dolaze da ga obožavaju (Bog) da gga vide, dodirnu, pogrešno razumiju nejgove riječi, žena mu rađa sina (spasitelja), masa mu ubija sina, jede i pije krv...(tijelo Isusovo i krv=vino), traži da oprosti masi (ljudima), ratovi, protesti, ubistva, lažni proroci, izopaćenost, licemjerje, rituali koji nemaju vezez sa onim što je on rekao, žena lomi kristal (zabranjeno voće), istjerani su iz sobe (raja)...sve je usko povezano, sve je u cikličnim krugovima, iz pepela se rađa život, majčinska ljubav je neuništiva...itd.
Ako ćeš iskreno po meni nisam vidio odavno bolju obradu biblijske priče o postanku na ovakav način. Sigurno jedan od boljih filmova u zadnjih 4-5 godina.
ipak, činjenica da se može tumačiti na tako različite načine samo je snaga filmaBardem = artist; Lawrence = idea; baby = finished creative work; revelers = public; murderers = critics
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#41473 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Naravno svako može protumačiti na svoj način.harač wrote:meni je puno elegantnije tumačenje sljedeće (prvobitno uopće nisam povezao priču o ekologiji, iako je to po svemu sudeći i namjera aronofskog):Drvosjeca iz Dejcica wrote:He1972 wrote:
ozbiljno sam pitao ali kolega duh je odgovorio, ja nisam mogao da vidim poruku a izdržao sam čitav film, nisam bio zlonamjeran ako to misliš, pogrešan mi je bio izražaj moguće, izvini
Je li moguće da nisi povezao?
Dublja simbolika, kuća=zemlja, majka=priroda, pisac= kreator/Bog, čovjek koji im dolazi u kuću kao stranac je biblijski Adam, ima ranu na rebru=žena stvorena od rebra čovjeka koja dolazi iza njega u njihovu kuću, dvoje njihovih sinova (biblijski Abel i Kain) ubija ga, on je pisac (Bog) piše (svete knjige), dolaze da ga obožavaju (Bog) da gga vide, dodirnu, pogrešno razumiju nejgove riječi, žena mu rađa sina (spasitelja), masa mu ubija sina, jede i pije krv...(tijelo Isusovo i krv=vino), traži da oprosti masi (ljudima), ratovi, protesti, ubistva, lažni proroci, izopaćenost, licemjerje, rituali koji nemaju vezez sa onim što je on rekao, žena lomi kristal (zabranjeno voće), istjerani su iz sobe (raja)...sve je usko povezano, sve je u cikličnim krugovima, iz pepela se rađa život, majčinska ljubav je neuništiva...itd.
Ako ćeš iskreno po meni nisam vidio odavno bolju obradu biblijske priče o postanku na ovakav način. Sigurno jedan od boljih filmova u zadnjih 4-5 godina.
ipak, činjenica da se može tumačiti na tako različite načine samo je snaga filmaBardem = artist; Lawrence = idea; baby = finished creative work; revelers = public; murderers = critics
- He1972
- Posts: 1497
- Joined: 17/09/2017 08:05
#41474 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Je li moguće da nisi povezao?
Dublja simbolika, kuća=zemlja, majka=priroda, pisac= kreator/Bog, čovjek koji im dolazi u kuću kao stranac je biblijski Adam, ima ranu na rebru=žena stvorena od rebra čovjeka koja dolazi iza njega u njihovu kuću, dvoje njihovih sinova (biblijski Abel i Kain) ubija ga, on je pisac (Bog) piše (svete knjige), dolaze da ga obožavaju (Bog) da gga vide, dodirnu, pogrešno razumiju nejgove riječi, žena mu rađa sina (spasitelja), masa mu ubija sina, jede i pije krv...(tijelo Isusovo i krv=vino), traži da oprosti masi (ljudima), ratovi, protesti, ubistva, lažni proroci, izopaćenost, licemjerje, rituali koji nemaju vezez sa onim što je on rekao, žena lomi kristal (zabranjeno voće), istjerani su iz sobe (raja)...sve je usko povezano, sve je u cikličnim krugovima, iz pepela se rađa život, majčinska ljubav je neuništiva...itd.
Ako ćeš iskreno po meni nisam vidio odavno bolju obradu biblijske priče o postanku na ovakav način. Sigurno jedan od boljih filmova u zadnjih 4-5 godina.[/quote]
Naravno svako može protumačiti na svoj način.
[/quote]
Pa što ne snimiše još jednu Pasiju i gotovo, a što mi idu ove parabole na neku stvar! A Dženifer da bude Marija Magdalena...
Dublja simbolika, kuća=zemlja, majka=priroda, pisac= kreator/Bog, čovjek koji im dolazi u kuću kao stranac je biblijski Adam, ima ranu na rebru=žena stvorena od rebra čovjeka koja dolazi iza njega u njihovu kuću, dvoje njihovih sinova (biblijski Abel i Kain) ubija ga, on je pisac (Bog) piše (svete knjige), dolaze da ga obožavaju (Bog) da gga vide, dodirnu, pogrešno razumiju nejgove riječi, žena mu rađa sina (spasitelja), masa mu ubija sina, jede i pije krv...(tijelo Isusovo i krv=vino), traži da oprosti masi (ljudima), ratovi, protesti, ubistva, lažni proroci, izopaćenost, licemjerje, rituali koji nemaju vezez sa onim što je on rekao, žena lomi kristal (zabranjeno voće), istjerani su iz sobe (raja)...sve je usko povezano, sve je u cikličnim krugovima, iz pepela se rađa život, majčinska ljubav je neuništiva...itd.
Ako ćeš iskreno po meni nisam vidio odavno bolju obradu biblijske priče o postanku na ovakav način. Sigurno jedan od boljih filmova u zadnjih 4-5 godina.[/quote]
Naravno svako može protumačiti na svoj način.
Pa što ne snimiše još jednu Pasiju i gotovo, a što mi idu ove parabole na neku stvar! A Dženifer da bude Marija Magdalena...
- johnnykola
- Posts: 10400
- Joined: 15/10/2004 12:23
- Contact:
#41475 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima
Vrhunski film! Najtoplija preporuka.markioni wrote:valjal ova Zaba cemu? jel tegoba sama il da idem bez tableta?
O njemu:
Žaba
